اسرار ذهن ثروتمند اثر تی. هارو اکر

معرفی و دانلود کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی. هارو اکر رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب اسرار ذهن ثروتمند از تی هار واکر رابطه افراد را با پول و ثروت به نمایش می‌گذارد. این اثر توضیح می‌دهد که برخی با استفاده از پول به درآمد‌های فوق‌العاده کلانی دست پیدا می‌کنند اما برخی دیگر آن را هدر داده و بدون پس انداز می‌مانند. به قول معروف، کتاب پیش رو دلایلی را مطرح می‌نماید که چرا بعضی از انسان‌ها پنجه کیمیا دارند در حالی که عده‌ای دیگر فاقد دانش صحیح در مورد استراتژی‌های مالی می‌باشند. به عنوان کلی‌ترین پاسخی که می‌توان در همین ابتدا به سؤال پیس آمده داد، شانس، کوچکترین نقشی در سرنوشت مالی افراد ندارد بلکه الگو‌های فکری ناخودآگاهی که ریشه در کودکی و آموزش‌های داده شده به انسان‌ها دارند تشکیل‌دهنده ساختار فکری آدم‌ها هستند و نسبت به اصلاحشان باید تصمیماتی جدی و عقلانی گرفت.

الگو‌هایی که بر اساس آن‌ها فکر می‌کنیم و اقداماتی را برنامه‌ریزی و انجام می‌دهیم، عمدتاً در کودکی شکل گرفته‌اند حال این الگو‌ها از کجا می‌آیند؟ از حرف‌هایی که والدینمان در موقعیت‌های گوناگون و برخورد با مسائل مختلف همزمان با پرورش فرزندانشان می‌زنند و در قلبمان آشیانه می‌کنند یا فعالیت‌هایی که آن‌ها انجام می‌دهند در راستای به دست آوردن پول و همچنین خرج کردن آن و این کار‌هایشان را پسر‌ها و دختر‌هایشان می‌بینند و به صورتی ناخودآگاه تقلید می‌نمایند. برای مثال اگر خانواده‌ای به دلایل مختلف سختی‌هایی را تجربه کرده است و در مسیر رویارویی با چالش‌ها، کمبود مالی از جمله مواردی بوده است که آن را همیشه رنج می‌داده، باعث به وجود آمدن ذهنیتی در افراد آن مخصوصا فرزندانش می‌شود که: بدست آوردن درآمد و سپس ذخیره کردنش برای حل مشکلات معیشتی کار بسیار دشواری است که انسان‌ها باید آن را بپذیرند. اکنون برعکس این موضوع را در نظر بگیرید که پدر یک جوان 19 یا 20 ساله از کودکی‌اش یک بساز بفروش بوده است و با معامله‌های متعدد بر درآمدش روز به روز افزوده می‌شده است. خب مطمئناً این جوان در حال حاضر با ذهنی ثروتمند، قصد‌های گوناگونی در زندگی‌اش می‌کند و همانند پدرش، پول بر پول می‌افزاید.

تی هار واکر پس از ذکر مثال‌هایش، مخاطب را به تغییر در درونش ترغیب می‌کند و به او می‌فهماند که با عوض شدن شرایط بیرونی اتفاق محسوسی برای او نخواهد افتاد. واکر صحبت‌هایش را ادامه می‌دهد و شروع به ارائه راه حل‌هایی مانند جایگزین کردن افکار و رفتار‌های جدید می‌کند آنهم نه با یک هفته یا یک ماه بلکه با تمریناتی مداوم همچون تأییدات کلامی که تا پایان عمر می‌بایست توسط یک انسان صورت پذیرد. تهیه لیستی از مخارج و اولویت‌بندی آن‌ها و حتی حذف کردن مواردی که ضرورتی ندارند از دیگر راهکار‌هایی است که به ساختار ذهنی شخص تصمیم گیرنده، جهت و شکل می‌دهد. در کنار موارد مطروحه یکی از مهمترین مسائلی که تی هار واکر با رویکردی فوق‌العاده به آن اشاره می‌نماید این است که افراد فقیر فکر می‌کنند نمی‌توان همزمان پول و سلامتی، حال خوب و ایمان را با هم داشت و چه ضربه‌های جبران نشدنی که از این نوع طرز فکر نخورده‌اند و البته نکات مهم دیگری که با خواندن کامل کتاب از آن‌ها آگاه خواهید شد.

