فن بیان را قورت بده اثر مجتبی مصطفایی

معرفی و دانلود کتاب فن بیان را قورت بده اثر مجتبی مصطفایی رایگان به همراه خلاصه کتاب

مجتبی مصطفایی از نویسندگان جوان ایرانی در کتاب فن بیان را قورت بده، با تحقیقات و تلاشی که در این زمینه انجام داده است به شما کمک می‌کند تا بتوانید با تسلط بر فنون سخنوری، از صحبت کردن و یا سخنرانی در جمع‌های گوناگون هیچ هراسی نداشته باشید. پرداختن به جزئیات و پرهیز از کلی گویی در این اثر باعث شده است که مخاطب پس از مطالعه آن با دقت و حوصله و انجام تمرینات آن به صورت مداوم و بدون وقفه به نسخه‌ای از خود در گفتگو‌ها و سخنرانی‌ها دست پیدا کند که همواره آرزویش را داشته است. به عبارت دیگر، هر چه این کتاب با انرژی بیشتر و تمرکز بهتری خوانده شود و به توصیه‌هایش عمل گردد دستاورد عظیم‌تری برای خواننده آن خواهد داشت.

در میان افرادی که دوست دارند فن بیان فوق‌العاده‌ای داشته باشند شاید کمتر کسی به معنای واقعی حاضر به صبوری و پشتکاری در این مسیر باشد ولی این نکته، بسیار مهم است که خوانندگان صرف این کتاب بدون به کار بستن تمرین‌ها، کمترین استفاده ممکن را از آن خواهند برد و مطمئناً آنچه که مدنظرشان بوده است را محقق نخواهند کرد. این موضوع تا به امروز به خیلی از انسان‌ها ثابت شده است که کتاب‌های خوب ارزش بیش از یکبار مطالعه را دارند. چرا که همواره نکاتی هستند که در بار اول خواندنش از نگاه علاقه مندان دور می‌ماند و در تکرار خواندن آثار، این نقاط خالی پوشانده می‌شوند و با تمرکز بیشتر دیگر موردی از دست رفته قلمداد نمی‌گردد. مؤلف اثر هر آنچه که یک شخص برای تقویت فن بیان به آن نیاز دارد را مطرح نموده و موجب شده تا کیفیت فن بیان مخاطبش به دو بخش: قبل از خواندن کتاب و بعد از مطالعه آن و انجام تمرین‌هایش تقسیم گردد.

دانلود کتاب فن بیان را قورت بده

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب فن بیان را قورت بده به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب فن بیان را قورت بده

درباره مجتبی مصطفایی

مجتبی مصطفایی متولد 2 خرداد ماه سال 1371 در تهران می‌باشد که از جمله افتخاراتش، تأسیس مجموعه گام برتر در 17 سالگی می‌باشد. وی علاوه بر تدریس، مشاور برخی از مؤسسات آموزشی کشور نیز هست. او همچنین موفق به دریافت مدرک از آکادمی ام پی تی اتریش گردیده و آثار پرفروش دیگری از جمله: «خودتو شارژ کن»، «فن بیان کودکان» و «بی‌مصرف نیستی»، را هم تألیف نموده است.

کتاب فن بیان را قورت بده مناسب چه افرادی است؟

آسان و روان صحبت کردن، آرزوی بسیاری از اشخاص است اگر شما هم چنین خواسته‌ای از خود دارید و می‌خواهید در جمع‌های مختلف، خودنمایی کنید و با فن بیان قدرتمند، روی شما حساب ویژه‌ای باز کنند مطمئن باشید این کتاب و آموزه‌هایش فقط برای خود شما نوشته شده است.

