قدرت ذهن اثر ژوزف مورفی

معرفی و دانلود کتاب قدرت ذهن اثر ژوزف مورفی رایگان به همراه خلاصه کتاب

ژوزف مورفی در کتاب قدرت ذهن به مخاطبانش می‌فهماند که توسط ضمیر ناخود آگاهشان اصلی‌ترین تصمیماتشان را می‌گیرند و در راستای اجرایی کردن آن‌ها گام بر می‌دارند. ضمیر ناخود آگاه که از آن به عنوان ذهن فرعی هم تعبیر می‌شود دقیقاً همان قسمت از ذهن است که در معرض حجم گسترده‌ای از اطلاعات قراردارد و به انسان‌ها جهت می‌دهد. از جمله اینکه عادات آدم‌ها تحت تاثیر آن شکل می‌گیرند وقتی کنترل می‌کردند. مورفی در طی سال‌های متمادی تحقیقات علمی بسیاری را انجام داده است و با شناختی که از خرد معنوی انسان‌ها نیز پیدا کرده متوجه این حقیقت شده است که عملکرد اشخاص تحت تاثیر ضمیر ناخود آگاهشان می‌باشد. حالا اگر فردی با تمام وجود این را درک نموده و سعی بر دراختیار گرفتن افسار آن داشته باشد، می‌بایست پس از نحوه عملکرد این قسمت از مغز انسان یاد بگیرد که چگونه آگاهانه کنترلش را دردست بگیرد.

به عبارت دیگر پس از اصلاح ضمیر ناخودآگاه است که تازه انسان در می‌یابد از چه روش‌هایی می‌تواند در جهت بهبود بخشیدن به اوضاع زندگی روحی و مالی‌اش بهره برد. مورفی با بیان شیوایش تا جایی که در توانش بوده است خواسته به مخاطبش القا کند که سر و سامان بخشیدن به اختلافات و مشکلات روحی روانی که احیانا با آن روبروست، راهی جز تغییرات اساسی در ضمیر ناخود آگاهش ندارد. کتاب پیش رو که تا امروز به بیش از 17 زبان زنده دنیا در سراسر جهان ترجمه شده است، به واسطه استقبال خوبی که پس از انتشارش از آن صورت گرفت، یکی از پرفروش‌ترین آثار آمازون در همان سال چاپ و تا چند سال بعد از آن لقب گرفت، چنانچه در طبقه‌بندی کتاب‌های فلسفه متا فیزیک عنوان بیست و نهم را از آن خود کرد و در بخش آثار مرتبط باچاکر، 78 امین اثر پرفروش معرفی گردید.

بازگو شدن حقایق از جمله آنکه در هر ثانیه نزدیک به دو میلیون واحد اطلاعات وارد تیم عصبی انسان‌ها شده و در حالت هوشیاری فقط 10 درصد از این حجم اطلاعاتی قابل درک هستند و همچنین ناخودآگاه ماندن برخی از بخش‌های فیزیولوژیکی بدن مانند قلب، کلیه‌ها، ریه‌ها و سیستم ایمنی بدن، بخش کوچکی از نکات متعدد اثر مذکور است که توسط مولف به نگارش درآمده و خواننده‌اش را آگاه می‌سازد. مولف در این کتاب همچون پزشکی عمل می‌کند که قرار است بخش عمده‌ای از انسان‌های کره خاکی را از بیماری‌های مربوط به ذهنشان نجات داده و برایشان همزمان صحت روحی و روانی و آزادی مطلق را به ارمغان بیاورد.

دانلود کتاب قدرت ذهن

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب قدرت ذهن به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب قدرت ذهن


درباره نویسنده، ژوزف مورفی

ژوزف مورفی (Joseph Murphy) نویسنده سرشناس ایرلندی بود که به عنوان روانشناس هم فعالیت می‌کرد و از شهرت خوبی برخوردار بود و در سال1898 در روز 20 می‌ به دنیا آمد. وی که دارای مدرک دکترا در رشته‌های شیمی، ادبیات و فیزیک بود، نظریه انرژی و قدرت لایتناهی معنوی در دنیا را ارائه نمود و با سخنرانی‌هایش در گوشه و کنار دنیا مخاطبان فراوانی را به سوی خود جلب می‌کرد. تعداد آثار او از 40 مورد عبور کرده‌اند و فروش بیش از ده میلیون نسخه‌ای از آن‌ها محبوبیتش را برای همگان روشن ساخت. مورفی سرانجام در روز 16 دسامبر سال 1981 چشم از جهان فروبست. 

کتاب قدرت ذهن مناسب چه افرادی است؟

این کتاب قرار است به خوانندگانش کمک کند تا از بهترین شیوه‌ها برای تغییر ذهنیت خود بهره کافی ببرند. بنابراین خواندنش به تمام افرادی که در نظر دارند سلامت جسم و روح و روان خود را بهبود بخشند و با گرفتن تصمیماتی تعیین‌کننده، رنگ و بوی متفاوت به زندگی و کسب و کار خود ببخشند پیشنهاد می‌گردد.

