بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

معرفی و دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید توسط ناپلئون هیل، نویسنده فقید و بسیار خوش فکر آمریکایی نوشته شده است. این کتاب که در سال 1937 برای اولین بار چاپ شد، تمرکز اصلی‌اش تغییر نوع اندیشیدن آدمی برای رسیدن به بهترین نقاط ممکن در زندگی هر نفر می‌باشد. هیل با ساختاری منظم نکاتش را با توضیحاتی به خورد ذهن مخاطب می‌دهد برای مثال او اینطور می‌گوید که شوق فراوان برای دستیابی به اهداف از ابتدایی‌ترین و البته ضروریات به شمار می‌رود. بحث اینگونه باز می‌شود که به نظر وی، اولاً هر فردی باید بداند که چه از خود و از زندگی‌اش می‌خواهد، سپس اشتیاق و علاقه لازم نسبت به آن مورد خاص را در ذهنش ایجاد نماید. با انجام این دو مرحله در اول راه، هم سرعت انسان در رسیدن به آرزو‌هایش را به صورت فزاینده‌ای افزایش می‌دهد و هم با مسائلی که ممکن است در مسیر برای او پیش بیاید، خللی در اراده‌اش ایجاد نمی‌کند.

نوشتن ابعاد مختلف هر هدف که موجب مشخص شدن قدم‌های دسترسی به آن می‌شود، قسمت بعدی است که مؤلف به آن موکدا اشاره می‌کند. کوتاه نیامدن و مقاومت در برابر مشکلاتی که به هر حال کوچک یا بزرگ اجتناب ناپذیر هستند خواسته دیگر نویسنده از علاقه مندان است. وی با برشمردن پایداری می‌خواهد از پشتکار بودن سخن به میان آورد که چگونه در زمان کم شدن علاقه و اشتیاق به کمکمان می‌آید و نمی‌گذارد آنچه را که تا به اینجای زندگی با تلاش بدست آورده‌ایم ر‌ها کنیم. ناپلئون هیل در اواسط اثر فاخرش به شش ترس که می‌توانند شخص هدفگذار را از راه به در کنند اشاره می‌کند و ترس از انتقادات را بیش از موارد دیگر مهم می‌داند. البته معتقد است اهمیت ندادن به انتقادات اطرافیان حتی اقوام درجه یک و مداومت بر پیشروی در راستای اهداف باعث می‌شود همین منتقدین پس از ظهور نشانه‌های موفقیت به بهترین مشوق برای هر انسانی تبدیل شوند. از اصلی‌ترین نقاط دستورالعملی که هیل به مخاطبش ارائه می‌کند، تبدیل اشتیاق سوزان به ثروت است که وی برای آن، شش گام را تعریف و ارائه می‌کند. همچنین تلقین را راهی تأثیرگذار بر روی ضمیر ناخودآگاه می‌داند که می‌تواند با واگویه‌ها یعنی جملات و نوشته‌هایی که انسان می‌خواند و با خودش تکرار می‌کند این فرآیند رخ دهد. استفاده از تخصص افراد مجرب و مطالعه در زمینه‌ای که قصد کسب ثروت در آن را داریم، نکته دیگر و حائز اهمیت از سوی مؤلف می‌باشد.

دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

درباره ناپلئون هیل

ناپلئون هیل (Napoleon Hill) نویسنده و سخنران انگیزشی و موفق آمریکایی، متولد روز 26 اکتبر در سال 1883 می‌باشد. وی که در ویرجینیای ایالات متحده دیده به جهان گشود در منطقه‌ای زندگی می‌کرد که بسیاری از ساکنان آن بی‌سواد بودند اما با این حال توانست در 13 سالگی در شغل روزنامه‌نگاری به فعالیت بپردازد و با توجه به اینکه خانواده‌ای فقیر داشت با استفاده از درآمدش مخارج تحصیلش را می‌پرداخت. اگرچه او سراغ رشته حقوق برای تحصیل در دانشگاه رفت ولی بخاطر هزینه‌های بالای دانشگاه آن را ر‌ها کرد و با کار در زمینه نویسندگی و رشد فردی به شخصیتی برجسته تبدیل شد و علاوه بر درآمدش، جایگاه اجتماعی خود را بسیار ارتقا بخشید تا جایی که به مدت دو سال مشاور روزولت، رئیس جمهور وقت آمریکا شد. این شخصیت فوق‌العاده الهام بخش سرانجام در سال 1970 میلادی زمانی که 87 سال داشت، جان به جان آفرین تسلیم کرد.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید مناسب چه افرادی است؟

