زنان زیرک اثر شری آرگو

معرفی و دانلود کتاب زنان زیرک اثر شری آرگو رایگان به همراه خلاصه کتاب

 • نویسنده: شری آرگو
 • مترجم: سمیرا ساجدی
 • ناشر: دانژه
 • گروه سنی: بزرگسال
 • تعداد صفحه: 272
 • سال انتشار: 2002 میلادی
 • افتخارات: پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز

کتاب زنان زیرک اثری دستورالعمل گونه است که توسط شری آرگو روایت و تألیف شده است. این نویسنده در اثر مذکورش سعی بر این دارد که به زنان آموزش دهد چگونه با مرد مورد نظرشان یک رابطه عمیق را شکل داده و در ادامه آن، او را تحت تأثیر شخصیت و رفتارشان قرار دهند. به عقیده آرگو فقط با داشتن چهره‌ای زیبا و یا مدارک دانشگاهی بالا نمی‌توان توجه مردی را به خود جلب نمود بلکه با راهکار‌هایی که جنبه‌ای کاملاً کاربردی در زندگی اشخاص دارند خانم‌ها قادر خواهند بود که مردانی با جایگاه اجتماعی بالا و عالی را به خود جذب نمایند. بدون تردید آموزش‌های این کتاب برای اشخاصی که به دنبال روابطی پایدار و بلند مدت هستند بسیار مفید فایده خواهد بود.

از اولین مفاهیمی که شری آرگو مطرح می‌نماید این است که زنان، باید خود را آنگونه که هستند مورد پذیرش قرار داده و از مقایسه خود با دیگران دست بکشند. زبان طنز کتاب که گاهی با کنایه به زنان می‌گوید که ضعف کمتری از خود نشان دهند و به مردان خود نیازمند نباشند از نکات جالب کتاب پرفروش آمازون و نیویورک تایمز می‌باشد. زنان زیرک، آن‌هایی هستند که بر روی اهداف خودشان متمرکز هستند و قرار نیست برای جلب توجه مردان، زندگی و نقش بازی کنند به عبارت دیگر زمانی که به عنوان یک زن، خودشان را لایق محبت و دوست داشتن بدانند مردان هم به آن‌ها احترامی که لایقش هستند را خواهند گذاشت. یادگیری ویژگی‌هایی که در نتیجه آن‌ها استقلال شخصیتی برای زنان ایجاد می‌گردد و متعاقباً هویت مستقلی را برای خودشان تعریف خواهند کرد، از دیگر فایده‌های مطالعه کتاب زنان زیرک می‌باشد.

البته باید توجه داشت که در این میان سو برداشتی از صحبت‌های نویسنده صورت نگیرد و مخاطب کتاب اینگونه زنان را افرادی سرسخت و بدون احساسات قلمداد نکند بلکه آن‌ها را اشخاصی بداند که بر روی عواطف و احساسات خود، کنترل لازم را دارند و مدیریت اضطراب و استرس خود را به خوبی بلدند. این عده از مردم قرار نیست که محتاج محبت شریک عاطفی خود باشند، آن‌ها عشق می‌دهند و عشق دریافت می‌کنند و بنابراین هیچگونه آسیب شخصیتی هم نمی‌بینند. به هر حال استواری در شخصیت و رفتار‌هایی که یک زن در رابطه‌اش با یک مرد از خود بروز می‌دهد هدف اصلی است که شری آرگو آن را دنبال می‌نماید و به گفته خودش، موجب برقراری روابطی سودمند و مناسب برای خوانندگانش می‌گردد.

دانلود کتاب زنان زیرک

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب زنان زیرک جلد اول به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. در صورتی که قصد خرید کتاب زنان زیرک را دارید، می‌تواند آن را با قیمت حدودی 100 هزار تومان به صورت آنلاین خریداری کنید. توجه داشته باشید که بهترین ترجمه کتاب زنان زیرک توسط سمیرا ساجدی در بازار نشر کتاب منتشر شده است. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی زنان زیرک نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب زنان زیرک

درباره نویسنده، شری آرگو

شری آرگو (Sherry Argov) نویسنده فرانسوی است که در سال 1977 در آمریکا به دنیا آمده است. وی در آثار خود، تشویق زنان به دوست داشتن خود و مستقل بودن را مورد تأکید قرار می‌دهد و علاوه بر کتاب مذکور کتاب دیگری هم دارد که آن هم در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز می‌باشد و عنوانش: «چرا مردان با زنان زیرک ازدواج می‌کنند» است. هر دو اثر مشهور شری آرگو آنقدر مورد استقبال قرار گرفته‌اند که در بیش از 100 مجله و برنامه تلویزیونی مختلف در جهان، معرفی شده‌اند و مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

کتاب زنان زیرک مناسب چه افرادی است؟

نام و عنوان کتاب، خیلی واضح پیامش را می‌رساند که مناسب حال زنان در جوامع مختلف می‌باشد. با این حال با توضیحی دقیق‌تر زنانی که فکر می‌کنند تنها با زیبایی می‌توانند یک مرد را وارد یک رابطه پایدار با خود کنند و یا زنانی که با وجود تلاش‌های بسیار تاکنون نتوانسته‌اند رابطه‌ای موفق را شکل دهند بی‌درنگ با خواندن این کتاب و فراگیری مطالبش، تفاوت‌های قابل تاملی را در این وجه از زندگی‌شان رقم خواهند زد.

