معجزه شکرگزاری اثر راندا برن

معرفی و دانلود کتاب معجزه شکرگزاری اثر راندا برن رایگان به همراه خلاصه کتاب

معجزه شکرگزاری، دستورالعملی 28 روزه از راندا برن است که برای تحول در شرایط شغلی، سلامت، وضعیت مالی و همچنین روابط انسان‌ها از سوی وی تهیه شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. تمرین‌های نوشتاری و ذهنی که فقط به 28 روز ابتدایی ختم نمی‌شوند و این چرخه به صورت مداوم باید تکرار گردد تا همچون یک عادت برای افراد شود. بعید است شخصی فراموش کند غذایی که در شبانه روز در وعده‌های مختلف، بدنش نیاز دارد را میل کند چرا که این فراموشی، موجبات ضعیف شدن جسم و روح او را فراهم خواهد کرد. همانطور که در این مثال، مواد غذایی به مثابه سوختی برای بخش فیزیکی و حتی روان انسان به شمار می‌آید، آدم‌ها باید به این باور برسند که شکرگزاری بابت هر آنچه که در اختیار دارند و همچنین قصد دارند به آن‌ها برسند، امری ضروری است و حتماً می‌بایست در لیست کار‌های روزانه‌شان قرار گیرد و به چنان عادتی تبدیل شود که در صورت انجام ندادنش، احساس کمبود کنند و بلافاصله با اجرای آن، کمبود‌های مرتبط با آن را برطرف نمایند.

راندا برن بابت هر روز، یک مورد اصلی را ذکر کرده که در مجموع 4 هفته، این موارد بر روی هم یک لیست کامل از قدردانی‌ها را تشکیل می‌دهند و خیلی اجمالی به بخشی از آن‌ها در هفته اول، در این قسمت اشاره خواهیم کرد. روز اول به نوشتن ده مورد از نعمت‌هایی که خداوند به ما انسان‌ها عطا کرده است از ساده‌ترین نکات، اختصاص می‌یابد. روز دوم در مورد بهترین اتفاقی که در آن روز، شخص شکرگزار تجربه کرده است می‌بایست انجام شود. روز سوم مربوط به روابطی است که انسان بابتشان بسیار خوشحال می‌باشد و از داشتنشان خرسند است. روز چهارم زمانی برای تشکر از پروردگار برای نعمت تندرستی است. روز پنجم، فرد می‌بایست برای تمام پول‌هایی که تاکنون از مسیر‌های متفاوت دریافت کرده است، سپاسگزاری را انجام دهد. روز ششم کمی جستجوی بیشتر در زندگی و محیط می‌باشد تا شخص مواردی که کمتر به آن‌ها توجه کرده است را بیابد و شکرگزارشان باشد. روز هفتم مربوط به تغییر در نقاط منفی زندگی است و شخص برای آنکه آن‌ها را به بخش‌های مثبت زندگی‌اش تبدیل نماید، با تعبیری متفاوت برای وجود آن‌ها از خداوند سپاسگزاری می‌نماید.

به همین ترتیب و البته موارد متنوع دیگری که وجود دارند در سه هفته بعدی هم توسط مؤلف، عنوان و به جزئیاتشان پرداخته می‌شود تا به خواننده بیاموزد که چگونه زندگی خودش را با انجام این دستور العمل، متحول نماید. نویسنده محبوب کتاب راز، که معجزه شکرگزاری را هم با دلسوزی وصف ناشدنی‌اش به رشته تحریر درآورده است، خود سابقه بیماری افسردگی را دارد آنهم پس از فوت پدرش، بنابراین به این نتیجه می‌رسیم که او از سر دلخوشی و صرفاً آموزش تئوریک، دست به نوشتن این کتاب نزده است و خوب، متوجه حال انسان‌ها در برهه‌های حساس زندگی‌شان می‌شود. احتمالاً با مقداری کنکاش در بازار کتاب، به منابعی دیگر در این حوزه دست پیدا کنید ولی نوع آموزش دقیق و قدم به قدم راندا برن، اثرش را از باقی آثار، مجزا ساخته است و این را جز با خواندن و اجرایی نمودنش در زندگی‌تان درک نخواهید کرد.

