شیوه گرگ اثر جردن بلفورت

معرفی و دانلود کتاب شیوه گرگ اثر جردن بلفورت رایگان به همراه خلاصه کتاب

جردن بلفورت از فوق‌العاده‌ترین فروشنده‌ها در عصر امروز به شمار می‌رود که خیلی‌ها او را پس از دیدن فیلم سینمایی گرگ وال استریت شناختند و با اوج و فرود‌هایش در زندگی آشنایی زیادی پیدا کردند. حالا با کتاب شیوه گرگ که داستان فیلم به صورت مکتوب در آن روایت گردیده است و از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز می‌باشد به معرفی بیشتر زندگی این شخص می‌پردازیم. اثر مذکور به بیش از 25 زبان ترجمه و در 60 کشور در سراسر دنیا منتشر و به فروش رفت. خود جردن آنچه را که در روز‌های خوب و همچنین سخت زندگی شخصی و کاری‌اش بر او گذشته را با قلمش در این کتاب شرح داده است. اگرچه موضوع اصلی کتاب، اصول مربوط به فروش و بازاریابی و قانع کردن مشتریان است، اما در خلال اتفاقات توصیف شده متوجه می‌شویم که موازین اخلاقی، مورد توجه نویسنده بوده است.

شاید در هنگام مطالعه بخش‌های مختلف زندگی مؤلف با بی‌اخلاقی‌ها و زیر پا گذاشتن برخی موارد قانونی از سوی او روبرو شوید ولی خودش چون پایبند و البته عبرت گرفته از برخی تجربیات تلخش و عواقب کار‌های اشتباهش می‌باشد، سعی می‌کند خواننده را به رعایت حقوق دیگران دعوت نماید. مخاطب، لحن دلنشین او را دوست خواهد داشت و بهتر با فنون مربوط به فروش و قدرتمند ساختن کلام آشنا می‌گردد. او به علاقه مندان به فروش و بازاریابی می‌گوید که چگونه توانست در سن 26 سالگی به درآمدی 49 میلیون دلاری در سال دست پیدا کند، درآمدی که تازه زیاد او را راضی نکرده بود و به بیشتر از آن در همان زمان فکر می‌کرد. نکته بسیار جالب این است که فیلم ساخته شده توسط اسکورسیزی در مورد زندگینامه‌اش خیلی بیشتر از مشاوره‌هایش به شرکت‌های بزرگ، به کسب شهرت او کمک کرد.

وی که سابقه آموزش و مشاوره به سازمان‌های بسیار بزرگ و مشهور جهان از جمله رولینگ استون، وال استریت ژورنال، فوربز و لس آنجلس تایمز را دارد تا مدت‌ها شرکت‌های بسیاری را از علم و آموزه‌های خارق العاده‌اش در زمینه متقاعد‌سازی مشتریان بهره‌مند می‌نمود. اگر بگوییم این کتاب، رنگ و بوی تازه‌ای به دنیای فروش بخشید، بیراه نگفته‌ایم و ساده‌نویسی آن از دیگر ویژگی‌هایش است که از دیگر کتاب‌های این حوزه، مجزایش می‌کند. زندگینامه جردن بلفورت که مایه اصلی این کتاب را تشکیل می‌دهد قبل از پرداختن به فنون فروش و بازاریابی، به اهمیت هدف داشتن در زندگی و اندیشیدن به مقصد نهایی می‌پردازد. وی در خطوط مختلف صفحات کتابش، داشتن ذهنیت مثبت و جاه طلبانه را به خواننده القا می‌نماید که با توضیحات بیشتر و مثال‌هایش سعی در شیرفهم کردن آن به علاقه مندان دارد. بلند شدن پس از هر شکست و سماجتی که شخص اول داستان در دنبال کردن خواسته‌هایش همراهش بوده است جدا از درسی که به ما می‌دهد، انرژی مثبتی را تزریق می‌کند که به منزله سوختی قدرتمند برای یک خودروی در حال حرکت و حتی ایستاده از حرکت خواهد بود.

دانلود کتاب شیوه گرگ

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب شیوه گرگ گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب شیوه گرگ

درباره جردن بلفورت

جردن بلفورت (Jordan Belfort)، کارآفرین بسیار موفق آمریکایی است که در سال 1962 متولد شد. او با وجود اینکه در خانواده‌ای بسیار معمولی از نظر اقتصادی به دنیا آمد اما از همان ابتدا افکار اقتصادی‌اش مورد تعجب همگان از جمله اعضای خانواده‌اش می‌شد. جایگاه بسیار عالی که از نظر مالی کسب کرد در نتیجه فعالیت در یک شرکت در زمینه خرید و فروش سهام بود که پس از ر‌ها کردن شغل اولیه‌اش به عنوان فروشنده ماهی، به آن پرداخته بود. وی بخاطر اقدامات غیرقانونی که داشت در سال 1998 به زندان افتاد و مدت 4 سال را در محیط بسته آن سپری کرد. او در این کتاب، قدرت نویسندگی‌اش را هم نشان داد.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