فهرست کتاب

مطالب کتاب زنان زیرک را در دیدی کلی و البته با جزئیاتی که در آن‌ها مطرح می‌گردند می‌توان در 9 بخش با این عناوین طبقه‌بندی نمود:

 • چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌باشند

 • زنان سمج

 • زن زیرک بخاطر خواسته شریک عاطفی‌اش، خواسته‌هایش را فراموش نمی‌کند

 • زنان قابل پیش‌بینی

 • هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید

 • زن زیرک، بی‌ادب نیست

 • زنان در جستجوی تعهد و مردان به دنبال لذت در مسیر هستند

 • نق زدن، مردان را فراری می‌کند

 • راهکار‌های کاربردی برای زنان مطیع

متن کتاب زنان زیرک

وقتی شما برای خودتون برنامه داشته باشید و سعی کنید که همواره دنباله روی علاقه‌مندی‌های خودتون باشید و بخاطر هیچکس حتی مرد زندگی خودتون، خواسته هاتون رو زیر پا نگذارید، مرد به شما بیشتر علاقه‌مند میشه و براتون احترام بیشتری قائله. زن باید در رابطه با مرد، شخصیت خودش را حفظ کنه، رفتار زن باید طوری باشه که مرد رو به خودش نیازمند کنه نه اینکه زن رو نیازمند خودش ببینه. به همین ترتیب مرد به دنبال راه‌هایی می‌گرده که همواره بتونه راه‌های لازم برای خوشحالی اونو پیدا کنه.

اگر به خودت اجازه دهی که برنامه‌های زندگی‌ات را با مرد مقابلت هماهنگ کنی همه ریتم زندگی تو از هم خواهد پاشید.

زن‌های ساده به راحتی تسلیم شخصیت مرد‌ها میشن. حتی اگه مردی شخصیت خوبی نداشته باشه و اوضاع زندگیش رو به راه نباشه، زن ساده خودش رو در اختیار این مرد قرار می‌ده و طبق فرمایشات او عمل می‌کنه. یعنی با دوستاش قطع رابطه می‌کنه و خط بطلانی روی همه علاقه‌مندی‌هاش می‌کشه. قرار‌های قبلی خودش رو لغو می‌کنه تا بتونه به ملاقات طرف مقابلش بره این زن ساده تمام زندگیش رو به پای مرد میریزه تا اون رو از دست نده.

موضوع این نیست که چطور نقش بازی کنید یا کسی را بازیچه قرار دهید بلکه باید روشن کنید که آیا شما توانایی اداره خود را دارید یا خیر؟ زنانی که مرد‌ها را وادار می‌کنند تا به خاطر آن‌ها از سختی‌ها و موانع گذر کنند همیشه هم موجوداتی استثنایی نیستند بلکه معمولاً از آن دسته زن‌هایی هستند که توجه بیش از اندازه نشان نمی‌دهند.

اما یک زن زیرک خیلی هم جیغ می‌زند در واقع صدای اعتراضش را بلند می‌کند و این اصلاً چیز بدی نیست زیرا اینگونه مرد می‌فهمد که نمی‌تواند او را نادیده بگیرد اما به یاد داشته باشید که یک چالش ذهنی به معنای این نیست که شما زبانی و علنی با او دعوا کنید بلکه این کار‌های شماست که اهمیت دارد اینکه چقدر از وجودتان را حاضرید به خاطر او از دست بدهید.

اگر او برای ابراز عشق سرسوزنی تلاش نمی‌کند همان موقع دارد به شما نشان می‌دهد که در آینده نیز چیزی برای ارائه دادن به شما ندارد. این رفتار او ربطی به ارزش شخص شما ندارد بلکه به آنچه، او برای ارائه دادن به شما دارد، برمی گردد و البته به اینکه شما، خودتان را چگونه به او نشان داده باشید. آیا سرتان زیاده از حد شلوغ است؟ اگر او خیلی چیز‌ها برای ارائه به شما داشته باشد اما شما به او اجازه ابراز آن‌ها را ندهید در این صورت او چاره‌ای جز عقب نشینی ندارد.