دانلود رایگان کتاب معجزه شکرگزاری pdf

در ادامه می‌توانید کتاب کامل معجزه شکرگزاری از راندا برن را به صورت pdf و رایگان دانلود کنید. این کتاب که با عنوان معجزه شکرگزاری 28 روزه نیز شناخته می‌شود، با ترجمه‌های مختلفی از نفیسه معتکف و علی اصغری در بازار نشر ایران وجود دارد. برای دانلود کتاب معجزه شکرگزاری لینک دانلود pdf به صورت رایگان درج شده است تا به راحتی امکان دانلود و مطالعه در دستگاه‌های مختلف وجود داشته باشد. این نسخه از کتاب کامل ترین نسخه موجود در اینترنت برای دانلود است که توسط وب سایت تاچ لرن ارائه شده است. همچنین در ویدیو ارائه شده می‌توانید به صورت رایگان به خلاصه کتاب صوتی کتاب معجزه شکرگزاری این اثر نیز دسترسی داشته باشید.


دانلود pdf کتاب معجزه شکرگزاری

درباره راندا برن

راندا برن (Rhonda Byrne) نویسنده آمریکایی از جمله سخنرانان انگیزشی بسیار موفق می‌باشد که بعضا کار کارگردانی هم انجام می‌دهد. او عمده شهرت خود را مدیون کتاب راز می‌باشد و پرفروش بودن این کتاب در ساسر دنیا باعث شد که نیویورک تایمز وی را در سال 2007 در میان 100 زن موفق جهان قرار دهد. وی که متولد 12 مارس سال 1945 در شهر ملبورن استرالیا است کار‌هایش تاکنون به بیش از 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده‌اند و بیش از 19 میلیون نسخه از آن‌ها به فروش رفته است.

کتاب معجزه شکرگزاری مناسب چه افرادی است؟

انسان‌هایی که در پی به دست آوردن خوشبختی در وجوه مختلف حیاتشان هستند قبل از هر چیزی باید بدانند که ضروری است که ابتدا احساس خود را تغییر دهند. یعنی حسی که در مورد مسائل مختلف زندگی به آن‌ها دست می‌دهد اگر در نهایت به حال خوبشان منجر شود، موجبات خوشبختی را برایشان فراهم می‌آورد. خوانش کتاب مذکور به این بخش از جوامع در سراسر دنیا توصیه می‌گردد تا با آن، حس و حال خود را به بهترین صورت ممکن تغییر دهند. زیرا معجزه شکرگزاری به معنای واقعی، تأثیرگذاری عمیقی در زندگی این اشخاص ایجاد می‌کند و آن‌ها را از رهگذر احساس خوب به اتفاقات خوب وصل می‌نماید.

فهرست کتاب

کتاب معجزه شکرگزاری در 155 صفحه گردآوری شده است. در ابتدای کتاب، مقدمه‌ای برای معرفی بهتر اثر پیش رو ارائه گردیده و قبل از آن هم، نویسنده بیشتر به مخاطب شناسانده شده است. سپس مطالب در 6 فصل و در 26 بخش زیرمجموعه که همان 26 تمرین شگفت‌انگیز می‌باشند، جزئیات به تفصیل شرح داده شده‌اند. یک بخش در ابتدا و یک بخش هم در انتهای این تمرین‌ها برای تکمیل کردن چارچوب کتاب مذکور وجود دارد تا نهایتاً 28 روز مورد نظر مؤلف به صورت کامل با توضیحاتش در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد. شایان ذکر است برای هر کدام از این بخش‌ها، عنوان‌هایی ساده و در عین حال متفاوت با بیانی شیوا در نظر گرفته شده است که خواننده با مطالعه آن‌ها، احساس خستگی نخواهد کرد.

بخش‌هایی از کتاب معجزه شکرگزاری

برای اینکه یک زندگی حیرت‌انگیز و مملو از فراوانی و شادی داشته باشید بدانید که تنها باید سپاسگزاری از خداوند را همیشه بر زبان بیاورید و آن را در ژرفای وجودتان احساس کنید. می‌توانید همیشه سپاسگزار باشید و همیشه در زندگی‌تان شگفتی ایجاد کنید.

آیا حاضرید تا جادوی زندگی را مجدد تجربه کنید؟ آیا حاضرید که مملو از شگفتی و حیرت کودکانه شوید؟ پس خود را برای جادوی عظیم حاضر کنید.

بهترین خبری که وجود دارد این است که با سپاسگزاری می‌توانید هر موقعیت منفی را در مدت کوتاهی تغییر دهید. موقعیت‌های منفی با سپاسگزاری، به شیوه‌ای معجزه‌آسا ناپدید خواهند شد.

این جمله حیرت‌انگیز را بگویید: خدایا سپاسگزارم، این جمله حیرت‌انگیز را با صدای بلند بگویید آن را روی پشت بام خانه‌تان داد بزنید آن را با خودتان تکرار کنید، در ذهنتان بگویید یا در قلبتان حسش کنید. تلاش کنید از امروز به بعد به هر جا می‌روید، حس سپاسگزاری و معجزه آن را نیز با خودتان ببرید.

