افسانه کاریزما اثر اولیویا فاکس کابان

معرفی کامل و دانلود pdf کتاب افسانه کاریزما اثر اولیویا فاکس کابان رایگان

افسانه کاریزما کتابی است از اولیویا فاکس که در آن به خوانندگانش می‌آموزد چگونه می‌توانند با تمرین و تلاش مستمر بالاترین سطح کاریزما را برای خود ایجاد نمایند و از آنجایی که شاید تعداد زیادی از افراد حاضر نباشند بهای آن را که تحمل برخی مصائب می‌باشد بپردازند، این موضوع به افسانه‌ای در جوامع گوناگون تبدیل گرده است. کتاب پیش رو علاوه بر شکل‌گیری یک شخصیت کاریزماتیک، راهکار‌هایی در جهت حفظ بلندمدت و همیشگی‌اش به علاقه مندان ارائه می‌کند و باور سنتی که کاریزماتیک بودن را خصیصه‌ای مادرزادی می‌داند را کنار‌زده و آن را مهارتی معرفی می‌کند که بسته به شرایط، قابل فراگیری است.

نویسنده جوان کتاب، اجزای مختلف کاریزما را در اثرش، تجزیه و تحلیل نموده و آن را به عنوان دانشی مطرح می‌کند که آموختنش موجب پیروی کردن مردم از فرد دارای کاریزما می‌شود. او معتقد است حضور در بین دیگران و ایجاد صمیمیتی پررنگ با آن‌ها به مانند آهنربایی عمل می‌کند که آن‌ها را جذب می‌نماید به گونه‌ای که همه دوست دارند جای آن شخص باشند. موفقیت‌های شگفت‌انگیزی که برای افراد کاریزماتیک رقم می‌خورند، تأثیرگذاری آن‌ها بر روی انسان‌های مختلف در زمان‌ها و مکان‌های گوناگون، متقاعدسازی جمع‌های متفاوت و الهام بخش بودن برای تعداد کثیری از افراد، بخشی از نتایج حاصل از مطالعه اثر مذکور و عمل کردن به تمرین‌هایش می‌باشد.

پایه محکمی که نویسنده بر اساس آن، کتابش را تألیف کرده یعنی مقالات و مطالعات معتبر علمی، دلیل قانع‌کننده دیگری است که مخاطبان را به سوی این اثر مکتوب می‌کشاند. اینکه می‌توان کاریزما را در مواقع متفاوت، فعال و غیرفعال کرد آن هم با ارائه مثال‌هایی واقعی از جمله نقاط عطف این اثر خواندنی می‌باشد. با تمام این توصیفات، مطالعه کتاب به صورت متمرکز و با تکرار چندباره آن، جزئیاتی را برای همگان روشن می‌سازد که در عین ساده بودن، فوق‌العاده کاربردی‌اند و بسیاری هم از آن شاید بی‌اطلاع باشند. برای مثال صحبت در مورد سه عامل تشکیل‌دهنده کاریزما که شامل: 1- حضور کامل در تعامل فعلی 2- صمیمیت دلسوزانه نسبت به دیگران و 3- نشان دادن توانایی بالا برای تحقق امور می‌باشند، ذهن مخاطب را چنان باز می‌نماید که اشتیاقش برای اجرایی یاختن مؤلفه‌های این ویژگی رفتاری، نسبت به قبل دوچندان می‌شود.

دانلود pdf کتاب افسانه کاریزما

در ادامه می‌توانید کتاب کامل افسانه کاریزما را در فرمت pdf و به صورت رایگان دانلود کنید. لینک دانلود در قسمت پایینی ویدیو قرار گرفته است. توجه داشته باشید که در بین کاربران این کتاب با نام قوانین کاریزما نیز شناخته می‌شود، اما نام صحیح کتاب، افسانه کاریزما از اولیویا فاکس کابان است. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به کتاب صوتی افسانه کاریزما به صورت رایگان نیز وجود دارد.


دانلود pdf کتاب افسانه کاریزما

درباره نویسنده، اولیویا فاکس کابان

اولیویا فاکس کابان (Olivia Fox Cabane) نویسنده و سخنران فرانسوی-آمریکایی می‌باشد که در سال 1979 در پاریس متولد شد. وی که از سال 2013 تا 2015 رهبری نوآورانه دانشگاه استنفورد را عهده دار بود از جمله شخصیت‌های برجسته وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز هم به شمار می‌رود. او همچنین دوره‌هایی را در دانشگاه‌های ام آی تی و هاروارد در زمینه اعتماد به نفس و عزت نفس برای دانشجویان برگزار کرده است که استقبال بی‌نظیری از آن‌ها شده است.

