تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی

معرفی و دانلود کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی رایگان به همراه خلاصه کتاب

 • نویسنده: پونه مقیمی
 • مترجم: -
 • ناشر: بینش نو
 • گروه سنی: بزرگسال
 • تعداد صفحه: 360
 • سال انتشار: ۲۰۱۲ میلادی
 • افتخارات: -

کتاب تکه هایی از یک کل منسجم که در بازار بین المللی و انگلیسی با نام pieces of a coherent whole شناخته می‌شود، اثری جذاب از پونه مقیمی است که توسط نشر بینش نو روانه بازار شده است. این کتاب به قدری نظر مخاطبین را به خود جلب کرده که در کمتر از یک ماه به چاپ پنجم رسید. کتابی که وقتی به دست می‌گیریم انگار پای صحبت دوستی نشسته‌ایم که با ما چای می‌خورد و حرف می‌زند، همین قدر صمیمی و راحت.

تکه‌هایی از یک کل منسجم محبوبیت بسیاری را در بین کتاب‌های روانشناسی به زبان ساده پیدا کرده است. همانطور که از نام آن پیداست محتوایی منسجم دارد، همین موضوع توانست به عنوان یکی از دلایل محبوبیت آن در زمان کوتاه باشد. بسیاری از افراد به دلیل این منسجم بودن و کوتاهی هر یک از بخش‌های آن، ارتباط خوبی را با آن گرفتند. ضمن اینکه این کتاب در کنار دیگر کتاب‌های روانشناسی و گاهی روانشناسی زرد، به شکلی علمی و تخصصی نوشته شده است. این کتاب مجموعه‌ای از متن‌هایی است که خواندن آنها فرد را به دنیای درونی خود نزدیک می‌کند و او را با مکانیزم‌های دفاعی و گفت و گوی درونی خود و ... آشنا می‌سازد. البته که عمیق شدن در آنچه که ذکر شد نیاز به روان درمانی دارد و این کتاب زمینه آشنایی با دنیای درونی را فراهم می‌کند که فرد در صورت نیاز یا علاقه مندی بیشتر به تعمق در خود و اصلاح بخش‌هایی که نیاز به درمان دارند، باید از متخصص روانشناس کمک بگیرد.

تکه‌هایی از یک کل منسجم فقط یک کتاب نیست، بلکه می‌تواند درونش تکه تکه‌هایی از نیمه گمشده درون انسان باشد که تاکید بر آشتی و دوست داشتن خودمان دارد و یا مانند یک دایره المعارف احساسی درباره ی هر احساس و رفتاری که انسان می‌تواند تجربه کند سخن گفته است. این کتاب از زیباترین و مفیدترین کتاب‌هایی است که هر فرد باید در طول زندگی‌اش حتی یکبار آن را بخواند و همچنین از قشنگ‌ترین و ارزشمندترین هدیه‌هایی که می‌توانید به یک دوست بدهید.

دانلود pdf کتاب تکه هایی از یک کل منسجم

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب تکه هایی از یک کل منسجم به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. در صوتی که قصد خرید این کتاب را دارید، می‌توانید آن را با قیمت حدودی 150 هزار تومان خریداری کنید. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب تکه هایی از یک کل منسجم


درباره نویسنده، پونه مقیمی

نویسنده کتاب پونه مقیمی متولد سال 1361 روانشناس و روانکاو است. او تحصیلات خود را در رشته روانشناسی بالینی و در مقطع کارشناسی ارشد تکمیل کرده است و در حال حاضر با مرکز مشاوره تارا همکاری می‌کند. وی در خصوص مسائل روانشناسی، زیبا و بی پیرایه می‌نویسد و تنها بودن را نقص نمی‌داند. تلاشش برای بالندگی و رشد و تغییر نگرش افراد است. نوشته‌های پونه مقیمی در صفحه اینستاگرامش نمونه یادداشت نویسی برای کتاب نویسی است. او با شعار «تنها بودن نقص نیست» فعالیت می‌کند و اکثر نوشته‌هایش در این صفحه حول محور همین جمله می‌چرخد. از دیگر سوابق تحصیلی و حرفه‌ی پونه مقیمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشجوی دکترای تخصصی روانشناسی بالینی
 • دارای مدرک روان درمانی روایت درمانی از دانشگاه اوترخت با بورسیه تحصیلی
 • دارای مدرک پیشگیری، تشخیص و درمان اختلال استرس پس از سانحه از هلند با بورسیه تحصیلی
 • دارای مدرک درمانگری روان پویشی کوتاه مدت 
 • کارشناس روانشناسی شبکه رادیویی سلامت، برنامه داستان‌ها و آدم‌ها در سال 1395

