نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد

معرفی و دانلود کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد رایگان به همراه خلاصه کتاب

دبی فورد در کتاب نیمه تاریک وجود، حقیقتی را به خوانندگان هدیه کرده است که با آن می‌توان به تکامل دست یافت و با جهان هستی صلح برقرار کرد. خیلی از ما انسان‌ها در جستجوی جنبه‌هایی در دیگران هستیم که با کمی کشف و شهود، همان چیز‌ها را می‌توانیم در خود پیدا کنیم. یافتن این ابعاد از هستی، دنیای افراد را تغییر می‌دهد و ایشان را به جایی در درونشان هدایت می‌کند که فقط برای بهتر شدن در آنجا تلاش می‌کنند و دست از مقایسه خود با دیگران برمی‌دارند. دو نکته منفی و مثبتی که در این مبحث به نوعی در هم تنیده شده‌اند این است که اگر از نقاط منفی و ویژگی‌های مثبت دیگران رنج می‌بریم یا با دیدنشان به وجد می‌آییم، مشخصاً آن خصیصه‌ها در خودمان هم وجود دارند. پس برای داشتن ویژگی‌های مثبت باید به خودمان ببالیم و در مورد مقوله‌های منفی می‌بایست در جهت بهبودشان قدم برداریم.

می‌دانم پیش خود فکر می‌کنید چگونه می‌شود که عیب‌ها و ویژگی‌ها همزمان در روح ما همزیستی می‌کنند و شاید کمی هم دچار سردرگمی شوید که چطور می‌توان تعادل را با وجود آن‌ها برقرار کرد، قدم اول پذیرش است و دوری از انکار درون. درست است که مسیر با قدم اول به اتمام نمی‌رسد اما همین راه اگر با برداشتن گام اول آغاز نشود، ادامه هم نخواهد یافت. دبی فورد پس از پذیرش، از مخاطب می‌خواهد که ترسش را کنار بگذارد و بداند که می‌تواند پیش به سوی کامل شدن حرکت کند اگر نقص‌ها را در خود بپذیرد. برخی از آدم‌ها تلاششان این است که گذشته تلخ خود را فراموش کنند اما نمی‌دانند که فراموشی صرف آن و درس نگرفتن از اتفاقاتی که در آن زمان رخ داده، به منزله از بین رفتن وجودشان خواهد بود.

امروز آدمیان به دیروز و فردایشان گره‌زده شده است و تماشای خطا‌ها در سال‌های قبل، درک کردن زمان حال و فرصت‌هایش و آماده بودن برای آینده و شگفتانه‌هایش، شفافیت را به وجود می‌آورد که هر کدام از بخش‌های این پازل اگر در جای خود قرار نگیرند وضوح مسیر زندگانی افراد دچار اختلال خواهد شد. کتاب، با توضیحاتی که در این بخش به شما عرضه داشته‌ایم موضع روانشناسی‌اش برای همه ما مشخص شده است و بیان شیوای آن موجب شده که با گذشت حدود 22 سال از اولین سال ورودش به بازار کتاب یعنی سال 1998، همچنان تجدید چاپ شود و از تأثیرگذاران حوزه روانشناسی و همینطور رشد فردی باشد.

نویسنده اگرچه مستقیماً اینگونه با مخاطب صحبت نکرده ولی از قلمش می‌توان به خوبی درک کرد که چقدر از فرافکنی گریزان است و از جان و دل مایه می‌گذارد تا به انسان مقابلش بگوید که چاره‌ای جز آشتی و مصالحه با خودش، قبول کردن تاریکی‌های وجودی‌اش و سپس قدم گذاشتن به روشنایی در جهان درون و بیرون ندارد. صادقانه و با صراحت کامل از قول دبی فورد به شما خوانندگان کتاب نیمه تاریک وجود اعلام می‌داریم که به خود دروغ نگویید و به دنبال اقداماتی برای یکپارچه ساختن ذهنتان باشید. دبی فورد در اثر خارق العاده‌اش تمرین‌هایی را به خواننده می‌دهد و از او می‌خواهد که علاوه بر انجام دادن این تمرین‌ها به مراقبه روی آورد و کار‌هایی از قبیل معطر کردن فضای زندگی‌اش و گوش دادن به موسیقی را هم در لیست امورات اصلی روزانه‌اش قرار دهد. در پایان، اشاره به این نکته بسیار ضروری است که خواندن نیمه تاریک وجود در اصل، سفری به درون است که منجر به اکتشاف لایه‌های ذهنی و ایجاد رابطه‌ای دوستانه با آن‌ها خواهد شد تا بتوان آن‌ها را به بهترین نسخه اشان تبدیل نمود.

