ذهن خود را پاکسازی کنید اثر اس اسکات و بری داونپورت

معرفی و دانلود کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید اثر اس اسکات و بری داونپورت رایگان به همراه خلاصه کتاب

ذهن خود را پاکسازی کنید از جمله کتاب‌های حوزه روانشناسی می‌باشد که توسط استیو اسکات و بری دانپورت با زبانی بسیار ساده سعی کرده است راه‌هایی را برای مقابله با استرس و اضطراب در اختیار علاقه مندان قرار دهد تا آن‌ها بتوانند با خودسازی و مدیریت ذهنشان شرایط درونی و بیرونی خود را بهبود دهند. بی‌شک یکی از اصلی‌ترین پایه‌های یک زندگی موفق دارا بودن ذهنی آرام است که با وجود افکار متنوع مثبت و منفی که در دنیای امروز به اذهان انسان‌ها هجوم می‌آورند در قدم اول سر و سامان دادن به ذهن می‌باشد تا در نتیجه آن ایده‌ها و خلاقیت انسان بیدار شده و توسعه یابد. برای درک بهتر این مسأله می‌توان باطن و افکار انسان را به یک خانه تشبیه نمود که اگر وسایل اضافی آن را دور بریزید و وسایل لازم با ترتیب خاصی در کنار یکدیگر قرار بگیرند آرامش فوق‌العاده‌ای در منزل حکمفرما خواهد بود.

واگویه‌هایی که ما در طول ساعات مختلف شبانه روز داریم موجب می‌گردند که روح ما همچون یک حیوان وحشی از این گوشه به آن گوشه بپرد و موجبات ناراحتی و ناخشنودی را برایمان فراهم کند اما بر عکس آن اگر بر تصورات و افکارمان مسلط شویم آنگاه فقط به مواردی اجازه می‌دهیم وارد ذهنمان شوند که باعث خوشحالی و رضایتمان گردند. یکی از نکاتی که نویسندگان کتاب مذکور بسیار آن را مورد تاکید قرار داده‌اند استرس روزانه است که با گوش سپردن به اخبار منفی و ذخیره‌سازی برخی اطلاعات نامناسب و غیرضروری روح و روان هر فردی را دچار چالش‌هایی می‌کند. البته در ادامه همزمان با موارد منفی به راهکار‌هایی بسیار کاربردی در خلال آثار سو اشاره می‌کند، نظیر استفاده از تنفس عمیق که وضعیت آرامی را همزمان به جسم و روح منتقل می‌کند. اگرچه دستورالعملی برای خودش دارد که مطابق با آن باید برای یک مدیتیشن صحیح اقدام کرد که هوشمندی مولفان پاکسازی ذهن، آن‌ها را غافل از این قضیه نکرده و به زیبایی آن را توضیح داده‌اند.

دیگر راه حل اشاره شده برای سامان بخشیدن به ذهن پر کردن آن با افکار سازنده است که رخ دادن چنین اتفاقی دیگر اجازه‌ای به افکار منفی نمی‌دهد که بخواهند قد علم کنند و اشخاص با قدرتی وصف ناشدنی برای تمام مسائلشان برنامه‌ریزی و عکس العمل‌هایی در خور خواهند داشت. لازم به ذکر است آنچه که مدنظر کتاب ذهن خود را پاکساری کنید است به همین جا ختم نمی‌شود و ارزش‌گذاری مشخص و شفاف و سپس اولویت‌بندی و هدف‌گذاری آگاهانه نقاط عطف دیگری هستند که اگر یک انسان هدفمند قرار است به مقاصدش در زندگی دست پیدا کند یک به یک باید نسبت به اجرایی ساختن آن‌ها مصر باشد.

به هر حال داونپورت و اسکات حرف‌های زیادی برای گفتن در اثر مکتوبشان دارند که جز با خوانش کامل آن فهمش برای مخاطبان میسر نخواهد بود. لذا مدیریت ارتباطات و محیط اطراف که از موضوعات بعدی مطرح شده در اثر معرفی شده می‌باشد به صورت زیبایی به خورد اذهان علاقه‌مند توسط روایت مناسب نویسندگان داده می‌شود و اثرات اعجاب انگیزش را در طول زمان به استفاده‌کنندگانش نشان خواهد داد.

دانلود کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.

درباره اس اسکات و بری داونپورت

استیو اسکات (S.j Scott) نویسنده آمریکایی و متولد نیوجرسی می‌باشد که مدرک تحصیلی‌اش را در رشته روانشناسی دریافت کرده و تا مدت‌ها در وال استریت ژورنال مشغول به فعالیت بوده است. وی که سابقه کار در نیروی هوایی ایالات متحده را هم دارد از آثارش می‌توان به: روزتان را پربار کنید و 23 راه برای جلوگیری از تنبلی اشاره کرد. بری دانپورت (Barrie Davenport) هم مربی برجسته‌ای در زمینه روش‌های کاربردی برای اداره فشار‌های زندگی است که دوره‌های آنلاینی را برای شاگردانش برگزار می‌کند و به آن‌ها می‌آموزد چگونه یک زندگی شاد و موفقیت‌آمیز داشته باشند. داونپورت که مادر 3 فرزند بوده و کتاب‌هایی را در حوزه تقویت اعتماد به نفس و عادات مثبت اندیشی به رشته تحریر درآورده آثاری نظیر: عادات رابطه آگاهانه، 10 دقیقه ذهن آگاهی و 201 سوال رابطه را تاکنون از خود به جا گذاشته است.

کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید مناسب چه افرادی است؟

علاقه مندان به رشد و توسعه فردی که همواره سعی در رسیدن به خوشحالی و رضایت درونی داشته‌اند و در عین حال قصد دارند به موفقیت‌های مختلفی در وجوه گوناگون زندگی‌شان دست پیدا کنند می‌بایست کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید را با تمرکز بالا مطالعه نمایند.

فهرست کتاب

مطالب آموزشی اثر مورد تحسین ذهن خود را پاکسازی کنید توسط تهیه‌کنندگانش در چهار فصل با عناوین ذیل طبقه‌بندی گردیده است و در پایان کتاب هم بخشی با عنوان حرف‌های آخر در رابطه با ساماندهی و پاکسازی ذهن موجود می‌باشد.

 • فصل اول: ساماندهی افکار

 • فصل دوم: سامان بخشیدن به وظایف زندگی

 • فصل سوم: سر و سامان بخشیدن به ارتباطات

 • فصل چهارم: ارزش ساماندهی محیط اطراف

بخش‌هایی از کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید

یکی از چالش‌های زندگی مدرن، کشف این نکته است که حقیقتاً چه چیزی مهم و متفاوت با وظایفی است که در آغاز مهم به‌نظر می‌رسند، اما وقتی برای بررسی آن‌ها وقت می‌گذارید، متوجه می‌شوید واقعاً مهم نیستند. اگر مانند اکثر مردم باشید، ممکن است دریابید که به حداقل رساندن، سازماندهی یا گذشتن از سیل اطلاعاتی که مرتب در امور روزانه با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، بسیار دشوار است.

امروزه ما بیش از هر نسل دیگری در گذشته، اطلاعات، داده‌ها و دارایی‌های مادی در دسترس داریم؛ اما این سبک جدید زندگی، با دستورالعمل نحوۀ مدیریت این داده‌ها و دارایی‌ها همراه نیست. 

بسیاری از ما آن‌چنان احساس ضعف می‌کنیم که قادر به عقب‌نشینی و ارزیابی تأثیر بیش از حد بار اطلاعات نیستیم. همچنین نمی‌دانیم چگونه آن‌ها را اولویت‌بندی کنیم و به‌جای ارزیابی دقیق آن‌چه که برای ما بهتر است، به عاملانی برای آن‌چه که زندگی پیش رویمان می‌گذارد تبدیل می‌شویم.

اجداد و نیاکان ما نیز مطمئناً به اندازه ما مشغول بودند. آن‌ها از مزیت تکنولوژی که در صرفه‌جویی زمان نقش بسیاری دارد برخوردار نبودند؛ چیزی که زندگی‌شان را راحت‌تر می‌ساخت. آن‌ها از مزیت بهتری نسبت به نسل ما برخوردار بودند؛ در هجوم اطلاعات و سیل انتخاب‌های گوناگونی که ما هر دقیقه از روز تجربه می‌کنیم و با آن‌ها در کلنجاریم، گرفتار نبودند.

آن‌ها به‌خوبی می‌دانستند چطور وقت خود را با پول کم‌تری اولویت‌بندی کنند و انتخاب‌های کم‌تری آن‌ها را گیج یا وسوسه می‌کرد. قدیمی‌ترین نسل‌ها، کسانی بودند که به‌خوبی ارزش‌ها و اولویت‌های خود را می‌دانستند و مورد تکریم قرار می‌دادند. اخلاق کاری قوی همراه با تمرکز بر خانواده، ایمان و میهن‌پرستی، خصوصیات و شاید اولویت‌هایشان بود. آن‌ها می‌دانستند چه کسی هستند و برای چه چیزی ایستادگی می‌کنند؛ بنابراین می‌دانستند چگونه بر وقت و انرژی خود متمرکز باشند.

خوشبختانه، یک راه‌حل ساده‌ی حتمی برای پشت سر‌گذاشتن شلوغی و قیل‌وقال جامعۀ مدرن وجود دارد؛ راه‌حلی که می‌تواند به اخذ تصمیمات مؤثر برای زمانی که از تمام این پیچیدگی‌های جامعه مدرن احساس ضعف کردید، کمک کند: مشخص‌کردن ارزش‌های درونی. 