خلق یک زندگی رویایی بدون هیچ تردیدی خواسته‌ای است که هر انسانی در این کره خاکی دارد اما فقط عده‌ای حاضر هستند که برای آن، دست روی دست نگذاشته و برنامه‌ریزی و اقدامات عملی را سرلوحه کار‌هایشان قرار دهند. لذا افرادی که تصمیمی جدی برای رسیدن به آرامش، اعتماد به نفس، ثروت و خلاقیت را دارند می‌بایست کتاب مذکور را بار‌ها مطالعه کرده و آموزه‌هایش را درک کنند و عملی سازند.

فهرست کتاب

با توضیحات اجمالی که در ابتدای معرفی اثر داشتیم، مطالب این کتاب وزین را می‌توان در 12 بخش که به سلیقه نویسنده طبقه‌بندی شده‌اند، به خوانندگان علاقه‌مندش ارائه نمود.

 • بخش اول: دستیابی به همه چیز با قدرت ذهن

 • بخش دوم: اشتیاق سوزان

 • بخش سوم: هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دقیق

 • بخش چهارم: خودباوری

 • بخش پنجم: تأثیر ضمیر ناخودآگاه بر رفتار

 • بخش ششم: قدرت دانش

 • بخش هفتم: تبدیل رویا به واقعیت

 • بخش هشتم: موفقیت حرفه‌ای با شناخت نقاط ضعف و قوت

 • بخش نهم: تقویت احساسات مثبت

 • بخش دهم: تصمیم‌گیری سریع و استواری قدم

 • بخش یازدهم: مقاومت، کلید راه موفقیت

 • بخش دوازدهم: هوش و ذکاوت جمعی

بخش‌هایی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

نقطه شروع تمام دستاورد‌ها و موفقیت‌ها، علاقه و اشتیاق است همیشه این نکته را در ذهن خود داشته باشید. اشتیاق و علاقه ضعیف، نتایج ضعیف در پی خواهد داشت اشتیاق ضعیف، درست مانند آتشی کوچک و ضعیف است که حرارت ناچیزی تولید می‌کند.

هرچیزی که ذهن انسان بتواند تصور و باور کند، می‌تواند به آن دست پیدا کند.

یکی از متداول‌ترین دلایل موفق نشدن افراد، عادتی است که دارند آن‌ها وقتی یک شکست کوچک می‌خورند عادت دارند که بازی را ترک کنند.

خواستن، به تنهایی باعث ثروتمند شدن نمی‌شود، باید آنقدر عاشق هدف و خواسته خودتان باشید که شبانه روز به خواسته خود فکر کنید و به نوعی وسواس برای شما تبدیل شود سپس شروع به برنامه‌ریزی کنید و از ابزار‌های مختلف برای ثروتمند شدن استفاده کنید سپس با مقاومت و پایداری از برنامه‌های خودتان محافظت کنید، این پشتکار باعث می‌شود که به ثروت دست پیدا کنید.

ویژگی اصلی همه افراد موفق باور غیرقابل انکاری است که درباره خود و اهدافشان دارند. این نتیجه نیست بلکه یک پیش نیاز ضروری برای موفقیت است.

نقطه شروع همه دستاورد‌ها رویا است این را مرتباً در خاطر داشته باشید، تمایل ضعیف نتایج ضعیفی را به همراه می‌آورد دقیقاً همانطور که آتش کوچک گرمای کمی ایجاد می‌کند.

شما حاکم بر سرنوشت خود هستید شما می‌توانید محیط شخصی خود را تحت تأثیر، هدایت و کنترل کنید شما می‌توانید زندگی خود را آنگونه که می‌خواهید، ادامه دهید.