اینگونه آثار مشخصاً برای کارکنان حوزه فروش و بازاریابی تهیه و تدوین می‌شوند. یعنی افرادی که قصد دارند بهره وری خود را افزایش داده و به جای آنکه زمان انجام کار‌هایشان را بالاتر ببرند، به هوش کلامی و پیگیری هوشمندانه‌تر مشتریانشان بیافزایند. در بازار کسب و کار امروز دو کار اصلی که فروشنده‌ها باید انجام دهند نگه داری از مشتریان قدیم و جذب مشتریان جدید می‌باشد، پس عده‌ای که با این مفاهیم آشنا هستند و تلاش می‌کنند اشتباهات کمتری مرتکب شوند و هر روز معاملاتشان را افزایش دهند، مخاطب اصلی این آثار و مواردی از این دست می‌باشند. متأسفانه در مشاغل گوناگون حتی برخی از افرادی که در عنوان فروشنده مشغول به کار هستند، از ساده‌ترین تکنیک‌ها بی‌اطلاع می‌باشند چه برسد به اینکه بشود به آن‌ها عنوان حرفه‌ای را اطلاق نمود. این کتاب برای شناخت بهتر این موضوع هم می‌باشد.

فهرست کتاب

از آنجایی که جردن بلفورت هدف اصلی‌اش از نگارش کتاب شیوه گرگ، آموزش فروش حرفه‌ای به صورت گام به گام می‌باشد، لذا مطالب را به ترتیبی که خودش مناسب می‌دانسته در 15 فصل طبقه‌بندی کرده است، به صورتی خلاصه عنوان‌ها بدین گونه می‌باشند:

 • کلید فروش

 • فروش خط مستقیم

 • به دست‌گیری کنترل

 • لحن بیان و زبان بدن

 • مدیریت حالت

 • تکیه گاه ذهنی

 • زبان بدن پیشرفته

 • هنر شناخت مشتری

 • ده قانون مشتری‌یابی خط مستقیم

 • کاریزما

 • متن فروش

 • هنر فروش

 • الگو‌های زبانی

 • علم از سر‌گیری

 • معرفی محصول در روش خط مستقیم

بخش‌هایی از کتاب شیوه گرگ

در بهار 1988 رمز تأثیرگذاری روی انسان را یافتم و آن سیستم ظاهراً جادویی را برای آموزش فروشندگان توسعه دادم. اسم آن سیستم، خط مستقیم بود سیستمی که قدرتمندی کاربری آسان و کاربردی بودن خود را به اثبات رساند.

آنچه به عنوان شیوه گرگ به شما ارائه می‌کنم راه حل شسته رفته‌ای برای به کار بردن سیستم خط مستقیم در هر کسب و کار یا صنعت است.

یکی از اشتباهات پرهزینه‌ای که مردم مرتکب می‌شوند این است که درباره فروش و هنر متقاعد کردن صرفا با همان قوانین و تفکر سنتی می‌اندیشند. یعنی فقط فروشنده‌ها هستند که معامله می‌کنند.

مشتری باید به برند یا شرکت شما اعتماد کرده و با آن ارتباط برقرار کند. باید ایمان داشته باشد که شرکت شما به آنچه می‌گوید پایبند است.

حالا بیایید فرض کنیم که شما ارائه‌ای بی‌نقص داشتید و رسیدید به جایی که از مشتری برای نخستین بار خواستید محصولتان را سفارش دهد، اما به هر دلیلی مشتری‌تان یکی از همان مخالفت‌های معمول را مطرح می‌کند، صرف نظر از اینکه مشتری چه بهانه‌ای می‌آورد نخستین سوالی که باید بپرسید این است: آیا ایده‌ام به نظرت منطقی می‌آید؟ از آن خوشت آمد؟

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید ذهن خود را برای پولدار شدن برنامه‌ریزی کنید. باید تمام فکر‌هایی که باعث فقر شما شده‌اند را دور بریزید و آن‌ها را با افکار جدیدی جایگزین کنید، افکار ثروت و ثروتمندی.

اگر به اندازه کافی به مردم چرا بدهید، آن‌ها همیشه چگونه را کشف خواهند کرد.

تنها چیزی که بین شما و اهدافتان ایستاده است داستان‌های مزخرفی است که درباره‌ی ناتوانی‌هایتان به خودتان تحویل می‌دهید.

