خرده عادت ها اثر جیمز کلییر

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب خرده عادت ها اثر جیمز کلییر رایگان

کتاب خرده عادت ها کتابی با مفاهیم جالب و دوست داشتنی از جیمز کلییر است که با دادن راه حل‌هایی جدید و پرقدرت موجب ایجاد تحولاتی در زندگی افراد می‌شود. از همین ابتدا اینگونه آغاز می‌کنیم که بسیاری از اشخاص هنوز این باور را دارند که برای رسیدن به مقصد‌هایشان باید از راه‌هایی پر پیچ و خم و طاقت‌فرسا گذر کنند وگرنه بعید است که به آنچه که اهدافشان می‌باشد برسند در صورتی که اتفاقاً همین طرز فکر اشتباه باعث دور شدن آن‌ها از سرمنزل مقصود شده است. گاهی معلوم نمی‌شود که دقیقاً چنین افکار نادرست و غالبی از کجا می‌آیند ولی چیزی که واضح و مبرهن است، یکی از اصلی‌ترین دلایل وجود چنین تفکری آموزش‌های غلطی است که در خانواده‌ها، مدرسه و یا اماکن دیگر جامعه به اذهان افراد تزریق می‌شود و یا حتی رسانه‌های اجتماعی مانند تلویزیون و اینترنت که برای جذب مخاطب از سختی‌های فراوانی که یک فرد موفق در مسیر پیمودن چالش‌هایش داشته است سخن به میان می‌آورند و طوری القا می‌کنند که شخص علاقه‌مند تصور می‌کند باید بار بزرگی از وظایف را به دوش بکشد و لذا از همان ابتدای راه منصرف می‌گردد.

طی تحقیقات انجام شده برای خلق عادات جدید بین 21 تا 30 روز زمان نیاز است و در تحقیقات جدیدتر و پیشرفته‌تر علمی مشخص گردیده که بسته به ویژگی‌های شخصی هر انسانی بین 18 تا 254 روز زمان شکل‌گیری عادات جدید، متغیر است. این حقیقت ثابت می‌کند که عادات باید در طی یک زمان میان مدت تا بلند مدت شکل بگیرند مثلاً به جای آنکه خود جیمز کلییر روزی 100 حرکت شنا برود برای خود یک خرده عادت ساخت و آن را به روزی یک شنا تبدیل کرد. این حرکت جالبش باعث شد در او عادتی ایجاد شود که سال‌ها با او همراه باشد. کلییر با تجربه شخصی‌اش و مطالعات مختلفی که داشته است، برعکس مطالب انگیزشی بی‌اساس، معتقد است باید محدودیت‌های ذهن را پذیرفت و سپس به تغییری حساب شده و پایدار دست زد. به عبارت دیگر با رفتار‌های کوچک و شاید بسیار کوچک اما مثبتی که هر روز خودمان را ملزم به انجامشان می‌کنیم دیگر احساس ناتوانی در ما پدیدار نخواهد گشت و چرخه زندگی، بسیار کارآمد و فعال خواهد شد. کتاب کم نظیر خرده عادت ها تاکنون به 18 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و بیش از 400 هزار نسخه از آن در بازار‌های جهانی منتشر شده‌اند و به فروش رفته‌اند.

دانلود کتاب خرده عادت ها

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب خرده عادت ها به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب خرده عادت ها

درباره نویسنده، جیمز کلییر

جیمز کلییر (James Clear) نویسنده آمریکایی ست که پس لز فارغ التحصیلی در رشته مدیریت در سال 2012 و بدون پیدا کردن شغلی مناسب پس از جستجوی یک ساله‌اش بلاگری را به عنوان حرفه اصلی‌اش انتخاب کرد و با ساخت یک وبلاگ، مطالبی که تجربیات آن‌ها را در زندگی شخصی‌اش داشت و از افراد مشهور هم شنیده بود را به اشتراک می‌گذاشت. کتاب خرده عادت‌ها از جمله آثار اوست که نقش عمده‌ای در شهرتش دارد.

