هنر ظریف بی خیالی اثر مارک منسون

معرفی و دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی اثر مارک منسون رایگان به همراه خلاصه کتاب

مارک منسون، نویسنده جوان در کتاب هنر ظریف بی خیالی با رویکردی متفاوت به مخاطبانش می‌گوید که پس از پذیرفتن محدودیت‌هایشان می‌بایست فقط روی مسائلی تمرکز کنند که به معنای واقعی از اهمیت بالایی برخوردارند. وی در این اثر تلاشش ر‌ها کردن انسان‌ها از دغدغه‌هایی است که واقعاً مهم نیستند و واقع بینی‌اش بر گیرایی کتابش بسیار افزوده است. کتاب مذکور که از سال 2016 که سال اول چاپ آن بوده تا سال 2019 یعنی در سه سال با فروش 3 میلیون نسخه‌ای و البته ترجمه‌اش به بیش از 25 زبان زنده دنیا، موجبات کسب شهرت را برای این مؤلف خوش فکر فراهم آورد. علاقه مندان نباید نام کتاب را اشتباه درک کنند و اینگونه فکر کنند که این اثر قصد دارد انسان را به این باور برساند که باید بی‌خیال همه چیز شود، نه اصلاً اینطور نیست، مارک منظورش این است که باید بی‌خیال آن مواردی شد که انسان، کنترلی در موردشان ندارد در عوض فرد باید حواسش کاملاً به مسائل اصلی زندگی‌اش باشد.

برای مثال در زندگی کنونی که داریم، می‌توانیم با صادق بودن با خودمان و شناخت نقاط مثبت و قوتمان خودمان و دیگران را در بعضی از زمینه‌ها خوشحال کنیم، حال درک این مطلب فوق‌العاده مهم است که اگر چندین مسیر را انتخاب نموده و قصد حرکت به سمت همه آن‌ها کنیم، مطمئناً عملکرد خوبی از خود به جا نخواهیم گذاشت زیرا باعث کمبود تمرکز خواهد شد. روشن بودن اهدافی که در سر داریم مؤلفه بسیار حائز اهمیت دیگری است که منسون مطرح می‌کند و اعلام می‌نماید با داشتن اهداف مشخص سختی‌هایی که بر انسان تحمیل می‌شوند، هم قابل تحمل خواهند بود و هم با آگاهی از پیامد‌های آن‌ها، کنار زدنشان برای شخص هدفگذار، امری امکانپذیر می‌باشد. تأکید نویسنده بر انتخاب ارزش‌های واقع‌گرایانه و همچنین مفید برای خود افراد و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند از دیگر مواردی است که باید از سوی انسان‌ها رعایت گردند و به هیچ وجه نباید سرسری از کنارشان گذشت.

اگرچه این کتاب می‌تواند به عنوان یک راهنمای انگیزشی هم تلقی شود اما با روشی متفاوت نسبت به سایر کتاب‌ها در این حوزه به مخاطب عرضه داشته شده است. یعنی مؤلف با جملات تأکیدی و فقط صرفاً دارای انرژی مثبت شما را بمباران نمی‌کند بلکه خطاب به خواننده اینطور اعلام می‌کند که اگر در حال حاضر از نگرانی‌ها و اضطراب‌های زیادی رنج می‌بری، بسیاری از چیز‌هایی که نگرانشان هستی اصلاً اهمیتی ندارند و تو باید با بی‌خیال شدن آن‌ها، توجهت را بر روی مسائل فوق‌العاده مهم زندگی‌ات بگذاری. استرس، خصیصه جدایی ناپذیر زندگی در این دنیا است اما اینکه آن را در مورد اصلی‌ترین موارد داشته باشی، منطقی و ارزشمند تلقی می‌گردد نه اینکه بابت هر مسأله ریز و درشتی، خود را درگیر با آن ببینی.

