5 زبان عشق اثر گری چاپمن

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب 5 زبان عشق اثر گری چاپمن رایگان

گری چاپمن در اثر جاودانه 5 زبان عشق راهکار‌هایی را برای داشتن یک رابطه ماندگار عاشقانه با شریک زندگی را مطرح می‌نماید که فراگیری آن‌ها می‌تواند انسان را در بهبود بخشیدن به رابطه عاطفی‌اش، کمک شایانی کند. وی راه‌های مختلفی را پیشنهاد می‌کند مثلاً می‌گوید که با گذراندن زمان و همچنان با سخنان تأییدکننده، افراد می‌توانند یکدیگر را بهتر درک کرده و رابطه‌ای فوق‌العاده را شکل داده و تقویت نمایند. این کتاب در سال 1992 برای نخستین بار منتشر گردید و در همان سال‌های اولیه چاپ، 11 میلیون نسخه از آن در بازار کتاب به فروش رفت. ترجمه شدن این اثر به 49 زبان زنده دنیا و قرار گرفتن آن در آثار پرفروش‌های آمازون از دیگر افتخاراتش می‌باشد.

چاپمن پس از تحقیقات و اندیشه‌های فراوانی که داشته است به این نتیجه دست یافته که برای نشان دادن و ابراز عشق، 5 زبان برای صحبت کردن وجود دارد که اگرچه همه انسان‌ها از داشتن این زبان‌ها در خود برخوردارند ولی بسته به شخصیتی که دارند زبان اصلی آن‌ها فقط یک یا دو مورد از آن‌ها می‌باشد. به گونه‌ای که هر شخصی فقط زمانی می‌فهمد طرف مقابلش او را دوست دارد که با اصول عشق مربوط به او با او گفتمان کند. 5 زبان عشق از نظر مؤلف، این‌ها هستند:

 1. تأیید حرف‌های طرف مقابل

 2. دادن زمان کافی به او

 3. لمس فیزیکی

 4. خدمت‌رسانی

 5. هدیه دادن

گری چاپمن پس از گفتگو‌های متعددی که با زوجین مختلف داشت به این نتیجه رسید که بعید به نظر می‌رسد در هر زوج زبان عشق هر دو طرف، یکی باشد لذا امکان به وجود آمدن سوتفاهم بین آن‌ها بالا است چرا که یک طرف از رابطه با زبانی عشق خود را ابراز می‌کند که نفر مقابلش آن را به عنوان زبان عشق خودش نمی‌پذیرد، بنابراین لیستی با 30 سؤال تهیه کرد که با پاسخ به آن‌ها هر انسانی می‌تواند دریابد که از کدام زبان عشق، بهره‌مند است. نویسنده پس از شرح جزئیات و ذکر مثال‌هایی در مورد هر یک از 5 زبان، آن را ر‌ها نکرده و به موضوعات بعدی از قبیل تأثیرپذیری روابط از زبان‌های عشق، زبان عشق و ترویج از خودگذشتگی، ایجاد همدلی، حفظ صمیمیت، کمک به رشد شخصی و تعالی یکدیگر، ابراز عشق به روش‌های معنادار و در نهایت، نکات کلیدی برای یادآوری می‌پردازد.

نکته مشترک و فوق‌العاده حائز اهمیتی که در مباحث میانی و پایانی کتاب توسط مؤلف بسیار خوش فکرش مورد بحث و بررسی قرار گرفته است این می‌باشد که طرفین یک زندگی مشترک فقط نباید روی زبانی که خودشان آن را به عنوان زبان عشق قبول دارند پافشاری نمایند بلکه با شناخت روحیات شریک عاطفی‌شان و زبان عشق وی درک خود را بالا ببرند و چه بسا که با همزمانی و درک متقابل هر دو سوی یک رابطه، پایداری و ثبات ارتباطشان، تضمین شدنی خواهد بود.

دانلود کتاب 5 زبان عشق

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب 5 زبان عشق به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب 5 زبان عشق

درباره گری چاپمن

گری چاپمن (Gary Chapman) متولد روز 10 ژانویه سال 1938 در ایالات متحده می‌باشد این نویسنده آمریکایی علاوه بر نوشتن کتاب‌های پرفروش یه عنوان مشاوری در زمینه ایجاد روابط مستحکم هم فعالیت دارد و مدیریت مؤسسه مشاوره ازدواج و خانواده از دیگر عناوینش به شمار می‌آید. برگزاری سمینار‌ها و حضور در برنامه‌های رادیویی که استقبال مردم از آن‌ها کم سابقه می‌باشند هم به او شهرت بسیار زیادی بخشیده است.

