چاکرا درمانی اثر شلیلا شارامون

معرفی و دانلود کتاب چاکرا درمانی اثر شلیلا شارامون رایگان به همراه خلاصه کتاب

چاکرا یعنی چه؟ آن طور که در اکثر منابع معنی شده است به دانش مراکز انرژی بدن چاکرا می‌گویند. دانشی که قرار است به انسان‌ها کمک کند تا استعدادهای پنهان یا همان بالقوه‌شان را به فعلیت برسانند و از نیرویی که در پتانسیل خود دارند برای رسیدن به خلاقیت و شادمانی استفاده نمایند. کتاب چاکرا درمانی که نوشته شلیلا شارامون و بودو جی باجینسکی می‌باشد قرار است به مخاطبانش کمک کند تا در قدم اول توانمندی‌هایشان را بشناسند و سپس از طریق شناخت عملکرد چاکراها از نیروی توانایی‌های فوق العاده‌شان در جهت تبدیل به نسخه شگفتی آفرینی از خود استفاده کامل را ببرند. کتاب چاکرا درمانی در سال 1998 برای اولین بار به چاپ رسید و پس از ترجمه به بیش از ده زبان توانست فروش خوبی را در سطح جهان کسب کند. اتفاقی که همچنان در حال رخ دادن است.

اثر مذکور شامل تمرین‌هایی می‌شود که با انجام آنها و البته توجه به هماهنگی که میان چاکراهای بدن و موسیقی، رنگ و بوها وجود دارد، خواننده را قادر می‌سازد که به قدرتی بی نظیر دست یابد. منظور از تمرین‌ها همان مراقبه‌ها و تکنیک‌هایی است که در قدم اول انسان را با طبیعت هماهنگ کرده و سپس به آرامشی درونی می‌رساند. چاکرا درمانی آثار اعجاب انگیزش را هم بر روی جسم و هم بر روی روان آدم‌ها می‌گذارد، به گونه‌ای که علاقه مندان پس از مطالعه اثر و عمل کردن به تمرین‌های عملی، نوعی از زندگی را تجربه می‌کنند که تاکنون نظیرش را نه دیده بودند و نه به گوش‌شان خورده بود. اینکه چاکراها چه چیزهایی هستند؟ وقتی می‌گوییم بسته هستند یعنی چه؟ چگونه می‌توان آنها را فعال کرد؟ پاکسازی واقعا به چه معناست و از چه طریق اتفاق می‌افتد؟ همگی سوال‌هایی هستند که پس از زیستن با این کتاب، پاسخ‌شان را خواهید یافت.

انسان هدفدار با اجرای اصول معرفی شده در این کتاب به وحدتی در سراسر وجود خود می‌رسد و فراوانی را در بعدهای مختلف حیاتش درک و تجربه خواهد نمود. حتی نویسنده خیلی از خواننده نمی‌خواهد که چنگ به روشن بینی بزند بلکه از او می‌خواهد گام به گام با کتاب و آموزه‌هایش پیش برود و آهسته آهسته سطوح مختلف را طی کند تا خودش متوجه تغییرات در آگاهی وجودی‌اش و هماهنگی درونی و بیرونی با جهان پیرامونش گردد. کتابی که برای مدت زمان زیادی در اروپا پرفروش باشد، ساده و روشن بودن مفاهیمش، شهره خاص و عام بوده باشد و در عین حال مورد تحسین افراد با تجربه‌ای که قبلا هم در این حوزه مطالعه و فعالیت داشته‌اند قرار گرفته باشد، خود به ما می‌نماید که می‌توان آن را یک اثر عالی و جامع خطاب نمود.

مشخصه دیگر این کتاب محدود نبودنش به سن خاصی است. یعنی طیف وسیعی از افراد جامعه با سنین مختلف می‌توانند آن را بخوانند و از خواندنش نه تنها خسته نشده که لذت ببرند. ترجمه خوب کتاب چاکرا درمانی که توسط رایمون شهابی صورت گرفته است بر گیرا بودن اثر مذکور برای مخاطبان ایرانی و فارسی زبانش افزوده است. سلیس و روان بودن و البته اضافه نکردن مطلبی و به عبارتی رعایت حقوق نویسنده و خواننده در ارائه و دریافت مفهوم، همگی از خصوصیات قابل توجه مترجم می‌باشد.