فروشنده‌های موفق تمرکز خود را از روی چیز‌هایی که کنترلی روی آن ندارند به چیز‌هایی که در کنترلشان است تغییر داده‌اند به همین دلیل است که آن‌ها می‌توانند به کسی که در ظاهر به چیزی نیاز ندارد، چیز‌های زیادی بفروشند و مشتری هم با لبخند و در حالی که فکر می‌کند بزرگترین معامله عمرش را کرده است آن‌ها را ترک می‌کند

مهم نیست در گذشته چه اتفاقی برای شما افتاده است، شما گذشته خود نیستید، شما منابع و توانایی‌هایی هستید که از آن جمع می‌کنید و این اساس همه تغییرات است.

ساده‌ترین راه برای کسب درآمد، ساختن یک محصول با چنان ارزشی است که همگان نیاز به در اختیار داشتن آن را در خود احساس کنند. پس بروید و بسازید و ارزش خلق کنید، پول به صورت خودکار به سمت شما می‌آید.

شاید ببر‌ها و شیر‌ها قوی‌تر باشند، اما هیچ گرگی در سیرک بازی نمی‌کند.

همیشه یک مسیر مشخص در صحبت با مشتری را دنبال کنید. صحبتتان در راستای نوع و کیفیت و سلیقه مشتری باشد و ابداً به دنبال صحبت‌های حاشیه‌ای نباشید.

وقتی مشتری مشکل خود را برایتان آشکار می‌کند نباید اسلحه را یک راست به طرف او بگیرید و بگویید: پس که اینطور، دیگر نیازی به نگرانی نیست، محصول من مشکلت را از بیخ ریشه کن خواهد کرد، پس دیگر دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد با خیال راحت بنشین و من همه چیز را برایت توضیح می‌دهم.

مشخصات کتاب شیوه گرگ

مشخصات
نویسنده جردن بلفورت
مترجم امیرپویا چراغی
ناشر نشر نوین
شابک 978-600-8738-80-0
موضوع فروش و مذاکره
رده‌بندی کتاب انگیزش و موفقیت (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 281
وزن 250 گرم

نظرات کتاب شیوه گرگ

 • علیرضا نقی زاده علیرضا نقی زاده

  من اکثر کتاب‌های نشرنوین رو خریداری کردم و از همه نظر عالی هستن، هم ترجمه خوبی دارن، هم کیفیت چاپ و فونت خوب، هم کتاب‌های پرفروش و با محتوای غنی، هم جنس خوب... اما صرفا خواستم در پاسخ برخی از دوستان که جنس کاغذ این کتاب‌ها رو کاهی میدونن، بگم که: این کاغذ اصلا کاهی نیست و اتفاقا بهترین نوع کاغذ هست، این کاغذ معروف به کاغذ بالکی یا حجیم هستش که یکم ضخیم‌تر از کاغذهای سفید معمولیه ولی بسیار سبک‌تر و برای در دست گرفتن راحت‌تر، همچنین رنگش سفید نیست و رنگ طبیعیه چوب هستش که این برای چشم بی خطره و دیرتر هم چشم رو خسته میکنه، ضمنا این کاغذها سوئدی هستند و قیمت بالاتری نسبت به کاغذ سفید معمولی دارن... اگر در اینترنت کاغذ بالکی (به فارسی کاغذ سبک‌بال) رو جستجو کنید خودتون متوجه میشید که چقدر با ارزش و خوبه، و متاسفانه برخی از انتشاراتی‌ها بخاطر هزینه، همچنان از همون کاغذهای سفید استفاده میکنن. - رنگ مناسب برای چشم - بازیافت ساده‌تر - وزن کمتر - امکانی بهتر برای نت‌نوشتن

 • یداله گلستانی یداله گلستانی

  اینجا در مورد ارزش کتاب باید حرف زد نه کاغد نه طراحی ، وقتی آدم تشنست مهم نیست آب شیر باشه یا آب معدنی یا یک نوشیدنی عالی همگی تشنگی رو برطرف میکنن پس تاثیری که کتاب روی رفتار و منش و بیانتون میزاره رو مد نظر بگیرید کیفیت کاغد بالا باشه یا پایین تفاوتی نمیکنه مهم محتوای کتابه. ارزش این کتاب به تشنگی شخص برمیگرده و اینکه چقدر مشتاق به یادگیری این فن باشه به نظر من کتاب خوبیه با حوصله بخونیدش روتون تاثیر داره

 • کاربر کاربر

  واقعا خوبه خیلی علیه

 • زهرا نبی زاد زهرا نبی زاد

  کتاب رو تا وسط خوندم و دارم نظر میدم.به جرات میتونم بگم هیچ کتاب مشابهی تو بازار پیدا نمی کنید که مثل این کتاب راه واقعی موفقیت در فروش رو آموزش بده.اغلب کتاب ها همه تئوریک هستند .در وصف بینظیر بودن کتاب فقط به جمله ای از این کتاب بسنده کنم بهتره: "برای اینکه از مقدار تاثیر گسترده سیستم خط مستقیم فروش روی استراتونی ها به شما دیدی بدهم؛اگر بگویم بیش از نیمی از آنان فقط توانایی راه رفتن و آدامس جویدن را به طور همزمان داشتند ؛اغراق نکرده ام" از انتشارات نشر نوین هم کمال تشکر رو بابت مششتری مداری فوق العادشون دارم.