این طبیعت هر انسانی است که ابتدا عمق آب را بسنجد و ببیند تا کجا می‌تواند پیشروی کند، این را می‌توانید در رفتار کودکان و حتی حیوانات خانگی نیز ببینید این، یک بخش همیشگی از درس زندگی است.

اشتباه دیگری که خانم‌ها ممکن است مرتکب شوند این است که خود را دست کم بگیرند و کوچک کنند. وقتی در یک قرار آشنایی هستید هیچگاه نباید در مورد عمل جراحی زیبایی که دوست دارید انجام دهید یا مقدار وزنی که دوست دارید از دست بدهید، حرف بزنید. او را از دنیای تحسین کردن خود، بیرون نیاورید، الان زمانی است که باید به خود اطمینان کامل داشته باشید.

هرگز فرض را بر این نگذارید که جذاب نیستید و به همین دلیل، این شما هستید که باید به دنبال طرف مقابلتان بدوید یا مدام به او امتیاز بدهید. سلیقه امری است کاملاً وابسته به خصوصیات فردی و طرز فکر یک شخص. دختری که از نظر یک مرد، زشت است به نظر مرد دیگری، زیبا می‌آید.

ظاهر نقش چندانی در این موضوع بازی نمی‌کند. زنان زیبا همه روزه از طرف همسران خود کنار گذاشته می‌شوند. هوشمندی نیز نقش چندانی ندارد، همه جور زنی از باهوش‌ترینشان تا آن‌هایی که از نظر بهره هوشی در رده سبزیجات قرار می‌گیرند هر روز با این مسأله دست به گریبان‌اند. موضوع، آن حس مرموز است و اینکه یاد بگیرید چگونه فریبندگی و جذابیتی پویا داشته باشید.

هرگز دقت کرده‌اید که وقتی شما پای تلفن هستید و به همسرتان که کنار شماست توجهی نمی‌کنید، او ناگهان گردن شما را بوس می‌کند و توجه شما را به سمت خودش جلب کند؟ اگر همیشه او را مرکز توجه خود قرار دهید، از شما فرار می‌کند.

یکی از چیز‌هایی که زن باید از ذهن خود بیرون کند، تصویری است که از یک زیرک دارد. یک زیرک، مهربان و مؤدب است او به شیرینی یک هلوی رسیده است، او لبخند می‌زند و رفتاری کاملاً زنانه دارد، فقط اینکه او تصمیماتش را بر مبنای ترس از دست دادن یک مرد نمی‌گیرد.

مشخصات کتاب زنان زیرک

مشخصات
نویسنده شری آرگو
مترجم سمیرا ساجدی
ناشر دانژه
شابک 9786002501462
موضوع روانشناسی
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 272
وزن 250 گرم

نظرات کتاب زنان زیرک

 • آرزو قرقچیان آرزو قرقچیان

  با اینکه کاملا مخالف سیاست در زندگی زناشویی هستم، ولی این کتاب تمام سیاست هایی که یک دختر یا بانو باید انجام بده تا بتونه کنار همسرش زندگی لذت بخشی داشته باشه رو بهتون آموزش میده.

 • سارا پورقربانی سارا پورقربانی

  این کتاب جزو بهترین کتاب هایی بود که خوندم پیشنهادم به همه خانومای سرزمینم که حتما این کتاب مطالعه کنند هیچ وقت برای شروع دیر نیست

 • زهرا محمدناصحی زهرا محمدناصحی

  خوبه که قبل از رابطه هر خانمی این کتاب رو بخونه، نکات خوبی رو مطرح کرده، اما همشون رو قبول ندارم، نمیشه برای همه آدم ها و همه شرایط یه نسخه واحد پیچید. و اینکه میگه گفتگو هیچ فایده ای نداره بنظرم درست نیست. اما نباید نکات خوبی که عنوان کرده رو نادیده گرفت ای کاش روانشناسان کشورمون با توجه به فرهنگ خودمون کتاب مینوشتن

 • سوگند سادات یونسی سوگند سادات یونسی

  کتاب خیلی خوبی بود و با این محتوای روانشناسی داشت اما خیلی هم جذاب موضوعات و بیان کرده بود و اصلا خسته کننده نبود من به همه خواندنش و پیشنهاد میکنم دیدگاه جالبی بهتون میده.