دانلود کتاب چاکرا درمانی

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب چاکرا درمانی گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب چاکرا درمانی

درباره شلیلا شارامون

شلیلا شارامون (Shalila Sharamon) که یک مرکز مراقبه را هم علاوه بر نویسندگی، پایه گذاری کرده، در سال 1948 در روز 24 جولای متولد شده است. این نویسنده که در زمینه طالع بینی هندی هم فعالیت دارد سفرهای زیادی به کشورهای اروپایی و آسیایی داشته و از این طریق به تجربیات و دانش خود افزوده است. بودو جی باجینسکی نویسنده‌ای با اصلیت آلمانی بود که 22 سال از زندگی‌اش را به همراه همسر و فرزندانش در ایرلند گذراند و در 60 سالگی بدرود حیات گفت. او هم آثار گوناگونی در زمینه شفا و چاکراها دارد و کارهایش به بیش از 20 زبان تاکنون ترجمه شده است. بسیاری از خوانندگان کتاب‌هایی در این زمینه، بودو جی باجینسکی را الهام بخش و حتی نجات دهنده خود می‌دانند.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

گروهی از افراد همواره به دنبال کسب آرامش در ذهن و جسم خود هستند و تمام تلاش‌شان این است که جاذب انرژی مثبت و دافع هرگونه انرژی منفی باشند. به بیانی صریح‌تر باید بگوییم که این نوع از انسان‌ها خیلی خوب متوجه شده‌اند که برای لذت بردن از زندگی باید در جستجوی چه چیزهایی باشند. اما اینکه چگونه منابعی می‌تواند به آنها در یافتن این موارد و محقق کردن اهدافشان کمک کند مرحله بعدی است. ما به این بخش از جامعه، خواندن کتاب‌هایی همچون چاکرا درمانی را توصیه می‌کنیم که هوشمندانه و دقیق، آنها را با ساختار و نحوه فعالیت چاکراها آشنا کرده و مسیر را برایشان روشن و هموار می‌سازد.

فهرست کتاب

اثری که پیش روی شما قرار دارد به بیش از 40 بخش تقسیم بندی شده است که گفتن تک به تک عناوین آنها شاید آنچه که در قلب خود اثر وجود دارد را نتواند به شما بشناساند. ولی به صورت خلاصه اینطور به آنها اشاره می‌کنیم:

در ابتدا پس از مقدمه راجع به سیستم انرژی و بدن‌های ذهنی و روحانی صحبت شده و پس از معرفی کلی ساختار و کاربرد چاکراها، هفت چاکرا به تفکیک مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند. همچنین نحوه تشخیص چاکرای بسته و امکاناتی برای پاکسازی و فعال کردن چاکراها هم توضیح داده شده‌اند و در انتها به انتقال انرژی و سفر درونی از طریق چاکراها پرداخته شده است.

بخش‌هایی از کتاب چاکرا درمانی

به طور معمول چهار بدن انرژی وجود دارد: بدن اتری، بدن احساسی یا اختری، بدن ذهنی و بدن روحانی یا سببی. هر یک از این بدن‌ها فرکانس ارتعاشات مخصوص به خود را دارند. بدن اتری که به بدن فیزیکی نزدیک‌تر است ارتعاشات پایین‌ترین فرکانس را دارد، بدن اختری و بدن ذهنی فرکانس بالاتری دارند و بدن روحانی، بالاترین فرکانس را.

بدن‌های انرژی مختلف جدا از یکدیگر نیستند، مادام که امواجشان در فرکانس‌های مختلف ادامه دارد در یکدیگر نفوذ می‌کنند. کسی قادر به دیدن آنها باشد تفاوت میان آنها را تشخیص می‌دهد به شرط آنکه امواج دید او با آن فضاهای خاص هماهنگ باشد.

قانونی در فیزیک حاکم است مبنی بر اینکه در جهان، انرژی هرگز از بین نمی‌رود بلکه صرفا تبدیل می‌شود. نیروی کار موجود در پس بدن مادی با تمام عملکردها و قابلیت‌هایش شامل مجموعه‌ای از انرژی است که بدون آن بدن فیزیکی نمی‌تواند موجودیت داشته باشد.

