حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر

معرفی و دانلود کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثری داستانی از مارک فیشر می‌باشد که در زمینه رشد و توسعه فردی، کتاب بسیار مناسبی به شمار می‌آید. غالب داستان کتاب به گفتگو‌های میان یک جوان که سودای ثروتمند شدن را در سر دارد و یک پیرمرد باتجربه که ثروت زیادی را برای خود اندوخته است، اختصاص دارد. خواننده در قالب داستان مفهومی که مارک فیشر روایت می‌کند، می‌بایست درس‌هایی که برای ثروتمند شدن نیاز است را فراگیرد. کتاب مذکور فقط در آمریکا به فروش بیش از 150 هزار نسخه رسید و در سراسر دنیا به بیشتر از 30 زبان ترجمه شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که جوان 32 ساله که به عنوان شخصیت اصلی داستان معرفی می‌گردد بخاطر آرزویی که برای ثروتمند شدن دارد و از طرف دیگر علاقه‌ای به کارش ندارد تصمیم می‌گیرد از کارش استعفا دهد ولی پس از نوشتن نامه از دادن آن به رئیس خود منصرف می‌شود. در این حین به پیش عمویش که شخصی متمول می‌باشد می‌رود تا از او وامی بگیرد اما عمویش که علاوه بر ثروتمند بودن، شخصی دوراندیش قلمداد می‌شود به او توصیه می‌کند که نزد شخصی دولتمند که می‌شناسد، برود و از او توصیه‌هایی در این رابطه بگیرد.

از اولین نصایحی که پیرمرد باتجربه و پولدار داستان به جوان می‌نماید، اشتیاق و علاقه فراوان به کاری است که او می‌خواهد در پیش بگیرد و سپس اصرار ورزیدن در انجام آن کار و پیگیری اهدافی مطابق با شغل دلخواهش است. به عبارت دیگر هر انسانی باید مدتی را در اندیشه این موضوع بگذراند که چه کاری را می‌تواند با علاقه فراوان و بدون خستگی انجام دهد و تا پایان طی مسیر و رسیدن به مقصد مدنظرش از مسائل آن نهراسد و ایستادگی نماید. نکته بعدی اقدام کردن از زمان اکنون است، یعنی نباید منتظر ماند تا همه چیز بر وفق مراد گردد بلکه باید هرچه سریعتر برنامه‌ریزی کرد و سپس دست به عمل زد. البته او ریزتر می‌شود و اذعان می‌کند که با منتظر ماندن نه تنها فرصتی ایجاد نمی‌شود بلکه شرایط مختلفی که می‌توانیم در ایجادشان نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا کنیم، هم از بین ‌می‌روند. نوشتن اهداف و حتی عددی که جوان قصد رسیدن به آن را دارد و و به دست آوردن آن مبلغ آرزو و خواسته‌اش محسوب می‌گردد دیگر توصیه بسیار جدی این انسان فرزانه می‌باشد. مورد فوق‌العاده‌ای که به آنهم اشاره می‌گردد قدر دانستن خود و بالا دانستن ارزش آدمی می‌باشد که اگر هر شخص هدفگذاری از درون غنی باشد باور خواهد نمود که می‌تواند به مدارج بالا دست پیدا کند و لذا بالاترین رقم‌ها را بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها برای خود در نظر می‌گیرد.

دانلود کتاب حکایت دولت و فرزانگی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب حکایت دولت و فرزانگی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب حکایت دولت و فرزانگی

درباره مارک فیشر

مارک فیشر (Mark Fisher) نویسنده کانادایی و متولد مونترال در روز 13 مارس سال 1953 می‌باشد وی که نویسنده معروفی در حوزه کتاب‌های موفقیت محسوب می‌گردد آثار گوناگونی دارد که دو اثر «راز‌های یک میلیونر» و «حکایت دولت و فرزانگی» از او بیش از دیگر کار‌هایش بین ایرانیان شناخته شده است. او دارای دو فرزند است و همراه با آن‌ها و همسرش در مونترال زندگی می‌کند.

