مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن اثر استیو هاروی

معرفی و دانلود کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن اثر استیو هاروی رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن اثری دوست داشتنی از مجری محبوب آمریکایی، استیو هاروی می‌باشد. کتابی که مدت زیادی به عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز قلمداد می‌شد و می‌توان آن را در زمره کتاب‌های روانشناسی بسیار موفق که کمک زیادی به زنان در سراسر دنیا کرده است، قرار داد. امروزه برخی از رفتار‌های آقایان برای خانم‌ها قابل درک و فهم نیستند به گونه‌ای که گاهی اوقات تعدادی از آن‌ها از سوی زن‌ها نوعی بی‌احترامی محسوب می‌شوند. رفتار‌هایی که شاید به هیچ وجه چنین قصدی در پس زمینه آن‌ها وجود نداشته باشد و مرد‌ها هرگز قصد بی‌حرمتی نسبت به جنس مخالف خودشان را با آن رفتار‌ها نداشته باشند. هاروی که شخص باهوش و البته بسیار باتجربه‌ای است با لحنی طنازگونه که در برنامه‌های تلویزیونی خود هم از آن بهره می‌گیرد، به بیان تجربیاتش می‌پردازد و به زنان می‌آموزد که مردان وقتی می‌خواهند صمیمیت و عشق خود را ابراز کنند، با چه علائمی به انجام آن‌ها می‌پردازند.

وی نه تنها به افرادی که می‌خواهند به تازگی رابطه‌ای را شروع یا امتحان کنند بلکه به کسانی که زمانی از شروع ارتباطشان گذشته اما با مشکلاتی روبرو هستند هم، با مواردی که مطرح می‌نماید کمک شایانی می‌کند. او با ذکر اصول و تیپ‌های گوناگون شخصیتی که در مردان جوامع مختلف وجود دارند، علاوه بر آگاه کردن زنان مقابل آن‌ها به نشانه‌های موجود، نوع واکنشی که باید در برابر آن‌ها از خود بروز دهند را هم آموزش می‌دهد. افرادی که موفق به خواندن کتاب مذکور شوند، مخصوصا خانم‌ها، پس از خواندن آن و عمل به آنچه که بیان گردیده است، بدون تردید کنترل زندگی خود را به بهترین صورت ممکن به دست خواهند گرفت و پایه‌هایی محکم برای روابطشان ایجاد می‌نمایند.

از نقاط عطف خوانش این اثر، شناسایی و تفکیک مردان متعهد از خیانتکار است که یادگیری اجرای این فرآیند، مطمئناً برای هر زنی در هر نقطه‌ای از دنیا، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و به هر حال مؤلف کتاب خود، یک مرد است و جدا از تجاربش، جنس خودش را خیلی خوب می‌شناسد و با علم کامل نسبت به این امر، آن را توصیف و در اختیار مخاطبش قرار می‌دهد. وی فقط قصدش، رو کردن دست انسان‌های غیر متعهد نیست بلکه بهبود روابط، هدف اصلی اوست که با روشن ساختن باور‌ها و خواسته‌های مردان در ارتباطاتشان با جنس مخالف، مثل یک معلم بسیار دانا و با وجدان، شاگردانش را به آن‌ها واقف و آگاه می‌سازد.

دانلود کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

درباره استیو هاروی

استیو هاروی (Steve Harvey) متولد سال 1957 و مجری و تهیه‌کننده معروف و محبوب برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی می‌باشد که از پیشه‌های دیگرش می‌توان به نویسندگی و هنرپیشگی هم اشاره کرد. وی زندگی سختی را تجربه کرده است و زندگی در یک ماشین و دو بار طلاق در زندگی مشترکش از جمله اتفاقات تلخ او به شمار ‌می‌روند. ولی او هیچگاه از مسیرش منحرف نشد و پس از حضور در یک برنامه طنز موفق، شناخته شد و راهش را با انگیزه‌تر از قبل ادامه داد. استیو که بیش از 20 سال است با برنامه‌های تلویزیونی‌اش به بسیاری از افراد، امید و شادی را بخشیده است سابقه نامزدی جایزه امی را هم دارد.

کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن مناسب چه افرادی است؟

به طور کلی می‌توان زنانی که از زندگی مشترک و ارتباطشان با همسر و همراه زندگی‌شان رضایت کافی ندارند را به دو دسته تقسیم کرد: دسته اول، متأسفانه آن‌هایی هستند که از اصلاح شرایط، ناامید شده‌اند و راهکاری برای خودشان متصور نیستند و دسته دوم امید خود را برای بهتر کردن اوضاع حفظ نموده‌اند و به دنبال منبعی آموزشی و البته مناسب برای یادگیری و اجرای آموزش‌ها می‌باشند، این کتاب با آموزه‌هایش خوراک بسیار مناسبی جهت گروه دوم است.