کتاب 5 زبان عشق مناسب چه افرادی است؟

در دنیای صنعتی امروز هنوز عده‌ای وجود دارند که به دنبال عشقی ماندگار هستند همچنین برای مسائلی که در ارتباط با شریک عاطفی‌شان دارند به دنبال راه حل‌هایی هستند تا قادر باشند همواره عشقشان را با طراوت نگه دارند، لذا خواندن کتاب 5 زبان عشق به این افراد بسیار توصیه می‌گردد. البته آن‌هایی که تاکنون نتوانسته‌اند طعم بی‌نظیر عشق را در زندگی‌شان بچشند هم، پیشنهاد خواندن این کتاب را رد نکنند.

فهرست کتاب

مطالب اثر مذکور که بیشتر شبیه به یک کتاب آموزشی و دستورالعملی کم نظیر می‌باشد را می‌توان در 10 بخش با این عناوین دسته‌بندی نمود:

 • تحول نحوه ارتباط با شریک عاطفی

 • سلامت عاطفی به عنوان معیار سنجش عشق

 • دوره پس از افول شیدایی

 • فهم زبان عشق نیازمند یک رابطه طولانی مدت است

 • کلام مثبت راهی برای نمایش عشق

 • با شریک عاطفی اتان وقت بگذرانید

 • هدایا نماد‌های بصری عشق

 • خدمت‌رسانی به شریک زندگی

 • تماس فیزیکی

 • زبان عشق خود را مشخص نمایید

بخش‌هایی از کتاب 5 زبان عشق

نتیجه سال‌ها مشاوره ازدواج من، این است که 5 زبان عشق احساسی وجود دارد، 5 روشی که افراد از عشق صحبت می‌کنند و آن را می‌فهمند. در حوزه زبانشناسی ممکن است، یک زبان، گویش‌ها و لهجه‌های متفاوتی داشته باشد، به طور مشابه در حوزه 5 زبان عشق نیز، گویش‌ها و لهجه‌های متفاوتی وجود دارند، تعداد روش‌های ابراز عشق در یک زبان عشق، فقط محدود به قدرت فهم و تصور فرد است. هر چه فهم و تصور فرد بیشتر باشد با روش‌های بیشتری می‌تواند ابراز عشق کند. مهمترین چیز این است که با زبان عشق همسر خود صحبت کنید.

اگر بپذیریم که کلمه عشق در جامعه انسانی نفوذ کرده است، هم در گذشته و هم در حال باید این را نیز بپذیریم که این کلمه گیج‌کننده‌ترین کلمه نیز هست. به هزاران روش آن را استفاده می‌کنیم، می‌گوییم: عاشق هات داگم لحظه‌ای بعد می‌گوییم: عاشق مادرمم، با کلمه عشق از فعالیت‌های مورد علاقه‌مان مثل شنا، اسکی، شکار و ... حرف می‌زنیم. عاشق اشیایی مثل انواع غذا‌ها، ماشین‌ها و خانه‌ها هستیم. عاشق بعضی حیوانات مثل سگ، گربه و حتی حلزون هستیم. عاشق طبیعتیم، درختان، گل‌ها، آب و هوا. عاشق افراد هستیم. مادر، پدر، پسر، دختر، والدین، همسر، دوستان حتی عاشق عاشق شدن هستیم.

نیاز احساسی به عشق فقط مختص دوران کودکی نیست این نیاز در بزرگسالی و زندگی مشترک بعد از ازدواج هم وجود دارد تجربه عاشق بودن به طور موقت این نیاز را رفع می‌کند اما طول عمر کمی دارد و موقتی است. بعد از اینکه از حال و هوای عاشقی خارج می‌شویم نیاز احساسی ما به عشق مجدداً خود را نشان می‌دهد چون با توجه به طبیعت انسانی برایمان امری ضروری است. نیاز به عشق در مرکز امیال احساسی است قبل اینکه عاشق شویم نیز نیاز به عشق داشتیم و تا آخر عمر هم خواهیم داشت.

باور دارم که پر نگه داشتن مخزن عشق برای ادامه زندگی بسیار مهم است به همان اندازه که پر نگه داشتن باک بنزین برای حرکت ماشین ضروری است. پیش بردن زندگی مشترک با مخزن خالی برای شما زیانی بیشتر از راندن ماشین با باک خالی خواهد داشت.

تعریف زبانی فقط یکی از روش‌های بیان حرف‌های تأیید‌آمیز به همسر است گویش دیگر این زبان عشق، تشویق کردن است همه ما در برخی موارد احساس عدم امنیت می‌کنیم گاهی برای انجام بعضی کار‌ها شجاعت کافی را نداریم و نبود شجاعت غالبا مانع انجام کار‌های مثبتی که دوست داریم، می‌شود. توانایی‌های بالقوه همسرتان ممکن است برای بالفعل شدن نیاز به تشویق شما داشته باشند.