فهرست کتاب

مجتبی مصطفایی در کتاب مذکورش، مطالب را با چینشی هوشمندانه پس از مقدمه کوتاهی که سخنانی از زبان خودش می‌باشند در سیزده فصل طبقه‌بندی نموده است. در فصل اول به چگونه خواندن کتاب و توضیحی در مورد تمرین‌ها پرداخته است. در فصل دوم از اهمیت فن بیان گفته و تعریفی کامل از آن را برای درک بیشتر ارائه نموده است. فصل سوم مجالی است برای توضیح بیشتر درباره ترس از سخنرانی و راهکار‌هایی جهت مقابله با آن. در فصل چهارم پس از معرفی اعتماد به نفس، از اهمیت و راه حل‌هایی برای افزایش آن، سخن به میان آورده است. در فصل پنجم نکاتی را راجع به محتوا، گوینده و شنونده بیان نموده، در فصل ششم فرصت را مغتنم دانسته است تا از اصول متقاعدسازی و عملکرد و مکانیزم مغز هنگام متقاعدسازی بگوید. فصل هفتم عنوان جالبی دارد و آن حاضر جوابی است که نویسنده به تکنیک‌های آن و نمونه‌هایی از بزرگان اشاره کرده است. فصل هشتم در مورد صداسازی، تأثیر داشتن صدای خوب و تمریناتی مربوط به آن، آموزه‌هایی را در اختیار علاقه مندان قرار می‌دهد. در فصل نهم تعریف بداهه گویی و قالب‌های آن در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد. فصل دهم داستان گویی آنهم به صورتی جذاب و گام به گام، شرح داده شده است. در فصل یازدهم به انتخاب نویسنده، اجزای طنز، الگو‌های طنزپردازی و به صورت کلی، هنر طنزگویی مورد توجه و تأکید قرار گرفته است. فصل دوازدهم، لیستی از کلمات پرقدرت به خواننده ارائه می‌شود و در کنار آن، نکاتی به او گوشزد می‌گردند تا پس از پی بردن به اهمیت کلمات قوی، چگونه از آن‌ها در جهت قدرت بخشیدن به فن بیانش استفاده کند و نهایتاً فصل سیزدهم، زبان بدن، معانی مختلفش و حوزه‌های کاربردی آن توضیح داده می‌شود تا شخص بتواند مهارت کلامی و بدنی خود را همزمان تقویت کند و به صورت کاملاً مجهز در مکان‌های مختلف ظاهر شود. تمرین‌های هر فصل هم در قسمتی با عنوان لقمه فن بیان آمده‌اند که می‌بایست انجام و تکرار شوند.

بخش‌هایی از کتاب فن بیان را قورت بده

تناسب صحبت‌های شما با مخاطب هم بسیار مهم است شما حرفی که به یک استاد دانشگاه می‌زنید را مسلماً نمی‌توانید به یک دانش‌آموز مدرسه‌ای بزنید یا بالعکس. دقت کنید که مثال‌هایی که برای یک فرد خردسال می‌زنید با یک فرد بزرگسال به یک شکل نیست.

اگر بخواهیم فن بیان را به ساده‌ترین و بهترین شکل ممکن تعریف کنیم می‌توانیم بگوییم فن بیان یعنی توانایی صحبت کردن در هر زمان، مکان و هر شرایطی متناسب با مخاطب با بالاترین تأثیر، یعنی شما وقتی فن بیانتان قوی باشد می‌توانید در هر جایی که باشید و هر زمانی که در آن حضور داشته باشید بدون توجه به شرایط، اثرگذارترین صحبت‌ها را برای مخاطب خود داشته باشید.

اگر به زبان ساده‌تر بخواهم بگویم، یعنی برای شما فرقی نمی‌کند که صبح است یا شب، جلوی ده نفر می‌خواهید صحبت کنید یا صدنفر، جلوی مخاطبان می‌خواهید صحبت کنید یا جلوی دوربین فیلمبرداری، جلوی رئیس جمهور صحبت می‌کنید یا مردم عادی .... شما در هر شرایطی بالاترین میزان اثرگذاری را خواهید داشت.

نکته مهم اینجاست که ما معمولاً نمی‌توانیم به خوبی خودمان را ارزیابی کنیم پس برای ارزیابی خودتان در زمینه فن بیان ببینید کدام یک از این پارامتر‌ها را دارید. یعنی ببینید هنگام صحبت کردن دیگران را به خوبی جذب می‌کنید؟ می‌توانید در بالاترین تأثیر صحبت کنید؟ و همینطور سایر پارامتر‌هایی که نام بردیم را هم مورد بررسی قرار دهید هر چقدر این پارامتر‌ها بیشتر و بالاتر باشد فن بیان شما هم قوی‌تر است.

کمی دقت کنید ما از اول صبح که از خواب بیدار می‌شویم تا انتهای شب که دوباره در رختخواب قرار می‌گیریم، مدام در حال ارتباط برقرار کردن با دیگران و استفاده از مهارت‌های ارتباطی خود هستیم. یعنی شما از همان اول صبح که از خواب بیدار می‌شوید می‌گویید: سلام صبح بخیر و آخر شب و موقع خواب شب بخیر می‌گویید. حالا شما بگویید مهمترین جز مهارت‌های ارتباطی ما چیست؟ مگر می‌شود جواب، چیزی غیر از کلام ما باشد؟

در واقع بیش از 70 درصد ارتباط ما را کلام و اجزای مرتبط با آن تشکیل می‌دهد و اگر نتوانیم به خوبی آن را مدیریت کنیم قطعاً اتفاقات خوبی برایمان رخ نخواهد داد. بار‌ها و بار‌ها دیده‌ام افرادی را در مکان‌های مختلف که بسیار با استعداد و با مهارت بالا هستند اما چون فن بیان و مهارت‌های کلامی بالایی ندارند متأسفانه مثل فروشنده‌ای هستند که اجناس بسیاری در فروشگاه خود دارد اما قادر به فروش آن‌ها نمی‌باشد.