فهرست کتاب

کتاب مذکور پس از مقدمه که مطلب کوتاهی در مورد آشنایی اولیه با مردان و روابط است به سه فصل با عنوان‌های: نظام ذهنی یک مرد، مردان چرا و چگونه این کار را می‌کنند و تمرین‌ها تقسیم‌بندی شده است که خود این سه قسمت به 14 بخش زیرمجموعه تفکیک شده‌اند. شناخت مردان، قدم‌های ایجاد ارتباط با آن‌ها، عمیق شدن در ارتباط و نهایتاً رسیدن به ازدواجی موفق، مواردی است که هاروی جز به جز، در این فصول مطرح نموده است.

بخش‌هایی از کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

اغلب فکر می‌کنید که اگر مردی دوستتان دارد بایستی با هم به دنبال رویا‌هایتان بروید ثبات نظر برای شما خیلی مهم است با هم پایه روابط را می‌سازید بدون اینکه مهم باشد که جایگاه مرد در زندگی کجاست. کار شما قابل تقدیر است اما مردان اینگونه عمل نمی‌کنند او ذهنش حول محور پاداش آن کار می‌چرخد و آن پاداش لزوماً شما نیستید. به خصوص اگر در جایگاهی که می‌خواهد، نباشید. ما نمی‌توانیم روی دو موضوع همزمان تمرکز کنیم.

اگر مرد‌ها رویا‌های خود را به حقیقت تبدیل نکنند و به دنبال اثبات اینکه چه کسی هستند، چه شغلی دارند و چقدر درآمد خواهند داشت، نباشند، به یکباره نابود می‌شوند و می‌میرند.

اگر متوجه شویم که شما به زمان، احترام و توجه نیاز دارید، می‌فهمیم که ارزشمند هستید و باید برای داشتنتان صیر کنیم در غیر اینصورت جز خوشگذرانی، چیز دیگری نمی‌خواهیم.

پدرزن من مرد بسیار باهوش و نکته سنجی است. یکبار یکی از دخترانش با مردی آشنا شد و او را به خانه و برای صرف شام دعوت کرد وقتی که شام تمام شد پدرزنم از مرد پرسید: ببینم چه برنامه‌ای برای دخترم داری؟ مرد هم جواب داد: منظورتون چیه؟ من، طرح و برنامه‌ای ندارم. این جواب، نمی‌توانست او را قانع کند و به پرسیدن ادامه داد. آن قدر پرسید تا مرد این پاسخ را داد: فعلا می‌خوایم با هم خوش بگذرونیم. پدرزنم عصبانی شد ولی خشم خودش را کنترل کرد و پیش دخترش رفت و به او اصل ماجرا را گفت.

شما بایستی انگیزه یک مرد را بشناسید زیرا زمانی که او در خانه نیست می‌فهمید که وقت زیادی را صرف کار کردن و کسب درآمد می‌کند. مرد در دنیای فکری‌اش توسط دیگر مردان مورد قضاوت قرار می‌گیرد، اینکه شغلش چیست؟ چه عنوانی دارد؟ و چقدر درآمد دارد؟ این موضوع روی مردانگی او تأثیر دارد اگر در جایگاهی که می‌خواهد، قرار نداشته باشد، شرایط او معطوف وضعیت خانه و شما می‌شود. آن زمان، ناتوانی شما برای جذب او به خانه و نداشتن حرفی برای گفتن، بسیار معنا پیدا می‌کند.

امروزه مهم نیست چقدر خسته‌ام و چه اتفاقی در زندگی‌ام روی می‌دهد، هرگز دیر به سرکار نمی‌روم و هیچ برنامه‌ای را از دست نمی‌دهم، چرا؟ چون از ابتدای صبح که بیدار می‌شوم تک تک رویا‌هایم را بررسی می‌کنم و علاقه مندم که یک زندگی را تجربه کنم.

حالا به خانواده‌ام اهمیت می‌دهم، به نقاشی در و دیوار خانه، فلز سقف، چرم صندلی، سگ بیرون منزل، خودروی داخل حیاط، هزینه دانشگاه فرزندانم و هر آنچه نیاز است، هزینه آن را می‌پردازم. می‌توانم آنچه را همیشه برای آنان می‌خواستم، فراهم کنم و از آن‌ها به بهترین شکل حمایت کنم. بدون شک، یک مرد هستم، ذهنی شفاف و روشن دارم و هر شب با آرامش به تختخواب می‌روم.

در پشت صحنه برنامه استیو هاروی بودم که با خانمی شروع به صحبت کردم. از نظر ظاهری، همه چیز تمام بود و همچنین از مهربانی او شوکه شدم به غیر از اینکه از سه فرزند خودش مراقبت می‌کرد دو فرزند دیگر را هم به سرپرستی قبول کرده بود متوجه شدم مردی در پشت صحنه به او خیره شده و به نظر می‌رسید که نقشه‌ای دارد. این موضوع را در مقابل همه گفتم اما زن گفت که ما فقط یک گپ دوستانه داشتیم. به او گفتم به مرد نزدیک شو و بگو که 5 فرزند داری او هم این کار را کرد وقتی مرد کلمه 5 فرزند را شنید شوکه شد و تا آخر برنامه، پشت خود را به زن کرده بود و اصلاً دوست نداشت که با او روبرو شود.