سلامتی، هدیه زندگی است. این چیزی است که به شما داده شده و هر روز به شما داده خواهد شد، علاوه بر هر کاری که برای سلامتی خود انجام می‌دهیم، باید برای داشتن چنین موهبتی شکرگزار باشیم تا سلامتی بیشتری به دست‌آوریم.

مهم نیست که شما چه کسی هستید یا کجا هستید یا اینکه شرایط فعلی شما چگونه است، نیروی سپاسگزاری، تمام زندگی شما را دگرگون خواهد کرد.

اگر در زندگی‌تان شکرگزاری را کمی تمرین کنید زندگی‌تان کمی تغییر می‌کند اگر هر روز تمرین کنید زندگی‌تان به شدت تغییر خواهد کرد. برای اینکه حالتان همیشه خوب باشد، خدا را شکر کنید. این را بدانید باید در هر شرایطی که هستید این کار را انجام دهید یعنی چه در شرایط دشوار چه در شرایط آسان.

شما باید هر روز برای رفتن به محل کارتان از شگفتی سرشار باشید. هرگز نباید به کمتر از این احساس راضی شوید. شاید درباره شغل کنونی‌تان چنین احساسی ندارید یا شاید به انجام دادن شغل رویایی و دلخواهتان سرگرم نیستید. پس بدانید برای دستیابی به شغل رویایی و دلخواهتان باید در ابتدا به دلیل بهره‌مند بودن از شغل کنونی‌تان از خداوند سپاسگزاری کنید.

حس لامسه به شما توانایی می‌بخشد تا عزیزانتان را به گرمی در آغوش بگیرید. یکی از نعمت‌های ارزشمند زندگی این است که انسان احساس کند یکی از عزیزانش، دستش را به گرمی می‌فشارد.

باید انسان‌های دیگر را نیز همانگونه که هستند بپذیرید و حضورشان را در زندگی‌تان قدر بدانید. تصور کنید یکی از اعضای خانواده یا نزدیکانتان به شما چنین بگوید: من، تو را همینطور که هستی دوست دارم. در این صورت، چه احساسی خواهید داشت؟ 

اگر عده‌ای کافی از انسان‌ها در سراسر جهان به دلیل بهره‌مند بودن از نعمت‌هایی همچون آب و غذا از خداوند سپاسگزاری کنند به معنای واقعی به انسان‌هایی کمک می‌کنند که از گرسنگی و کمبود مواد غذایی رنج می‌برند.

مشخصات کتاب معجزه شکرگزاری

مشخصات
نویسنده راندا برن
مترجم علی اصغری
ناشر نیک ورزان
شابک 9786226532150
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 155
وزن 250 گرم

نظرات کتاب معجزه شکرگزاری

 • سعید عالی سعید عالی

  کتاب خودش ۲۵ هزار تومانه بیرون با تخفیف ۲۴۵۰۰ داده بدون‌تخفیف هم نوشته ۱۲۵ تومن ظاهرا؟؟؟؟؟؟!!!!!! چرا اخه؟؟؟؟؟ این اصلا برازنده نیست که اینجوری‌بازاریابی میکنه کتاب ۲۵ تومن‌رو زده ۱۲۰‌تومن‌بعدش اومده میگه تخفیف زدم شده ۲۴۵۰۰ دیگه پشیمون شدم از خرید تو

 • مهدی امیری مهدی امیری

  کتاب بسیار بسیار عالی است ، من تاثیراتش رو با چشمانم می بینم ، هر روز شاد هستم و از منفی بافی دور من یکروز برای یک پنجاه هزار تومان شکر گزاری کردم و چند روز بعد چهار برابر شد ، یعنی دویست هزار تومن به پولم اضافه شد حتی روابطم هم بهتر شد سلامتیم بیشتر شد نکات منفی دور شدند و ... حلاصه که خیلی توصیه می کنم بگیرید ، با شکر گزاری به آرزوهاتون میرسید ...

 • آکاشا اسفندیاری آکاشا اسفندیاری

  خوشحالم که تونستم بعد از خوندن این کتاب روی داشته هام توجه کنم. معجزش رو باید بعد از انجام تمرینات باید ببینید :).