به دنیای واقعی ازدواج و زندگی مشترک خوش آمدید جایی که همیشه داخل سینک، مو هست و لکه‌های رنگی روی آینه، مشاهده می‌شوند جایی که جملات از: امشب شام کجا بریم؟ به: چرا شیر نخریدی؟ تبدیل می‌شوند. اینجا دنیایی است که بچه‌ها، خویشاوندان جدید، شغل و قبض آب و برق، نیازمند توجه هستند دنیایی که در آن، زندگی روزمره و رنجش‌ها می‌توانند به آرامی، عشق را کنار بزنند. در این دنیا، یک نگاه یا حرف باعث رنجیدن شوند، دو نفر که شدیداً عاشق هم هستند ممکن است دشمن هم شوند و محل زندگی‌شان به میدان جنگ تبدیل شود.

به ندرت یک زن و شوهر زبان عشق یکسانی دارند ما تمایل داریم با زبان عشق اولیه خودمان صحبت کنیم و وقتی همسرمان آن را نمی‌فهمد گیج می‌شویم، شما ابراز عشق می‌کنید اما از دید همسرتان با یک زبان خارجی که برای او قابل فهم نیست ابراز عشق کرده‌اید و مشکل اساسی، همینجاست. هدف این کتاب ارائه راه حلی برای این مشکل است و به همین علت است که شهامت نوشتن کتابی دیگر در مورد عشق را پیدا کردم. وقتی 5 زبان عشق پایه را یاد گرفتیم و زبان اولیه خود و همسرمان را شناختیم آنگاه اطلاعات مورد نیاز برای به کار بردن ایده‌های موجود در کتاب‌ها و مقالات دیگر را خواهید داشت.

تجربه عاشقی در اوج خودش حس بسیار خوبی دارد، از لحاظ احساسی ذهنمان درگیر هم می‌شود قبل از خواب به هم فکر می‌کنیم وقتی بیدار می‌شویم آن فرد اولین چیزی است که به ذهنمان می‌آید.

برخی افراد فکر می‌کنند در پایان حال و هوای عاشقی فقط دو راه پیش رو دارند: یا به ناچار همان زندگی فلاکت بار را ادامه دهند و یا آن را تمام کنند و دوباره تلاش کنند. نسل جدید غالبا راه دوم یعنی جدایی را انتخاب می‌کنند و نسل قدیمی‌تر، روش اول را یعنی ادامه زندگی بدون عشق. پیش از آنکه نتیجه‌گیری کنیم کدام یک روش درست‌تری است، بهتر است ابتدا نگاهی به آمار داشته باشیم: آمار‌ها نشان می‌دهند که نرخ طلاق در ازدواج دوم بیشتر از ازدواج اول و در ازدواج سوم، نیز بیشتر از ازدواج دوم است. به نظر می‌رسد این طرز تفکر که ازدواج دوم، موفق خواهد بود چندان معتبر و قابل قبول نیست.

وقتی زبان عشق اولیه همسر خود را شناسایی کردید و آن را یاد گرفتید مطمئن باشید کلید یک زندگی مشترک پایدار و عاشقانه را یافته‌اید، اگر برای زنده نگه داشتن عشق تلاش کنیم بعد از ازدواج از بین نخواهد رفت فقط باید یک زبان عشق دوم را بیاموزیم، نمی‌توانیم به زبان مادری خود متکی باشیم وقتی همسرمان آن را نمی‌فهمد.

مشخصات کتاب 5 زبان عشق

مشخصات
نویسنده گري چاپمن
مترجم سحر مهرابي
ناشر نشر کتاب پارس
شابک 9786007241615
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی ه
تعداد صفحه 215
وزن 190 گرم

نظرات کتاب 5 زبان عشق

 • فاطمه احمدی فاطمه احمدی

  پیشنهادمیکنم تایم های خاصی بذاره برای تخفیف‌کتاب ها ک ما بتونیم بیشترکتاب تهیه کنیم... بشخصه تا الان 170جلدتهیه‌کردم ومشغول مطالعه شدم

 • سمیه رفیعی سمیه رفیعی

  یک کتاب عالی ک خوندنش لازمه اینکه بعضی دوستان گفتن صفحاتش کمتر و حدود۱۵۰ هست درسته اما دلیلش اینه ک چاپ جدیدش فونت ریزتر و فاصله بین خطوط کمترشده، من کتاب چاپ قدیمش رو دیدم و کاملا مقایسه کردم محتوی کم نشده و کاملا منطبق هست. این نسخه نسبت به ترجمه های دیگه روانتر و مناسب تر هست. قیمتش هم ک عالی. برگه ها کاهی هست ک ازنظر من حسن هست چون سبکتره و خوندنش چشم رو اذبت نمیکنه.