این مرد به دنبال یک رابطه جنسی بود چیزی که نه من و نه هیچ مرد دیگری آن را انکار نمی‌کند. در واقع، زمانی که آن مرد با خانم مکالمه می‌کرد، خودش و زن را بدون وجود مزاحم تصور کرده بود و 5 فرزند، دلیل خوبی برای دوری از او بود. در واقع، ما مرد‌ها اهمیتی به باور‌ها، علایق و نحوه زندگی زن‌ها نمی‌دهیم به همین دلیل کمتر دوست داریم حرف بزنیم. بیشتر دوست داریم بدانیم که چقدر می‌توانیم روی شما سرمایه‌گذاری کنیم.

هیچ چیز در این سیاره قابل مقایسه با عشق و محبت زن نیست. این عشق، به نوعی، محبت و مهربانی، صبوری و پرورش، سخاوت و لطافت بی‌حد و مرز است، عشقی خالص. اگر شما مرد او باشید، حاضر است برای خاطرتان، خودش را به آب و آتش بزند و از بلندترین صخره‌های خطرناک بالا برود، هیچ اهمیتی هم نمی‌دهد که شما چه رفتاری دارید.

مشخصات کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

مشخصات
نویسنده استیو هاروی
مترجم مهراوه فیروز
ناشر نشر البرز
شابک 9789644426612
موضوع روانشناسی ارتباط
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 176
وزن 204 گرم

نظرات کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

 • سارا اتفاق سارا اتفاق

  در یک کلام عالیه . این کتاب برای افراز مجرد و پیش از ازدواج واقعا بدردبخوره من از این کتاب خیلی کمک گرفتم در زندگیم و موفق شدم تا انتخاب خیلی خوبی داشته باشم.

 • مریم جاوید مریم جاوید

  واسه خانمهایی که خیلی اعتماد به نفس ندارن و فکر میکنن جنس ضعیف تر هستن کاملا توصیه میشه

 • پردیس سلطانی پردیس سلطانی

  به نظر همه ی خانمها قبل از آشنایی و روابط مهم زندگیشون باید این کتاب رو بخونن. من همیشه به همه ی دخترا پیشنهادش میکنم

 • سکینه نژادحسن سکینه نژادحسن

  از راضی هستم

 • سمیه بیکدلی سمیه بیکدلی

  حتما همه خانمها باید مطالعه کنند

 • فاطمه حاجی بیگی فاطمه حاجی بیگی

  عااالی واقعا هرچی بگم کم گفتم هر زنی باید یکبار این کتاب رو بخونه دید آدم به زندگی رو کلی تغییر میده خیلی تاثیر گذاره باعث میشه خیلی بیشتر آقایونو بشناسیم و تو زندگی کمتر مشکل پیش بیاد

 • خدیجه جورابیان خدیجه جورابیان

  کتاب جالب وخوبیه

 • محمد باقری محمد باقری

  اینکه با حلنی دوستانه فکر دو طرف مقابل رو بیان میکنه خیلی خوبه و حده اقل های ساده که جلوگیری میکنن از مشکلات بزرگتر به زبان طنز بیان میکنه

 • مسعود هادوی مسعود هادوی

  کتابه جالب و خوبیه

 • کاربر کاربر

  خواندن این کتاب رو به تمام خانمها پیشنهاد میکنم.

 • فاطمه پژوهشی فاطمه پژوهشی

  کتاب خیلی خوبیه .به نظر من هر کی باید حداقل یه بار این کتابو بخونه

 • Farnaz Bazel Farnaz Bazel

  کتاب خوبیه از نظر ظاهر.ترجمه بسیار روان و خوب. محتوا بسیار مفید

 • مریم تقی زاده مریم تقی زاده

  بیسار محتوای خوب وکاربردی برای زنان بالخصوص ومردان همچنین جذابیت نوشتار و واقیتهای اجتماعی از نقاط قوت کتاب است

 • زهرا صابری رونکیان زهرا صابری رونکیان

  عالیه این کتاب

 • فاطمه صانعی ممقانی فاطمه صانعی ممقانی

  من این کتاب و خوندم و پیشتهاد میکنم،به خانوم کمک میکنه در شناخت و درک کردن اقایون،البته عمل و رفتار کردن هم تاثیر داره نه فقط خواندن خانوما حتما تهیه کنن

 • سروش هدایتی سروش هدایتی

  بسیار بسیار عالی

 • ستایش موحدی نسب ستایش موحدی نسب

  عالیه پیشنهاد میکنم بگیرید زندگیتونو عوض میکنه

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن