وابی سابی اثر بث کمپتن

معرفی و دانلود کتاب وابی سابی اثر بث کمپتن رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب وابی سابی اثری از بث کمپتن می‌باشد که فلسفه‌ای ژاپنی را روایت می‌کند. این فلسفه از آرامش ذهن برای داشتن زندگی بهتر و آرامتر می‌گوید آن هم در دنیایی که زیاده خواهی در آن موج می‌زند. وابی سابی با تمرین‌هایش به انسان‌ها می‌آموزد که در دنیای پرهیاهوی امروز‌، عیب‌ها و اشکالات خود را بپذیرند و به سمت آرزوهایشان گام بردارند. این کتاب 224 صفحه‌ای به ما کمک می‌کند زیبایی را در چیزهای ساده کشف کنیم و از زندگی در تنهایی و سکوت لذت ببریم. در این اثر ضمن آشنا شدن با نگاه ژاپنی‌ها با زیبایی، آن را با دیدگاه غربی‌ها می‌توانید مقایسه کنید و تفاوت‌های محسوسی را لمس کنید.

کتاب مذکور در سال 2018 منتشر شد و با مفهومی دگرگون کننده از زندگی، ارزش سادگی را بیش از پیش به همگان یادآوری کرد. تاکنون انسان‌های بسیاری که از چالش‌های سرسام آور زندگی‌شان خسته و درمانده شده بودند، در سراسر دنیا این اثر را مطالعه کرده‌اند و بازگشتی غرور آمیز به زندگی داشته‌اند. کتابی که حتی نویسنده آن خود را انسانی سرگردان، ماجراجو و جویای زیبایی توصیف می‌کند. مادری با داشتن دو فرزند که شادی فوق العاده‌ای به زندگی‌اش بخشیده‌اند و هنر نویسندگی را در کنار عزیزانش با درک مفاهیم جالبی از زندگی دنبال می‌کند.

دانلود کتاب وابی سابی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب وابی سابی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب وابی سابی

درباره بث کمپتن

خانم بث کمپتن یک نویسنده و کارآفرین است که سال‌ها در ژاپن کار و زندگی کرده و به همین دلیل با فرهنگ این کشور بسیار آشنا است. او علاوه بر نویسندگی، مهارت فوق العاده‌ای در سخنرانی دارد و انسان‌های بسیاری را از آموزه‌های خود بهره مند ساخته است. کارگاه‌های مختلف و دوره‌های گوناگون کارآفرینی که توسط او برگزار می‌شوند هم از شهرت بسیاری برخوردارند.

کتاب وابی سابی مناسب چه افرادی است؟

این کتاب برای علاقه مندان به فلسفه زندگی ژاپنی بسیار مناسب است و توصیه می‌شود. آنهایی که می‌خواهند روش زندگی و فکر کردنشان را تغییری قابل توجه بدهند می‌توانند از آن استفاده کنند. دنبال کنندگان آرامش بهترین لقبی است که می‌توان به مشتاقان مطالعه این کتاب داد و گفت اگر در پی آرامشی حقیقی هستید، این اثر را در اولویت‌های خواندن قرار دهید.

فهرست کتاب

عبارت وابی سابی که از دو کلمه وابی و سابی تشکیل شده است اینگونه معنا می‌شود: وابی به معنای زیبا دیدن فقر، سادگی و اندوه و سابی هم به معنای زیبا دیدن پیری، کهنگی، تنهایی و دلتنگی می‌باشد. اینها یعنی اینکه انسان بتواند با این مفاهیم کنار بیاید و با ساده سازی آنها و حتی ستایششان، زندگی را برای خود زیبا سازد. مطالب این کتاب هم می‌توان در قالب 5 درس معرفی کرد:

 • درس اول: مفهوم وابی سابی را در منزل خود پیاده سازی کنید

 • درس دوم: ارتباط خود را با طبیعت بهتر و نزدیک‌تر کنید

 • درس سوم: با واقعیت‌ها روبرو شوید و آنها را بپذیرید

 • درس چهارم: برای روابط شخصی ارزش قائل شوید

 • درس پنجم: خودتان را در هیچ زمینه‌ای با دیگران مقایسه نکنید

بخش‌هایی از کتاب وابی سابی

من به عنوان کسی که بیشتر دهه گذشته را صرف کمک به مردم کرده‌ام تا اولویت‌های خود را تغییر دهند و روی کارهایی تمرکز کنند که دوست دارند، شاهد بوده‌ام بسیاری از ما با تعهد بیش از حد، مقایسه دائم خود با دیگران، قضاوت و واگویه‌های منفی، خودمان را بیمار کرده‌ایم. روزها خوابگردی می‌کنیم، بی حالیم، بیشتر اوقات خود را حبس می‌کنیم و به افراد مشهور و تبلیغات و رسانه‌های اجتماعی بیشتر از کشف ظرفیت‌های غنی زندگی خودمان توجه می‌کنیم.