کتاب افسانه کاریزما مناسب چه افرادی است؟

اگر بسیار کنجکاو هستید که بدانید افراد کاریزماتیک با انجام چه کار‌هایی توانسته‌اند چنین شخصیتی برای خود ایجاد کنند یا سعی بر این دارید که تأثیرگذاری رفتار و کلامتان را بیشتر کنید و در صدد برقراری روابط بهتر با دیگران هستید این کتاب، توصیه بسیار خوبی برایتان می‌باشد.

فهرست کتاب

مبحث مطرح شده در کتاب افسانه کاریزما، با قلمی روان و بیانی ساده توسط نویسنده قهارش در 10 بخش اصلی با این عنوان‌ها ارائه می‌گردد:

 1. رسیدن به موفقیت در جنبه‌های مختلف زندگی با استفاده از کاریزما

 2. کاریزما مادرزادی نیست

 3. همه چیز از ذهن، آغاز می‌گردد

 4. حضور در لحظه اکنون

 5. ترکیب قدرت و مهربانی یعنی کاریزما

 6. سبک کاریزمای متناسب خود را پیدا کنید

 7. یک تصویر اولیه درست از خود به جا بگذارید

 8. غلبه بر ناراحتی‌های ذهنی و فیزیکی

 9. ناراحتی‌های ذهنی جدی نیستند

 10. به خاطر افکار منفی احساس بدی نداشته باشید

بخش‌هایی از کتاب افسانه کاریزما

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که به اندازه استیو جابز محبوب بودن چه حسی دارد؟ لحظه‌ای را تصور کنید که وارد اتاق کار خود می‌شوید و همکاران‌تان به سرعت به شما توجه می‌کنند. می‌خواهند حرف‌های شما را بشنوند مشتاق هستند مورد تأیید شما قرار بگیرند. برای افراد کاریزماتیک، این یک مدل زندگی است که هر کسی تحت تأثیر آن‌ها قرار می‌گیرد، مردم به شکل آهنربا مجذوب آن‌ها می‌شوند و احساس می‌کنند به طرز عجیبی تمایل دارند که هر طوری شده به آن‌ها کمک کنند.

مدیر عامل پیشین شرکت اپل یعنی استیو جابز که به عنوان یکی از کاریزماتیک‌ترین مدیران و رهبران کسب و کار شناخته میشه، از اول کاریزماتیک نبوده در واقع اگر سخنرانی‌های اولش رو ببینی متوجه میشی که این آدم به وضوح کمرو، خجالتی و کسل‌کننده بود. اما استیو جابز به تدریج سطح کاریزمای خودش رو در طول سال‌ها افزایش داد و این روند رشد رو میشه در سخنرانی‌های عمومیش، به وضوح حس کرد.

وقتی ازت تعریف کردن یادت باشه که این 4 مرحله رو انجام بدی: مکث کن، تعریف رو جذب کن و اگه می‌تونی ازش لذت ببر. اجازه بده اثر مثبت اون تعریف روی صورتت هویدا بشه و به طرف مقابل نشون بده که چه اثر مثبتی گذاشته، ازش تشکر کن، با گفتن جمله‌ای مثل نظر لطف شماست می‌تونی ارتباط مستحکمی رو بسازی.

افراد کاریزماتیک زندگی‌های جذابی دارند آن‌ها گزینه‌های عاشقانه بیشتری دارند کسب و کارشان رونق دارد و استرس کمتری را تجربه می‌کنند. امروزه کاریزما به دانش کاربردی تبدیل شده است آیا تابحال حس اعتماد کامل و تسلط بر شرایط را تجربه کرده‌اید؟ لحظه‌ای که به نظرتان برسد افراد تحت تأثیر شما قرار گرفته‌اند حتی همان لحظه‌ای که اشخاص پیرامون‌تان از تعجب در دلشان بگویند: وای و غرق حیرت شوند. ما الزاماً چنین تجربه‌هایی را کاریزما نمی‌پنداریم یا خودمان را کاریزماتیک حساب نمی‌کنیم زیرا تصور می‌کنیم که افراد کاریزماتیک در هر لحظه از روز جذاب هستند در حالی که واقعاً اینطور نیست.

خشمگین بودن مثل این است که لیوانی از سم بنوشید و منتظر باشید آن سم فرد دیگری را جز شما بکشد.