دانلود کتاب اسرار ذهن ثروتمند

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب اسرار ذهن ثروتمند به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب اسرار ذهن ثروتمند

درباره تی. هارو اکر

تی هار واکر (T. Harv Eker) نویسنده کانادایی، تاجر و سخنران انگیزشی است که در روز 10 ژوئن سال 1945 در تورنتو به دنیا آمده است وی که معتقد است با به عمل بستن آموزش‌هایش انسان‌ها می‌توانند در مدت دو سال و نیم به ثروت برسند مؤسس یک شرکت آموزش موفقیت در آمریکای شمالی هم به حساب می‌آید. عمده شهرت این شخصیت بابت تئوری‌هایی است که در حوزه انگیزش و ثروت مطرح نموده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

کتاب اسرار ذهن ثروتمند مناسب چه افرادی است؟

کتابی که تی هار واکر آن را تألیف نموده است خوراک مناسبی برای روح و روان آن دسته از افرادی است که در قدم اول می‌خواهند با اطلاع یافتن از طرز نگرش انسان‌های ثروتمند و موفق، نوع فکر کردن خودشان را اصلاح نمایند و با پیمودن مراحل لازم و فراگیری دستورالعمل مناسب، به راز کسب ثروت پی ببرند.

فهرست کتاب

شناخت موضوع ثروت، آشنایی با طرز تفکر و نگرش‌های غلط و راهکار‌هایی برای دستیابی به ذهنیتی موفق و ثروتمند، توسط مؤلف در 11 بخش با چنین عناوینی طبقه‌بندی شده‌اند:

 • چگونه ثروتمند فکر کنید

 • ارتباط الگو‌های ذهنی با ثروت

 • شکل‌گیری الگو‌های ذهنی از آموزش والدین

 • بررسی الگو‌های ذهنی

 • ایجاد عادات جدید

 • افراد ثروتمند سرنوشتشان را خودشان می‌سازند

 • نگرش مثبت ثروتمندان

 • تعهد به ثروتمند شدن

 • اهداف بزرگ جهت ثروتمند شدن

 • استفاده درست و مناسب از پول

 • قدر خودتان را بدانید تا ثروتمند شوید

بخش‌هایی از کتاب اسرار ذهن ثروتمند

اگر می‌خواهید به سطح بالاتری از زندگی برسید باید بعضی روش‌های قدیمی تفکر و زندگی را کنار بگذارید و روش‌های جدیدی اتخاذ کنید. کلید موفقیت این است که انرژی خود را افزایش دهید وقتی این کار را انجام دهید مردم به طور ناخودآگاه به شما جذب می‌شوند، وقتی سر و کله‌شان پیدا شد از آن‌ها درآمد کسب کنید.

اکثر مردم ظرفیت کافی برای کسب و حفظ پول فراوان و مقابله با چالش‌های پول و موفقیت زیاد را ندارند به همین دلیل است که پول زیادی به دست نمی‌آورند.

آیا واقعاً احساس می‌کنید سزاوار ثروت هستید؟ توانایی‌تان برای مقابله با ترس، نگرانی، ناملایمات و ناراحتی چیست؟ آیا وقتی حس و حالش را ندارید می‌توانید اقدام کنید؟ واقعیت این است که شخصیت، طرز تفکر و باور‌هایتان، بخش مهمی از آن چیزی را تشکیل می‌دهد که سطح موفقیتتان را تعیین می‌کند.

در مورد کسانی که از نظر مالی رشد سرسام‌آوری داشته‌اند چیزی شنیده‌اید؟ دقت کرده‌اید چگونه بعضی‌ها پول زیادی درمی آورند و بعد از دستش می‌دهند یا فرصت‌های خیلی خوبی را به دست می‌آورند ولی کارشان به افتضاح می‌کشد؟ حالا دیگر علت اصلی‌اش را می‌دانید. در دنیای بیرون می‌گویند بدشانسی، رکود اقتصادی، شریک نامرد یا چیزی شبیه به این ولی در دنیای درون قضیه چیز دیگری است. دلیلش این است که شما وقتی به پول هنگفتی می‌رسید که از نظر درونی برایش آمادگی ندارید عمر شانس ثروتتان کوتاه است و از دستش می‌دهید.