بخش‌هایی از کتاب تکه هایی از یک کل منسجم

در ادامه به نقل بخش‌هایی از کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم، می‌پردازیم:

ما انتظار داریم کسی باشد، چیزی یا نیرویی فراتر از ما تا به ما پرواز را بیاموزد، پرواز از فراز دردها و رنج‌ها. حقیقت این است که قصه پرواز یک قصه قدیمی شکست خورده است.

پرواز هیچگاه برای ما نبوده و نخواهد بود پرواز داستان پرندگان است ما آدم‌هایی هستیم که بر روی پاهایمان راه می‌رویم و دنیا را با دست‌هایمان لمس می‌کنیم.

داستان ما دیدن و حس کردن و لمس کردن است. با همین بدن و همین دهن.

هیچ تپش قلبی در اول رابطه تضمین کننده بقای رابطه نیست.

حس کردن خوشبختی حس کردن مسیری است که خودمان تلاش می‌کنیم تمامش کنیم. اما موضوع اصلا تمام کردن یا نکردن نیست، موضوع تلاشی است که در مسیر انجام می‌دهیم. این تلاش هر چقدر سخت‌تر باشد و مسیر با چالش‌های بیشتری همراه باشد احساس خوشبختی عمیق‌تر خواهد بود، مخصوصا اگر بتوانیم مسیر رابه پایان برسانیم.

در اندوه، جهان سنگین می‌شود و زمان کند می‌گذرد اما در نهایت گذر می‌کند. در سالگردها و ماه‌های مشخصی که در آن اتفاق‌های تلخی رخ داده ما اندوه و اضطراب را دوباره تجربه خواهیم کرد. چون بدن به صورت ناهشیار نزدیک شدن تداعی زمانی خاص را متوجه می‌شود نزدیک شدن به سالروزی تلخ. به همین علت در نزدیک شدن به سالگردهای تلخ از حضور اندوه نا امید نشوید.

غم و اضطراب می‌آید و بعد از چند روز می‌رود و هر سال این اندوه قابل تحمل‌تر می‌شود.

صمیمیت یعنی درک کردن و حس کردن یک فرد با تمام وجود و بدون هیچ قضاوت و مقایسه‌ای، یعنی حضور داشتن در سکوت. این یعنی رشته‌ای باریک و نازک از صمیمیت که در لحظه‌ای کوتاه ایجاد می‌شود. آنچه رابطه را سالم نگه می‌دارد تکرار همین صمیمیت‌های کوتاه مملو از حضور و مشاهده است. در واقع همین صمیمیت‌های کوتاه و ساده، رابطه را عمیق و معنادار می‌کند و می‌تواند مرهمی بر تنهایی درونی ما باشد.

ما برای قبول اینکه باید با بعضی آدم‌ها، موقعیت‌ها و شرایط خداحافظی کنیم به زمان احتیاج داریم، زمان باید بگذرد. ذهن ما باید هزاران داستان متقاعد کننده بسازد تا آرام آرام به لحظه خداحافظی نزدیک شویم. به هر حال چه تصمیم بگیریم چه همچنان خودمان را معلق نگه داریم، لحظه‌های خداحافظی فرا می‌رسند. امروز اگر نه چند سال دیگر. حقیقت این است که فرار کردن کمکی به ما نمی‌کند. در خداحافظی‌ها دردی وجود دارد، دردی پنهان، اصلا مگر می‌شود خداحافظی دردناک نباشد؟ اگر خیلی وقت است که متوجه شده‌ایم به خداحافظی خاصی نزدیک شده‌ایم بهتر است خودمان را گول نزنیم، بهتر است درد را به رنج تبدیل نکنیم.