دانلود کتاب نیمه تاریک وجود

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب نیمه تاریک وجود به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. متن کتاب نیمه تاریک وجود توسط افرادی چون عبدالله صلاحی و فرناز فرود به فارسی برگردانده شده است که بهترین ترجمه آن مربوط به فرناز فرود از انتشارات کلک آزادگان است. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن و دانلود کتاب صوتی نیمه تاریک وجود نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب نیمه تاریک وجود

درباره دبی فورد

دبی فورد (Debbie Ford) نویسنده آمریکایی متولد سال 1955 در کالیفرنیا می‌باشد. از سخنران و معلمی با شهرت جهانی بود که نویسندگی هم می‌کرد. این کتاب در همان سال آغازین، پرفروش‌ترین اثر سال لقب گرفت و حتی مورد تحسین و بررسی مجری معروف و محبوب آمریکا یعنی اپرا وینفری هم قرار گرفت. فورد که خالق آثار ارزشمند دیگری همچون طلاق معنوی، نامه‌ای از بهشت و در آغوش سایه خود می‌باشد، پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان، در 57 سالگی یعنی سال 2013 جان به جان آفرین تسلیم کرد.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

در هر نقطه از دنیا مردمانی وجود دارند که از خودشان راضی نیستند و در خلوتشان به این حقیقت دست می‌یابند که احساس رضایت درونی که می‌تواند آن‌ها را دلگرم کند به کمبودی در وجودشان مبدل شده است که باعث شده آرامش نداشته باشند و حتی گاهی از آن فرار کرده و به جای اصلاح وضع کنونی اشان، دیگران را قضاوت کنند. برای مثال رفتار بد دیگران را با خودشان به هیچ عنوان به ذهن تاریکشان و سایه‌ای که در آن با خود حمل می‌کنند نسبت نمی‌دهند و اگر هم پس از مدت‌ها بپذیرند که اتفاقات بیرونی سرچشمه‌ای در جهان درون آن‌ها دارد، نمی‌دانند جگونه سراغ آن بروند و پاکسازی را شروع کنند. این کتاب با حرف‌ها، تمرین‌ها و نتیجه‌گیری‌هایش، دستورالعملی برای این بخش از مردم است و مطالعه و عمل به آن را بدون تردید می‌توان درمانی همیشگی در نظر گرفت.

فهرست کتاب

همانطور که در معرفی آغازین اثر مذکور عنوان کردیم، مطالب کتاب بازگوکننده راز‌های سفری درونی و در نتیجه آن بازسازی درون و بیرون انسان‌ها می‌باشد که با هوش بالای مؤلف و با نظم خاصی در 11 فصل اصلی، تفکیک و شرح داده شده‌اند.

 1. عشق ورزی به خود تحت هر شرایطی

 2. جهان درون و بیرون

 3. به دنبال سایه

 4. جهان در درون ما است

 5. به یاد آوردن خود

 6. شناخت سایه خود

 7. من آن هستم

 8. در آغوش گرفتن نیمه تاریک

 9. تعبیر خود از نو

 10. بگذار نور وجودت بدرخشد

 11. زندگی قابل زیستن می‌شود

بخش‌هایی از کتاب نیمه تاریک وجود

تنها تفاوت بین شما و افراد مورد ستایشتان در این است که آن‌ها یکی از ویژگی‌های مورد دلخواهتان را در خود نشان می‌دهند و رویایشان را عملی می‌سازند.

