تو نمی توانی روزم را خراب کنی اثر آلن کلاین

معرفی و دانلود کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی اثر آلن کلاین رایگان به همراه خلاصه کتاب

آلن کلاین در کتاب آموزشی و بسیار مفیدش با عنوان تو نمی‌توانی روزم را خراب کنی مهارت‌هایی را به انسان پیشنهاد می‌دهد که می‌توانند به وسیله‌شان نگرانی و خشم و عصبانیت را در لحظات مختلف زندگی کنترل کرده و به راهکار‌هایی دست پیدا کنند که قادر باشند با آن‌ها شادی را به موقعیت‌های گوناگونی که تجربه می‌کنند تزریق نمایند. کلاین اینگونه آغاز می‌کند که هر شخص وقتی احساسات مختلفی همچون غضب و دلخوری را در خودش نگه می‌دارد به یکباره با نیرویی روبرو می‌شود که با تحت تاثیر قرار دادن افکارش افسار انرژی‌اش را در دست گرفته و به عبارتی حال و روزش را خراب می‌کند. حالا باید در نظر گرفت که چنین روشی در ساعات مختلف زندگانی یک فرد چگونه می‌تواند نقاط مثبت و عالی که می‌توانند در حیاتش وجود داشته باشند را از بین برده و ذهنش را بسیار آشفته سازد.

کلاین در مدت 52 هفته که تشکیل‌دهنده یک سال هستند 52 راهکار مهم را پیش روی مخاطبانش می‌گذارد تا با به کار‌گیری‌شان در مواقع حساسی که اتفاقی ناخوشایند ناراحتشان کرده است بلد باشند چطور موقعیت روحی و روانی‌شان را در دست گرفته و در جهتی که درست است هدایت کنند. بهترین اتفاقی که پس از خواندن کتاب مذکور در زندگی خوانندگانش به وقوع می‌پیوندد این است که دیگر هیچ فرد دیگر یا هیچ اتفاقی قادر به بهم ریختن حال و هوای انسان‌هایی که قرار است به خوبی به دستورالعمل‌های کلاین گوش دهند نخواهد بود و ذهنیتی آگاهانه و عالی را در همگان ایجاد می‌نماید.

اثر ارزنده‌ای که در حال معرفی آن هستیم برای اولین بار در سال 2015 به چاپ رسید و همچنان مورد استقبال قابل توجهی قرار می‌گیرد و از نکات ویژه در نگارش آن ساده گویی و استفاده از کلمات و جملات بی‌تکلف است که راه را برای درک مطالب، آسان می‌کند. به هر حال وقتی با آثاری از این دست روبرو می‌شویم که به ما یاد می‌دهند چطور با وجود مشکلات مختلف بخندیم و گاهی اوقات از ته دل خوشحالی را لمس کنیم و در عین حال نقص‌های خودمان و اتفاقات ناراحت‌کننده پیرامونمان را بپذیریم متوجه خواهیم شد که چقدر اصولی و کاربردی و می‌توان کنترل روحیات را در دست گرفت و عاقلانه رفتار کرد.

دانلود کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب گتسبی بزرگ

درباره آلن کلاین

آلن کلاین (Allen Klein) نویسنده آمریکایی است که در روز 26 ‌آوریل سال 1938 در نیویورک متولد شده است. وی را به عنوان یکی از پیشگامان طنز درمانی می‌دانند و همسرش را در سن 34 سالگی بر اثر سرطان کبد از دست داد. کلاین که تا پیش از روی آوردن به نوشتن به صورت حرفه‌ای مشغول به فعالیت در حوزه طراحی صحنه در تلویزیون و تئاتر بود به علت روحیه طنزی که همسرش تا پایان حیاتش داشت تصمیم گرفت مطالعاتش را بر روی توسعه انسانی آغاز و متمرکز نماید. از آثار دیگر او می‌توان از: قدرت شفابخش شوخ طبعی و در آغوش گرفتن زندگی پس از از دست دادن نام برد.

کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی مناسب چه افرادی است؟

افرادی که به سادگی و برای مدت‌ها پس از حتی یک اتفاق ناراحت‌کننده کوچک خودشان را درگیر ناراحتی می‌کنند و لبخند و خوشحالی را از خود دریغ می‌نمایند حتماً باید این کتاب را برای یکبار و در صورت امکان چند بار مطالعه نمایند.

فهرست کتاب

آلن کلاین 52 راهکارش را در طی 5 بخش با این عناوین ارائه کرده است:

 • بیدار باش

 • عاقل باش

 • بزرگ شو، نه نشو

 • غش غش، خنده

 • جمع‌بندی

در بازار نشر و چاپ ایران کتاب پیش رو با ترجمه نفیسه معتکف در اختیار دوستداران قرار گرفته است.

بخش‌هایی از کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی

قبل از هر چیز رنجش و دلخوری به خود شخص لطمه می‌زند و روز او را خراب می‌کند. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای خنثی کردن دلخوری، بخشش است.

چند سال پیش نامه‌ای از یکی از خوانندگان کتاب‌هایم دریافت کردم که نوشته بود در دوازده سالگی دو بار مورد تعرض قرار گرفته بود. او حالا زنی شصت‌وهفت ساله بود و تابه‌حال در مورد این واقعه‌ی تلخ به کسی حرفی نزده بود. او سال‌ها از این قضیه سرشار از خشم و غصب بود تا اینکه یکی از نقل‌قول‌های دیل کارنگی را در کتابم خوانده بود. نقل‌قول این بود: «وقتی از دشمن خودت متنفر باشی، در اصل قدرت تسلط بر خودت را به او اعطا کرده‌ای: قدرت تسلط بر خواب، خوردوخوراک، فشار خون، سلامتی و شادی. اگر دشمنت بداند که چقدر تو را نگران و احساساتت را جریحه‌دار کرده است، با دمش گردو می‌شکند. تنفر تو به‌هیچ‌وجه به او لطمه‌ای نمی‌زند. ولی همین تنفر روز و شب و زندگی‌ات را به جهنم تبدیل می‌کند.»

آن زن می‌گفت که بعد از خواندن این مطلب، خیلی تحت‌تأثیر قرار گرفته و دل و جرئت پیدا کرده بود تا فرد متجاوز را ببخشد. او نوشته بود: «من قدرتم را پس گرفتم و زندگی‌ام متحول شده است.»

تا بعد از جریمه شدن، زنگ بیدارباش برایم به صدا درآمد. فهمیدم که جریمه شدن و گیر افتادن دست پلیس می‌تواند باعث شود سرخورده و نا امید شوم یا اینکه روحیه‌ی خوب خودم را حفظ کنم. بنابراین مورد دوم را انتخاب کردم و همراه آوازی که از رادیوی خودرو پخش می‌شد، خواندم: من آزادم، آزادم، آزادم.

تازه. کلی هم به این واقعه خندیدم. از آنجا که من فردی سن بالا هستم نه نوجوانی که تازه گواهینامه گرفته و هرگز هم جریمه نشده بودم، در دل گفتم: خدایا چه عالی، بالأخره بالغ شدم.

دلم می‌خواست نتیجه‌ی کار عالی باشد. حالا از راهی سخت‌تر یاد گرفته‌ام که بعضی از شعر‌ها قافیه ندارند و بعضی از داستان‌ها اول و وسط و آخر شفاف ندارند. زندگی یعنی تغییر و تحول، توجه به زمان حال و استفاده‌ی بهینه از آن بدون اینکه بدانی بعداً چه اتفاقی می‌افتد.

مدت زیادی طول کشید تا پی بردم که وقتی کسی در جایی گیر می‌کند، به این دلیل است که بیشتر به قصه‌ی گیر کردن خودش چسبیده است تا اینکه دلش بخواهد خودش را از آن تنگنا نجات بدهد.