با ترک کار‌های غیرضروری، اجازه ندهید افکار منفی، این علف‌های هرز، وارد ذهنتان شوند. (بروس لی)

احساسات شبیه ابر‌هایی در آسمان بادی در حرکت هستند، اما تنفس آگاهانه مهارت من است. (تیک نات هان)

اگر فکر می‌کنید می‌توانید یا فکر می‌کنید نمی‌توانید به هر حال حق با شما است! (هنری فورد)

آن‌ها خیلی بیش‌تر از من پول دارند. او همیشه دارد سفر می‌کند، ولی من هیچ‌وقت نمی‌توانم جایی بروم. احتمال دارد کنترل این افکار از دست ما خارج شود، دیگران را مقصر خوشبخت نبودن‌مان بدانیم و احساس بدی نسبت به خودمان پیدا کنیم. با سنجیدن خودمان با معیار دستاورد‌ها، داشته‌ها یا ویژگی‌های دیگران، صحنه را برای فروپاشی احتمالی روابط رضایت‌بخش آماده می‌کنیم.

استیو و بری، در محیط کاری‌شان به‌عنوان کارآفرین و نویسنده، متوجه شده‌اند که چقدر راحت می‌شود درگیر مقایسه‌ی خود با افرادی شد که موفقیت بیشتری به دست آورده‌اند. بری می‌گوید: «من هم در دام مقایسه‌ی خودم با همکارانم افتاده‌ام. این موضوع، تمرکزم را روی کاری که مشغول انجامش هستم، کم می‌کند و باعث می‌شود فکر کنم بی‌عرضه و حسود هستم؛ و این تا وقتی ادامه دارد که دوباره به خودم نهیب بزنم و متوجه شوم که من دارم مسیر خودم را طی می‌کنم؛ مسیری که باید از مسیر اطرافیانم متفاوت باشد.»

گریچن رابین، نویسنده‌ی کتابی پرفروش در لیست روزنامه‌ی نیویورک‌تایمز با نام «پروژه‌ی شادی» می‌گوید: احساسات منفی، مثل تنهایی، حسرت و احساس گناه اثر مهمی روی یک زندگی شاد دارند. آن‌ها علائم بزرگ و چشمک زنی هستند که نشان می‌دهند چیزی باید تغییر کند.

مشخصات کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید

مشخصات
نویسنده اس.اسکات و بری داونپورت
مترجم مریم علی محمدی
ناشر انتشارات السانا
شابک 9786229728697
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
نوع کاغذ تحریر
تعداد صفحه 144
وزن 190 گرم

نظرات کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید

 • مژده عباسی مژده عباسی

  کتاب خوب ترجمه شده و قابل فهم است. بستگی به خود طرف داره که چقدر راهکار های کتاب رو در زندگیش عملی کنه و بکار بگیره. قیمت با تخفیف عالیه. عکس فهرست رو میذارم بخش های کتاب رو ببینید.

 • سبحان کاشیان سبحان کاشیان

  برای مدیریت ذهن جالب بود

 • کاربر کاربر

  بنده حدود ۱۰۰ تا کتاب روانشناسی - انگیزشی خوانده ام به جرات می گویم جز ۵ کتاب برتری است که در این زمینه خوانده ام . کتابی مختصر و مفید با بیانی ساده . ( ناگفته نماند که دوستان در چه زمینه ای کتاب می خواهند - این کتاب برای کسانی که وسواس فکری دارند و منفی بافی می کنند کاملا مناسب است - انگاری چند جلد کتاب در این زمینه خلاصه شده و شده این کتاب - ) با تشکر

 • کاربر کاربر

  کتاب خیلی خوبیه

 • عافیه حسین پور عافیه حسین پور

  خیلی کتاب خوبیه

 • فاطمه عبداللهی فاطمه عبداللهی

  ارزش خوندن داره

 • علی اصغر زارع علی اصغر زارع

  در یک کلمه عالی ...

 • فاطمه هادوی فاطمه هادوی

  معلومه کتاب خوبیه کتابا هما خوبن

 • علی کاردانی علی کاردانی

  به شدت توصیه میشه

 • علیرضا رفاهی علیرضا رفاهی

  کتاب بدی نبود ارزش یکبار خوندنو داره

 • Ali Yousefi Ali Yousefi

  کتاب خوبیه و ارزش خریدن دارد

 • رضا فیفائی رضا فیفائی

  کتاب خیلی خوبی هستش من تو تخفیف خریدم

 • محمدمهدی حیاتخو محمدمهدی حیاتخو

  اگر به تکنیک های کتاب پایبند باشید موثره

 • مهدی محمدخواه مهدی محمدخواه

  کتاب خوبیه برای مدیریت ذهن و پاک کردن مسائل حاشیه ای از اون.. واقعا ممنون از بابت کتابهای خوبی که داره و قیمتای مناسبشون. فهرستشو گذاشتم میتونید نگاه کنید

 • کاربر کاربر

  کتاب خوب و مفیدیه کاربردیه۔ ترجمه خوب و روونی داره‌ قیمتش هم عالیه کتاب باید محتوا داشته باشه که این کتاب دقیقاً همینطوره

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب ذهن خود را پاکسازی کنید