محکم در آغوشم بگیر اثر سو جانسن

معرفی و دانلود کتاب محکم در آغوشم بگیر اثر سو جانسن رایگان به همراه خلاصه کتاب

دکتر سو جانسون مشاور خانواده‌ای است که کتاب محکم در آغوشم بگیر را با هدف ایجاد عشق جاودان در زن‌ها و مرد‌هایی که به دنبال آن هستند به تالیف درآورده است. وی که همواره سعی بر این داشته تا به وسیله مشاوره دادن به خانواده‌های مختلف اختلافات میان آن‌ها را از بین برده و یا حداقل کاهش دهد، کتاب مذکورش را در سه قسمت اصلی به خوانندگان ارائه می‌نماید. در قسمت اول یا ابتدایی او شروع به پاسخ دادن سوالاتی قدیمی می‌کند که همیشه در مورد عشق وجود داشته‌اند و نیازمند پاسخ‌هایی دقیق و حساب شده هستند، البته در ادامه همین قسمت صحبت از تحقیقاتی می‌کند که درباره روابط خصوصی و عمیق شده است و نتایجی از آن‌ها به دست آمده که مفهوم نوین و به روزی را از عشق در اختیار عشاق قرار می‌دهد. قسمت دوم از درمان می‌گوید درمان عشقی که بیشتر پایه‌هایش بر هیجان استوار است درمانی که کاملاً عملی و کاربردی است و با ایجاد شرایطی مناسب موجب به وجود آمدن پیوند‌هایی ماندگار و بسیار محکم در ارتباطات عاطفی می‌گردد و در قسمت سوم یا پایانی به قدرت اعجاب‌انگیز عشق می‌پردازد که یک انسان چگونه قادر است به وسیله آن، آسیب‌هایی که تاکنون در زندگی‌اش تجربه کرده است را التیام بخشد و با قدرتی بیشتر از قبل موقعیتش را بهبود دهد.

سو جانسون علاوه بر مطالعات و مشاوره‌های گوناگونی که در طی نگارش این کتاب انجام داده است از تجربیاتش در زندگی شخصی هم بهره برده و با تلفیق آن‌ها اثری کم نظیر را رقم‌زده است. لحظات احساسی کلیدی که نقش حیاتی در بزنگاه‌های روابط عاطفی پایدار ایفا می‌کنند، از اصلی‌ترین نقاط یک زندگی زناشویی محسوب می‌شوند و اینجاست که جانسون با قدرت عنوان می‌کند اگر افراد نحوه روبرو شدن با چنین لحظات احساسی را یاد نگیرند انتظار برای شکل گرفتن یک رابطه عمیق انتظاری بیهوده خواهد بود. این مطلب که مخاطب می‌تواند حاصل دست رنج چندین ساله یک محقق را در زمینه زوج درمانی و ارتباطات عاشقانه با استفاده از یک کتاب بدست آورده و برپایه اصول آن، زندگی مشترکش را شکل دهد اتفاق کمی نیست و باید به فال نیک گرفته شود زیرا با خواندن یک اثر مکتوب همانند محکم در آغوشم بگیر می‌توان نتیجه چندین جلسه مشاوره را با هم در اختیار داشت و بهترین استفاده ممکن را از آن برد.

دانلود کتاب محکم در آغوشم بگیر رایگان

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب محکم در آغوشم بگیر به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. متن کتاب محکم در آغوشم بگیر توسط افراد مختلفی به فارسی برگردانده شده است که بهتر ترجمه آن مربوط به سمانه پرهیزکاری است که هم اکنون به صورت رایگان برای دانلود در دسترس کاربران قرار دارد. در صورتی که قصد خرید کتاب محکم در آغوشم بگیر را دارید، می‌تواند آن را با قیمت حدودی 150 هزار تومان خریداری کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی محکم در آغوشم بگیر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب محکم در آغوشم بگیر

درباره سو جانسن

دکتر سو جانسون (Sue Johnson) متولد روز 19 دسامبر سال 1947 در ایالات متحده آمریکا است. وی به عنوان استاد روانشناسی در دانشگاه‌های اتاوا کانادا و سن دیه گو آمریکا فعالیت می‌کند یکی از اصلی‌ترین مشاغل او در کنار تدریس، درمان خانواده و روانشناسی در زمینه روابط زناشوئی می‌باشد و به عنوان یکی از توسعه‌دهندگان عاطفی متمرکز درمان و همچنین بنیانگذار نرکز بین‌المللی برای برتری در احساس متمرکز درمانی به شمار می‌رود.

