پدر پولدار، پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

معرفی و دانلود کتاب پدر پولدار، پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی رایگان به همراه خلاصه کتاب

رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار پدر بی پول، که با نام پدر پولدار پدر فقیر نیز شناخته می‌شود، در اصل با سبکی که در نوشتن زندگی نامه کاربرد زیادی دارد توصیه‌هایی را برای مخاطبانش دارد که با عمل کردن به آن‌ها، کسب ثروت و استقلال مالی بسیار آسان و دست یافتنی می‌گردد. وی راسخانه اعتقاد دارد مطالبی را در این اثر پرفروشش در نیویورک تایمز، به علاقه مندان ارائه می‌نماید که نه در خانواده، نه در مدرسه و نه در بخش‌های مختلف دیگر جامعه به آن‌ها آموخته نشده است و تمام هم و غمش این است که به ما بیاموزد چگونه ثروتمند شویم و ثروتمند بمانیم، همانطور که در طبقات بالای جوامع گوناگون، این موضوع رخ می‌دهد. وی از تجربیاتش که موید ادعا‌هایش هستند و بهترین سند برای اثبات آن‌ها به شمار ‌می‌روند، در حد حوصله مخاطب می‌گوید.

کیوساکی به روش خودش از قدرت ذهن در افزایش دارایی‌های انسان می‌گوید و عقاید بسیار جالبش را مطرح می‌نماید از جمله اینکه: مقدار پول ذخیره شده بسیار مهمتر است از درآمدی که یک شخص دارد و ثروتمندان، آن‌هایی هستند که همواره در حال جمع‌آوری دارایی‌های بیشتر می‌باشند ولی افراد فقیر از راه‌های غلط، خودشان را به انواع وام‌ها و قسط‌ها متعهد می‌کنند تا شاید روزی به داشته‌هایشان بتوانند اضافه کنند. برای مثال در بخش‌های ابتدایی اثر مذکور، رابرت کیوساکی به ما می‌گوید که فرق بین دارایی و بدهی را خیلی خوب متوجه شویم و به جای آنکه با خرید یک ماشین یا خانه خود را زیر بار قرض سنگین ببریم و تا مدت‌ها دچار بحران‌های مالی ناشی از آن باشیم، به فرآیند‌هایی فکر کنیم که به اصطلاح در جیب ما پول می‌گذارند نه اینکه از جیبمان پول را خارج کنند.

ذکاوت مؤلف و عمق تحقیقاتش در ادامه بیشتر خودنمایی می‌کند آن هنگام که وی پیش از تجربه کردن روز‌های سخت مالی توسط افراد گوناگون، به مخاطبان می‌گوید اگر سال‌ها درس بخوانند و حتی در مدارج بالای تحصیلی، فارغ التحصیل شوند و درآمد بالایی کسب کنند تنها اتفاق خوشایندی که ممکن است برای آن‌ها رخ دهد، ر‌هایی از فقر است نه ثروتمند شدن یعنی آن‌ها باز هم باید برای یک کارفرما کار کنند و تا زمانی که کار داشته باشند درآمدشان هم پابرجاست اما به محض اینکه، کارفرما به هر دلیلی شرکتش را تعطیل نماید یا آن‌ها را از کار بیکار کند، درآمدشان به یکباره صفر می‌شود. عدم آموزش هوش مالی و مدیریت ریسک، که به انسان‌ها هم علم لازم و هم جسارت مورد نیاز را برای جمع‌آوری و سرمایه‌گذاری می‌دهد، از دیگر دغدغه‌های کیوساکی می‌باشد که به نظر وی اگر هر چه زودتر جلوی آن با آموزش سریع و صحیح، گرفته نشود متأسفانه خیلی زود می‌تواند منجر به فاجعه گردد.

دانلود کتاب پدر پولدار، پدر بی پول (فقیر)

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل پدر پولدار پدر بی پول به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. این کتاب که با نام پدر پولدار پدر فقیر نیز در بازار نشر شناخته می شود، برای راحتی کاربران به صورت pdf و رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. این نسخه متن کامل کتاب پدر پولدار پدر فقیر است. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

درباره نویسنده، رابرت کیوساکی

رابرت تورو کیوساکی (Robert Kiyosaki) از تاجران و کارآفرینان موفق آمریکا است که در سال 1947 در روز 8‌ آوریل متولد شد. وی از نویسندگان و مربی‌های نامی آمریکا نیز محسوب می‌شود. کیوساکی که پرورش یافته در یک خانواده دو رگه ژاپنی-آمریکایی در هاوایی می‌باشد تحصیلاتش را در دوره دبیرستان و دانشگاه در نیویورک ادامه داد و سپس به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا ملحق شد، او حتی سابقه حضور در جنگ ویتنام را هم دارد و پس از بازگشت از این قائله، برای مدتی شرکت تولید کیف مردانه را تأسیس کرد و در ادامه، مؤسسه بین‌المللی آموزش تجارت و سرمایه‌گذاری را پایه‌گذاری نمود و در هفت کشور، به تدریس این مباحث پرداخت.