بدن اتری، انرژی‌های حیاتی را از راه چاکرای شبکه خورشیدی از خورشید و از راه چاکرای ریشه از خاک می‌گیرد. این انرژی‌ها را نگه می‌دارد و تقویت‌شان می‌کند و به طور مستمر از راه چاکراها و نادی‌ها به طرف بدن فیزیکی جریان دارد. این دو فرم انرژی، انرژی متعادلی را برای سلول‌های بدن تضمین می‌کنند.

به دلیل ارتباط نزدیک بین شرایط فیزیکی و تشعشعات انرژی، بدن اتری اغلب به عنوان هاله سلامت خوانده می‌شود.

حالا نیروی درونتان را کاملا با انرژی درخت هماهنگ کنید همینطور می‌توانید روی چمن یا زیر شکوفه‌های عطرآگین دراز بکشید و اجازه دهید تا امواج ملایم گل‌ها شما را در بر بگیرند و درونتان نفوذ کنند. حتی اگر کنار شاخه‌های چیده شده گل‌ها هم باشید به شما انرژی حیات بخش و هماهنگ کننده خواهند بخشید.

اوج پیشرفت شخص به احساسات و تمایلات و ویژگی‌های شخصیتی‌اش برمی‌گردد که بدن اختری، روشن و شفاف به نظر می‌رسد. در اینگونه موارد یک استاد زبردست می‌تواند حدود آن را به وضوح ببیند که کاملا بر بدن فیزیکی منطبق است.

هیچ یک از فرم‌های بدن‌های لطیف دیگر به قوت بدن اختری نیست. تمام احساسات برآورده نشده، ترس‌ها و پرخاشگری‌های آگاهانه و غیرآگاهانه و همچنین احساس تنهایی، طرد شدن و عدم اعتماد به نفس و ... را در خود نگه می‌دارد.

اگر کسی احساسات سرکوب شده ترس را در خود داشته باشد بارها تحت شرایطی قرار می‌گیرد که این ترس قطعیت پیدا کند. اگر کسی به طور مثال پرخاشگری را در خود پرورش دهد، در مقابل کسانی قرار می‌گیرد که عصبانیت و پرخاشگری او را برانگیخته می‌کنند.

تاثیر افکار آگاهانه و اهداف روشنفکرانه بدن ذهنی بر بدن اختری که قوانین خاص خودش را دارد جزئی است. افکار آگاهانه می‌تواند به رفتار بیرونی جهت بدهد ولی مهم‌تر از الگوهای ناخودآگاه نمی‌تواند باشد.

اگر مشکلات عاطفی حل نشوند زمانی که بدن اختری بعد از مرگ فیزیکی بدن جدیدی را انتخاب می‌کند، بار دیگر فعال خواهند شد.

الگوهای عاطفی رفتاری فقط از راه بدن اختری که بیان کننده خرد، عشق و برکت خویشتن متعالی است قابل اجراست.

در چاکراتراپی مهم‌ترین چیز، نگرشی درونی است که ما را وا میدارد تا تجربه‌ها و محتویات بدن اختری را بپذیریم و تمام تظاهرات، تصاویر و احساسات خود به خودی را بدون هیچ گونه داوری و یا پس زدن قسمتی از آنها مشاهده کنیم.

قدرت جادویی که باعث به وقوع پیوستن هر آنچه آرزوست، پیامدی طبیعی است از امواج بدن اختری که در بالاترین سطح فرکانس انسجام یافته است.

مشخصات کتاب چاکرا درمانی

مشخصات
نویسنده شلیلا شارامون، بودو. جی. باجینسکی
مترجم رایمون شهابی
ناشر افکار
شابک 9789647858205
موضوع ماوراءالطبیعه
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 217
وزن 253 گرم
سایر توضیحات - درمان از طریق مراکز انرژی - دارای صفحات مصور

نظرات کتاب چاکرا درمانی

 • حسین اسدیان فعلی حسین اسدیان فعلی

  برای کسایی که به متافیزیک و انرژی درمانی علاقه دارن، خوندن این کتاب از نون شب واجب تره. راجع به خود کتاب که فقط میتونم بگم بینظیر ولی نوبت چاپی که برام فرستادن خیلی خیلی قدیمی بود (چاپ اول 1381). با اینکه توی سایت های دیگه چاپ 97 رو پیدا کردم ولی با سفارشای دیجی توی دیجی زدمش.