کتاب حکایت دولت و فرزانگی مناسب چه افرادی است؟

کتاب موفق حکایت دولت و فرزانگی که مواردی در زمینه رشد و موفقیت فردی را مطرح و معرفی می‌کند مناسب آن‌هایی می‌باشد که می‌خواهند گام به گام با مراحلی که باید طی کنند تا به حال خوب و ثروت مادی و ذهنی فراوان دست پیدا کنند، آشنا شوند و بیش از این، وقت را برای انجامشان تلف نکنند. به زبان دیگر توصیه‌ای است برای افرادی که به دنبال مشاوری واقع بین و حکیم برای زندگی شغلی و شخصی‌شان هستند.

فهرست کتاب

مطالب اثر تحسین شده فیشر در 15 فصل طبقه‌بندی گردیده‌اند که می‌توان آن‌ها را 15 حکایت که از نظر زمانی در پی هم آمده‌اند معرفی کرد. حکایت‌هایی از قبیل:

 • مشاوره مرد جوان

 • دیدار جوان با یک باغبان سالمند

 • آموزش جوان

 • به حبس افتادن جوان

 • آموزش ایمان

 • تمرکز بر هدف

 • ارزش تصویر از خود

 • کشف نفوذ کلام

 • نخستین آشنایی

 • تسلط بر ضمیر ناهوشیار

 • یادگیری نیکبختی

 • بیان خواسته‌ها در زندگی

 • کشف اسرار باغ گل سرخ

بخش‌هایی از کتاب حکایت دولت و فرزانگی

بزرگترین محدودیت‌ها حدودی است که انسان به خویشتن تحمیل می‌کند و بزرگترین مانع کامیابی، مانع ذهنی است.

این هم معرفی نامه‌ات این هم نشانی دولتمند آنی اما آخرین حرفی که باید بزنم: باید قول بدهی که این نامه را نخوانی اما اگر به رغم هشدارم آن را گشودی اگر می‌خواهد همچنان برایت مؤثر واقع شود باید وانمود کنی که آن را نگشوده‌ای اما کار کرده را چگونه ناکرده‌ای؟

اشخاصی که صبر می‌کنند تا اوضاع و شرایط عالی از راه برسد هرگز کاری را به انجام نمی‌رسانند، زمان مطلوب برای عمل همین حالاست.

بیشتر مردم می‌ترسند چیزی بخواهند و زمانی که چیزی را می‌خواهند به اندازه کافی اصرار نمی‌ورزند و این خطاست.

بیشتر مردم رویا‌های بزرگ دارند اما وقتی به یک هدف کوچک دست پیدا می‌کنند، دیگر اصرار نمی‌ورزند و راضی می‌شوند.

راز هر هدفی که می‌خواهی به آن دست پیدا کنی این است که باید هم جاه طلبانه و هم قابل دسترس باشد.

یقین حاصل کن که در انتخاب حرفه‌هایت مثبت باشی، همه دولتمندانی که می‌شناسم و در طول مهر و موم‌ها تعداد قابل توجهی از آن‌ها را شناخته‌ام، کار‌هایشان را دوست می‌داشته‌اند، کار برایشان تقریباً فعالیتی لذت بخش بود، نفریحی دلپذیر.

نمی‌دانم اما گمان می‌کنم متوجه یکی از اشتباهاتم شاید هم اساسی‌ترین اشتباه، شده باشم. خطایی جدی است باید اصلاحش کنیم بیا رقمی را که در ذهن داری، بنویس.

همه رویداد‌های زندگی‌ات، آینه‌ای است که اندیشه‌هایت را باز می‌تاباند.

هر چه منش انسان نیرومندتر باشد اندیشه‌هایش قدرتمندتر خواهد بود و سریع‌تر، متجلی خواهد شد و به موقعیت‌های زندگی‌اش، شکل خواهد بخشید. هراکلس فیلسوف یونان باستان که بی‌شک به او الهام شده بود، گفت: منش یعنی تقدیر.