کتاب پدر پولدار، پدر بی پول مناسب چه افرادی است؟

کتاب پدر پولدار پدر بی پول که در بیش از 109 کشور تاکنون 3 میلیون نسخه از آن منتشر و به فروش رفته است و به بیش از 50 زبان زنده دنیا هم ترجمه شده است، مناسب حال آن‌هایی می‌باشد که قصدشان برای پولدار شدن جدی است و متوجه شده‌اند که باید اولویت خود را یادگیری راه درست آن قرار دهند. همچنین پدر و مادر‌هایی که تصمیم گرفته‌اند راه و رسم صحیح کسب ثروت و نگهداری و افزایش آن را به فرزندانشان آموزش دهند، بدون درنگ و تردید باید خواندن کتاب پیش رو را در دستور کار خود قرار دهند.

فهرست کتاب

نویسنده ژاپنی و فوق‌العاده باهوش کتاب آن را در شش بخش تقسیم می‌کند که هر کدام از بخش‌ها حاوی یک پیام شفاف می‌باشند. پیام‌هایی که هر کدام از آن‌ها در صفحاتی به جزئیاتشان پرداخته شده و به عبارتی در ذهن و اندیشه خواننده، پخته می‌شوند. عناوین بخش‌ها را می‌بایست با جملاتی بدین صورت بیان کرد:

 1. مقدار پولی که درمی‌آورید هیچ ارزشی ندارد بلکه مقدار پولی که ذخیره می‌کنید، ارزشمند است.

 2. افراد فقیر و طبقه متوسط همواره به دنبال پول می‌دوند و پول به دنبال ثروتمندان می‌رود.

 3. افراد باهوش، قدم به جلو برنمی‌دارند، بلکه افراد با جسارت همواره رو به جلو حرکت می‌کنند.

 4. بزرگترین راز ثروتمندان، کسب و کار‌ها می‌باشند.

 5. افراد ثروتمند تمام تمرکزشان بر روی ستون‌های دارایی‌شان است در حالی که افراد فقیر بر روی ستون‌های درآمدشان متمرکز هستند.

 6. افرادی که همیشه سعی در جلوگیری از شکست خود دارند، مانع رسیدن خودشان به موفقیت می‌شوند.

بخش‌هایی از کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

زندگی مالی مردم همیشه تحت تأثیر دو عامل است، ترس و طمع. ترس از بی‌پولی افراد را وادار به سخت کارکردن می‌کند و چک حقوق ماهیانه سبب می‌شود یا طمع بیشتری به دنبال کار بیشتر باشند. آن‌ها عادت می‌کنند صبح زود از خواب بیدار شوند به محل کار بروند، صورتحسابشان را بپردازند به درآمد بیشتری برسند، صورت حساب بیشتری بپردازند و همچنان این روند را در زندگی طی کنند.

کارگران به قدر کافی سخت کار می‌کنند تا اخراج نشوند و در عوض کارفرمایان تنها به اندازه‌ای هزینه می‌کنند که کارگران سرکار باقی بمانند.

بهترین چیز درباره پول این است که این توانایی را دارد تا 24 ساعت شبانه روز بدون خستگی کار کند و درآمدزایی داشته باشد.

همه جا طلا وجود دارد اما بیشتر مردم برای دیدن آن هیچ آموزشی ندیده‌اند.

بسیاری از مردم ادعا می‌کنند علاقه‌ای به پول ندارند در حالی که آن‌ها روزی 8 ساعت برای بدست آوردنش کار می‌کنند.

بین فقیر بودن و شکست خوردن تفاوت زیادی وجود دارد. فقیر چیزی ابدی است ولی شکست، موقتی خواهد بود.

پول می‌آید و می‌رود اما اگر شیوه کار با پول را یاد بگیرید می‌توانید با آن به موفقیت برسید.

شما تنها وقتی فقیر هستید که تسلیم شوید، بسیاری از افراد در واقع هیچ کاری برای ثروتمند شدن نمی‌کنند، آن‌ها همیشه در حال آرزو کردن هستند.

فقدان پول ریشه همه شرارتهاست، عشق به پول ریشه تمام شرارتهاست.

با فکر کردن به این جمله که شغل می‌تواند موجب امنیت شما شود به خود دروغ نگویید.

شما باید تفاوت‌های میان دارایی و بدهی را بدانید و دارایی بخرید.