با وجود آنکه بعضی از ثروتمند‌های خودساخته پولشان را از دست می‌دهند، هیچوقت مهمترین عنصر موفقیتشان را از دست نمی‌دهند. ذهن میلیونرشان را البته در مورد دونالد باید گفت: دهن میلیاردر. آیا می‌دانید دونالد ترامپ هیچ وقت نمی‌تواند فقط یک میلیونر باشد؟ اگر ارزش ثروت خالص دونالد ترامپ فقط یک میلیون دلار بود فکر می‌کنید چه احساسی در مورد موفقیت مالی‌اش داشت؟ اغلب مردم اعتقاد دارند که او احتمالاً احساس شکست می‌کرد دقیقاً مثل یک ورشکسته.

ثروتمندان معتقدند که زندگی‌شان را خودشان می‌سازند اما فقرا معتقدند زندگی برایشان تصادفی پیس می‌آید. باور کنیم، باور کنیم که تمام موفقیت‌ها را خودمان به وجود می‌آوریم خودمان بین کشمکش موفقیت و عدم موفقیت یکی را انتخاب می‌کنیم. معمولاً افراد فقیر راحتترین و آسان‌ترین راه را انتخاب می‌کنند که نتیجه آن جز شکست نیست. آن‌ها همیشه نقش قربانی را بازی می‌کنند و تیکه کلام آن‌ها هم: من بدبخت هستم، من شانس ندارم، خدا تقدیر مرا سیاه نوشته است، آن‌ها این ذهنیت را توسعه می‌دهند تا حس دلسوزی افراد را نسبت به خودشان بیدار کنند آن‌ها به جای اینکه مسئولیت کار‌ها و نتایج کار‌های خود را به عهده بگیرند مسئولیت بدبختی خود را گردن دیگران می‌اندازند.

آن چیزی که در زیر زمین است پدیده‌های روی زمین را به وجود می‌آورد، آن چیزی که نامرئی است پدیده‌های مرئی را ایجاد می‌کند. خب معنی این حرف چیست؟ معنی‌اش این است که اگر می‌خواهید میوه‌ها را تغییر دهید اول مجبورید ریشه‌ها را تغییر دهید اگر می‌خواهید پدیده‌های مرئی را تغییر دهید اول باید نامرئی‌ها را تغییر دهید.

اکثریت قریب به اتفاق مردم ظرفیت درونی برای به وجود آوردن و نگه داری مقدار زیادی پول و رو در رو شدن با چالش‌های فزاینده‌ای را ندارند که در پول و موفقیت بیشتر پنهان است. دوستان من، این دلیل اصلی است که نشان می‌دهد چرا آن‌ها پول زیادی ندارند. نمونه کامل این مطلب برندگان قرعه کشی هستند تحقیقات نشان داده است که اغلب برندگان قرعه کشی، صرف نظر از مقدار پولی که برنده می‌شوند عاقبت به همان وضعیت مالی برمی گردند که از اول می‌توانستند اداره‌اش کنند. از طرف دیگر درست خلاف همین موضوع برای ثروتمند‌های خودساخته اتفاق می‌افتد. توجه دارید که وقتی ثروتمند‌های خودساخته پولشان را از دست می‌دهند معمولاً ظرف مدت نسبتاً کوتاهی دوباره به دستش می‌آورند. دونالد ترامپ نمونه خوبی است. ترامپ میلیاردر بود همه چیز را از دست داد و چند سال بعد دوباره همه‌اش را به دست آورد و حتی بیشتر از آن را.

اغلب افراد فقیر می‌گویند پول برای آن‌ها مهم نیست در صورتی که در عمل می‌بینم در به در دنبال پول هستند و آن را ارزشمند نمی‌دانند در طرف مقابل ثروتمندان برای کمترین مقدار پول هم ارزش قائل هستند و به خوبی از آن استفاده می‌کنند. لازم است این را متذکر شوم که اصطلاح فقیر به معنای فردی که اصلاً پول ندارد نیست، به معنای فردی است که پول را به دست می‌آورد اما ارزشی برای آن قائل نیست و به اصطلاح آن را چرک کف دست می‌داند. مثل کسی که سر ماه پولی دارد اما در اواسط ماه دیگر آهی در بساط ندارد چرا؟ چون طبق قانون تمرکز و قانون جذب، افراد فقیر روی فقر تمرکز می‌کنند و آن را جذب می‌کنند و افراد ثروتمند روی ثروت و پول تمرکز می‌کنند و آن را جذب می‌کنند.