دانلود کتاب هنر ظریف بی خیالی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب هنر ظریف بی خیالی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب هنر ظریف بی خیالی


درباره مارک منسون

مارک منسون (Mark Manson) در سال 1984 در روز 9 مارس در ایالات متحده به دنیا آمد. وی علاوه بر نویسندگی یک مشاور و بلاگر است که اولین بار حرفه‌اش را پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه بوستون با ایجاد یک وبلاگ در مورد روابط زناشویی آغاز کرد. تأسیس یک سایت که بازدید‌کنندگانش در سال 2016 از مرز 2 میلیون نفر گذشت هم از دیگر فعالیت‌های او با پیشرفت قابل توجه به شمار می‌رود. وی که عمده نوشته‌هایش با موضوعات روانشناسی و انتخاب‌های انسان‌ها در زندگی می‌باشد، کتاب اولش را با نام «مدل‌ها، زنان را با صداقت جذب خود کنید» منتشر کرد و به فروش فوق‌العاده‌ای دست یافت.

کتاب هنر ظریف بی خیالی مناسب چه افرادی است؟

عده‌ای از انسان‌ها در دنیای امروز وجود دارند که با شلوغ کردن ذهنشان از امورات مختلف و فکر‌های گاه و بیگاه به آن‌ها، به نوعی خودشان را دچار بیماری‌های روحی کرده‌اند. بابت هر موضوعی، نگران می‌شوند و به دلایلی از جمله مشکلات جسمی که شاید خودشان نقشی در به وجود آمدن آن‌ها نداشته‌اند ناتوانی را به بخش اعظمی از وجود خود نسبت می‌دهند و اگر قرار باشد راهی را پیدا کنند تا به واسطه آن رضایتی را در زندگی کسب نمایند و دوست دارند یک روش بسیار سریع را بیابند، به این گروه از آدم‌ها خواندن این کتاب و اجرایی ساختن نکاتش را پیشنهاد می‌کنیم.

فهرست کتاب

آموزش گام به گام مفهوم بی‌خیالی در زندگی، ر‌ها کردن موارد بی‌اهمیت و تمرکز بر روی نقاط اصلی جهت پیشرفت و بهبود شرایط، توسط مارک منسون در این کتاب در قالب 9 بخش اصلی روایت شده است.

 1. تمرکز روی امور مهم و بی‌توجهی به بقیه موارد

 2. برای کاری که ارزشش را دارد رنج بکشید

 3. رنج کشیدن می‌تواند منجر به دستاورد‌هایی مثال زدنی شود

 4. بسیاری از افراد، روی ارزش‌های بیهوده متمرکز می‌شوند

 5. به جای احساس قربانی بودن، مسئولیت زندگی‌تان را در دست بگیرید

 6. اغلب هنگامی که هویتمان در خطر است، فرار می‌کنیم

 7. با پذیرفتن نقاط ضعف، تغییرات مثبت را ایجاد کنید

 8. عشق رمانتیک اگر کنترل نشود مخرب است

 9. انسان‌ها از مرگ می‌ترسند و سعی می‌کنند زنده بمانند

بخش‌هایی از کتاب هنر ظریف بی خیالی

بودایسم به ما یاد می‌دهد که هویت، یک توهم است. هر برچسبی که به خودت بزنی اعم از ثروتمند، فقیر، غمگین، موفق، شکست خورده و غیره، صرفاً ساختار‌های ذهنی هستند. این افکار و برچسب‌ها در زندگی واقعی ما وجود ندارند پس نباید اجازه دهیم که زندگی را به ما دیکته کنند. بنابراین یاد بگیرید که در مواقع لازم، از هویت خود دست بردارید.

چیزی به نام زندگی آرام و بی‌دردسر وجود ندارد تنها راهی که جلو روی شما قرار دارد انتخاب هدفی است که باید برای آن مبارزه کنید. از اهمیت نه گفتن غافل نشوید از کنار چیز‌هایی که برایتان لذت آفرین نیست عبور کنید و تمرکز خود را روی کار‌های محدودی بگذارید که عاشقانه دوستشان دارید.