 • کاربر کاربر

  کتاب به شکل کاملا علمی با زبانی ساده پرده از حقایق دنیای فروش و اقتصاد برمیدارد . همان صحبت هایی که در کلاس های چند میلیون تومانی بهت میگن . تا الان که صفحه ۱۰۷ هستم ، ترجمه انتشارات نوین عالی بوده . فقط حیف ام میاد که چرا زودتر نخوندمش ! به لحاظ حروف چینی و صفحه آرایی هم خیلی خوب بود‌. صحافی هم عالی هست .جلدکتاب هم مقرون به صرفه هست برای اقشار کم درآمد .

 • فرزاد سلطانی فرزاد سلطانی

  این کتاب بی نظیره

 • کاربر کاربر

  واقعااا عالی بود خیلی تاثیر گذار بود و واقعا توی زندگی خیلی از مطالبش استفاده کردم و نتیجه گرفتم

 • کاربر کاربر

  عالیه، واقعا فروشم رو چند برابر کرده ، کلا شخصیتم رو عوض کردش.

 • کاربر کاربر

  بهترین کتاب در زمینه فروش هستش بهتون یاد میده تا فروشتون رو چن برابر کنید سیستم فروش خط مستقیم رو یاد میده حتما فیلم گرگ وال استریت هم نگاه کنید تا بهتر متوجع بشید اما برای من از یه انتشارات دیگ واسم کتاب ارسال کردن

 • پوریا قاسمی پوریا قاسمی

  کتاب خوبی هست از آقای بلفورت برای کسایی ک میخوان توی مذاکره ( چه مذاکره فروش و چه در زندگی) موفق بشن حتما پیشنهاد میکنم . حتی اگ میخوایین توی زندگیتون کسی رو بتونین قانع کنید خوندن عمیق این کتاب فوق العاده میتونه کمکتون کنه

 • کاربر کاربر

  بسیار عالی و مفید

 • کاربر کاربر

  عالییییییییی پیشنهاد میکنم

 • امیر پارسا امیر پارسا

  انتشارات نشر نوین ثبت کردم ، ولی از انتشارات دیگه ایی ثبت کردن

 • عرفان خسروی عرفان خسروی

  کیفت بد نبود ولی خوبم نبود جلد کتاب هم با عکس متفاوت بود و جلد معمولی بود در صورتی ک توی عکس فرق داره

 • علیرضا ضیایی علیرضا ضیایی

  بنظر من هر کسی که کارش فروشندگی هست باید این کتاب رو بخونن.البته اگه قبلش بتونین فیلمش رو ببینین بهتر درک میکنین

 • کامران فرتاش طلوع کامران فرتاش طلوع

  از این کتابایی نیست که بخواد راه حل های غیر واقعی ارائه بده به نظرم جردن بلفورت یک روانشناس فروش هست

 • کاربر کاربر

  از جنس کتابهای تجاری و زرده به نظرم

 • کاربر کاربر

  من تا الان کتاب هایی رو از نویسندگانی مثل دارن هاردی و برایان تریسی در زمینه‌ی فروش مطالعه کردم. اما تا الان که ۴۰ صفحه از کتاب رو مطالعه کردم واقعا دیدگاهم نسبت به فروش تغییر کرد. کتاب های زیادی تو زمینه ی فروش وجود داره،اما این کتاب به صورت دقیق و موشکافانه مسائل رو بررسی می‌کنه و به مطالب موجود در زمینه ی فروش نظم میده. واقعا از نظرات بعضی دوستان تعجب میکنم. اگر واقعا درکی از مسائل فروش داشته باشید و مشغول فروش با تجارتی باشید،متوجه خواهید شد که این کتاب چه بمبی می‌تونه باشه. زمانی که کتاب رو تموم کردم حتما مجددا نظر جدیدی رو قرار خواهم داد.

 • Ahmad Sharifi Ahmad Sharifi

  با عرض سلام کتابی بسیار مناسب برای کسانی که میخواهند فروشنده شوند، جوردن بهترین فروشنده ی جهانه، بسیاری از ترفندهای فروش رو از این کتاب یاد گرفتم که خیلی به درد بخور بود توی شغل فروشندگی من، جنس کتاب با اون چه که در ویترین نمایش داده شده متفاوت هستش ولی هر چی باشه جنسش خوبه، محتواش بیشتر از جنسش اهمیت داره.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب شیوه گرگ