 • مینا کرمی مینا کرمی

  شاید وقتی شروع به خواندن کنید،فکر کنید یه کتاب تکراری روانشناسی مثل بقیه ی کتاب هاست ولی اینطور نیست و قطعاً متوجه تفاوتش میشید و می‌تونه خیلی خیلی کمک کننده باشه توی زندگیتون

 • کاربر کاربر

  این کتاب رو من از روز اول که گرفتم نظر ندادم تا بخونم و بعد نظرم رو بدم کتاب فقط برای افراد متاهل نوشته شده و برای کسی مثل من که مجرد هست هیچ نقطه مثبت نداره و من بعد از خوندن این نوع کتاب از ازدواج کردند منصرف شدم اما برای افراد متاهل بسیار توصیه میشه نکات فوق العاده ارزشمندی دارد ولی کتاب ۱۵۴ صفحه که تو یک صفحه گفته شده مراجعه شود برای جواب تست به صفحه ۲۰۲ ولی جواب تو جواب ۱۵۱ بود

 • شقایق سلیمانی پور شقایق سلیمانی پور

  تعداد برگ کتاب برابر با مشخصات نوشته شده نیس عکس اخرین صفحه کتابو میزارم هر روز داریم ی مدل کلاهبرداری میبینیم کاغذشم تقریبن قهوه ایه عکس اینم میزارم مرجوع میکنم!!!!!

 • hamed f hamed f

  کتاب خیلی مفید و کاربردیه، خیلی موقع‌ها متوجه اشتباهاتمون در رابطه نمی‌شیم این کتاب قشنگ توضیح داده که چکار کنیم تا رابطه به خوبی شکل بگیره

 • مهنا ارزیده مهنا ارزیده

  این کتاب عالی هست پیشنهاد میکنم حتی شده یکبار بخوانید!

 • فاطمه موحدی راد فاطمه موحدی راد

  محتواش در مورد اینه که چطوری خوب منظورمونو برسونیم صحبت کنیم این که چجور عشق زندگیتونو ثابت نگه دارین و...تجربه کسب میکنید من بی تجربه که چیز زیادی ازش یاد گرفتم من دوست ندارم صفحه های کتابم بشکنه جوری عکس گرفتم که اینجوری نشه عذرخوام

 • حمیرا حسن زاده حمیرا حسن زاده

  هنوز نخوندم برای روزی که لازم باشه نگهش داشتم،

 • کاربر کاربر

  حتما بگیرید بخونید کتاب خیلی خوبیه و مرسی از بابت این همه تخفیف برای این کتاب خوب

 • پریا مجتهدی پریا مجتهدی

  این کتاب و به همه توصیه میکنم، برای روابط انسانی مخصوصا مخصوصا زوجین خیلی خیلی خیلی مفیده، در عین داشتن متن سبک و ساده و قابل فهم بسیار کاربردیه حتما بخوانید و روابط تون رو نجات بدین طرف مقابل هم بخونه که عالی میشه دیگه

 • پریا زارعی پریا زارعی

  کتاب از نظر ظاهری و کیفیت کاغذ فوق العاده است.کاغذ سفید بود و بازیافتی نبود.درعین حال سبک و خوش دست بود. این کتاب رو در تخفیف ۲۰تومان خریدم.

 • کاربر کاربر

  تو مشخصات نوشته شده ۲۱۵ صفحه.اما چیزی که برای من ارسال شد فقط ۱۵۰ صفحه هستش! این اصلا درست نیست.

 • کاربر کاربر

  بنده هنوز تمومش نکردم ولی بنظرم محتوی عالی داره و ارزش خرید حتما داره

 • جهانگیر عظیمی جهانگیر عظیمی

  نخوندم هنوز من ۲۰ تومن خریدم ولی قیمت کتاب ۷۴ تومنه من تاحالا ۱۰ جلد کتاب از دیجی خریدم بهتر دیجی برای فرهنگ سازی کتاب خوانی و هم چنین تشویق افراد برای خواندن کتاب تو این اوضاع اقتصادی تخفیف بیشتری برای کتاب ها بزاره

 • آسیه محمدابادی آسیه محمدابادی

  کلا آدم از کتاب خریدن ضرر نمیکنه من هنوز این کتاب رو نخوندم ولی بنظرم خوب میاد ممنون از که انقد کتابهارو با قیمت مناسب بفروش میرسونه وفرهنگ‌کتاب خوانی و ترویج میکنه

 • کاربر کاربر

  جزء بهترین‌ کتاب‌هایی هست که تا به حال خوندم و به کسانی که دنبال یه رابطه خوب و عاشقانه هستن پیشنهاد می کنم کنم حتما حتما این کتاب رو تهیه کنن و بخونن، بسیار پرمحتوا و با معناست. فقط این نکته رو مدنظر داشته باشید که ممکنه کتابی که دستتون میرسه برگه‌هاش کاهی باشه، من دوبار سفارش دادم یکی کاهی بود یکی سفید، با قیمت یکسان.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب 5 زبان عشق