حکایت و یا مهم‌تر از آن، آن‌طور که من داستان را شرح می‌دادم، باید تغییر می‌کرد. امروز به صورتی آگاهانه بر بخش‌هایی از داستان متمرکز می‌شوم که ببینم چقدر انعطاف دارم؟ به این فکر می‌کنم که عشق در زندگی‌ام چه کار‌ها که نکرده است. اکنون وضعیت تغییر کرده است و من دنیا را به شکلی متفاوت می‌بینم. توجه داشته باشید حکایت‌هایی که برای خودمان بازگو می‌کنیم، در زندگی ما نقشی اساسی ایفا می‌کنند. امروز شما چه داستانی را برای خود بازگو می‌کنید؟ اخم نکنید

توانایی درک زندگی‌مان به‌عنوان حکایت و در میان گذاشتن آن با دیگران، منشأ انسانیت است.

فرد بدبین در هر موقعیتی مشکلات را می‌بیند؛ فرد خوش‌بین هر مشکلی را موقعیت و فرصت می‌بیند.

پذیرش به معنای تسلیم نیست، بلکه به معنای درک هر موقعیت و آگاهی از این است که راهی برای عبور از آن وجود دارد.

گذشته‌ات سرنوشت تو نیست. اینکه چه کسی بودی، چه بلایی سرت آمد و تمام کلنجار‌های تو در زندگی تعیین نمی‌کند که چه کسی خواهی شد. همین است، مگر اینکه خودت اجازه بدهی.

تو متوجه می‌شوی که مجبوری مسائل را ر‌ها کنی فقط به این دلیل که آن‌ها باری سنگین هستند. پس آن‌ها را به امان خدا ر‌ها کن. ولشان کن. من که بار خودم را سنگین نمی‌کنم.

مشخصات کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی

مشخصات
نویسنده آلن کلاین
مترجم نفیسه معتکف
ناشر لیوسا
شابک 978-600-340-073-3
موضوع روان شناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 312
وزن 355 گرم

نظرات کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی

 • تهمینه ندری تهمینه ندری

  کتاب فوق‌العاده خوبیه

 • کاربر کاربر

  بسته بندی عالی و کتاب پلمپ بدون خط و خش روی جلد

 • sh حسینی sh حسینی

  کتاب خوبی هست اما قیمت روی جلدش همون 47 تومن هست ک من خریدم تخفیفی ک گذاشتن الکی هست

 • سولماز خسروی سولماز خسروی

  من نسخه الکترونیکی این کتاب رو قبلا خونده بودم انقدر عالی بود که دنبال کتابش می گشتم و بالاخره از خریدم

 • کاربر کاربر

  این کتاب نکات ساده اما مهمی داره که خیلی کمک کننده ی حال خوب برای انسان هست . موفق باشید

 • کاربر کاربر

  واقعا پیشنهاد می کنم بخونید.من نسخه الکترونیکیش رو خونده بودم اونقدر با خوندن این کتاب آروم شدم که گفتم خود کتاب رو بخرم همیشه بخونم و همراهم باشه.اگه آدم عصبی و حساس و زود رنج هستید این کتاب دیدگاهتون رو تغییر میده.

 • کاربر کاربر

  عالی بود من راضیم

 • کاربر کاربر

  توصیه میکنم

 • علی شادمهر علی شادمهر

  سلام کاربردیه و عینی،

 • فاطمه رضایی فاطمه رضایی

  کتاب با لحنی دوستانه و چاپ خوب

 • مینا محمدی مینا محمدی

  این کتاب مطالب انگیزشی و بسیار مفیدی رو ارائه میده و میتونه سبک اشتباه زندگی رو اصلاح کنه. بهتون پیشنهاد میدم حتما مطالعه ش کنید.

 • مصطفی محبوبی فر مصطفی محبوبی فر

  کاربردی

 • کاربر کاربر

  اطلاعاتی درباره روابط زناشویی در داستان را میگوید ،عالی است

 • آرزو معمار آرزو معمار

  برا دخترم خریدم راضی بود

 • کاربر کاربر

  کتاب خیلی خوبیه نوع بسته بندی هم عالی بود

 • فاطمه نصاری پوزه فاطمه نصاری پوزه

  عااااالی

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب تو نمی توانی روزم را خراب کنی