با معلق نگه داشتن و فرار کردن شاید زمان خداحافظی را به تعویق بیندازیم اما رنج را بزرگ‌تر خواهیم کرد.

کتاب مشابه تکه هایی از یک کل منسجم

علاقه مندان به کتاب تکه هایی از یک کل منسجم، در صورتی که خواندن این کتاب را به پایان رسانه و هم اکنون قصد دارند کتاب های مشابه این کتاب را بخوانند، می توانند از لیست زیر استفاده کنند:

کتاب انسان در جستجوی معنا

کتاب انسان در جستجوی معنا حاصل تجربیات ویکتور فرانکل در زمان اسارتش در اردوگاه کار اجباری آلمان نازی است. روز‌های سخت و وحشتناکی که بر او گذشت اما در نهایت به آزادیش منجر شد. وی در دوران حضورش در اردوگاه، معنایی از حیات را یافت که لحظات را برایش قابل تحمل و ادامه دادن می‌کرد. هنر نویسندگی فرانکل آنجایی خودنمایی می‌کند که مخاطب در هنگام خواندن اثر، خودش را در اردوگاه فرض می‌کند و گاه ممکن است نفسش از تجربیات تلخ خالق اثر بگیرد. برای مثال در شروع ماجرا‌های از سر گذرانده شده ویکتور در زندان، خواهیم خواند که زندانیان به دو دسته کلی تقسیم می‌شدند، دسته اول برای اعدام فرستاده می‌شدند و تکلیفشان با مرگ روشن می‌شد و دسته دوم برای کار به مناطق مختلف برده می‌شدند و کار می‌کردند و منتظر می‌ماندند تا ببینند کی، زمان اعدامشان فرا می‌رسد. دسته دوم اگرچه زنده بودند اما همین بلاتکلیفی، عذاب شدیدی بر آن‌ها وارد می‌کرد و راوی داستان به این گروه دوم تعلق داشت.

کتاب هنر و علم خودشناسی

کتاب هنر و علم خودشناسی کتابی بسیار کاربردی در زمینه خودشناسی می‌باشد که پیتر هالینز با قلم قدرتمندش آن را تالیف نموده و مخاطبانش را با بهترین روش‌ها با نظریات مرتبط با حوزه شخصیت آشنا کرده است. انسان‌های ساکن در این کره خاکی بیش از هر چیز دیگری داشتن یک زندگی معنادار را جستجو می‌کنند اما بسیاری از آن‌ها با پیش فرض‌های اصلی این هدف آشنا نیستند. هالینز می‌خواهد به چنین اشخاصی بگوید که تا به خودآگاهی کافی نرسند و شناخت مناسبی از خود و صفاتشان نداشته باشند متوجه نخواهند شد که مقصود اصلی‌شان از حیات چیست. البته فراموش نشود که شناخت هویت انسانی گام اول در مسیر دستیابی به اهداف متناسب با یک زندگی هدفمند می‌باشد. دغدغه نویسنده در کتاب پیش رو به بیان دیگر این موضوع می‌باشد که اگر آدم‌ها اطلاعات دقیقی از خودشان و رفتار‌هایشان نداشته باشند چگونه می‌توانند دلایل اصلی رسیدن به جایگاه کنونی در زندگی و اجتماع را کشف کنند؟ یا چطور قادر خواهند بود نیاز‌هایشان در شرایط گوناگون را شناخته و نسبت به رفع آن‌ها اقدام نمایند؟

کتاب هنر خوب زندگی کردن

کتاب هنر خوب زندگی کردن از نویسنده نام آشنای سوئیسی رولف دوبلی می‌باشد که شباهت‌هایی با کتاب دیگر او یعنی هنر شفاف اندیشیدن دارد اما در عین حال درس‌ها و نکات آموزنده خود را روایت می‌نماید. اثری سرشار از حکایت‌ها و جملات به یاد ماندنی که می‌توان با خواندنش به جذابیتش پی برد. سخنانی که از ریچارد تیلر، دیوید بروکس، دنیل کانمن و پاول دولان در کتاب نقل شده‌اند به پربار بودن نوشته مؤلف سوئیسی افزوده است. دوبلی در کتابش قرار نیست با میانبر‌هایی که به ما نشان می‌دهد به یکباره زندگی‌مان را از این رو به آن رو کند بلکه هدفش آگاهی بخشیدن به آنسانهاست که چگونه می‌توانند با توجه عمیق به درونشان، قدم به قدم به سوی زندگی بهتر نزدیک شده و آن را برای خود بسازند.