یک فرد می‌تواند بسیار تحصیل کرده و در عین حال بسیار بی‌سواد باشد.

رابرت کیوساکی معتقد است کاری که نیاز به حضور فیزیکی وی داشته باشد یک تجارت نیست بلکه این شغل، خود اوست که در حال تلف شدن است.

پدر پولدار کیوساکی رابین هود را یک قهرمان نمی‌دید بلکه وی را یک کلاهبردار می‌خواند.

ثروت، توانایی افراد در زندگی بدون درآمد است اگر می‌خواهید بدانید چقدر ثروتمند هستید باید به این پرسش پاسخ دهید که اگر همین امروز دیگر درآمدی نداشته باشید تا چند روز می‌توانید زنده بمانید؟

می‌توانید در هر سنی قدم در راه کسب ثروت بگذارید ولی هرچه زودتر شروع کنید بهتر است.

اگر یک ثروت بزرگ را به یک برده بدهیم او باز هم یک برده می‌ماند.

اصلی‌ترین تفاوت بین یک فرد ثروتمند و یک شخص فقیر، شیوه مدیریت ترس است.

افراد باهوش، کسانی را استخدام می‌کنند که از خودشان باهوش ترند.

ترس از عدم پرداخت صورت حساب‌ها، ترس از اخراج شدن، ترس از شروع از صفر و ترس از نداشتن پول به اندازه کافی، گاهی به قدری قدرت پیدا می‌کند که باعث می‌شود افراد فقط یک شغل داشته باشند. وقتی کسی تلاش می‌کند یک حرفه را یاد بگیرد و سپس به دنبال پول بدود، ناچار این ترس نصیب او می‌شود. بسیاری از افراد در جامعه خود را برده پول می‌کنند و جالب است که از دست رئیس خود عصبانی هستند.

برخی از افراد می‌گویند جایی که ما زندگی می‌کنیم امکان خرید و فروش املاک و مستغلات وجود ندارد ولی این تفکر کاملاً اشتباه است زیرا همیشه و در همه جا فرصت‌هایی هست که ما آن‌ها را نادیده می‌گیریم اکثر مردم سواد کافی برای شناسایی و تشخیص فرصت‌هایی که در مقابل آن‌ها وجود دارد را ندارند.

به جوانان توصیه می‌کنم که هدفشان از کار کردن را یادگیری در نظر بگیرند. درست است که کسب درآمد مهم است ولی این افراد باید برای یادگیری اهمیت بیشتری قائل شوند. بررسی کنید که برای کسب درآمد و ثروت به چه مهارت‌هایی احتیاج دارید سپس برای یادگیری این مهارت‌ها کار و تلاش کنید.

زندگی بهترین معلم توست اکثر اوقات زندگی با تو حرف نمی‌زند فقط نوعی هل دادن به اطراف است زندگی با هر بار هل دادن به تو می‌گوید بیدار شو.

تغییر خودت از تغییر دیگران آسانتر است.

تغییر فیزیکی مناسب، شانس شما را برای سلامتی و تمرین ذهنی مناسب، شانس شما را برای رسیدن به ثروت بالا می‌برد. تنبلی هم سلامت و هم ثروت را کاهش می‌دهد.

از ده سالگی از پدر پولدار می‌شنیدم که می‌گفت کارمندان دولت، مشتی دزد تنبل هستند و از پدر بی‌پولم می‌شنیدم که افراد ثروتمند را کلاهبردارانی حریص می‌خواند.

مشخصات کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

مشخصات
نویسنده رابرت کیوساکی
مترجم مامک بهادرزاده
ناشر آوین
شابک 9789649366807
موضوع کار و تجارت
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 282
وزن 392 گرم
سایر توضیحات - درس‌هایی که ثروتمندان برای کسب پول به فرزندانشان می دهند

نظرات کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

 • علی شفیعی علی شفیعی

  کتاب مشکل چاپ دارد و به هیچ وجه قابل فروش نیست. تعداد زیادی از صفحات کتاب سفید هستند و در فرایند چاپ مشکلی وجود داشته است. ناشر محترم بجای جمع آوری و تصحیح کتاب ها، تصمیم گرفته آنها را بصورت آنلاین به مردم بی خبر بفروشد.

 • محمدرضا مزکی محمدرضا مزکی

  قلم رابرت کیوساکی محشره و شکی توش نیست ، اما توجه کنید که سیاست های مالیاتی در آمریکا با ایران متفاوت است. حس میکنم اندازه فونت غیر استاندارده حال اینکه کاغذ استفاده شده کاغذ مرغوبی است ، تمام نمودار ها به بدترین شکل ممکن چاپ شده ، بنده از عملکرد انتشارات راضی نیستم ... اگر انتشارات دیگری چ کرده بهتره اون یکیو خرید کنید

 • hamid n hamid n

  در این که کتاب خوبی هست شکی نیست اما چندین صفحه این کتاب کاملا سفیده و انگاری چاپ نشده!