ما درک درستی از معنای پیشرفت نداریم، پیشرفت وقتی اتفاق می‌افتد که ما در گذشته، شکست‌های زیادی را متحمل شده باشیم و میزان موفقیت ما بر اساس همان تعداد دفعاتی است که در کاری شکست خورده‌ایم. اگر در اطراف خود افرادی را می‌بینید که بسیار عالی عمل می‌کنند این، بدان معنی است که آن‌ها بیشتر از شما شکست خورده‌اند.

بحران‌های ما دیگر مادی نیستند بلکه وجودی و معنوی هستند. ما آنقدر چیز‌های زیاد و فرصت‌های زیادی داریم که دیگر حتی نمی‌دانیم به چه چیز‌هایی باید اهمیت دهیم.

بشر امروزی در افسرده‌ترین حالت ممکن قرار دارد دلیل این موضوع هم، افزایش تنوع در حق انتخاب است. ما هر روز برای لباسی که می‌خواهیم بپوشیم تا ماشینی که می‌خواهیم سوار شویم و حتی غذایی که می‌خواهیم بخوریم، باید از بین گزینه‌های بی‌شمار تصمیم‌گیری کنیم و همین، باعث افزایش استرس و تنش روانی شده است. اگر می‌خواهیم در دام این تنش و استرس نیفتیم باید یاد بگیریم که برای خیلی از چیز‌های زندگی تره هم خرد نکنیم و برای این کار باید در مورد مهم‌ها و نا مهم‌های زندگی خود تجدید نظر کنیم.

برای ایجاد ارزش‌های مؤثر باید لایه‌های خودآگاهی خود را توسعه دهیم و بیشتر به ارزش‌های ذاتی بپردازیم تا ارزش‌های بیرونی.

اگر می‌خواهید چگونگی مشاهده مشکلات خود را تغییر دهید باید آنچه را که برای شما به عنوان ارزش، مهم است و یا چگونگی اندازه‌گیری شکست یا موفقیتتان را تغییر دهید.

مدیر عامل‌ها به طور منظم هفته‌ای 60 ساعت کار می‌کنند آن‌ها باید تصمیمات مشکل و سختی برای سازمان‌ها بگیرند و آینده سازمان به نوعی در دستان آنهاست و سرنوشت کارمندان به آن‌ها بستگی دارد. این افراد باید صریح و در عین حال، مؤدب باشند و لازم است که با افراد مختلفی دست و پنجه نرم کنند، همچنین نباید از اخراج کردن افراد ابایی داشته باشند.

شما قربانی بی‌رحمی زندگی نیستید. سرتان را بالا گرفته و مسئولیت اتفاقات زندگی خود را بپذیرید.

هر چقدر هم که دستاورد‌های بزرگی داشته باشید، تنها زمانی احساس خوشحالی و خوشبختی می‌کنید که ارزش‌های صحیحی را دنبال کرده باشید.

مرگ، تنها پایان بشر است، برای همین هم ما به جاودانگی پس از مرگ، علاقه داریم.

مشخصات کتاب هنر ظریف بی خیالی

مشخصات
نویسنده مارک منسون
مترجم واحد ترجمه انتشارات کلید
ناشر انتشارات کلید آموزش
شابک 978-600-274-094-6
موضوع راه و رسم زندگی
رده‌بندی کتاب انگیزش و موفقیت (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 240
وزن 350 گرم

نظرات کتاب هنر ظریف بی خیالی

 • بهاره فرجلو بهاره فرجلو

  تقریبا همه سایتهای فروش کتاب، بخشی دارن با عنوان دریافت نمونه، تا چندصفحه ای از کتاب رو مطالعه کنیم بعد از اینکه محتوا، ترجمه و ... رو پسندیدیم خربد کنبم. عین فرایند خربد کتاب حقیقی از کتابفروشیهای فیزیکی. اینکه با این همه مزیت و برتری چنین امکانی نداره حیفه و جای تعجب.ممنون میشم اضافه بشه:)

 • فربد طهرانی فربد طهرانی

  در صورت خواندن کتاب پی خواهید برد که چه مواردی در پیرامون ما هست که با آن اهمیت می دهیم که نباید این اتفاق بیفتد و می توانیم انرژی و وقت خود را به مسائل دیگری که ارزنده تر است صرف کنیم. خواندن کتاب کمک خوبیبه روند فکری و تصمیم گیری خواهد کرد.