کتاب محکم در آغوشم بگیر مناسب چه افرادی است؟

در زندگی مشترک گاهی چالش‌ها و اختلافاتی به وجود می‌آیند که برای پایدار ماندن رابطه عاطفی باید به بهترین روش‌ها، حل و فصل شوند. حالا اگر زوج‌هایی وجود دارند که به دنبال بهبود در روابطشان هستند و حتی فکر می‌کنند در معرض جدایی هستند خواندن این کتاب به آن‌ها توصیه‌ای بسیار راهگشا می‌باشد. همچنین آن‌هایی که بر سر مسائل جزئی اختلافاتی را با همسرشان دارند با خواندن چنین کتابی که مانند یک دستورالعمل آموزشی ست به راهکار‌های خوبی دست پیدا خواهند کرد.

فهرست کتاب

سو جانسون آموزه‌های بسیار کاربردی‌اش را در 8 بخش که ارتباطی تنگاتنگ با هم دارند به مخاطبش ارائه نموده است که می‌توان برای آن‌ها چنین تیتر‌هایی را قرار داد:

 • یافتن راه‌های جدید برای بهبود روابط

 • وحشت از بی‌ثباتی ارتباط

 • تشخیص الگو‌های غلط و اصلاح آن‌ها

 • انسان‌ها از نظر احساسی آسیب‌پذیر هستند

 • دوری زوج‌ها از هم بخاطر چالش‌ها

 • درمان آسیب‌های ناشی از روابط

 • ایجاد پیوند‌های عمیق عاطفی جهت داشتن یک رابطه زناشویی با دوام

 • زنده نگه داشتن عشق در دنیایی پر از درد و رنج

متن کتاب محکم در آغوشم بگیر

عشق، همه چیز است و واقعاً ارزشش را دارد که برایش بجنگی، برایش شجاعت به خرج بدهی و همه چیز را به خطر بیندازی و اگر چیزی را برایش به خطر نینداختی بزرگترین خطر را کرده‌ای.

بهتر می‌بود که تنها باشم آزاد و ر‌ها از قید و بند اما خب عاشق شدم و ازدواج کردم. علی رغم اینکه عشق را از خودم دور می‌کردم من رو در بر گرفت. این حس رمزآلود قدرتمند که پدر و مادرم رو شکست داده بود و زندگی خودم رو پیچیده کرد و به نظر می‌رسه مرکز اصلی شادی و رنج برای بسیاری از ماست، چه چیزی است؟ آیا راهی از این مارپیچ به سوی عشق پایدار باز می‌شود؟

شیفتگی خودم نسبت به عشق و ارتباط رو در مشاوره و روانشناسی دنبال کردم به عنوان بخشی از آموزشم نظر شعرا و دانشمندان رو در رابطه با این مسأله خوندم به کودکان پریشانی که از عشق، محروم مانده بودند آموزش دادم. به بزرگسالانی که با عشق از دست رفته خود در کشمکش بودند مشاوره می‌دادم.

آنچه اهمیت دارد درست کردن اشتباهات است حتی اگر فقط در حد تمایل به تلاش دوباره باشد.

قطع دلبستگی‌ها خطرناک‌اند و قطع رابطه‌ها مثل یک قرنیه خراشیده، دردناک.

انسان وقتی کسی را دوست دارد از هر زمان دیگری آسیب پذیرتر است.

قلبی که به قلب دیگری پاسخ ندهد رو به مرگ می‌رود.

مشاجره بهتر از تنهایی است.

گاهی اوقان زن و شوهر‌ها متوجه هستند که دارند حرف‌های ناراحت‌کننده‌ای به هم می‌زنند مثلاً یکی‌شان می‌گوید قبل از اینکه شریک زندگی‌اش چیزی بگوید دقیقاً از حرف دل او خبر دارد و می‌داند که قرار است مورد انتقاد قرار بگیرد به همین دلیل قبل از آغاز هر حرفی دیواری دور خودش می‌کشد تا آتش دعوا دامنش را نگیرد. این فرآیند‌ها آنقدر خودکار و تکراری شده‌اند که نمی‌توان از آن‌ها بیرون رفت یا جلوشان را گرفت بیشتر زن و شوهر‌ها متوجه اتفاقی که دارد در ارتباطشان می‌افتد نیستند.