مشخصات کتاب تکه هایی از یک کل منسجم

مشخصات
نویسنده پونه مقیمی
ناشر بینش نو
شابک 978-600-6454-26-9
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 360
وزن 340 گرم

نظرات کتاب تکه هایی از یک کل منسجم

 • راضيه آل كز راضيه آل كز

  برای کسی که اطلاعات روانشناسی داشته باشه کتاب براش تکرار مکررات میشه و درواقع کتاب مبتدی ای است برای افرادی که هنوز تازه میخوان وارد مسائل خودشناسی و مطالعه زندگی و ... بشن . ترجیحا اول یک نگاه به پی دی اف کتاب بندازین بعدش تصمیم بگیرید که بخرید یا نه چون همین هزینه میشه دوتا کتاب بهتر خرید .

 • Muhamm4d JaWaD M0llashahi Muhamm4d JaWaD M0llashahi

  خواندن این کتاب برای هر انسانی (خصوصا ایرانیان فارسی زبان) میتواند یک رشد و جهش روحی روانی باشد..!

 • یک نفر یک نفر

  با دیدن اینهمه دیدگاه مثبت و تجدیدچاپ متعدد کتاب، ترغیب به خریدش شدم. اما اصلا در حد تعریفی که ازش شده نیست. چندبار تلاش کردم که با این کتاب ارتباط برقرار کنم ولی نشد. بعد از خواندن 80 صفحه کنار گذاشتمش و اصلا رغبتی برای خواندن ادامه اش ندارم. مطالب از هم گسیخته و پراکنده و بی نظم هستند (نویسنده در مقدمه کتاب، این رو به عنوان مزیت کتابش درنظر گرفته). پر از جملات تکراری، فضاسازیهای فانتزی بی ربط به موضوع. کتاب هیچ شروع و خاتمه مشخصی نداره (حتی میتونید از آخر به اول بخونید) انگار نویسنده داره تلاش میکنه هزاران مدل گِره مختلف رو با چند شیوه ساده ای که بصورت تئوریک در دانشگاه یاد گرفته، باز بکنه. و وانمود هم میکنه بازکردن این گره ها خیلی ساده ست (در حالیکه به این سادگیها که در کتاب آمده، نیست) نظر شخصی که مطمئنا برای همه اینطور نخواهد بود: خواندن همان 80 صفحه از این کتاب به جای اینکه حس خوبی به من بده، تا حد زیادی من رو کلافه و عصبی کرد.

 • مریم غلامی نژاد مریم غلامی نژاد

  با توجه به نظرات فکر میکردم واقعا مفید باشه ولی کاملا ابتدایی نوشته بوشته، فقط بیان مسائل و واقعا نسبت به نویسندگان خارجی کتابهای روانشناسی بسیار بسیار ضعیف تر بود

 • فاطمه حاجی تبار فاطمه حاجی تبار

  خریداری شده از نگین سنتر: من یکی از دوستام این کتاب رو داره و این کتاب واقعا با کیفیت خوبی چاپ شده صفحاتش ولی اینی که من خریدم به هیچ عنوان هیچ کیفیتی نداره و انگار به این صورته که از کتاب اصلی فتو گرفتن!!!!! واقعا موندم چی بگم دیگه

 • سیده زهرا عسکری سیده زهرا عسکری

  بسیار کتاب عالی و پر محتوا دو جلد پلاستیکی پرس شده داشت و کاملا تمیز ب دستم رسید

 • صدف مصطفوی صدف مصطفوی

  بعد از مدت ها که دلم میخواست این کتاب و داشته باشم و بخونم و تعریفش و شنیده بودم ولی چون مبلغش بالا بود دو دل بودم......دیروز خریدم ازت و به دستم الان رسید مثل همیشه از خریدم راضیم ولی من دیروز با قیمت ۷۹ خریدم امروز دیدم شده ۶۳!!!!آیا این انصافه؟!خوش به حال هرکی امروز میخره

 • طاهره ارغنده طاهره ارغنده

  پیشنهاد میکنم خریداری کنید.

