عادت های اتمی اثر جیمز کلییر

معرفی و دانلود کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلییر رایگان به همراه خلاصه کتاب

امروزه وقتی انسان‌ها تصمیم می‌گیرند تحولات عظیمی در زندگی خود به وجود آورند، یکی از راهکارهایی که می‌توان به آنها پیشنهاد کرد ایجاد نمودن عادات بسیار ارزشمند است که می‌توانند با به وجود آوردن و ادامه دادن آنها، ناخودآگاه خود را به کنترل‌شان در آورند و با پایه‌ای بسیار محکم و درونی قوی‌تر از قبل به سوی خواسته‌هایشان گام بردارند. کتاب عادت‌های اتمی به نویسندگی جیمز کلییر قصد دارد همین مسئله را برای خواننده باز کند و نقشه راه را به او نشان دهد. این کتاب مانند دیگر کتب زمینه موفقیت و رشد فردی، انگیزه زیادی را هم در مخاطب ایجاد می‌کند. نام کتاب، نکته‌ای بسیار حائز اهمیت را به همگان یادآوری می‌کند و آن این است که اگرچه برخی عادت‌ها در ظاهر کوچک و شبیه به اتم می‌باشند، ولی با همین اندازه بسیار کوچک، چنان قدرتی را دارا هستند که می‌توانند باعث سقوط و یا اوج انسان‌ها گردند. در این اثر عادت، تعریف درست و کاملی از آن صورت گرفته و مجموعه رفتارها و اقداماتی است که به صورت مداوم و ناخودآگاه انجام می‌شوند. نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد منشا 40 درصد از رفتارهای آدم‌ها از روی عادات‌شان است. چنانکه شخصیت، نگرش و اعتقادات افراد از عادت‌هایشان سرچشمه می‌گیرند.

یکی دیگر از نکات فوق العاده‌ای که جیمز کلیر به آن اشاره می‌کند «دره ناامیدی» است یعنی زمانی که افراد عادت‌های جدیدی در خود ایجاد می‌کنند ممکن است در روزها و شاید ماه‌های ابتدایی تغییرات محسوسی نبینند و همین موجب شود آنها را کنار بگذارند. ولی کمی صبوری و پیگیری روند مذکور انسان‌ها را به جایی که مد نظرشان بوده است می‌رساند و کم کم آثار مثبت را یک به یک مشاهده خواهند کرد. توضیحات جداگانه و شفافی که مولف در مورد سیستم و هدف ارائه می‌کند هم به خواندنی‌تر شدن کتاب پیش رو کمک شایانی می‌کند و البته تمرکزی که خواستار آن است و به مخاطبانش تاکید می‌کند که در هر دو مورد دقت و حساسیت لازم را داشته باشند و البته نگاهی دقیق‌تر به سیستم.

کلیر وقتی از شخصیت مورد علاقه انسان‌ها و رسیدن به آن سخن به میان می‌آورد باز قدرت خود را در راهنمایی دقیق ما و خلق عادات موثر به رخ می‌کشد. او جمله فوق العاده‌ای دارد و می‌گوید اگر شخصیتی که هدف رسیدن به آن را داریم با عادت‌هایمان در تعارض باشد هیچگاه به مقصود خود نمی‌رسیم، پس باید کمی عقب‌تر بیاییم، به مشاهده خودمان و شخصیتی که می‌خواهیم بسازیم بپردازیم و حالا مطابق با آن به عادت‌هایی که می‌توانند این شخصیت را به وجود آورند بیندیشیم و پس از برنامه ریزی، عمل به آنها را آغاز کنیم. وی از اهمیت در نظر گرفتن جایزه برای خودمان آنهم زمانی که قصدمان برای رسیدن به عادت‌های خوب جدی است می‌گوید، که مطمئنا می‌خواهد انگیزه انسان‌ها را با این توصیه‌اش افزایش دهد و در مرحله بعد هم، از بین بردن عادات را مورد بررسی و تبیین قرار می‌دهد. پس باید خوب به حرف‌های جیمز در این کتاب گوش داد و قدم به قدم با آن رو به جلو پیش رفت.

دانلود pdf کتاب عادت های اتمی به صورت کامل و رایگان

در ادامه می‌توانید برای دانلود کامل کتاب عادت های اتمی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار گرفته است.


