راهبی که فراری اش را فروخت اثر رابین شارما

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب راهبی که فراری اش را فروخت اثر رابین شارما رایگان

کتاب راهبی که فراری اش را فروخت نوشته رابین شارما و با ترجمه روانی از فرنوش کرمی رمانی بسیار جذاب می‌باشد که با نشان دادن ارزش واقعی زندگی به خوانندگان باعث شده است که تاکنون فروش بسیار زیادی را عاید خود نماید. البته نه به صورت مستقیم بلکه به وسیله یک داستان که روایتگر زندگی فردی است که پس از سفر به هندوستان، تعلیمات فراوانی می‌بیند تا از مشغله‌های روزمره خود جدا شده و شیوه موفق‌تر و سالم‌تر زندگی را تجربه نماید. این اثر، خود یک منبع آموزشی است که می‌تواند شادی و موفقیت از دست رفته خیلی‌ها را به آنها بازگرداند. داستان کتاب، زندگی وکیلی را تعریف می‌کند که اعتیاد به کار دارد و درآمد فوق العاده‌ای هم کسب می‌کند، اما فشار کاری باعث می‌شود سکته قلبی را تجربه کرده و در بیمارستان بستری شود.

او به شکرانه بدست آوردن سلامتی‌اش پس از مرخص شدن از بیمارستان و رفتن به هندوستان با راهبی به نام یوگی رامان آشنا می‌شود که درس‌های جالبی را از او فرا می‌گیرد درس‌هایی از قبیل اینکه:

 • کیفیت افکار و زندگی انسان‌ها با هم رابطه مستقیم دارند.

 • نگرش افراد در مورد تجربه‌های منفی که در زندگی‌شان داشته‌اند باید تغییر کند.

 • هر آنچه را که می‌خواهید از خودتان طلب کنید.

 • آدم‌ها به هیچ وجه نباید خودشان را با بقیه مقایسه کنند.

 • اهداف و مقاصد انسان‌ها باید حتما نوشته شوند.

 • برای رسیدن به اهداف باید افراد از منطقه امنشان خارج شوند.

 • از روی عادات می‌توان شخصیت و آینده آدم‌ها را تحلیل کرد.

این کتاب به هفتاد زبان در سراسر دنیا تاکنون ترجمه شده است و پیامی حاوی امید را در میان مردم کشورهای مختلف پخش کرده است. امروزه همه به دنبال راهنمایی برای کسب خوشحالی و خشنودی در مراحل حیات‌شان هستند و چه مرجعی بهتر از این کتاب و نمونه‌هایی از این دست. رابین شارما اگرچه آثار دیگری هم دارد و از طریق موسسه بین المللی مدیریت شارما که خود بنیان گذارش بوده است به جوامع گوناگون معرفی شد، اما شهرتش را بیش از همه مدیون این اثرش می‌داند. داستان کتاب اگرچه تخیلی است اما درس‌هایش حقایقی محض هستند.

دانلود کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب راهبی که فراری اش را فروخت گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

درباره رابین شارما

رابین شارما نویسنده ماهر و زبردست جهانی از جمله پژوهشگران و سخنرانان مهم در دنیا به شمار می‌رود که در همایش‌های انگیزشی مختلفی تاکنون به سخنرانی و گفتگو پرداخته است. طرفدارانش او را با خیرخواهی و آموزش‌هایش در مورد انسانیت می‌شناسند. او همواره سعی دارد به آنهایی که در جستجوی شادی و ثروت هستند، رازهایی را بیاموزد که راه را برای جستجوگران بسیار هموار و خوشایند می‌سازد البته او اینگونه نیست که مستقیما همه مسائل را با مخاطبانش بیان کند بلکه بیشتر سعی می‌کند در قالب داستان‌های متنوع منظور خود را به آنها برساند.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

به بیان ساده کتاب راهبی که فراری اش را فروخت به درد خوانندگانی می‌خورد که باور دارند اینگونه آثار شعار نمی‌دهند و از دل داستان بیان شده می‌توان نکاتی را برداشت کرد و در زندگی به کار بست که همگی تغییرات شگرفی در ظاهر و باطن افراد ایجاد می‌کنند. مطالعه این اثر دوست داشتنی را به آنهایی توصیه می‌کنیم که مثل همیشه در پی یادگیری هستند و از کشف کردن رازها و نکات جدید، بسیار زیاد استقبال می‌کنند.

فهرست کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

مطالب این رمان جذاب در سیزده فصل طبقه‌بندی شده‌اند. به گونه‌ای که تا فصل هفتم در هر فصل بخشی از داستان و مکالمه‌ها را می‌خوانیم و از فصل 7 به بعد نکاتی که مورد اشاره نویسنده هستند بازگو می‌شوند. در هر کدام از این فصل‌ها یکی از مواردی که وکیل داستان از راهب می‌آموزد عنوان می‌گردد، آموزه‌هایی که به خوبی توسط او یاد گرفته می‌شوند.

بخش‌هایی از کتاب

ذهن شما مثل یک باغ بسیار زیبا است، تلاش کنید که به افکار منفی و مخرب اجازه ورود به باغ ذهنتون رو ندید و اگر بالاخره به هر ترتیب وارد شدند آنها را بیرون کنید.

هیچ خطایی در زندگی وجود ندارد، هیچ تجربه منفی در زندگی وجود ندارد، بلکه همه شکست‌ها کلاس درسی هستند برای رشد، یادگیری و پیشرفت.