فهرست کتاب

کتاب قدرت ذهن پس از توضیحی درباره نویسنده و صحبتی از مترجم و البته پیش گفتاری که در ابتدایش قرار دارد در 20 فصل مفاهیم مورد نظر نویسنده را به مخاطب ارائه می‌نماید که از جمله عناوین این فصول می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گنجینه درون شما

 • ذهن درمانی درعصر مدرن

 • مسائل زناشویی

 • استفاده از ذهن ناخودآگاه برای از بین بردن ترس

بخش‌هایی از کتاب قدرت ذهن

نمی‌توان به زور دیگران را دوست داشت، این درست مثل این است حکومت یک کشور قانونی تصویب کند که براساس آن حس نیت عشق ورزیدن، آرامش شکیبایی و ایستادگی وظایفی اجباری برای همه باشند. شما نمی‌توانید به سبب اینکه فرد دیگری عشق بورزیم و محبت کنیم بدون اینکه آن‌ها را دوست داشته داشته باشیم.

وقتی دیگران را می‌بخشید این بزرگواری شما را نمی‌رساند بلکه نشان‌دهنده خودخواهی شماست، چون هر چیزی که برای دیگران می‌خواهید در واقع برای خود می‌خواهید و به این دلیل شما هستید که چنین افکاری را در ذهن دارید و چنین احساس می‌کنید. چیزی آسانتر از این سراغ دارید؟ با نگاهی به اخبار روزانه با گزارش‌هایی مثل دعای دسته جمعی مردم کشور برای شفای کودکی مبتلا به بیماری لاعلاج، برقراری صلح و آرامش در ملت‌های درگیر جنگ و خشونت یا نجات گروهی از کارگران معدن که زیر آوار معدنی گرفتار شده‌اند برخورد می‌کنیم بعد‌ها پس از نجات معدنچیان از زیر آوار از زبان آن‌ها می‌شنویم که در تمام مدت زیر آوار برای نجات خود دعا می‌کرده‌اند.

رکن اساسی در هنر بخشایش این است که فرد، خود، اشتیاق و تمایل داشته باشد دیگران و خود را ببخشد. همین که از ته دل دوست داشته باشید دیگران را ببخشید در واقع نیمی از مسیر را طی کرده‌اید. البته خود بهتر از من می‌دانید بخشیدن دیگری لزوماً به این معنی نیست که باید او را دوست داشته باشید یا تمایل داشته باشید بار دیگر با او رابطه صمیمانه برقرار کنید.

کتاب مقدس ما را به عشق ورزیدن به یکدیگر فرا می‌خواند شاید در ابتدا، عمل به این دستور غی رممکن به نظر برسد اما اگر کسی از ته دل بخواهد می‌تواند به همه عشق بورزد، عشق یعنی اینکه برای همه سلامتی، شادکامی، آرامش، لذت، دلخوشی و همه خوبی‌ها و نعمت‌های زندگی را آرزو کنیم. عشق ورزیدن به همه یک پیش شرط دارد: این که واقعاً از ته دل بخواهیم.

بدون شک دعا و طلب حاجت کمکی همیشگی و حاضر و مهیا در مواقع سختی و گرفتاری است اما چرا برای نهادینه کردن دعا به عنوان جز لاینفک زندگی روزمره خود باید منتظر وقوع گرفتاری و دردسر باشیم؟ پاسخ‌های معجزه گونه و شگفت‌انگیزی که به دعا‌های مردم داده می‌شود، عنوان روزنامه‌ها و نشریات را تشکیل می‌دهند و خود گواهی بر موثر و نتیجه بخش بودن دعا در زندگی انسان هستند. اما درباره دعا‌های متواضعانه و کودکانه بچه‌ها دعا‌های شکرگزارانه سر میز غذا و بذل و بخشش‌های خالصانه‌ای که به قصد قرب و رضای خدا انجام می‌شوند، چه می‌توان گفت؟

در اینجا تکنیک ساده‌ای آمده است که با استفاده از آن شما می‌توانید در هر زمینه‌ای کمک بگیرید: ذهن و جسمتان را بی‌حرکت کنید، به جسمتان بگویید که آرام باشد، بایداز شما اطاعت کند، آن هیچ اراده قوه‌ی ابتکار یا شعور خود آگاهی ندارد. جسمتان همچون صفحه‌ی حسابی است که افکار و عقاید شما را ثبت می‌کند. به هیچ چیز توجه نکنید، به حل مسأله خود متمرکز شوید، سعی کنید با ذهن ناخودآگاه آن را حل نمایید، در این فکر باشید که از راه حل بی‌نظیر خود چقدر خوشحال خواهید شد. اگر این راه حل بی‌نظیر، اکنون از آن شما بود چه حسی داشتید؟ همان را احساس کنید.

اجازه دهید تا ذهنتان درگیر حسی آرامش بخش شود و سپس به خواب رود، وقتی بیدار شدید و به جوابی نرسیده بودید خود را با کار‌های دیگر سرگرم کنید، شاید وقتی شما درگیر کار دیگری باشید، مثل نان توستی که از توستر خارج می‌شود، پاسخ به ذهنتان خطور کند.