دانلود pdf کتاب عادت های اتمی

درباره جیمز کلیر

جیمز کلییر (James Clear) نویسنده‌ای آمریکایی می‌باشد که به عنوان سخنران انگیزشی و حتی عکاسی هم در سطح حرفه‌ای فعالیت می‌نماید. سخنرانی‌های او برای شرکت‌های بزرگی همچون جنرال الکتریک، اینتل، لینکدین و هوندا در جهان سر و صدای زیادی به پا کرده است و همچنان در آکادمی‌هایی مانند عادت، مشاوره و خدمات مختلفی به مردم می‌دهد. جیمز کلیر نویسنده‌ای است که نتیجه مطالعات و تحقیقات او تاکنون به بیش از 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و برای مثال همین کتاب عادت‌های اتمی به مدت یک سال در لیست پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز قرار داشت وی اگرچه فعالیت خود را با وبلاگ نویسی آغاز کرد اما علاقه‌اش به زمینه رشد فردی از جمله عادات انسان و تاثیرش بر روی زندگی باعث چاپ این اثر از سوی او شد.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

نام کتاب مشخص کننده آن است که مناسب افرادی است که می‌خواهند در قدم اول عادات مثبت برای خود ایجاد کنند و سپس عادات بد و منفی‌شان را کنار بگذارند. آنهایی که با این تغییرات می‌خواهند زندگی بهتری را تجربه کنند و البته با نحوه کارکرد عادات و به عبارتی ساز و کار آنها به خوبی آشنا شوند و سپس دست به اقدام بزنند.

فهرست کتاب

مولف مطالبش را با جزئیات کامل و دقیق به خواننده ارائه نموده و در 8 فصل اصلی با عناوینی که به آنها اشاره خواهیم کرد مخاطب را قدم به قدم توجیه و همراهی کرده است:

 1. تغییر بزرگ در زندگی به کمک عادت‌های کوچک

 2. عادت‌های کوچک، تاثیرات بزرگ

 3. تعریف عادت

 4. ساختن عادت‌های جدید

 5. پاداش، انگیزه پایبندی به عادات جدید

 6. آسان نمودن عادت‌ها

 7. عادت‌های لذت بخش و خوشایند

 8. چارچوب پایبندی به عادت‌ها

بخش‌هایی از کتاب عادت‌های اتمی

عادت اتمی در واقع روال یا رفتاری است که به صورت منظم انجام می‌شود، این روال خیلی ساده و جزیی است ولی قدرت فراوانی دارد و جزیی از سیستم رشد مرکب به حساب می‌آید. منظور از اتم همین کوچک و خرد بودن است.

اگر عادت‌های کوچک و خوب را در خود پرورش دهید ممکن است در ابتدا تاثیری در زندگی شما نگذارند ولی وقتی با هم ترکیب شوند زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند. می‌توان به عادت‌ها به چشم سرمایه گذاری نگاه کرد، ایجاد عادت خوب در زندگی دقیقا مانند پس انداز کردن مبلغی ناچیز در دراز مدت است.

نیازی نیست قربانی محیط خود شوید شما می‌توانید معمار آن باشید.

اهداف برای تعیین جهت، خوب هستند اما سیستم‌ها برای پیشرفت، بهترین هستند.

وقتی نمی‌توانید با بهتر بودن پیروز شوید، می‌توانید با متفاوت بودن پیروز شوید.

ما مخصوصا از عادت‌های سه گروه تقلید می‌کنیم: نزدیکان، اکثریت مردم، افراد قدرتمند.

موفقیت محصول عادات روزانه ما است نه تحول یکباره در زندگی.

چیزهایی که به دست می‌آورید تابعی از عادت‌های شما هستند، دارایی‌های شما تابعی از عادت‌های مالی شما است، وزن شما نتیجه عادت‌های غذایی شما می‌باشند، دانش و آگاهی شما در نتیجه عادات یادگیری شما به وجود می‌آیند و البته شلختگی شما نتیجه عادت شما به بی نظمی است.

خط عادت‌های خود را دنبال کنید و زنجیره را قطع نکنید، در صورتی که عادتی را فراموش می‌کنید حتما دوباره آن را انجام دهید و به مسیر اصلی بازگردید.

قدرتمندترین نتایج با تاخیر ظاهر می‌شوند، هر قدر بیشتر به یک جنبه بخصوص از هویت خود افتخار کنید انگیزه بیشتری برای حفظ عادت‌های مربوط به آن خواهید داشت. موثرترین فرم یادگیری تمرین کردن است نه برنامه ریزی. عادت‌ها بر اساس تعداد دفعات وقوعشان شکل می‌گیرند نه بازه رمانی که رخ می‌دهند.

اگر در برهه‌ای زمانی تنها بر یک کار تمرکز کنید خواهید دید که در مقایسه با انجام چند کار به صورت همزمان آن را بهتر انجام می‌دهید. همچنین به مغزتان یاد می‌دهید بجای اینکه همیشه در جستجوی چیزهای جدید باشد، بر مسائل قبلی تمرکز کند.

استراتژی‌های جدید مقبول‌تر از قدیمی‌ها به نظر می‌رسند. زیرا امیدهای بدون حد و مرزی را در درون خود دارند. همانطور که ارسطو اشاره کرده: جوانان به راحتی فریب می‌خورند چون خیلی سریع امید می‌بندند، شاید بتوان این جمله را بدین شکل ویرایش کرد که: جوانان به راحتی فریب می‌خورند زیرا صرفا امید دارند.

اگر یک موضوع کاری کند که فرد احساساتی شود آن فرد دیگر به ندرت به داده‌ها علاقه مند می‌شود. به همین دلیل است که احساسات می‌توانند تهدیدی برای تصمیم گیری عاقلانه ما باشند.

موفقیت هدفی نیست که بخواهید بدوید تا به آن برسید و از خط پایان عبور کنید، یک سیستم از بهبودها و پروسه‌ای بی پایان است که باید اصلاح شود.

زندگی دائما در حال تغییر است بنابراین باید به صورت متناوب خودتان را بررسی کنید تا ببینید که آیا عادت‌ها و باورهای پیشین‌تان هنوز در خدمت شما قرار دارند یا خیر، فقدان خود آگاهی یک سم است، انعکاس و بازبینی نقش پادزهر را ایفا می‌کند.

عادت‌ها ضروری هستند اما برای رسیدن به درجه استادی، کفایت نمی‌کنند. آنچه بدان نیاز دارید ترکیبی از عادت‌های ناخودآگاه و رویکرد حساب شده است.

مشخصات کتاب عادت های اتمی

مشخصات
نویسنده جیمز کلیر
مترجم هادی بهمنی
ناشر نشر نوین
شابک 978-600-8738-70-1
موضوع توسعه فردی - ترک عادت - ساخت عادت
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 275
وزن 250 گرم

نظرات کتاب عادت های اتمی

 • عسل طیبی عسل طیبی

  برای من از انتشارات آزرمیدخت فرستادن. از نظرات معلومه ک من اولین نفر نیستم ک برام از انتشارات اشتباه میفرستن! و این کتابی که فرستادن قیمتش توی سایت ۱۸ تومان هست و من ۳۵ تومان پول دادم!

 • کاربر کاربر

  هنوز کتاب رو مطالعه نکردم. از چند صفحه از کتاب عکس میگیرم میفرستم مشاهده کنید

 • محمدحسین حسین زاده محمدحسین حسین زاده

  روی جلد کتاب ۴۵۰۰۰ ت قیمت خورده در سایت ۸۹۰۰ تخفیف زده و قیمت شده ۴۱۰۰۰ ت در اصل ۴۰۰۰ تومان تخفیف خورده جنس کاغذ کتاب بی کیفیت است.

 • ناصر رادمان ناصر رادمان

  به باور من کیفیت کاغذ رو باید درهنگام فروش کتاب در صفحه مشخصات کتاب گنجاند .باسپاس

 • مریم رودباری مریم رودباری

  با دو لکه چسبناک روی داخل جلد به دستم رسید. چیزی نیست که پاک نشه ولی جالب نیست. قیمت روی جلد 45هزار تومان درج شده که فروشنده قیمت 49900 رو با تخفیف 35000تومان برای فروش گذاشتند. تعریف این کتابو خیلی شنیدم حتما بعد از خوندنش هم کامنت میذارم.

 • علی نظری تلخابی علی نظری تلخابی

  اگه میخواید بهترین آدمی باشید که خودتون دوست دارید این کتاب رو بخرید

 • هانیه اردشیری هانیه اردشیری

  این کتاب بی نظیره کتابی ک ب شما کمک میکنه عادتهای خوب بدست بیارید شخصیت جدید رو برای خودتون رقم بزنید نظم داشته باشید و طبق برنامه عمل کنید یک کتاب کاربردی ک امتیاز بالایی هم از نظر بین المللی داره

 • علیرضا چاخرلو علیرضا چاخرلو

  سلام من این کتاب نشر نوین رو خریده بودم که اشتباهی نشر آزرمیدخت رو فرستادین که تو سایت شما ۱۸,۹۰۰ ت قیمت زده که تفاوت قیمت هست بین این دو و کلا این ترجمه به درد نمی خوره کاش دقتتون بیشتر بود و تو ذوق ادم نمی زدین