مهمترین لطفی که می‌توانید در حق خود و زندگی‌تان بکنید این است که در هنگام ناراحتی، راحت باشید.

کاریزماتیک بودن به این ربطی ندارد که شما چقدر وقت صرف دیگران می‌کنید بلکه در گرو تمرکز و دقتی است که شما در هر ارتباط دارید.

زبان بدن شما آینه چیز‌هایی است که در ذهن شما می‌گذرد.

تعداد بیشماری از چهره‌های سرشناس کاریزماتیک سخت تلاش کرده‌اند تا کاریزمای‌شان را افزایش دهند و آن را گام به گام بهبود بخشند اما چون ما آن‌ها را در بالاترین سطح کاریزمای‌شان می‌بینیم برایمان دشوار است که بپذیریم چنین ستارگانی همیشه اینطور اثرگذار نبوده‌اند.

برخلاف تصور عامه مردم افراد کاریزماتیک متولد نمی‌شوند تا از بدو تولد فطرتا جذاب باشند اگر کاریزما یک ویژگی ذاتی بود افراد کاریزماتیک می‌بایست همیشه جذاب و محبوب باشند در حالی که اینگونه نیست.

کاریزما سحر و جادو نیست بلکه رفتاری است قابل فراگیری. همان گونه که تحقیقات گسترده در سال‌های اخیر نشان داده‌اند، کاریزما نتیجه رفتار‌های غیرکلامی ویژه‌ای است، نه یک ویژگی اختصاصی ذاتی یا خارق العاده. یکی از دلایلی بفهمیم چرا سطوح کاریزما نوسان می‌کند این است: وجود آن وابسته به این است که شخص، این رفتار‌ها را نشان می‌دهد یا خیر.

یکی از دلایلی که کاریزما به اشتباه ذاتی تصور می‌شود این است که رفتار‌های کاریزماتیک نیز مانند بسیاری از مهارت‌های اجتماعی عموماً در سنین کودکی فراگرفته می‌شوند. در واقع مردم معمولاً آگاهانه متوجه نمی‌شوند که دارند آن‌ها را می‌آموزند، تنها رفتار‌های جدید را امتحان می‌کنند، نتایج را می‌بینند و آن‌ها را بهبود می‌بخشند و در نهایت، رفتار‌ها غریزی و ذاتی می‌شوند.

مشخصات کتاب

مشخصات
نویسنده اولیویا فاکس کابان
مترجم علی اکبر جنیدی جعفری
ناشر شباهنگ
شابک 978-600-130-195-7
موضوع راهکارهای موثر رفتار کاریزماتیک
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 366
وزن 310 گرم

نقد و نظرات کاربران در خصوص کتاب

 • ابراهیم نوری ابراهیم نوری

  فقط توجه داشته باشید که تو این کتاب نویسنده به قوانین کلی و جاذبه کاریزما اشاره داره ، در کنار این کتاب قوانین کاریزما اثر کرت دبلیو رو بگیرید که اشاره به جذبه کاریزما داره

 • کاربر کاربر

  این کتاب به صورت کاملا تخصصی و با روش های کاملا کاربردی ، راه های رسیدن به یک شخصیت جذاب و کاریزماتیک را با بهره گیری از تمرینات موثر بیان می‌کند. ممنون از خدمات شما ، این کتاب کاملا سالم به دستم رسید .

 • کاربر کاربر

  قیمت روی جلد این کتاب ۴۵ هزار تومانه. بیشتر زده

 • مهدی خسروی مهدی خسروی

  باسلام، کتاب تازه بدستم رسیده و هنوز فرصت خوندن نشده که درمورد ترجمه یا محتوا نظری بدم اما کیفیت چاپ راضی کننده بود و کاغذ هم انصافا خوب و مرغوب. درکل راضی هستم و باتوجه به اینکه کتاب 366 صفحه در قطع رقعی (21در14سانت) چاپ شده این کیفیت کاغذ و چاپ با قیمت فروش 78000 تومنی بنظرم خیلی مناسب بود.