کتاب خرده عادت ها مناسب چه افرادی است؟

بی‌شک در هر جایی از این کره خاکی انسان‌هایی زندگی می‌کنند که انگیزه‌های خود را برای دنبال کردن اهدافشان از دست داده‌اند، همچنین عده‌ای دیگر به دلیل اینکه می‌ترسند اهدافشان علی رغم پیگیری آن‌ها قابل دسترسی نباشند از ادامه مسیر سر باز‌زده‌اند. این دو دسته اگر قصد دارند با تغییر عاداتشان تفاوت‌هایی مشهود در زندگی‌شان رقم بزنند و از حال و هوای موجود، درآمده و انگیزه و توان از دست رفته‌شان را بازیابند، خواندن کتاب خرده عادت ها پیشنهادی بسیار مناسب برای آن‌ها خواهد بود.

فهرست کتاب

جیمز کلییر در کتاب مذکورش آموزه‌ها را در قالب 8 بخش با این عناوین جای داده است:

 • ایجاد عادات ماندگار با انجام کار‌های کوچک

 • عادات، زندگی را تحت کنترل دارند

 • قدرت مغز انسان در ایجاد عادات

 • انگیزه، ابزاری غیر قابل اعتماد جهت ایجاد عادات جدید

 • حفظ اراده با ایجاد عادات کوچک

 • کاربرد عادات کوچک در تمامی جنبه‌های زندگی

 • خلق هدف مشخص

 • اندازه‌گیری پیشرفت

بخش‌هایی از کتاب خرده عادت ها

به محض آنکه شروع به کار کنید و حس کنید که برای ادامه دادن آن آزادید، طبق تاثیر روانی شروع کار، دشواری حس شده در شما تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. درست مثل قوانین فیزیک بالاترین حد اصطکاک در ابتدای حرکت به وجود می‌آید. هنگامی که در حرکت هستید در نتیجه شتاب حرکت، همه چیز برایتان آسانتر خواهد شد.

می‌توان برده احساسات شد یا آن‌ها را به بردگی گرفت بسته به اینکه چه کسی افسار را در دست بگیرد.

مبارزان برنده ابتدا به پیروزی می‌رسند و سپس وارد میدان نبرد می‌شوند در حالی که مبارزان مغلوب ابتدا وارد میدان نبرد می‌شوند و سپس در پی پیروزی می‌گردند.

اگر ایده‌هایت را اجرا نکنی می‌میرند.

قوانین را به خوبی فرا بگیر تا بتوانی به راحتی آن‌ها را زیر پا بگذاری.

یک سفر هزار مایلی، با اولین قدمی که برمی دارید آغاز می‌شود.

من یک مغز هستم واتسون، بقیه فقط اعضایی اضافی هستند.

انجام کار‌ها به طور مداوم است که به زندگی‌مان شکل می‌بخشد و نه به طور هر از گاه.

طراحی ساختار خرده عادت‌ها به گونه‌ای است که قبل از انجام کار هرگز حس دشوار بودن کار به شما دست نخواهد داد. یک مزیت آغازین که با انجام کار اضافه، بیشتر از آن برخوردار خواهید شد. به یاد می‌آورید که در ابتدا چگونه از 30 دقیقه تمرین ورزشی‌ام صحبت کردم و آن را در نظرم همچون کوه بزرگی مجسم کرده بودم. دشواری آن تمرین در نظرم فوق‌العاده زیاد بود حسی که از دشواری آن داشتم بیشتر از دشواری واقعی آن بود اما هنگامی که تصمیم گرفتم از یک حرکت شنای روی زمین شروع کنم و به همان روال ادامه دادم دشواری از پیش حس شده به میزان چشمگیری پایین آمد. تعیین خرده عادت‌ها بهترین راه برای پایین آمدن دشواری از پیش حس شده در هر پروژه‌ای می‌باشد.

همچنین آغاز کردن کاری حتی به کوچکترین روش ممکن ذهنتان را به واقعیت نزدیک می‌کند و این بسیار پراهمیت است. قبل از اقدام به انجام کاری، ذهنتان سختی انجام آن کار را تصور می‌کند پیش‌بینی اولیه من از یک تمرین ورزشی 30 دقیقه‌ای به سختی صعود به قله اورست بود اما چنین تصوری اشتباه بود. اغراق در مورد سختی کار‌هایی که به تلاش ذهنی یا جسمی فوق‌العاده زیادی نیاز دارند بسیار معمول است. هنگامی که با تکنیک اجبار به شروع، خود را مجبور به انجام یک حرکت شنای روی زمین کردم و توانستم 30 دقیقه کامل ورزش کنم به این نتیجه رسیدم که حس دشواری از پیش حس شده‌ای که داشتم تا چه حد مضحک بوده است.