هنگامی که متوجه شوید آنچه در زیر لایه رویی آگاهی قرار دارد، فقط افکار و احساسات پردازش نشده است زخمتان التیام می‌یابد. هنگامی که اجازه دهید بخش‌های سرکوب شده وجودتان رو بیایند می‌توانید راحت شوید و دوباره با آسودگی نفس بکشید. هنگامی که نقابی را که حساسیت و انسانیت شما را پوشانده است از چهره برگیرید، با وجود حقیقی خود روبرو می‌شوید.

به خاطر داشته باشیم اتفاقاتی که برایمان می‌افتند حاصل پیام‌هایی است که از قبل به هستی داده‌ایم و فراموش کرده‌ایم آن پیام‌ها را فرستاده بودیم چون به درس حاصل از آن‌ها محتاج بودیم.

گام نهادن در فرآیند خودشناسی یکی از با ارزشترین و کاربردی‌ترین اقداماتی است که یک انسان می‌تواند در طول زندگی انجام دهد. من، من هستم و شما، شما هستید. هر کدام از ما بی‌همتا هستیم و سفر خاص خود را پیش رو داریم.

سایه ما شخصیت اصلی ما را در بر دارد. سایه، ارزشمندترین موهبت‌های ما را داراست. در رویارویی با این ویژگی‌ها است که آزاد می‌شویم تا وجود یکپارچه و شکوهمند خود اعم از نیک و بد و تاریک و روشن را تجربه کنیم. با در آغوش گرفتن تمامی شخصیت خود این امکان را می‌یابیم که اعمالمان را آزادانه در این جهان انتخاب کنیم.

همه انسان‌ها با ساختار احساسی سالمی به دنیا آمده‌اند ما در بدو تولد خود را می‌پذیریم و دوست داریم. ما پیش داوری نمی‌کنیم که این ویژگی‌هایمان خوب و آن ویژگی‌ها، بد است. ما با تمامی وجود خود در لحظه زندگی می‌کنیم و خود را آزادانه نشان می‌دهیم اما به تدریج که بزرگتر می‌شویم، خلاف این‌ها را از اطرافیانمان یاد می‌گیریم.

بسیاری از ما می‌ترسیم به درون خود بنگریم و این ترس، ما را وادار کرده است چنان دیوار‌های قطوری بنا کنیم که دیگر به یاد نمی‌آوریم در اصل چه کسی هستیم.

اعتیاد‌های گوناگونم را درمان کردم، دوستانم را تغییر دادم و ارزش‌هایم را دگرگون نمودم اما هنوز هنگامی که در مراقبه آرام می‌گرفتم، می‌دیدم که بخش‌هایی از شخصیتم را دوست ندارم، ویژگی‌هایی در خود می‌دیدم که دوست داشتم از شرشان راحت شوم.

جهان برای خردمندان به منزله آموزگار و برای نادانان همچون دشمن است جهان هم بهشت است هم دوزخ.

بیشتر ما با این باور بزرگ شده‌ایم که افراد، برخی ویژگی‌های بد و برخی ویژگی‌های خوب را دارند و برای آنکه قبولمان داشته باشند باید خود را از شر صفات بد ر‌ها سازیم و یا دست کم آن‌ها را پنهان کنیم. آن هنگام که شروع به درک فردیت می‌کنیم همان هنگام که تفاوت بین انگشتانمان را با نرده تختخواب متوجه می‌شویم و خود را از پدر و مادرمان جدا می‌بینیم، این شیوه تفکر را به کار می‌بندیم.

ما گمان می‌کنیم که نقاب‌هایمان، شخصیت درونی‌مان را پنهان می‌دارد اما هر آنچه که در وجود خود نمی‌پذیریم در نامنتظره‌ترین لحظات سر برمی‌آورند و خود را نشان می‌دهند.

بار‌ها این گفته را شنیده بودم که: در برابر هر چه مقاومت کنی، تداوم می‌یابد اما هیچگاه به درستی معنای آن را نفهمیده بودم، با مقاومت نمودن در برابر زرنگی، در واقع آن را در وجودم حبس کرده بودم اما به محض آنکه آن را پذیرفتم و به ارزشش پی بردم و دیواری را که کشیده بودم، فرو ریختم، این مشکل حل شد.

مشخصات کتاب نیمه تاریک وجود

مشخصات
نویسنده دبی فورد
مترجم فرناز فرود
ناشر کلک آزادگان
شابک 9789646516434
موضوع مهارت های زندگی و موفقیت
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
زبان نوشتار فارسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
چاپ شده در ایران
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 214
وزن 245 گرم

نظرات کتاب نیمه تاریک وجود

 • مهسا اژدری نصرتی مهسا اژدری نصرتی

  این کتاب بدون شک یکی از بهترین کتابهاییه که خوندم

 • فاطمه همایون فاطمه همایون

  سلام... من این کتاب رو خریدم،ولی وقتی ب دستم رسید دیدم از ی انتشارات دیگه فرستادن برام...وقتی از این کتاب داخل پیج با چند انتشار وجود داره و مشتری انشتارات مورد نظرشو انتخاب میکنه یعنی با همون انتشارات ب دستش برسه ن با هرچی تو انبار موجود دارین...

 • سارا مستقیمی سارا مستقیمی

  این کتاب بهترین شیوه خودشناسی و ارتباط موفق را ارائه میدهد. خواندن این کتاب را به همه کسانی که میخواهند با آرامش زندگی کنند پیشنهاد میکنم

 • وحید ستوده پارسا وحید ستوده پارسا

  یکی از برترین کتاب های تاریخ

 • سپیده مطلبی زاده سپیده مطلبی زاده

  این کتاب و بشدت توصیه می کنم برای اشتی هر فرد با خصوصیات تاریک خودش بسیار مفید و کاربردیه

 • Alireza N Alireza N

  یار و رفیق روزای قرنطینه من کتاب خوب نیمه تاریک وجود از نویسنده خوبی به نام دبی فورد. تو این روزا کلی چیزای مهم یاد گرفتم در مورد قدرت حافظه که بیصبرانه منتظرم روی یادگیریها رو به اشتراک بگذارم.دوستتون دارم و قدردان شما دستندرکاران هستم،که این کتاب زیبا را در اختیار من قرار دادید.

 • خانم عملی خانم عملی

  محتوای کتاب خیلی خوب و مفیده، فقط اینو مد نظر داشته باشید این کتاب مثل یه سفر به درونه و باید قدرت پذیرش خیلی چیزهارو در خودتون داشته باشید... بنابراین ممکنه از یجایی به بعد احساس سنگینی کنید تو وجودتون اما با انجام تمریناش میتونید به خودتون کمک کنید

 • الهه رضایی الهه رضایی

  این کتاب عالیه چاپ جدید ارسال شده و کاملا تمیز و مرتب پیشنهاد می کنم حتماً این کتاب را بخوانید بسیار سپاسگزارم از تامین کننده این کالا و

 • بهار خاکپور بهار خاکپور

  کتاب خوبیه برای خودشناسی و تمرینات بسیار مناسبی داره . لذت بردم از خوندنش

 • الهام کوهپر الهام کوهپر

  بهترین کتابی که در زمینه خودشناسی و روانشناسی خوندم متن روان و قابل فهم ، قلم زیبا عالی بود

 • حسین قربانی حسین قربانی

  این کتاب عالیه، بخصوص برای افرادی مثل من که در روابط اجتماعی دچار مشکل هستند، نویسنده با ظرافت تمام ضعف های فردی و راه برخورد با آن را گفته. «پیشنهاد میکنم حتما بخونید»

 • الهام تقی پور الهام تقی پور

  این کتاب باعث یه جهش عالی تو رشد شخصیت میشه فوق العادست

 • امیر ارجمندی امیر ارجمندی

  کیفیت کاغذ و چاپ عالی بهترین ترجمه ی این کتاب همینه مال خانم فرناز فرود

 • حسین نادری حسین نادری

  ترجمه و ویراست خوب بود، چاپ هم اوکی بود، ولی از صفحه ۱۴۳ دوباره صفحه ۱۲۹ به بعد چاپ شده بود، چیزی جا نیفتاده بود، ولی تکراری داشت که به هم چسبوندمشون!

 • کاربر کاربر

  کتاب خیلی خوبیه واقعا باعث میشه نقاط تاریک وجودتونو پیدا کنید و به شناخت کافی برسید حتما توصیه میکنم.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب نیمه تاریک وجود