آن‌ها که فقط کلماتند، کلمه‌ای نوشته شده بر صفحه‌ای کاغذ، چند کلمه بر روی یک کاغذ کامپیوتری. مگر تو به من نگفتی که به نفوذ کلام اعتقاد نداری؟ حالا ببین خودت به چه وضعی افتاده‌ای.

تکرار قواعد منفی که تأثیر عظیمی بر زندگی‌مان دارند می‌توانند به طریقی متفاوت مورد استفاده قرار گیرند و این، همان کاری است که ما خواهیم کرد. ذهن هشیار، برده‌ای است که می‌تواند ارباب ما شود صرفاً به این دلیل که بی‌نهایت قدرتمند است اما کور نیز هست و باید بیاموزی که چگونه به آن حقه بزنی.

قاعده یا عبارت تأکیدی که به تو دادم همین قدر قدرتمند است اگرچه در آغاز معتقد باشی که احتمال اینکه هیچ گاه دولتمند شوی اندک است، یکی از دولتمندان خواهی شد، با این قاعده همان کاری را بکن که با پیام کامپیوتری کردی.

آیا فکر می‌کنی فردی که 250 هزار دلار در هفته درآمد دارد چندین برابر تو کار می‌کند؟ مسلماً نه، اگر این فرد بیش از تو درآمد دارد بی‌آنکه بیش از تو کار کند پس کار آن متفاوت از کار تو است و او نسبت به کاری که انجام می‌دهد خوشحال است. 

تضمین می‌کنم که با همان ورق کاغذ سفید هم می‌توانید به راستی دولتمند شوید. مدت‌ها پیش آن تنها چیزی بود که نیاز داشتم دولتمند آنی بشوم اما چون باید زود برگردم و به مراقبت از گل سرخه‌ای محبوبم بپردازم، به شما کمک خواهم کرد. به دقت گوش کنید زیرا به محض به کار بستن موفقیت‌آمیز این راز باید آن را با دیگران تسهیم کنید. وقتی خود را از قید و بند‌های فقر رهاندید باید راه را به کسانی که هنوز دست و پایشان بسته است نشان دهید.

تنها مشکل این است که فکر نمی‌کنم بتوانم صادقانه خود را مجاب کنم که می‌توانم دولتمند شوم.

پس اگر اشکالی ندارد به اتاقت برو و مدتی را آنجا بگذران تا من هم به سراغ گل سرخه‌ای گران بهایم بروم جمله‌ای که به تو گفتم را بنویس. تا شش سال از تاریخ امروز دولتمند می‌شوم و همچنان دولتمند می‌مانم.

و جهان، چیزی جز بازتاب ضمیر درونت نیست.

به هر جهت بگذار به تو هشدار بدهم سفر شاید پیش از رسیدن به تسلط، دراز و دشوار باشد اما هرگز از آن دست نکش به تو قول می‌دهم که ارزشش را خواهد داشت. روزی خواهی آموخت که تسلط بر تقدیرت و جامه عمل پوشاندن به رویه ‌هایت، هدف غایی زندگی است، مابقی، بی‌اهمیت است.

چه سود اگر آدمی همه جهان را به دست آورد اما روح را از دست بدهد؟ پول، خادمی بی‌همتا اما اربابی مستبد است.

مشخصات کتاب حکایت دولت و فرزانگی

مشخصات
نویسنده مارک فیشر
مترجم گیتی خوشدل
ناشر نشر قطره
شابک 9789643412388
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 120
وزن 137 گرم

نظرات کتاب حکایت دولت و فرزانگی

 • amir kheyrandish amir kheyrandish

  در یک کلام عالی کتابی هستش که باید بارها و بارها خونده بشه

 • علی ایرانی نژاد علی ایرانی نژاد

  عالی از هر نظر که بگی فونت خوب و خوانا.تمیز و نایلکس شده. قیمت واااقعا کم من خریدم ۱۰تومن قیمت روی خوده کتاب ۱۸تومنه . ۸ تومنم پوله به خدا مگه نه

 • مهدی قنبری مهدی قنبری

  کتاب سالم و تمیز به دستم رسید و از لحاظ کیفیت و ترجمه و فونت و قیمت و کاغذ عالی هستش و پیشنهاد میشه این کتاب اولین کتابیه که من میخونم کلاً ۱۱۲ صفحه داره و قیمتش روی جلد کتاب ۲۰ هزار تومن هست که من با تخفیف ۱۵ هزار تومن خریدم و از لحاظ محتوا هم اصلا سنگین نیست و به همه پیشنهاد میشه خصوصاً برای کسایی که میخوان کتاب خون بشن خوبه و در مورد محتوا هم باید بگم روانشناسی و آموزنده هستش و این کتاب داستان یک جوان ۳۲ ساله رو روایت میکنه که تو یک اداره ای مشغول به کاره اما از شغلش و حقوقش اصلا راضی نیست و شرایط مالی خوبی رو نداره و سردرگم هستش و از طرفی هم میخواد به یک روشی پولدار بشه و یک شغلی رو پیدا کنه که دوستش داشته باشه اما چون سردرگم هست و هیچ پولی نداره نمیتونه تا اینکه میره پیش یک پیرمرد پولدار و فهمیده و این پیرمرد دانا تجربیات خودش رو در اختیار جوان میزاره

 • سعید ولیخانی سعید ولیخانی

  کتاب خوبیه قبلا خوانده بودم دوست داشتم داخل کتاب خانه ام باشه

 • مهرداد طالبی زاده سردری مهرداد طالبی زاده سردری

  من واقعا از این کتاب بهره بردم و به چند نفر هدیه دادم ، ترجمه خوبی داره نسبت به ترجمه دیگه ای که خوندم

 • یاسمن جعفری یاسمن جعفری

  کتاباتونو از تهیه کنین

 • ثمانه مهربان ثمانه مهربان

  کاش همه بخونند

 • Hassan Sahebi Hassan Sahebi

  این کتاب خوب نیست عالیه حتما حتما حتما بخونید جنس کاغذ عالی متن عالی ترجمه عالی ممنون و سپاسگزارم از

 • فاطمه بازوند فاطمه بازوند

  این کتابا متن قشنگی دارن و انگیزشیه ولی با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه باید همت هم داشته باشی اونوقت بهت میچسبه

 • کاربر کاربر

  پیشنهاد میکنم با این قیمت ها میارزه بخرید

 • احسان شاخصی احسان شاخصی

  کتابی بسیار با محتوا و فوق العاده که خوندنش رو به همه پیشنهاد می کنم چاپ کتاب عالی بود کاغذ خیلی خوبی داشت و از هر نظر خوب بود ممنون از با تخفیف

 • سالار قهرمان زاده سالار قهرمان زاده

  اینجا نمیدونم باید به جنس کتاب نظر بدم یا خود کتاب و محتوا داخلش کتاب سبک و کوتاه و مفیدی است دید باز و جدید بهتون میده مطالعه راحتی داره و زود تموم میشه

 • فاطمه ذوالفقاری فاطمه ذوالفقاری

  کتاب فوقالعاده ایه

 • فاطمه مجیدیان فاطمه مجیدیان

  من برای یک نفر دیگه خریدم خودم نخوندم

 • سید سام صادقی سید سام صادقی

  این کتاب نه فقط واسه نتورک بلکه واسه تمام زندگی لازمه واقعآ محشره

 • کاربر کاربر

  مطالب آموزنده.جلد عالی.کاغذ صفحات با کیفیت.چاپشم خوبه عکسشو میذارم ببینید

 • حسین محققی حسین محققی

  روی کتاب نوشته شده (نشر قطره از برچسب برای تغییر قیمت استفاده نمیکند) ولی جالب اینکه 12000تومن گرون تر دارن میدن

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب حکایت دولت و فرزانگی