شما هرگز قادر نخواهید بود به هدفی برسید که آن را نمی‌بینید. مردم تمام زندگی خود را صرف رویا بافی برای شاد بودن و نشاط داشتن در زندگی می‌کنند، در حالی که به آن نمی‌رسند چرا؟ چون که نمی‌توانند حتی 10 دقیقه در ماه وقت بگذارند تا اهداف خود را بنویسند.

همینطور که شهر بیدار و روز شکفته می‌شد اولین نشانه‌های خستگی در چهره دوستم با عمر نامحدودش بعد از گذراندن شبی که دانشش را در اختیار شاگرد مشتاقش گذاشته بود نمایان شد. از توانایی جولیان متحیر شده بودم از انرژی نامحدود و اشتیاق بی پایانش. پای حرفش ایستاده است.

به گونه‌ای عمل کن که انگار شکست خوردن غیر ممکن و موفقیت حتمی است هر فکری درباره نرسیدن به اهدافت را چه مادی و چه معنوی پس بزن. شجاع باش و برای کار روی تخیلاتت مرزی قائل نشو. هرگز اسیر گذشته نباش آینده‌ات را معماری کن، هرگز یک جور نخواهی بود.

راز شادی ساده است، کاری را که عاشق انجام دادنش هستی پیدا کن و سپس همه انرژی‌ات را صرف آن کن.

شجاعت به تو اجازه می‌دهد که در مسیر خودت بدوی و هر کاری که دوست داری انجام بدهی چرا که می‌دانی کار درست است. شجاعت سبب می‌شود که در جایی که دیگران شکست خورده‌اند، تو بر خودت مسلط باشی و مقاومت کنی. سرانجام آنکه میزان شجاعت تو را قادر می‌سازد که ابعاد بسیار ظریف حماسه زندگانی‌ات را به خوبی ادراک کنی.

در واقع اغلب باغبانان خوب مثل سربازی پرغرور از باغشان حفاظت کرده و اطمینان حاصل می‌کنند که هیچگونه آلودگی وارد آن نشود. حالا به مواد سمی که مردم هر روز وارد باغ حاصلخیز ذهنشان می‌کنند نگاه کن. نگرانی و اضطراب، آزردگی از گذشته، نگرانی برای آینده و ترس‌های خودساخته‌ای که دنیای درون را به ویرانی می‌کشاند.

فانوس دریایی باشکوه وسط باغ را بخاطر بیاور، این نماد به تو یک اصل دیگر برای زندگی آگاهانه را خاطرنشان می‌کند: هدف زندگی حضور هدف در آن است. 

فرزانگان سیوانا زندگی خود را به وسیله قانون ساده‌ای پیش می‌بردند: کسی که بیشترین بذر خدمت به دیگران را بکارد، بیشترین محصول را از نظر عاطفی، جسمی، ذهنی و روحی درو خواهد کرد. این مسیر رسیدن به صلح درونی و رضایت بیرونی است.

تا وقتی می‌دانی کاری که انجام می‌دهی درست است، به قضاوت دیگران توجه نداشته باش. هرگز از انجام کار درست شرمنده نباش.

مشخصات کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

مشخصات
نویسنده رابین اس. شارما
مترجم فرنوش کرمی
شابک 9786005527742
ناشر انتشارات آینده درخشان
موضوع رمان خارجی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 236
تعداد جلد 1
وزن 257 گرم
سایر توضیحات - راهبی که فراری‌اش را فروخت: داستانی معنوی درباره‌ی تحقق رویاها و دستیابی به سرنوشت‌تان

نظرات کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

 • سید اسماعیل شمشیری گیلوائی سید اسماعیل شمشیری گیلوائی

  اگه این کتاب رو مطالعه نکردید ، همین الان بلند شید برید از نزدیک ترین کتابفروشی تهیه کنید و تا تموم نشده کتاب رو نبندید بعدا از من تشکر خواهید کرد امیدوارم همیشه سلامت و دل خوش باشید و با تشکر از سرکار خانم فرنوش کرمی

 • کیمیا محمدی کیمیا محمدی

  حکایتی درباره این که چگونه آرزوهای خودتان را تحقق ببخشید و به سرنوشت اصلی خودتان دست یابید. بخونید و لذت ببرید.

 • محبوبه جعفرزاده شکرانلو محبوبه جعفرزاده شکرانلو

  مرسی از که خرید برای همه آسان کرده

 • آمنه دانشمند آمنه دانشمند

  یکی از بهترین کتابهایی که خوندم و زندگیو واسم زیباتر کرد

 • آرمان کریمی آرمان کریمی

  نویسنده سعی میکنه مبانی رسیدن به هدف رو با استفاده از یه داستان روایت کنه، مثل جملات تاکیدی مثبت و تصویر سازی ذهنی و ... ،چیز خیلی جدیدی نداشت. اما چون سعی میکنه اون آموزه‌ها رو در قالب داستان بگه بهتر تو ذهن میمونه.

 • کاربر کاربر

  کتاب خیلی خوبیه و کیفیتش هم عالیه

 • نیره نادری نیره نادری

  هنوز مطالعه نکردم ولی به پیشنهاد دوستان خریدم و تعریفش رو خیلی شنیدم ارزش خوندن داره

 • کاربر کاربر

  واقعا ارزش چند بار خواندن دارد

 • یاسمن خالقی یاسمن خالقی

  کتاب جالبیه

 • افسانه پوریوسف افسانه پوریوسف

  عالی هست این کتاب حتما بخونید

 • نسرین دادور نسرین دادور

  واسه خواهرم گرفتم بسته بندیش خوب بود

 • کاربر کاربر

  بسیار عالی ....برای همه توصیه میکنم

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب راهبی که فراری اش را فروخت