ما به عنوان انسان، بخشی از طبیعت هستیم نه مافوق آن، در نتیجه وقتی با قوانین طبیعت هماهنگ می‌شویم و روی ریشه‌ها کار می‌کنیم، زندگی ما هموار است در غیر اینصورت زندگی چهره خشنش را به ما نشان می‌دهد.

مشخصات کتاب اسرار ذهن ثروتمند

مشخصات
نویسنده تی. هارو اکر
مترجم مرتضی ذوالانوار
ناشر نسل نو اندیش
شابک 9789644121258
موضوع کار و تجارت
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 279
وزن 315 گرم
سایر توضیحات ثروتمند فکر کنید تا ثروتمند شوید در بازی ثروت درون خود استاد شوید این کتاب را به گونه ای مطالعه کنید که گویی زندگی شما به آن وابسته است.

نظرات کتاب اسرار ذهن ثروتمند

 • اکبر صدیقی اکبر صدیقی

  کتاب خوبیه ذهنیت انسان رو نسبت به پول تغییر میده طوری که پول به سمت شما جذب میشه و ایده های جدیدی در مورد کسب درآمد به ذهنتون میاد. و ذهنتون آماده میشه برای دریافت مبالغ زیاد. اما شکر گزاری یادتون نره بابت تمام پول هایی که به سمت شما میاد.

 • جعفر سفیدی جعفر سفیدی

  کتاب خواندن کلا مفیده ، علی الخصوص در مورد ثروت و کسب و کار که در سیستم آموزشی هیچ حرف و سخنی به دانش آموزان و دانشجویان گفته نمیشود که حتی اعتقاد اینه که اگر در دورکان دانش آموزی مطالب و اطلاعات خوبی در مورد کسبو کار و کسب ثروت گفته میشد شاید کلا رشته های انتخابی افراد عوض میشد .

 • کاربر کاربر

  کتابی مقید و خواندنی برای ایجاد تحول در زندگی مالی و اقتصادی خواننده. چندین بار این کتاب رو خوندم و هر بار از خوندنش لذت بردم. کلا این کتاب از اون دست کتاب های است که هر چند وقت یه بار باید مجدد خوند. کتاب به یو بخش تقسیم شده است بخش اول در پی تصحیح باورهای غلط در مورد پول و ثروت و تغیر زیربنای باور مالی خواننده می باشد بخش دوم شامل راهکارهای علمی و عملی افزایش سطح درآمد می باشد. که به صورتی بسیار جذاب خواننده را وارد دنیای مالی جدیدی خواهد کرد. حتما این کتاب رو بخوانید.

 • محمد کمال زاده محمد کمال زاده

  پیشنهاد میشه به همه دوستان ولی صحافیش زیاد خوب نیست . جلد کتاب باز شد.

 • کاربر کاربر

  کتاب خوب ارزش داری ست

 • rasoul youshifar rasoul youshifar

  کتابی هست که شما رو با طرز فکر متفاوتی آشنا می کنه و دیدگاه های نو و برداشت از زوایای جدید ارائه میده.

 • بهنام قاسمی بهنام قاسمی

  از کتاب به راحتی نمیشه گذشت

 • مهدی رسولی مسرور مهدی رسولی مسرور

  این کتاب خیلی خوبه. من ترجمه نسل نو اندیش و هنگام رو خوندم که نسل نو اندیش خیلی بد ترجمه کرده. در مقایسه با ترجمه انتشارات هنگام افتضاحه و اصلا ارزش خرید نداره.

 • رها جمشیدی رها جمشیدی

  این کتاب بی نظیره

 • آقای میلاد انبارلویی آقای میلاد انبارلویی

  باید بخونین تا حس و حالشو متوجه ‌شین،، گفتنی نیست

 • الهام استادی آمرزید آبادی الهام استادی آمرزید آبادی

  حتماااااااااا بخووووووونید

 • کاربر کاربر

  پیشنهاد میشه کتاب عالی هستش یکبار شده هم بخونید.

 • مهدیه عبداله زاده مهدیه عبداله زاده

  کامل نخوندم ولی منبع دوره های کشف درونم هست

 • علیرضا احمدی علیرضا احمدی

  خوبه در کل راضیم

 • مهدی عقیلی مهدی عقیلی

  بسیار عالی و کاربردی

 • کاربر کاربر

  خیلی عالی بود بسته بندی تمیز و مرتب و ارسال به موقع ...

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب اسرار ذهن ثروتمند