مشخصات کتاب فن بیان را قورت بده

مشخصات
نویسنده مجتبی مصطفائی
ناشر سخنوران
شابک 9786222157821
موضوع فن بیان
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
نوع کاغذ تحریر
نوع چاپ دیجیتال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 231
وزن 200 گرم

نظرات کتاب فن بیان را قورت بده

 • کاربر کاربر

  واقعا عالی بود دمتون گرم هم محتوای به شدت قدرتمندی داشت و هم بسیار جذاب بود برای مکالمات روزمره و حرفه ای خییییلی کمک می‌کنه ممنون از این کتاب عالی

 • محمد شهری محمد شهری

  من تا به حال در زندگی‌ام کتابی را به پایان نرسانده بودم، اما این اولین کتابی بود که ظرف یک هفته، آن را به پایان نرساندنم و دوباره شور و شوق خواندن آن را دارم. واقعاً متن بسیار بسیار زیبا و ساده‌ای داشت. در رابطه با مطالبی که استاد مصطفایی در این کتاب نوشته است، واقعاً حرفی برای گفتن نیست. اصولاً من فرد خجالتی بودم و نمی‌توانستم آن طور که می‌خواهم با دوستانم صحبت کنم، اما با انجام دادن مداوم تمرین های این کتاب، روز به روز بهتر شدم و توانستم چنان محبوبیتی بین دوستان و آشنایانم پیدا کنم که نگویید و نپرسید. خلاصه بگم، حرف نداشت. واقعاً نویسنده این کتاب دست مریزاد دارد.

 • زهره خلج زاده زهره خلج زاده

  چند تا کتاب فن بیان خوندم ولی هیچ کدوم به این خوبی نبود خوبیش اینه که حاشیه نرفته و مطالب به درد بخور رو گفته. تو پایان هر فصل هم تمرین داره و این عالیه ممنون از نویسنده و

 • Amirhosein Motamedi Amirhosein Motamedi

  کتاب خیلی قشنگ و پر محتوایی هست واقعا از مطالعش لذت میبرم.

 • عباس رفعت پور عباس رفعت پور

  بسیار عالی بود بهترین و موثر ترین کتابی بود که تا الان خوندم واقعا تاثیر گذاره و من الان بعد از خوندنش فن بیانم نسبت به قبل هزار درجه پیشرفت کرده

 • پارسا هموله پارسا هموله

  فوووووووق العاده بود من واقعاً این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم ممنون از این که این کتاب رو گذاشتید

 • زهرا علیپور یگانه زهرا علیپور یگانه

  از زمان تحویل و خود بسته بندی و قیمتش،،راضی بودم...

 • محمد فراهانی محمد فراهانی

  محتوای کتاب ساده و بسیار الکی انگار داری رمان میخونی چرت و‌پرت گفته این نویسنده

 • میلاد طاهری میلاد طاهری

  کتاب مگه میشه بد باشه اگه تمیرناتش رو انجام ندید به کارتون نمیاد

 • کاربر کاربر

  کتاب عالی خیلی روان و قابل فهم من موندم دوستانی که میگن تمرین نداره این همه تمرین انتهای هر فصل و نمی بینند به نظر من که خیلی بیشتر از این حرف ها می ارزه به شدت راضیم

 • مهدی شیرشیراز مهدی شیرشیراز

  تقریبا هفتاد درصد کتاب در مورد اهمیت فن بیان است و هر فصلی قسمت عظیمی راجب اهمیت ان بخش صحبت میکند خب قطعا برای ما اهمیت داشته که این کتاب خریدم و توقع داشتیم راجب فن بیان صحبت شود تا اهمیت ان. اسم این کتاب باید اهمیت فن بیان باشد تا فنون فن بیان . ما بقی کتاب راجب فن بیان است و مطالب پیش پا افتاده ای است که در گوگل هم موجود است و خواندن این کتاب با نخواندن ان یکی است.

 • کاربر کاربر

  از نظر محتوا خوب هست ولی به نسبت قیمتش زیاد هست

 • آریا فیضه آریا فیضه

  هیچ وقت نسبت به تولید ایرانی حس خوبی نداشتم این کتاب هم اگر بخوام مثال بزنم چی هست مثل اینکه شما بخواهید یاد بگیرید قرمه سبزی بپزین این کتاب میاد به شما از فواید قرمه سبزی و مواد تشکیل دهنده میگه و آخرشم نمیگه چجوری قرمه سبزی بپزین و در کل بار آموزشی خوبی نداره

 • کاربر کاربر

  خیلی با کیفیت و پرمحتوا به شدت به تقویت فن بیان کمک میکنه و یه کتاب بسیار کامله ممنون از نویسنده و به خاطر این کتاب ارزشمند

 • کاربر کاربر

  لطفا قیمت رو بیارید پایین قیمتش بالاست بر خلاف اکثر کتاب های دیجی

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب فن بیان را قورت بده