موضوع دعوای بین این دو نفر اصلاً مهم نیست مهم این است که وقتی دو نفر به این پایه از اختلاف برسند به طور کلی نسبت به یکدیگر، احساس کینه، احتیاط و میل به دوری پیدا می‌کنند و بعد از آن هر تفاوت یا اختلاف نظری را با دید منفی نگاه می‌کنند و هر حرف بی‌ربطی که از هم بشنوند را تهدیدی از جانب طرف مقابل می‌دانند و حرکت مبهمی برایشان بدترین معنا را به همراه دارد. دچار ترس‌ها و تردید‌های بی‌دلیل می‌شوند و تمام وقت باید آماده دفاع از خود و دفع حمله طرف مقابل باشند. در این اوضاع حتی اگر بخواهند به هم نزدیک شوند هم نمی‌توانند. در باب این وضعیت فقط می‌توان آن ترانه انگلیسی را تکرار کرد که می‌گوید: وقتی تمام روز با هم بگو مگو داریم چطور می‌توانیم شب که شد یکدیگر را ببوسیم.

همیشه مجذوب رابطه‌ها می‌شدم من در انگستان بزرگ شدم اما کانون زندگی من در دوران جوانی ازدواج پدر و مادرم بود، بدون اینکه کاری از دستم بربیاد می‌دیدم که چطور رابطه زناشویی و خودشون رو نابود کردند با این وجود می‌دونستم که عمیقاً همدیگر را دوست دارند. پدرم در آخرین روز‌های زندگی‌اش با اینکه بیشتر از بیست سال بود که از مادرم جدا شده بود اما برای اون اشک میریخت واکنش من به درد و رنج والدینم این بود که قسم بخورم هرگز ازدواج نکنم به این نتیجه رسیده بودم که عشق رویایی، توهم و دامه.

با عصبانیت و احساس درماندگی سعی می‌کنند راهی برای حل مشکلشان پیدا کنند و همیشه به این نتیجه می‌رسند که طرف مقابل سنگدل و انعطاف ناپذیر است یا اینکه برعکس، مشکل را به سمت خود می‌تابانند و مثل کارول می‌گویند: شاید این منم که واقعاً مشکل دارم. مادرم همیشه می‌گفت: وای به حال اون کسی که عاشق تو بشه. بعد نتیجه می‌گیرند که عشق، دروغی بیش نیست و به هیچکس نمی‌شود اعتماد کرد.

به این باور رسیدم که کشف یا بازکشف کرده‌ام که عشق چیست و چطور می‌توانیم آن را اصلاح یا ماندگار کنیم وقتی از چهارچوب دلبستگی و پیوند استفاده کردم هیجانی که زوج‌های مضطرب را احاطه کرده بود، واضح و واضحتر دیدم. همین باعث شد که نسبت به ازدواج خودم هم دید شفاف‌تری پیدا کنم. فهمیدم که در این هیجانات ما در احساساتی گیر افتاده‌ایم که بخشی از برنامه بقای ما هستند و طی میلیون‌ها سال تکامل شکل گرفته‌اند. هیچ طفره‌ای از این هیجانات و نیاز‌ها بدون اینکه خودمان را کاملاً از فرم بیندازیم وجود ندارد فهمیدم آنچه زوج درمانی و آموزش، کم داشت دیدگاه علمی واضح نسبت به عشق بود.

مشخصات کتاب محکم در آغوشم بگیر

مشخصات
نویسنده دکتر سو جانسن
مترجم سمانه پرهیزکاری
ناشر میلکان
شابک 978-600-7443-59-0
موضوع هفت گفت و گو برای زندگی با عشق
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 240
وزن 220 گرم

نظرات کتاب محکم در آغوشم بگیر

 • سید مصطفی قَشَمی سید مصطفی قَشَمی

  اول یک سری توضیحات کلی درمورد سبک های دلبستگی جدید و ماهیت عشق داده شده سپس هفت گفت و گو را بررسی کرده است.بعد از اتمام مطالعش نظرمو ویرایش میکنم تا از محتویاتش هم خدمت دوستان اطلاعاتی عرض کنم. کتاب دارای ۲۴۰ صفحه میباشد.

 • Anita Bazli Anita Bazli

  تمام مسائلی که براتون در روابطتون پیش میاد مطرح شده و دلیل درست و واضح واکنش های آدم ها در شرایط مختلف و بحث ها و دعوا ها گفته شده، با مثال های عینی و تجربه های زوج های مختلف ... راه کار ارائه داده و کاملا ذهن رو روشن میکنه، باعث درک درست از همدیگه میشه.نظر شخصیه خودم اینکه محدود به روابط احساسی نیست... هرنوع رابطه ی صمیمی و نزدیکی رو میتونید با خوندن این کتاب بهتر کنید.

 • کاربر کاربر

  بنظرم ورق کاهی خیلی خوبه چون هم وزنش کمه و هم قیمت رو ارزون می‌کنه. درسته کیفیتش کناره اما خب می‌خوایم کتاب رو بخونیم دیگه نمی‌خوایم باهاش کوه بکنیم که.!

 • ملیکا عراقیان ملیکا عراقیان

  مثل همیشه سریع و به موقع و سالم رسید به دستم

 • محیا اسفندیاری محیا اسفندیاری

  کتاب خوبه و همین طور محتواش خوبه و فقط زن و شوهرها بهتره هر دوشون این کتاب رو بخونن و فقط یه نفر کافی نیس و زیاد تاثیر نداره البته نه این که نداشته باشه تاثیر خودشو داره ولی بهتره هر دو بخونن و مشکلاتی رو که واقعا توی زندگی بیشترمون وجود داره رو خیلی ها دارن و همین طور راه کار رو داخل این کتاب نوشته امید وارم براتون مفید باشه

 • زهرا زراعتی زهرا زراعتی

  معرفی کتاب محکم_آغوشم_بگیر این کتاب با هدف غنی کردن روابط سالم،کمک به روابط بی رمق و نجات دادنش راه حل هایی رو مطرح میکنه که به نوبه خودش جدید و کاربردی هست. از نگاه یه روانشناس دعوا ها و کشمکش هایی که میتونه بین زوجین رخ بده رو از نظر علمی بررسی میکنه و با مثال هایی در مورد مراجعه کنندگان به ما در بهبود روابطمون کمک میکنه تعداد صفحات:۲۴۵

 • ثنا مرادی ثنا مرادی

  محتوای کتاب درجه یکه ، هر ادمی باید یک بار بخونه این کتاب فوق العادس، ب شدت پیشنهاد میشه چون ادم ی وسیله برقی میخره کاتالوگ داره اینجا ک بحث زندگی ی ادمه

 • مهشاد سعدی تبار مهشاد سعدی تبار

  کتاب مشکلات روابط زناشویی رو از منظر رویکرد هیجان مدار بررسی میکنه و معتقده با کار کردن رو احساسات و هیجانتمون و زیر ذره بین قرار دادن اونها و انکار نکردشون ، میتونیم علل مشکلات و همچنین راه های برون رفت از اونها رو پیدا کنیم. علاوه بر همه ی اینها ، ترجمه ی روان و وجود تمرین تو آخر هر فصل فهم مطالب کتاب رو ساده تر میکنه. خوندنش رو به همه ی افراد اعم از مجرد ، متاهل ، نوجوان و جوان پیشنهاد میکنم.

 • سید راشد میرزاده پیرکلاچاهی سید راشد میرزاده پیرکلاچاهی

  یکی از بهترین کتاب‌هایی که می‌تونید در مورد روابط عاطفی و زوجین بخونید همین کتاب هستش که خیلی از مشکلات رو به راحتی حل میکنه و راه‌حل های مناسبی برای هر مشکل ارائه میده.

 • کاربر کاربر

  برای داشتن رابطه عاطفی درست به شدت کمک کنندس جنس برگه ها هم بالکی هستش

 • مریم رحمانی مریم رحمانی

  خوب بود تو بسته بندی تمیزی هم ارسال شد من راضی بودم

 • مریم شکفته مریم شکفته

  کیفیت چاپ بسیار خوبه امیدوارم همه به زندگی زناشویی شون اهمیت بدن وبراش تلاش کنند

 • صبورا طیبی صبورا طیبی

  من این کتابو تو تخفیف گرفتم و خیلی عالی بود از نظر بسته بندی ، کاملا سالم به دستم رسید بدون حتی خم شدگی . از نظر متنم حتما پیشنهادش میکنم حتی برای سایر روابط مثل خانواده ، دوست و اینا عالیه

 • Kosar Norozi Kosar Norozi

  این کتاب عالیه به هرکسی توصیه میشه بخونه و خصوصا کسایی که رابطه موفقی ندارن پیشنهاد میشه

 • ملیکا محمدصادق ملیکا محمدصادق

  خوندن این کتاب درمورد خودتون و کسی که دوستش دارید چیز های زیادی بهتون یاد میده بنظرم خوندنش برای کسایی که ادعای عشق دارن از واجباته

 • کاربر کاربر

  تقدیم به آنها ک عشق روشن ترین بخش جهان شان است ... خب در ابتدا نظرمو با یه خط از شروع کتاب بیان کردم که سخن کوتاه کنم و بگم این کتاب چقدر زیبا ، تاثیر گذار و دوست داشتنیه . بعد از خوندنش مسلما نظرتون راجب خیلی از موضوعات توی رابطه اتون به نحو مثبتی تغییر میکنه .

 • سعید اسفندیاری سعید اسفندیاری

  به یادکار برای عشقم که دیگه کنارم نیست

 • کاربر کاربر

  کادو گرفتم ، رمانتیک بازی در بیارم ، یک هفته بعد جدا شدیم

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب محکم در آغوشم بگیر