هیچ چیزی تا ابد کاملا ثابت نمی‌ماند ما هم همینطور. وابی سابی به ما می‌آموزد ناپایداری حالت طبیعی هر چیزی است. از آنجایی که تغییر حتمی است، تلاش برای حفظ گذشته یا حال بی معنی و استرس زاست.

یک راه برای پیاده کردن وابی سابی در منزل این است که از مواد طبیعی مثل چوب و سنگ استفاده کنید. این مواد، بی نظمی‌های طبیعی و زیبایی در دل خود دارند. مثلا شیارهای داخل چوب یا سنگ به ما یادآوری می‌کنند که دنیا هم مثل ما پر از نقص و بی نظمی است.

هر وقت به کیوتو می‌آیم برایم آشنا و در عین حال متفاوت است. برخی ساختمان‌ها تا چند طبقه بالا رفته‌اند و برخی هم از بین رفته‌اند. فروشگاه‌های جدیدی باز شده و فروشگاه‌هایی ناپدیده شده‌اند. کافه‌ای محبوب جایش را به کافه‌ای دیگر داده است. در طی سال‌ها، جنگ، زلزله و گردشگری این شهر را تغییر داده است و البته در اینجا، فصول بخشی از زندگی روزانه هستند که با تغییر احساسات و ظاهر، گذر زمان را یادآوری می‌کنند.

زندگی، روابط، شغل، وضع سلامت، وضع مالی، دیدگاه‌ها، علایق، ظرفیت‌ها، مسئولیت‌ها و فرصت‌هایمان همیشه در حال تغییر هستند. گاهی یک تغییر چنان قابل توجه یا سریع است که آن را مانند بادی شدید کاملا احساس می‌کنید. گاهی هم تغییر، جزئی و آهسته است مانند گل نرگس که سرش را کم کم رو به خورشید بالا می‌برد و برای دیدنش باید خیلی دقت کنید.

مشخصات کتاب وابی سابی

مشخصات
نویسنده بث کمپتن
مترجم فرزانه حاج خلیلی
ناشر میلکان
شابک 9786222540494
موضوع سبک زندگی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 224
وزن 200 گرم

نظرات کتاب وابی سابی

 • ملیکا میرزاحیدری ملیکا میرزاحیدری

  سلام دوستان فلسفه ی وابی سابی، اینطور که من فهمش کردم راهیه برای پذیرفتن خود و زندگی با تمام وجود و در آغوش کشیدن اون. چند خط از کتاب رو براتون میزارم: -معنای وابی سابی این است که *ناپایداری* همه چیز را بپذیریم و زندگی را با *همه ی حواسمان* تجربه کنیم. -زیبایی حقیقی وابی سابی در *چیزها* نهفته نیست، بلکه در خود و ذات و ماهیت زندگی قرار دارد -وابی سابی آن واکنش حسی به زیباییست که ماهیت حقیقی زندگی را بازتاب میکند. -وابی سابی یعنی به این درک برسیم که هرچیز ذاتا فانی، ناقص و ناکامل است؛وابی سابی یعنی درک مواهب زندگی ساده، آرام و طبیعی. -هرروز زیبایی را بیابیم و اجازه دهیم حس سپاسگزاری در قبال خود زندگی را تحت تاثیر آن تقویت کنیم. در نهایت این کتاب از شما دعوت می‌کند تا هرلحظه با غرق شدن در زیبایی زندگی، به آرامش برسید و از هرچیز غیر ضروری فاصله بگیرید و آنچه را در عمق زندگی نهفته است کشف کنید. سخن آخرم اینکه شخصیت من با سایر کتب خودیاری و روانشاسی زیاد کنار نمیاد. دنبال چیزی بودم که در عین روانشناسانه بودنش، خرد فلسفی و عمق داشته باشه؛این کتاب فلسفه، روانشناسی جامعه شناسی رو با خودش همراه کرده و اگر عمیقا درکش کنیم و بکار بگیریمش آرامش حاکی از آزادی به زندگیمون سرازیر میشه. (کتاب صحیح و سالم بدستم رسید) ممنونم که وقت گذاشتید و نظرم رو خوندید.