انگیزه‌های بزرگ اگر نتیجه‌ای به همراه نیاورند بی‌ارزش هستند برای مثال من می‌توانم بگویم که هر روز دو ساعت ورزش خواهم کرد اما اگر هرگز ورزش نکنم آن میزان انگیزه ابتدایی دیگر معنایی نخواهد داشت. در واقع انگیزه بدون عمل به اعتماد به نفس شما آسیب خواهد زد طبق تحقیقات انجام شده افراد به مرور زمان توانایی خود کنترلی خود را بسیار دست بالا می‌گیرند.

هر موفقیت بزرگی بر پایه شالوده‌ای که پیش از آن پایه‌ریزی کرده‌ایم استوار می‌شود. هنگامی که به عقب بر می‌گردید می‌بینید که همه چیز با قدم کوچکی که در آن مسیر برداشته‌اید آغاز شده است. بدون انجام آن حرکت شنا احتمالاً من هنوز درگیر این بودم که چگونه برای رفتن به باشگاه یا به طور مرتب خواندن و نوشتن، خود را با انگیزه کنم.

کار کمی انجام دادن تا حد فوق‌العاده زیادی بزرگتر و بهتر از هیچ کاری انجام ندادن است. کار کمی انجام دادن در هر روز تاثیر بسیار بیشتری دارد از اینکه حجم زیادی از کار را در یک روز انجام دهید.

شناخت ذهن می‌تواند به طرز شگفت‌انگیزی در ساخت عادت کمکمان کند، زیرا با چنین دانشی می‌توانید از راهکار‌های بهتری استفاده کنید. در مورد بخش‌های فعال و منفعل ذهن خواهیم آموخت و اینکه چگونه این دو بخش در شکل دهی رفتار‌های روزمره با یکدیگر همکاری می‌کنند.

مشخصات کتاب خرده عادت ها

مشخصات
نویسنده جیمز کلییر
مترجم زهرا صادقی
ناشر میلکان
شابک 978-600-7845-89-9
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 240
وزن 300 گرم

نظرات کتاب خرده عادت ها

 • صلاح الدین علایی صلاح الدین علایی

  این کتاب تکان دهنده است ...نحوه ی شکل گیری عادت ها به صورتی روشن و ریز بیان کرده...اینکه چه عواملی عادتها رو تشدید یا ضعیف میکنن...تاثیر عادتهای خوب و بد در بلند مدت و برآیند اونها..منطق و بینش درستی داره...

 • reza salimi reza salimi

  محتوای این کتاب مثل کتاب (اثر مرکب) و (برتری خفیف) و (قدرت عادت) هست هر 4تاش یک مفهوم به شکلای مختلف توضیح میدن

 • کیمیا کلهری کیمیا کلهری

  عالیترین کتابیه که میتونید به خودتون هدیه بدید از خوندنش لذت ببرید و یاد بگیرید فقط یه مقدار برگه هاش نازکه

 • فهیمه بشکند فهیمه بشکند

  پیشنهاد میشه ژورنالش رو هم تهیه کنید

 • کاربر کاربر

  این کتاب با اسم عادت های اتمی هم در بازار موجوده ولی این ترجمه بهتره.