هنگامی که شکست می‌آید آن را به عنوان سیگنالی بپذیرید که برنامه‌های شما سالم پیش نمی‌رود این برنامه‌ها را دوباره بسازید و بار دیگر بادبان را به سمت هدف خود برپا کنید.

قبل از موفقیت در زندگی مطمئناً با یک شکست موقت روبرو خواهید شد و شاید با عدم موفقیت کامل. هنگامی که شکست بر مرد غلبه می‌کند ساده‌ترین و منطقی‌ترین کار، ترک کردن است. این دقیقاً همان کاری است که اکثر مردان انجام می‌دهند بیش از پانصد نفر از موفق‌ترین مردانی که این کشور تاکنون شناخته است به نویسنده گفتند که بزرگترین موفقیت آن‌ها فقط یک قدم فراتر از نقطه‌ای بود که شکست بر آن‌ها غلبه کرده بود.

تمام اندیشه‌ها و افکاری که با احساس، همراه و با ایمان ترکیب شود خیلی سریع به معادل فیزیکی خود تبدیل خواهد شد.

یک مرد تحصیل کرده لزوماً کسی نیست که دارای دانش فراوان و تخصصی باشد بلکه کسی است که دانشکده‌های ذهنی خود را توسعه داده است و می‌تواند بدون نقض حقوق دیگران هر آنچه را که می‌خواهد یا معادل آن را بدست آورد.

افکار، ارزان‌ترین کالا‌های روی زمین هستند در این راستا اگر هنگام رسیدن به تصمیمات خود تحت تأثیر نظرات افراد قرار بگیرید، در هیچ کاری موفق نخواهید شد.

تنها شانسی که فرد می‌تواند به آن تکیه کند شانس خودساخته است. این شانس‌ها از طریق به کار گرفتن پشتکار، حاصل می‌شوند. نقظه شروع، معین و مشخص بودن هدف است و تصمیم نگرفتن عادتی است که معمولاً در جوانی شروع می‌شود. وقتی جوان وارد مدرسه، دبیرستان و حتی دانشگاه می‌شود این عادت که همان نامشخص بودن هدف است، دائمی می‌شود. اینکه بتوانید هر جایزه‌ای ببرید، باید از خودتان مطمئن باشید. نبرد‌های زندگی همیشه به نفع قوی‌تر‌ها یا سریع‌تر‌ها تمام نمی‌شود بلکه دیر یا زود به نفع کسی تمام می‌شود که فکر می‌کند می‌تواند پیروز شود.

ایمان، اکسیر جاودانه‌ای است که حیات، قدرت و عمل به کشش فکری می‌دهد.

کسانی که سریع و قاطع تصمیم می‌گیرند، می‌دانند چه می‌خواهند و معمولاً آن را به دست می‌آورند.

مشخصات کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

مشخصات
نویسنده ناپلئون هیل
مترجم مهین خالصی
ناشر نسل نواندیش
شابک 9789642364466
موضوع مهارت های زندگی و موفقیت
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 334
وزن 374 گرم

نظرات کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 • محمد مظفری محمد مظفری

  بنظر من بهترین کتابی است که در این زمینه نوشته شده است.

 • ارمان رشیدی ارمان رشیدی

  کتاب پر محتوا و بسیار ارزشمند ولی متاسفانه دارای چاپ خیلی ضعیفی هست

 • احسان غلامی احسان غلامی

  از این که کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بینظیره هیچ شکی نیست ولی این کتاب ترجمه همون کتاب قدیمی ناپلئون هیل نیست و در واقع باز نویس اون کتاب هست که توسط دکتر پیل نوشته شده،و توی این نسخه یکسری از بخش ها که به نظر ایشون برای این زمان کاربردی نداشتن حذف کردن و یکسری مثال از ثروتمندان معاصر در این کتاب اضافه کردند واقع همون مطالب رو به شکل جدیدی ویرایش کردند.مثلا کتاب قدیمی شش فصل است و این کتاب شانزده فصل. ولی در کل مطالب و مفاهیم اصلی تغیری نداره..ولی من خودم شخصا دوست داشتم همون کتاب اورجینال ناپلئون هیل رو بخونم.