 • مرضیه فراهانی مرضیه فراهانی

  برای من همیشه دیدگاه مردمان ژاپن متفاوت بوده و هست. تو این کتاب با یک مفهوم مرسوم در ژاپن آشنا می شویم که تا حس نکنید ، امکان درک آن را ندارید .مفهومی که تعریف خاصی با کلمه و جمله نداره و با قرار گرفتن در یک موقعیت مناسب و داشتن تجربه از درک زیبایی واقعی در عین سادگی ، میتونیم معنی ملموس این مفهوم را حس کنیم . یکی از جملات ناب این کتاب هر روز ، روز خوبی است ... حتما مطالعه کنید .

 • امیررضا نعیمی امیررضا نعیمی

  کتاب بخوانید حیف است در گوشی هایمان وقتمان را تلف کنیم وقتی کتاب هایی ب این قشنگی خلق شده اند بهترین کتاب اینه بنظرم

 • سامان دانشور سامان دانشور

  محتواش عالی.حتما بخونید و بعد از خوندن هدیه کنید که فرهنگ هدیه دادن کتاب جا بیفته بلکه کمتر درخت قطع بشه

 • سحر مظاهری سحر مظاهری

  بسته‌بندی کتاب‌های خیلی خیلی خوبه. کتاب کاملا تمیز و سالم به دستم رسید. موضوع کتاب رو اسپویل نمی‌کنم ولی ارزش خوندن داره

 • کاربر کاربر

  یک فلسفه‌ی ساده و مفید برای پذیرش وضع موجود و حرکت به سمت بهبود

 • کاربر کاربر

  محتوا عالی کیفیت چاپ خوب ترجمه متوسط

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه.کیفیت کاغذ کاهیه.. ولی محتواش خوبه...قرار نیست تأثیر بپذیرید اما پس زمینه ذهنتون داشته باشید خیلی خوبه..

 • زهرا محرابی زهرا محرابی

  به نظرم کمی درکش دشواره حداقل برای کسی که آشنایی قبلی با فرهنگ ژاپن نداره ( شاید مشکل از ترجمش باشه )و حس هم میکنم درک مفهوم واقعی وابی سابی و به کارگیری اون در زندگی کار اسونی نیست اون هم برای مردمی غیر از ژاپن. من دوبار این کتاب رو خوندم و سعیمو کردم اما زیاد نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم متاسفانه

 • فاطمه علیزاده فاطمه علیزاده

  محتوای کتاب عالی جلد و جنس صفحاتم قابل قبول بود ،میشد خیلی بهتر باشه ولی خب امیدوارم چاپهای بعدی در نظر بگیرن این سری چاپ هفتم کتاب بود

 • سعید عبدلی سعید عبدلی

  ترجمه کتاب خوب و روان است

 • فاطمه همتی آهوئی فاطمه همتی آهوئی

  جلد زیبا و دلنشین صفحات کاهی فونت ناواضح خیلی جالب نیس بنظرم باید این کتاب های پرطرفدار حداقل روی خوانایی و کیفیت چاپشون بیشتر کار بشه بنظرم

 • سوده موسی پور سوده موسی پور

  عالیه پیشنهاد میکنم حتما تهیه کنید

 • mojdeh jafari mojdeh jafari

  عالی و مفید

 • کاربر کاربر

  خیلی کتاب ارامبخش و خوبیه حظ کردم واقعا

 • الناز صوفی محمودپور الناز صوفی محمودپور

  واقعا کتاب خوب و آرامش بخشیه

 • کاربر کاربر

  عالی کیفیت اصل فیک نیست و خب اون موقع که من گرفتم خیلی تخفیف گذاشته بود امیدوارم الانم روی کتاباش تخفیف زیاد بذاره که خب نریم از کتاب فروشی ها خرید کنیم

 • کاربر کاربر

  لذت ببر از زندگی حتی از یه زندگی ناقص .

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب وابی سابی