 • عاطفه غلامی عاطفه غلامی

  این کتاب رو برای همه خانم ها توصیه می کنم تمام اشتباهاتی را که هر دختری انجام میده توضیح داده

 • زهرا بلادی زهرا بلادی

  کتاب بسیار خوبیه هرخانومی باید این کتاب رو بخونه خیلی چیزاهست که ازخونواده یا توی مدرسه یاد نگرفتیم که باید توی زندگی یاد بگیریم چه بهتر که قبل از اینکه تجربه کنیم تو کتابا یاد بگیریم تا کمتر با آزمون و خطا پیش بریم. اینکه کتاب رو شرینگ میکنه خیلی خوبه کتاب تمیز وسالم به دست آدم میرسه. فقط یه پیشنهاد دارم استفاده از جعبه خوب هست ولی مصرف کاغذ و تولید زباله رو میبره بالا کاش میشد برای دوست بودن با محیط زیست به جعبه ها هم فکر میکردیم :)

 • لیلی فیضی لیلی فیضی

  این کتاب بینظیره یکی از بهترین و تاثیر گذارترین کتابی که تو عمرم مطالعه کردم و به تمام خانم ها پیشنهاد میکنم حتماً مطالعه کنن

 • مهدیه مرتضوی مهدیه مرتضوی

  من اینو به همه دختران قبل از ازدواج وزنان پیشنهاد میدم این کتاب کلی ایده واموزش های جالبی داره که بعضی از ما خانما بلد نیستیم وباید یادبگیریم وبکوشیم خودمونو بهتر از انچه که هستیم تغییر دهیم واینکه چون بیشتر کاربران میگفتن جلد کتاب به خاطر ارسال دچار آسیب شده خیلی استرس داشتم که نکنه کتاب های منم جلدشون یا کاغذ پاره شده باشن ولی هیچ مشکلی نداشتن ممنونم از دی جی کالا

 • الهام الهی دهقی الهام الهی دهقی

  من نصف کتاب یه روزه خوندم. متن اش روان و طبقه بندی شده است.

 • maliheh sarlak maliheh sarlak

  خوندن این کتاب خالی از لطف نیست.البته یا زیاد کتاب بخونین یا کلا نخونین.هیچوقت با خوندن فقط یک کتاب درمورد مسائل فکر نکنید

 • شیرین شهنواز شیرین شهنواز

  از شهرکتاب با قیمت روی جلد خریدم ولی با تخفیف گذاشته و مطمئننا مابقی کتابامو از خواهم خرید در مورد کتاب باید بگم واقعا از همون صفحه های اولش آدم رو جذب می کنه و پی به اشتباهاتش توی رابطه میبره و مهمتر از همه یه عزت نفس و خودباوری خاصی به آدم میده که خودتو دست کم نگیر دختر خوشحالم از داشتن و خوندن این کتاب

 • کاربر کاربر

  این کتاب و بخونید فکر نکنید این کتاب به صورت سطحی فقط میخواد از شما چیزی بسازه مطابق سلیقه بقیه اصلااا اینطور نیست اصلا این کتاب و بخونید چون به شما گوشزد می‌کنه که چقدر ارزشمندید و باید باید به خودتون احترام بذارید مخصوصا در روابط شخصی

 • فرشته امیدی فرشته امیدی

  توی این کتاب به نکته های خیلی خوبی برای کسانیکه میخوان تو رابطه یه دختر ساده لوح نباشن اشاره شده ،اما جدا از مزیت هاش خیلی چرت و پرت هم بود که باعث میشد حقیقتا یه جاهایی عصبانی بشم، مثلا میگفت اگر یک مرد برای جنسیتش ارزش قائل بشه هیچوقت حتی در ازای مرگ هم یه زیرپوش (تیشرت) صورتی نمیپوشه! (این احمقانه فکر کردن ها که رنگ ها جنسیت دارن و بیانگر ارزش و بی ارزشی ان باعث میشد دلم بخواد کتابو بسوزونم!) ۲.خیلی جاها جایگاه زنان رو احساساتی و مردان رو صاحب قدرت مینامید! مرد رو و رد بودن رو صفت بیانی میبینه ، نه صرفا یک جنسیت که خب اشتباهه! زن بودن جنسیته= مرد بودن جنسیته و خیلی چیزای که خودتون بخونید متوجش میشید! امیدوارم روتون تاثیر منفی نزاره

 • ربابه بهشتی ربابه بهشتی

  به نظرم کتابیه که هر خانومی با هر سطح تحصیلات باید اونو بخونه

 • کاربر کاربر

  من چند روز پیش این کتاب رو خریدم و تو دو روز تمومش کردم، فوق العاده بود چیزایی ک واقعا نیاز داشتم بدونم و بهم یاد داد، قبل این ک این کتاب و بخونم خیلی راجب ارتباط گرفتن درست با مردا گیج بودم و اشتباه میکردم، ولی الان حس میکنم خیلی طرز فکرم عوض شده! و نمیدونم اگ نمیخوندمش چ بلایی سر رابطه های آیندم قرار بود بیاد!

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه باید حتما بخونید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب زنان زیرک