 • کاربر کاربر

  کتاب عالیه حتما تهیه کنین بخونین، وبرخلاف نظر بقیه دوستانم جلد خوبی داره کیفیت کاغذ و نوشته ها هم خوبه میخوایم بخونیم دیگه، تو تخفیف خریدم، به نظرم اگر کیفیت کاغذ عالی بخوای پول عالی هم میخواد، و من میتونم بجاش دوتا کتاب بخرم. واقعا ممنونم از ، ایندفعه نسبت به دفعه های قبل از خریدم بیشتر راضی بودم

 • ابراهیم ابراهیمی باغبانان ابراهیم ابراهیمی باغبانان

  این کتاب نیاز به تایید بنده نداره و مطمئنا کمی سرچ کنین میزان رضایت بالای خوانندگان اون رو مشاهده میکنید

 • سحرناز ایمانی سحرناز ایمانی

  کتاب ها کاملا سالم به دستم رسیدن ممنون

 • کاربر کاربر

  محتوا و ترجمه ی خیلی خوبی داره از اون کتاب هایی است که هرکس حداقل یک بار تو زندگیش باید بخونه کیفیت کتاب هم خوب بود بسته بندی خوبی هم داشت و کتاب تمیز و سالم بود جنس کاغذهاش هم مثل کاغذ کاهی می مونه توی عکس ها میتونید ببینید

 • پویان زارع پویان زارع

  با توجه به سبک زندگی که دارم و همیشه مشغول یکاری هستم داشتن عادت هایی که منو فعال و با انگیزه نگه دارن همیشه دغدغه ام بود، این کتاب رو بعد کلی تحقیق تو این حوزه انتخاب کردم. کتاب به شدت کاربردی و فوق العاده ای هستش که شمارو از هر منبع دیگه ای بی نیاز می کنه.... جیمز کلیر موضوع بحث خودش رو با چیستی عادت ها و چگونگی تشکیل اونها شروع می کنه و بدون هیچ کم گویی یا اضافه گویی محتوای کتابش رو به سمت چگونگی ایجاد عادت ها سوق می ده و شمارو با چهار قدم اساسی جهت ایجاد یک عادت آشنا می کنه....نکته پایانی اینکه اگه قبلا تو یوتیوب در مورد عادت ها یا پروداکتیو بودن ویدیو دیده باشید مطالب کتاب کاملا واستون آشنان چراکه منبع خیلی از اون ویدیو ها همین کتابه

 • دنیا دهدارباشی دنیا دهدارباشی

  توی سفارشتون به فروشنده و نظرات اشخاص نسبت بهش دقت کنید که مشکلی پیش نیاد

 • محمد پرهیزکاری محمد پرهیزکاری

  کتاب هایی از این دست در بازاری که پر از کتاب های بی ارزش و پوچ هست بسیار ارزشمنده

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه ولی دقت به ترجمه هم داشته باشید من فهمیدم که هیچوقت ترجمه ی اصلی و شناخته شده ی یک کتاب رو تخفیف نمی زاره پس اگر دیدید یه فروشگاه می داد 15 و یه فروشگاه میداد 45بی دلیل نیست و حتما بهتره رو بخرید

 • alireza jahromi alireza jahromi

  من تعریف این کتاب رو خیلی شنیدم و امروز رسید دستم که سالم بود جنس کاغذش بالکی هست که خیلی سبکه

 • کاربر کاربر

  میخواستم کتاب باشگاه پنج صبحی ها رو بخرم وقتی توی سایت ها داشتم راجبش تحقیق میکردم یکی نوشته بود که این کتاب (یعنی باشگاه پنج صبحی ها) یک کتاب زرد هست و در سر تا سر این کتاب یک سری جمله های انگیزشی نوشته و وقت تلف کردن هست خوندن است کتاب / از یه کانالی کتاب رو دانلود کردم و بخشی از اون رو خوندم و خب آره / فقط یک سری جمله ی انگیزشی داشت / یک مجموعه ای از تئوری های زرد اینستاگرامی اما این کتاب نه / این کتاب رو هم از همون کانال دانلود کردم و اون بخش اولش که داره درباره ی خودش میگه رو خوندم و همون بخش باعث شد این کتاب رو بخرم و واقعا منو قانع کرد که این کتاب مفیده / اگر میخوای طریقه ی تغییر رو یاد بگیری این کتاب رو بخرم واقعا خوب و جالبه / این کتاب برای تو معجزه نمیکنه این تویی که تصمیم میگیری عوض بشی یا نه این کتاب و خیلی چیزای دیگه فقط راه رو به تو نشون میدن

 • علی جعفری علی جعفری

  کتاب خوبیه هنوز کامل نخوندندمش ولی تعریف زیاد شنیده بودم

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب عادت های اتمی