 • هادی عطائی اردبیلی هادی عطائی اردبیلی

  خیلی خوبه بخونید اگه کتاب درک کنید و ب مطالبش عمل کنید واقعا میتونید تو زندگی خیلی ب آرامش برسید و از هر نفس که میکشید لذت ببرید حتی تو سخت ترین شرایط که باشید

 • کاربر کاربر

  کتاب رو از گذشته داشتم. این چاپ از برگه های کاهی مانند است..

 • بهزاد رئوفی فر بهزاد رئوفی فر

  یه سری مسائل کلی رو گفته با یسری توضیحات که به درد عملی کردن میخوره ولی بیشتر جنبه مطالعاتی داره تا عملیاتی

 • امیر حسین خانی امیر حسین خانی

  کتاب خیلی خوبی هست پیشنهاد میکنم.....برای کسایی که میخوان اولین قدم رو بزارن توی این مسیر از موضوعات واقعا خوب هست....به خصوص قسمت اول و دوم....قسمت اول که با فضای انرژی ها شما رو اشنا میکنه.....و قسمت دوم که هر هفت چاکرا رو به صورت جداگانه توضیح میده و راهای تقویتشون رو هم همینطور....اما قسمت اخر بیشتر مانند تجویز دکتر و طب سنتی هست که چندان مورد اشتیاقم نبود....در کل واقعا پیشنهاد میکنم...

 • مسعود رسولی مسعود رسولی

  مطالب خوبی داره و اثبات شده انزگرژی خوبی میده اگر بتونید باهدش ارتباط برقرار کنید

 • مریم حسنی مریم حسنی

  کتابی واسه روح و ارامش روح ادم

 • کاربر کاربر

  بخرید به نظر من همه باید در این مورد اطلاعات داشته باشن خیلی به درد آدم میخوره

 • فریده جوانی بادی فریده جوانی بادی

  ازتون راضی نیستم بی وجدانها

 • کاربر کاربر

  عالی

 • پگاه عسگری پگاه عسگری

  عالی ولی کاش یکم با کیفیت تر بود ولی محتواش بی نظیره

 • پرشنگ ساغری دوز خراسانی پرشنگ ساغری دوز خراسانی

  خوبه برای دید پیدا کردن

 • کاربر کاربر

  تا صفحه ۴۶ خوندم.کتاب خوبیه.

 • کاربر کاربر

  خیلی عالی بود ممنون از

 • niloofar khayeri niloofar khayeri

  قیمت نخورده روی کتاب .۲۰۴ صفحه .محتوای این کتاب رو هنوز نخوندم .امتیاز رو به عدم تطابق جلد کتاب و عکس موجود در دیجی میدم

 • کاربر کاربر

  واقعا کتاب خوبیه مخصوصا برای کسانی که به این موضوعات علاقه دارن ، ولی ویراستاری کتاب وحشتناکه ... بارها گروه کلمات تو متن تکرار میشن

 • محدثه حصاری محدثه حصاری

  مسخره ترین کتابی ک برای گول زدن خودتون میتونید بخونید.

 • مهناز خوئینی ها مهناز خوئینی ها

  ممنون از و ارسال به موقع خیلی تمیز بسته بندی شده بود وسالم به دستم رسید

 • محمدرضا خیابانی محمدرضا خیابانی

  سیستم کاریتون مناسبه

 • کاربر کاربر

  عالی بود

 • حجت الله دهقان جزی حجت الله دهقان جزی

  کتاب خوبیه مقدمه درمورد چاکرا ها ارائه داده کسانی که دنبال فعال شدن چاکرا هاشون هستن مطالعه کنن

 • کاربر کاربر

  مطالعه ب طور کامل نکردم ولی خیلی دنبال نسخه قدیمیش مگشتم ک پیدا نکردم ولی اینم باید بنظرم خوب باشه مطالعه نکردم ب طور کامل و نظری ندارم زیاد

 • رضا مرادزاده رضا مرادزاده

  کتاب فوقالعاده و مفیدی هست حتما توصیه میکنم

 • کاربر کاربر

  خوبه سطحش ابتداییه برای آشنایی با چاکراها مناسبه

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب چاکرا درمانی