 • علی کلانتری علی کلانتری

  کتاب از نظر محتوا خوبه ولی ترجمه مثل اکثر عنوان ها به نظر شخصی زیاد جالب نبود باید ترجمه های دیگه رو هم خوند در کل کتابیه که پیشنهاد میشه

 • سپهر حسینی سپهر حسینی

  تشکر از برای قرار دادن این کتاب ارزشمند. دوستان این کتاب پیش زمینه دانستن قانون جذب داره اگه با قانون جذب آشنا نیستید احتمالا از این کتاب نتیجه خوبی نمیگیرید.

 • کاربر کاربر

  قیمت روی کالا ۴۹۰۰۰ تومن درج شده ولی ۸۴۴۰۰ حساب کردن

 • ali elhamnia ali elhamnia

  ترجمه غی روان مخصوصا وقتی به اواخر کتاب میرسی

 • کاربر کاربر

  اگر شما میدونید که راه پولدار شدن شما چیه این کتاب در این مسیر خیلی کمکتون میکنه ولی اگر هنوز نمیدونید به دردتون نمیخوره

 • کاربر کاربر

  کتاب اصلی ب زبون اصلی ک بازم سانسور شده هست ۶۱۷ صفحه داره بعد خودتون بیندیشید و خرج کنید یا بیندیشید خرج نکنید رایگان تو سایتای خارجی ب زبون اصلیش و کاملترشو بخونید

 • محمد کارگر خیرآبادی محمد کارگر خیرآبادی

  یک کتاب بیخودی مشهور نمیشه. واقعا بخوانید و لذت ش رو ببرید .

 • عبدالرحیم حراز عبدالرحیم حراز

  برای کسانی که بار اولشونه کتاب موفقیت ثروت میخونن یکم سنگینه کتابیه که باب پراکتور ۴۵ ساله هر روز میخونه

 • سعید قوچی سعید قوچی

  عالی بود این کتاب رو برای همسرم هدیه خریدم سالم به دستم رسید از خریدم راضی بودم حتما بهتون پیشنهاد میکنم یکی از بهترین کتابایی هست که تا حالا خریدم ترجمه ش عالی بود کاملا روان و قابل فهم .... برگه های سفید توش استفاده شده بود و ۵۹۹۰۰ خریدم به نظرم حالا که تخفیف گذاشتن خیلی به صرفه ست جز کتاب هایی هست که هر چقدر هزینه کنی بازم کمه

 • بهاران ص بهاران ص

  یکی از ارزشمندترین کتاب‌هاست که کلی انرژی مثبت منتقل میکنه

 • پویا مهدوی پویا مهدوی

  بسیار عالیه این کتاب خصوصا همین ترجمش

 • مهدی حسن اصفهانی مهدی حسن اصفهانی

  حیف پول فصل1 تا 10 هش چرت پرت کل کتاب اینه که پشتکار داشته باشید هدف داشته باشید ایمان داشته باشید تفکر داشته باشید همه فصل هاش که میخونی به این نتیجه میرسی بیا من ب آتون یه کتاب خوندم وقتت با ارزش تون رو روی این نذاری من کل مفهوم کتاب گفتم براتون برید یه کتاب دیگه بخونی

 • علیرضا کسمائی نژاد فرد علیرضا کسمائی نژاد فرد

  قطعا اندیشیدن تنها کمکی به ثروتمند شدن نخواهد کرد ، بکار گیری مطالب کتاب اما کمکی شایان توجه به این رویکرد خواهد داشت

 • پویا شریف پویا شریف

  پس از مصاحبه با بیش از پانصد تن از زنان و مردان دوران خویش، ناپلئون هیل راز انباشتن ثروت کلان ‌را بر اساس این نظریه فاش کرد که اگر ما بتوانیم یاد بگیریم مانند ثروتمندان بیندیشیم می‌توانیم موفقیت و ثروت را کشف کنیم. او فقط فرمول سیزده مرحله‌ای ساده‌ای تهیه کرد تا به شما کمک کند که اهداف خویش را مشخص کنید، راز موفقیت حقیقی و دیرپا را کشف کنید، هر آنچه در زندگی می‌خواهید را به‌ دست بیاورید و به صف افراد فوق‌العاده موفق بپیوندید.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید