معرفی پونه مقیمی

پونه مقیمی روانشناس و روانکاو ایرانی است که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی بالینی تحصیل کرده و در حال فارغ التحصیل شدن در مقطع دکترا در رشته تخصصی روانشناسی می‌باشد. او همچنین مدرک روان درمانی را از دانشگاه اوترخت به همراه بورسیه تحصیلی دریافت کرده است. مدارک او به اینجا ختم نمی‌شوند و وی موفق شده است مدرک پیشگیری، تشخیص و درمان اختلال استرس پس از سانحه از هلند با بورسیه تحصیلی را نیز کسب کند. وی مدتی هم به عنوان کارشناس روانشناسی در شبکه رادیویی سلامت، برنامه داستان‌ها و آدم‌ها، در سال 1395 حضور داشت.

پونه مقیمی متاهل است و فرزندی ندارد. اگرچه تا به حال در مورد زندگی شخصی خودش اطلاعات زیادی را در اختیار رسانه ها قرار نداده است، اما در پست‌ها و مطالبی که در صفحه اینستاگرامش منتشر می‌کند، با زبانی غیر مستقیم و انتشار تصاویری از همسرش، از رابطه خوب و عمیقشان می‌گوید.

ویژگی اصلی پونه مقیمی که او را به شخصیتی شناخته شده و در عین حال محبوب در این سال‌ها تبدیل کرده است. تاکیدی است که وی بر شناخت، پذیرش، دوستی و آشتی انسان با خودش دارد و راه‌هایی را به علاقه مندان با متونش پیشنهاد می‌کند که کاملا باورپذیر و قابل اجرا هستند. او ساده می‌گوید و ساده می‌نویسد و افراد را به در آغوش گرفتن احساسات مختلفشان با قلمی بسیار توانمند، دعوت می‌کند.

برخی از مهم‌ترین آثار پونه مقیمی

تنها کتاب منتشر شده از پونه مقیمی، کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم است. زیرا فعالیت اصلی او فعالیت در مرکزهای مشاوره بوده و گاها مطالبی را تولید و در صفحه اینستاگرام و  وبلاگش منتشر می‌نماید. به عبارتی می‌توان او را بلاگری دانست که با تولید محتوایی غنی، خودش و کتابش را به مخاطبان می‌شناساند و محبوبیت کسب می‌کند.

تکه‌هایی از یک کل منسجم

تکه‌هایی از یک کل منسجم محبوبیت بسیاری را در بین کتاب‌های روانشناسی به زبان ساده پیدا کرده است. همانطور که از نام آن پیداست محتوایی منسجم دارد، همین موضوع توانست به عنوان یکی از دلایل محبوبیت آن در زمان کوتاه باشد. بسیاری از افراد به دلیل این منسجم بودن و کوتاهی هر یک از بخش‌های آن، ارتباط خوبی را با آن گرفتند. ضمن اینکه این کتاب در کنار دیگر کتاب‌های روانشناسی و گاهی روانشناسی زرد، به شکلی علمی و تخصصی نوشته شده است. این کتاب مجموعه‌ای از متن‌هایی است که خواندن آنها فرد را به دنیای درونی خود نزدیک می‌کند و او را با مکانیزم‌های دفاعی و گفت و گوی درونی خود و ... آشنا می‌سازد. البته که عمیق شدن در آنچه که ذکر شد نیاز به روان درمانی دارد و این کتاب زمینه آشنایی با دنیای درونی را فراهم می‌کند که فرد در صورت نیاز یا علاقه مندی بیشتر به تعمق در خود و اصلاح بخش‌هایی که نیاز به درمان دارند، باید از متخصص روانشناس کمک بگیرد.

افتخارات پونه مقیمی

اینکه یک روانشناس تا قبل از 40 سالگی، تا به این حد از موفقیت و شهرت در بین عموم دست پیدا کند و تنها کتاب مورد تالیفش بیش از 500 بار تجدید چاپ گردد، افتخاری بی نظیر برای این روانشناس حاذق به شمار می‌رود.

لیست سایر آثار برگزیده نویسنده:

کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی
عکس خوانده نمی‌شود

معرفی سایر نویسندگان