 • رضا اشراقی رضا اشراقی

  کتابی واجب برای هرفردی که میخواد زندگی شادتری داشته باشه

 • علیرضا جبارپور علیرضا جبارپور

  کتاب جالبیه. مخصوصا سبک نگارش خودمونی داره انگار نویسنده روبه روت نشسته و داره متن کتاب رو برات تعریف می کنه . به شخصه آدمی هستم که به کوچکترین چیزها اهمیت میدم ولی آقای منسن تو این کتاب به درستی میگه که جلب رضایت همه و حتی اهمیت دادن به همه جزییات از درون ما رو نابود می کنه !

 • سپهر صحرائیان سپهر صحرائیان

  ای کاش جلد کتاب رو عوض کنند خیلی بد حالته ولی محتوای فوق العاده آموزنده ای داره

 • احمد صالحی احمد صالحی

  ترجمه بهتر نیز وجود دارد ارشاد نیک خواه بهترین ترجمه است

 • کاربر کاربر

  ای کاش ایرانی ها بیشتر با خوندن کتاب های اینچنین یاد بگیرن که هر چیزی ارزش اعصاب خوردی نداره! کتاب بخونیم تا جامعه آرام تر و شاد تری داشته باشیم

 • امیررضا حاجی حسین امیررضا حاجی حسین

  پر محتوا بود مناسب برای کسانی که وسواس فکری دارن

 • فرزانه عباسیان فرزانه عباسیان

  خوندنش ازت یه آدم دیگه میسازه

 • مهرنوش دهقانی مهرنوش دهقانی

  با توجه به اینکه متن فارسی و انگلیسی رو خوندم. متن فارسی میتونست روانتر باشه.

 • علی فتاحی فر علی فتاحی فر

  این کتاب جزو کتاب هایی بود که به لیست علاقه مندی هام اضافه کرده بودم و با دیدن تخفیفی که خورده بود خریدمش . اطلاعاتی درباره محتواش نداشتم و فقط خریدم! اما با مطالعش متوجه شدم که واقعا محتوای عالی و جذابی داره و خیلی چیزها ازش یاد گرفتم و توصیه میکنم حتما مطالعش کنید ، برای من یک کتاب خاص بود. کتاب خیلی سبک هستش و صفخاتش از جنس کاغذ کاهی هستش که با عث میشه سبک باشد و خوندنش خیلی راحت میشه. در کل عالی بود و فکرشو نمی کردم.

 • الهام رضایی الهام رضایی

  خوب بود

 • امید موثقی امید موثقی

  انتظار بیشتری در مورد کیفیت فیزیکی کتاب داشتم اصلا شبیه کتاب نیست جزوه یا دفتر مشق بهش بیشتر میاد کاش نوع جلدش تغییر بدن البته این نظر منه

 • ندا برزگر ندا برزگر

  متن روون و دلچسبی داره. محتوای کتاب هم فوق العاده اس. نوشته های کتاب به نظر ساده میان اما تک تکشون هدفی دارن که به زندگی بهتر کمک میکنه. من خیلی دوستش داشتم

 • کاربر کاربر

  این کتاب ارزش چند باز خواندن دارد و می تواند استراتژی های خوبی را در مواجهه با مشکلات روزانه زندگی ارائه کند. جنس کتاب از نوعی ورق های کاهی است و خیلی سبک است و ورق زدن راحتی دارد.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب هنر ظریف بی خیالی