برای آنکه ذهن ناخودآگاه شما به کمکتان بیاید راهی ساده بهترین است. برای مثال یکبار انگشتر گران بهایی را گم کردم که میراث اجدادی‌ام بود، همه جا دنبالش گشتم ولی نتوانستم آن را پیدا کنم، شب در حالتی که سکوت کرده بودم با ناخودآگاه صحبت کردم. قبل از آنکه به خواب روم گفتم: تو همه چیز را می‌دانی، تو می‌دانی که آن انگشتر کجاست و اکنون جایش را به من نشان می‌دهی.

مشخصات کتاب قدرت ذهن

مشخصات
نویسنده ژوزف مورفی انتشارات
مترجم مریم کاظمی تبار
ناشر نیک فرجام
شابک 978-600-7321-33-1
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 165
وزن 80 گرم

نظرات کتاب قدرت ذهن

 • کاربر کاربر

  خیلی خیلی عالی بود

 • ابوالفضل اخباری ابوالفضل اخباری

  دیدگاه یه شخص مذهبی هست شاید برای همه خوب نباشه

 • کاربر کاربر

  اکر هم کتاب خوبی باشه، انقدر جمله های تکراری و بی خودی داره تو یه فصل که آدم زده می شه. یه جمله با صورت های مختلف در ۱۰ صفحه از هر فصل نوشته شده.

 • کاربر کاربر

  تالیف عالی صفحه آرایی درجه ۱ کیفیت کاغذ خوبه اما متن خود کتاب که اصلا آدم رو از این رو به اون رو میکنه

 • امینه سام امینه سام

  نشر اصلی نیستت

 • کاربر کاربر

  من با خواندن هر بخش از این کتاب آنچنان دیدگاهم عوض می شد که اطرافیانم فکر می کردند فردی دیگری هستم . بعد از خواندن کتاب یک روز با خودم گفتم :《 فوق العاده است که من با خواندن این کتاب اِنقدر دیدگاهم تغییر کرده است افسوس که نتوانستم این کتاب را زود تر بخوانم .》فاجعه بزرگ تر این است که هزاران کتاب دیگر به مانند این کتاب هستند که می توانند باعث رشد فکر ما شوند و من هنوز آنها را ندیدم و نمی شناسم چه برسد که بخوانم .

 • کاربر کاربر

  ممنون از . که باعث شده کتاب ها با قیمت بسیار عالی به دست مصرف کننده برسه .

 • سمانه ابولی سمانه ابولی

  کتاب خوبیه و ارزش خواندن داره.بهرحال باید همواره مطالعه کرد

 • مهدی صاحبی مهدی صاحبی

  عالی بود

 • بهار جمالی بهار جمالی

  بد نیست خوبه

 • محدثه رخشانی نژاد محدثه رخشانی نژاد

  خوب

 • آرش امیری آرش امیری

  جالبه

 • کاربر کاربر

  تو زندگی اثر خودش داده

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه ممنون

 • اسماعیل بهارلویی اسماعیل بهارلویی

  خیلی زود ب دستم رسید ممنونم

 • کاربر کاربر

  از کتاب های خوب انگیزشی می باشد و ارزش خواندن را دارد

 • فرشاد شاهمرادی فرشاد شاهمرادی

  کتاب خوبیه

 • فرهاد کمال پور فرهاد کمال پور

  خیلی عالی

 • کاربر کاربر

  خریدم اما نخوندم

 • حمید کریمیان حمید کریمیان

  خوبه

 • منصور آل کثیر منصور آل کثیر

  توصیه میکنم

 • اسماعیل بلوچی اسماعیل بلوچی

  کتاب خوبی هست

 • کاربر کاربر

  فوق‌العاده کتاب عالی هستش

 • محمد رضا سروی محمد رضا سروی

  خوبه

 • حسین مهرسرشت حسین مهرسرشت

  از جمله کتاب های مثبت اندیشی کتاب در سال های گذشته نوشته شده و بعد از آن زمان کتب مثبت اندیشی با این محتوی زیاد نوشته شده است شاید بسیار مشابه از نویسندگان دیگر خوانده باشید کمی همانند کتب جول استین تِم نیایش با خدا و قدرت خدا هم دارد

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه تو زندگی و ساختن آینده کاربرد داره سفارش میکنم حتما این کتاب رو بخونید

 • فائزه محمدزاده فائزه محمدزاده

  خیلی خوب بود

 • هانیه عباسی هانیه عباسی

  👎🏼👎🏼توصیه نمی شود

 • کاربر کاربر

  عالیه کم حجم ساده و روان

 • کاربر کاربر

  بالغ بر ۹۰ درصد زندگی ذهن شما به صورت ناخودآگاه است. بنابراین، اشخاصی که از این قدرت شگفت‌انگیز استفاده نمی‌کنند، زندگی محدودی داشته و بهرهٔ چندانی از زندگی نمی‌برند. 👌🏻👌🏻

 • کاربر کاربر

  هنوز خوب نخوندم ولی حس میکنم شبیه خیلی از کتاب های معنویه

 • کاربر کاربر

  .سلام قیمت بسیار مناسب بود و موضوعات آن مورد نظر است

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب قدرت ذهن