 • سحر خدائی میلانی سحر خدائی میلانی

  قیمت کتاب ۵۰ هست که با تخفیف ۱۸ خریدم. برگه ها سفید هستند و کیفیت بالایی دارند. فونت خوبی هم داره. از ترجمه و محتوا هم بسیار راضی بودم. حتما پیشنهاد میکنم

 • حمید ناصری حمید ناصری

  کتاب خوندن هزار تا خاصیت داره اما ما بجای اینکه بشینیم کتاب بخونیم همش توی هستیم تنوع کالا و قیمت های مناسبش ما را از دور هم بودن برحذر کرده و همش در حال سفارش دادن کالا هستیم و چانه زنی بخاطر محدویت های بعضی از کالاها

 • مریم یلداگرد مریم یلداگرد

  کتاب معجزه شکرگزاری به نظر من یک نوع کتاب راز است در واقع راز ادبیات صحبت کردن با خداست و به ما یاد می ده که چگونه با خدا حرف بزنیم تا بتونیم نعمات بیشتری را به سمت خود جذب کنیم، من مطالعه این کتاب را برای همه توصیه می کنم

 • فریده پاپی فریده پاپی

  این کتاب چند روزی هست به دست بنده رسیده و کتاب جالب و خوبی هست ممنون میشم کامنتم رو لایک کنید موفق باشید.

 • حانیه مولائی حانیه مولائی

  درمورد محتوای کتاب بهتون میگم ک از اولین روزی ک شروع ب خوندن و انجام دادن تمریناتش میکنید معجزه رو تو زندگیتون حس میکنید و جز پنج تا از بهترین کتابهایی میشه ک تو زندگیتون خوندین،مطمینم! ولی موقع خوندنش برگه های کتاب ازش جدا میشن و کیفیتش از این نظر ممکنه یکم اذیتتون کنه

 • خاطره ایزدی خاطره ایزدی

  کتابی که روی جهان بینی و طرزفکر شخص تاثیر میذاره به افرادی که نیاز به تغییر توی زندگی احساس می کنن پیشنهاد می کنم

 • علیرضا شب دینی پاشاکی علیرضا شب دینی پاشاکی

  قبلا این کتاب رو با ترجمه شخصی دیگه گرفتم بعد خوندن ۵صفحه و مواجه شدن با یک ترجمه افتضاح که یهو تمرکز موقع مطالعه کتاب روی درک مطلب به هم می‌ریخت ،بردم به کتابفروشی پس دادم و حتی اعتراض کردم که درسته هر ترجمه ای با هزینه مترجم و بدون نظارت چاپ میشه ولی برای احترام به شغلتون و مشتری هر کتابی رو با ترجمه غلط غلوطی نیارید ندید دست مردم ،ولی این ترجمه عالیست و از مترجم صمیمانه تشکر میکنم .

 • کاربر کاربر

  این کتاب باید به هر روز و به صورت مدارم خونده بشه و کارایی که گفته رو به درستی انجام بدید تا جواب بگیرید. بی شک یکی از بهترین کتاب هایی بود که خوندم و منو به هدفم رسوند. توی خوندنش شک نکنید

 • زهره موسوی زهره موسوی

  کتاب بسیار خوبیه و محتوای قدم ب قدم عالی داره تاثیراتش رو در زندگیم ب وضوح میبینم و توصیه میکنم حتما بخونید

 • علیرضا پورمهدی علیرضا پورمهدی

  محتوای کتاب عالیه ، اما بهتره از یه ناشر دیگه تهیه کنین جلد بسیار ضعیفی داره

 • Zahra Alishahy Zahra Alishahy

  کتاب بسیار خوبیه پیشنهاد میکنم‌. من یکی واسه خودم گرفتم و یکی هدیه دادم چاپ و کیفیت کتاب هم خوبه ممنون از

 • ابراهیم شعبانی ابراهیم شعبانی

  به نظرم همه باید یه بار همچنین کتابهایی رو بخونیم. تمرین شکر گذاری کردن بابت داشته هامون. دوست دارم توی این اوضاع اقتصادی یه کم به خودم امید بدم . یه خورده از این شرایطی که هر روز اخبار جنگ و گردو خاک. گرونی ها.و مشکلات زیاد به گوش آدم میخوره خودم رو نبازم.

 • مریم بابازاده مریم بابازاده

  روزی که این کتاب رو گرفتم، نمیدونستم چقدر خوش شانسی آوردم ارزش این کتاب فقط وقتی مشخص میشه که تمریناتش رو انجام بدین این کتاب کاری کرد تو زندگیم، که اتفاقاتی که سالیان بود نمی افتاد و حسرتشونو میخوردم رو تجربه کنم جدا از همه ی دستاوردای ارزشمندی که این کتاب به زندگیم آورد،آرامش و حال خوبم رو هم مدیونشم این کتاب قیمتی نداره برام و مثل چشمام ازش مراقبت میکنم

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب معجزه شکرگزاری