 • کاربر کاربر

  من موقع خوندن حس میکنم نویسنده از افکار من خبر داره و هر گام میرم جلو تر این درک رو بیشتر حس میکنم

 • کاربر کاربر

  من راضیم و خوشحال از خرید این کتاب و ممنون از برای وجود این کالا در سایت

 • کاربر کاربر

  هنوز مطالعه نکردم اما عکس گذاشتم تا از کیفیت کتاب و کاغذ آن آگاه شوید

 • محمدامین باباپور محمدامین باباپور

  کتاب جذابیه. بنظرم بخونید حتما

 • علی مقدم علی مقدم

  خواندیم خوب بود بخوانید خوب است

 • فاطمه زهرا سعیدی فاطمه زهرا سعیدی

  کتاب واقعا عالی ایه هم از لحاظ محتوا و هم ترجمه.حتما بخونید

 • کاربر کاربر

  کتاب مطالب اضافی زیاد داره جوری ک میشه تو کمتر از 50 صفحه خلاصش کرد

 • محمد سعید صادقیان محمد سعید صادقیان

  کتاب راهنمای بسیار خوبی هست و به نکاتی اشاره می کنه که غالباً به اون ها بی توجه هستیم.

 • شهاب کاظمیان نژاد شهاب کاظمیان نژاد

  بسیار کتاب خوبیه و‌ به راحتی میتونه زندگیتونو تغییر بده حتما پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایید

 • سید فرنام قدیمی سید فرنام قدیمی

  میتونست از کاغذ بهتری استفاده بشه

 • اسماعیل نورزهی اسماعیل نورزهی

  عالیه... توصیه میکنم حتما تهیه کنید.حتما نکاتی توش پیدا میکنید که به کارتون بیاد... راستش رو بخواین قبل از خرید از خواندنش خیلی مطمئن نبودم(از اهمیتش باخبر نبودم)ولی حین خوندش فهمیدم چقدر کتاب مهمیه...طوری که به نظرم کاش اینارو تو مدرسه تدریس میکردند....محتوای کتاب عالیه...فهم و درک تون رو نسبت به اطرافیان تون بالا می‌برد...رفتار های اشتباهی رو که خیلی وقتا انجام میدم رو براتون معرفی و راه حل بهتون میده... درکل فوق العاده ست

 • کاربر کاربر

  برای دخترم گرفتم امیدوارم مفید باشه

 • سینا فلاح نژاد سینا فلاح نژاد

  همه‌ی توصیه‌ها و نکاتش رو نمیشه باهاشون ارتباط گرفت ولی از همه اینا یه چنتاشو بتونی بگیری کافیه.

 • افشار ابراهیمی افشار ابراهیمی

  توی برخورد با ادما و معاشرت باهاشون چیزی که مهمه کاریزما و شخصیت اون فرده و خب اگه میخواید یه فرد محبوب باشید این کتاب خیلی کاربردیه((:

 • بهاره هاشمی بهاره هاشمی

  فکر کنم ترجمه ی بهترش هم تو بازار هست کسی که ترجمه اش کرده فک کنم شغلش ترجمه کردن نیست ولی محتوا خوبه

 • محمد حسن ابراهیمی محمد حسن ابراهیمی

  خوب بود

 • کاربر کاربر

  نویسنده به جنبه های ذهنی و رفتاری کاریزما توجه داشته و خواننده رو به تقلید از رفتار افراد کاریزماتیک تشویق کرده ترجمه و چاپ کتاب به خوبی انجام شده

 • سوین علی پور سوین علی پور

  جبد و ورقه هاش خوبن کتابم کتابه خوبیه به توصیه روانشناس من خوندم

 • کاربر کاربر

  این کتاب باعث افزایش شناخت شخصیت خود و تاثیر رفتار شخص روی دیگران میشود، برای روابط کاری و اجتماعی مناسب

 • مریم اکاتی مریم اکاتی

  کتاب خیلی خوبی برای برقرار کردن ارتباط مستقیم و بی عیب و نقصه، توصیه میکنم واقعا خوبه، باید برای نتیجه گیری تمریناتش رو موبه‌مو انجام بدین

 • محمد رضا تقی زاده محمد رضا تقی زاده

  امروز کتاب رو تموم کردم خیلی کمک کننده اس تا بتونیم یک شخصیت کاریزماتیک از خودمون ارائه بدیم

 • کاربر کاربر

  ترجمه اش روون و قابل فهم نیست. اما خود کتاب خیلی خوبه اگه مترجم بهتری پیدا کردین حتما همونو بگیرین و از ترجمه نامفهوم این مترجم استفاده نکنین.

 • کاربر کاربر

  اگه تموم ادما این کتابو میخوندن شاهد رشد شخصیتی و رفتاری یک جامعه میشدیم واقعا همه تغیر رو توی اخلاق و رفتارم احساس کردن حتما بخرید و کامل مطالعه کنید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید نسخه چاپی کتاب