 • مهدی رستمی مهدی رستمی

  کتاب پر مفهومی است برگه های کاهی داره کیفیت چاپ پایینی دارد اما در کل کتاب خیلی خوبیه

 • محمد جواد هاشمی محمد جواد هاشمی

  خرده عادت ها یا mini habits کارهای کوچکی هستن که با عادت و انجام هر روز اون ها در زمان طولانی تغییرات بزرگی میتونید ایجاد کنید که این کتاب در این موضوع میتونه راهنمای خوبی باشه

 • پرستو وحیدی پرستو وحیدی

  کتاب خوب و پر محتوایی هست توصیه میکنم حتما بخونید

 • آرش فرهودی آرش فرهودی

  من معمولا شماره های داخل متن کنار کلمات که رفرنس مربوط به پاورقی است را در پایین صفحه دنبال کرده و نگاهی به اصطلاح مربوط به آن در پاورقی میکنم. عجیب اینجاست که در این کتاب داخل متن پر از شمارهای رفرنس به پاورقی وجود داره ولی در پایین صفحات اثری از پاورقی نیست. واقعا به این ناشر باید مدال طلا که نه الماس داد بخاطر این شاهکارش. تا حالا همچین سوتی بزرگی در هیچ کتابی ندیدم. وااااقعا متاسفم برای نشر کتاب به این صورت. البته همونطور که گفتم موضوع کتاب عالیه و چنین ایرادی رو داره

 • مبینا صفری مبینا صفری

  چاپ کاهی علاوه بر سبک بودن باعث میشه بازتاب نور چشم رو اذیت نکنه و برای محیط زیست هم خوبه

 • امیر حسام اخوان پور امیر حسام اخوان پور

  کتابی بسیار موثر برای تمامی سنین . خیلی کتاب دوست داشتنی هست و حتما لازم هست که چند بار خوانده بشه(حتما لازم نیست به محض اینکه کتابو تموم کردید دوباره بخوانید ولی حتما چند وقت یکبار نگاهی بهش بندازید) و موضوع اصلیش در مورد اثر خارق العاده عادت های کوچیکی هست که میتونه معجزه ای رو براتون تو آینده رقم بزنه . فقط کافیه این کتابو بخوانید و خودت به قدرت خرده عادتها پی ببیرید.

 • وحید زارعی وحید زارعی

  برخلاف کتابهای بازاری این کتاب با جنبه های علمی بر مهمترین نقطه ضعف انسان یعنی عادات تمرکز داشته و راهکارهای مناسب برای جایگزینی عادات بد با عادات خوب رو داره

 • حمید حاجی بابایی حمید حاجی بابایی

  در مورد خود کتاب اگر تصمیمی در مورد ایجاد و بهبود عادت ها در زندگی دارید ولی نمی‌دونید چطور و از کجا شروع کنید بهتره این کتاب رو چند بار بخونید من قبل از خرید نسخه فیزیکی چند بار فایل صوتیش رو گوش کردم و مثبت ترین جنبه های نسخه فیزیکیش اینه که مثال های تصویری داخلش داره و در انتهاش پی نوشت و رفرنس داره در کل اگر بهش اعتقاد داشته باشین برای شروع خیلی کمک میکنه.

 • نرگس سادات حسینی نرگس سادات حسینی

  من این بار دوم بود که این کتاب تهیه می کردم بار اول برای هدیه بود و خودم کتاب ندیده بودم وگرنه این بار دوباره از همین انتشارات خریداری نمی کردم کتاب خوبی و ترجمه خوبی ولی فونت ریز و نازک بودن صفحات که باعث شده نوشته ها مشخص باشه از زیر صفحه چشم خسته می کنه به خصوص به خاطر رنگ کاهی کتاب من این کتاب و کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها به خاطر مترجم کتاب ها از انتشارات ملیکان سفارش دادم ولی الان راضی نیستم از کیفیت چاپ این کتاب ها کتاب های خوبی هستند و ارزش خواندن دارند ولی کاش با کیفیت بیشتری بود قیمت روی جلد کتاب 45 تومن و برای سال 99

 • کاربر کاربر

  اون قدی خوب هست و نکات آموزنده داره کا وقتی شروع کردم به خوندن متوجه نشدی کی یک ساعت شد و ۷۰ صقحه از کتاب رو خوندم

 • مریم عباسی مریم عباسی

  من یکسال پیش این کتاب بهم هدیه شد و با خوندنش حالم شگفت زده عااالی شد، فقط یک نکته اینکه من همیشه مطالب رو خلاصه نویسی میکنم و هز چند ماه یکبار میخونم، این باعث شده که مطالب توی زندگی روزمره واسم کاربردی باشه چون به یاد میارمشون

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب خرده عادت ها