 • کاربر کاربر

  متاسفانه کیفیت چاپ نوشته های کتاب و جلد فراتر از افتضاح بود و با اینکه رقم‌داخل جلد ۷۹ هزار تومنه ، تو دیجی رقم را ۹۰هزارتومن ذکر کرده بود. این جور رفتارهای ابدا حرفه‌ای نیست. من پیشتر هم ازین کتاب خریداری کردم که تصویرشو میذارم. کتابی که در تصویر سمت چپ هست کتاب جدید و به شدت بی کیفیته و حتی نوشته‌ی جلد بیانگر اینه که چاپ نهم‌ه!!

 • کاربر کاربر

  من این کتاب و از دیجی نگرفتم اما با خوندنش بیشتر بنظر میرسه نویسنده داشته انشا مینوشته. راه کار خاصی برای مسائل مطرح نمیکنه. از دید من که وقت زیادی برای مطالعه صرف میکنم کتاب ضعیفی هست و اصلا دلیل این همه شهرت نمیفهمم.

 • الناز معصومی الناز معصومی

  وقتی کتابی خریداری میشه که یک کارشناس نوشته ،پس انتظار میرفته نوشته بیشتر بر اساس علم و نه احساسات باشه.(اضافه کردن احساسات و افکار نویسنده در هر نوشته میره ولی به مقدار) زیاده گویی در هر مطلبی باعث فراموشی هدف ،گیجی نکات کلیدی و فراموش کردن سریع حافظه میشه. تکرار مطالب و بیان اون به اشکال مختلف برای فهم افراد در شرایط مختلف خوبه ولی زیاده روی باعث سردرگمی میشه. در کل وقتی بنده سراغ کتاب رفتم تا نکته برداری کنم تا چند فصل جلوتر نرفتم و خوندن دوبارش خسته کننده بود

 • کاربر کاربر

  خیلی کتاب مزخرف و ابتدایی و گرون. این کتاب ۵ تومان هم نمیارزه. بعد از چند صفحه کتاب رو بستم. خیلی شخصی و بی محتوا

 • کیوان محمودیان کیوان محمودیان

  متاسفانه کتابی که برای من فرستاید اورجینال نبود و افست برای من فرستادید که این کار خیلی غیر اخلاقیست

 • نرگس بابازاده نرگس بابازاده

  بسیار متقلب واقعا متاسفم کتاب کپی شده است و بعضی صفحات نامرتب بسیار ناراضی ام و اخرین تجربه من برای خرید کتاب از

 • ضحی بهادران ضحی بهادران

  محتوای کتاب عالیه و لازم برای همه تا بخونن منتها کتاب اصلی انتشارات رو ندادن و کپی بود و لغات کم رنگ بودند.

 • فاطمه شعبان زاده فاطمه شعبان زاده

  کتابی بسیار ارزشمند و مفید

 • Marziye Salehi Marziye Salehi

  با این کتاب خودتونو میشناسید و میتونید روابط پایدار و قشنگ و پراز حس خوب داشنه باشید واگه تنهایید از تنهاییتون لذت ببرید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب تکه هایی از یک کل منسجم

  معرفی و زندگی‌نامه نویسنده کتاب

  معرفی پونه مقیمی

  پونه مقیمی روانشناس و روانکاو ایرانی است که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی بالینی تحصیل کرده و در حال فارغ التحصیل شدن در مقطع دکترا در رشته تخصصی روانشناسی می‌باشد. او همچنین مدرک روان درمانی را از دانشگاه اوترخت به همراه بورسیه تحصیلی دریافت کرده است. مدارک او به اینجا ختم نمی‌شوند و وی موفق شده است مدرک پیشگیری، تشخیص و درمان اختلال استرس پس از سانحه از هلند با بورسیه تحصیلی را نیز کسب کند. وی مدتی هم به عنوان کارشناس روانشناسی در شبکه رادیویی سلامت، برنامه داستان‌ها و آدم‌ها، در سال 1395 حضور داشت.

  (مطالعه متن کامل)