 • رضا عبدی رضا عبدی

  کاش این کتاب فوق العاده کاربردی را در 18 سالگی می خواندم و مسیر زندگی ام زودتر عوض میشد ولی متاسفانه در 35 سالگی آنرا خواندم و کمی دیر شده بود

 • نیایش بهمن نیایش بهمن

  توضیحاتی که این کتاب درباره سیایست های مالیتی امریکا میده در حقیقت کمک زیادی به ما نمی کند ولی بیشترین تاثیری که این کتاب می تونه بذاره اینه که ما به این باور برسیم که می تونیم در هر شرایطی پول در بیاریم و به خاطر پول به شغل هایی که دوست نداریم روی نیاریم.

 • حسین خنجری حسین خنجری

  این کتاب از لحاظ محتوا فوق العادست ولی یک نکته ای که در مورد کتاب هست اینه که محتواش بیشتر بدرد کشورهایی میخوره که ثبات اقتصادی دارن و برای ایران نیست ولی این کتابو به والدین گرامی پیشنهاد میکنم حتما بخونن و سعی کنن بچه هاشونو با تفکر اقتصادی موجود در کتاب بزرگ کنن این کتاب دید خوبی در مورد مسایل اقتصادی میده

 • حسيني حسيني حسيني حسيني

  من به عنوان یک پدر این کتاب رو توصیه میکنم

 • nima sharifi nima sharifi

  این کتاب یجور رمان یا داستان نیست بیشتر یجور کتاب که راه موفقیت مالی و مدیریت مالی رو تو دل یه داستان زندگی نویسندس در کل کتابیه که خیلی اموزندس ولی به درد رمان خونا نمی خوره اما مثه همه ی کتابا تو دنیا ارزش یه بار خوندنو داره

 • سروش بهمنی سروش بهمنی

  اگر این کتاب رو بخونید دیگه نمیتونید کارگر یا کارمند خوبی باشید چون این فکر به ذهنتون خطور میکنه که شما باید کارآفرین بشید!! و اگر مطالب کتاب رو خوب درک بکنید همیشه این تو ذهنتون تکرار میشه که چرا نباید کارآفرین بشید؟! خود من یک ماه پس از خوندن این کتاب از شرکتی که توش کار میکردم استعفا دادم چون واقعا دیگه فکر و ذکرم شد کارآفرینی و اگر خدا بخاد سال 1399 شرکت خودم رو افتتاح میکنم. همچنین به توصیه ی این کتاب پا به بازار بورس هم گذاشتم و در خرج کردن پول هام تونستم برنامه ریزی خیلی خوبی انجام بدم. توصیه من اینه اگر میخاید به کارگری و کارمندی ادامه بدید این کتاب رو نخونید چون ذهنتون رو میبره به سمت کارآفرین شدن و ثروتمند شدن.

 • amir kheyrandish amir kheyrandish

  به نظر من مطالعه ای کتاب برای همه ضروریه مطمئن باشید خیلی بیشتر از وقت و هزینه ای که براش میزارید می ارزه این کتاب میتونه زندگی شمارو متحول کنه

 • حمید سویزی حمید سویزی

  این کتاب از همه نظر عالیه خیلی کمک بهتون میکنه حتما ازش استفاده ببرین

 • محمدرضا قلیزاده محمدرضا قلیزاده

  اصلا به درد اقتصاد ایران نمیخوره و یک سری مسائل مانند عدم رشد قیمت مسکن ، مالیات و... با اکوسیستم اقتصادی ایران سازگار نیست ، بهتره بگیم هیچ کتابی سازگار نیست ...

 • کاربر کاربر

  این کتاب اثر معروف رابرت کیوساکی هست و خیلی ها خوندش رو توصیه می کنن کتاب خوندن هزینه نیست ولی کتاب نخوندن خیلی هزینه داره!

 • Farbod Zarrabi Kia Farbod Zarrabi Kia

  می تونست بسیار ارزنده باشه ولی متاسفانه با ترجمه و ویراستاری بسیار بد، ارزش واقعیشو از دست داده. در عین حال خوندنشو توصیه می کنم (چون اگر تنها یک چیز از یه کتاب دستگیر آدم بشه، بازم خوبه)، شاید انتشارات دیگه نسخه های بهتری چاپ کرده باشن

 • مهدی رضایی مهدی رضایی

  خواندن این کتاب رو به تمام رده خای سنی پیشنهاد میکنم ، واقعا عالیه

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب پدر پولدار، پدر بی پول