آدم های سمی اثر لیلیان گلاس

معرفی و دانلود کتاب آدم های سمی اثر لیلیان گلاس رایگان به همراه خلاصه کتاب

لیلیان گلس کتابی را در مورد افرادی که می‌توانند باعث بدبختی دیگران شوند را نوشته و نام آن را، آدم های سمی گذاشته است. وی با برشمردن 30 نوع از رفتار‌های این نوع از افراد، خواننده‌ها را به این فکر وا می‌دارد که خصیصه‌های مربوط به آدم‌های سمی شاید در خود آن‌ها نیز وجود داشته باشد. عامه پسند بودن این کتاب موجب می‌شود علاوه بر بعد روانشناسانه‌ای که دارد، برای سرگرمی مخاطبان هم مناسب باشد و با تصویر واضحی که از انسان‌های سمی جوامع ارائه می‌کند، درک و فهم مخاطبان را برای شناخت بهتر آن‌ها بالا ببرد. یکی از مشخصه‌های آدم‌های سمی این است که باعث بیمار شدن انسان‌هایی می‌شوند که بیشترین معاشرت را با آن‌ها دارند. پس اگر شما شخصی سمی را در زندگی شخصی یا کاری‌تان دارید که تعاملات زیادی با او دارید، سعی کنید هر چه زودتر او را ترک کنید.

لیلیان گلس اعتقاد دارد دروغگو بودن، تکبر زیاد و همچنین فرصت طلب بودن از دیگر عیوب آدم‌های سمی است و اگر انسان‌ها در مواقعی مجبورند که با اینگونه از اشخاص در تماس باشند راه‌هایی وجود دارد که کمترین آسیب ممکن را از آن‌ها ببینند. اما قبل از نحوه برخورد با آن‌ها در رفتار‌هایشان، ابتدا باید قدرت شناخت این بخش از جامعه را در خود تقویت کنند. نویسنده با هوش بالای خود و تحقیقات بسیاری که در این زمینه داشته است به بیان نکته فوق‌العاده‌ای می‌پردازد و تأکید می‌کند که لزوماً افرادی که در مقابل برخی، سمی هستند در برابر بعضی دیگر ممکن است اصلاً رفتار مضر نداشته باشند و همین چند چهره بودن، گاهی شناخت آن‌ها را کمی مشکل می‌کند. صلح طلب بودن ویژگی دیگری است که گلس را بسیار محبوب‌تر می‌کند. اینکه او در مقابل انسان‌های سمی به هیچ وجه، متوسل شدن به خشونت را راهکاری مناسب نمی‌داند و بجای آن، راه حل‌های مناسب را ارائه می‌نماید از ذکاوت و فراست او حکایت می‌کند.

البته علی رغم آنچه که از مؤلف کتاب انتظار می‌رود، خیلی عمیق به بیان موارد مطروحه نپرداخته و تا حدی سطحی، موضوعات و مثال‌ها را بیان نموده است. البته دلیل اصلی این اتفاق را می‌توان نگرانی او نسبت به مسموم ساختن اذهان افراد مخاطب انسان‌های سمی دانست یعنی وی همینکه افراد، روی شناخت انسان‌های سمی کار کنند و نحوه شناسایی و رفتار با آن‌ها را بیاموزند از نظرش کافی است و صرفاً پرداختن به عمق مسأله را لازم نمی‌داند. اهمیت به روح و روان ساکنین کره خاکی تا حدی برای لیلیان گلس اهمیت دارد که او از هیچ تلاشی برای آگاه ساختن آدمی دریغ نمی‌نماید و می‌کوشد فضای آلوده به اتفاقات ایجاد شده توسط آدم‌های سمی را با راه حل‌هایش خنثی نموده و ما را به این باور برساند که به جای قربانی بودن، می‌توانیم در چنین شرایطی، تعیین‌کننده و موفق باشیم.

دانلود کتاب آدم های سمی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب آدم های سمی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب آدم های سمی

درباره نویسنده، لیلیان گلاس

لیلیان گلس (Lillian Glass)، متخصص ارتباط و زبان بدن آمریکایی است که در می‌امی ایالت فلوریدا متولد شده است. او همچنین مفسر شبکه‌های تلویزیونی است که در زمینه‌هایی از قبیل ارتباطات بین فردی در مصاحبه‌هایی تاکنون شرکت نموده. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه بردلی و کارشناسی ارشدش را از دانشگاه میشیگان دریافت کرده و در سن 24 سالگی موفق به دریافت دکترای خود از دانشگاه می‌نسوتا گشت. وی سابقه انتخاب به عنوان یکی از ده زن برتر شاغل به انتخاب مجله گلمور را هم در کارنامه دارد. از آنجایی که او به عنوان تهیه‌کننده و کارگردان هم فعالیت‌هایی را تاکنون داشته است، در سال 2016 مستندی را هم تهیه و هم کارگردانی کرد که در جشنواره‌های گوناگون، 40 جایزه را از آن خود نمود.

کتاب آدم های سمی مناسب چه افرادی است؟

افرادی که بسیار به شناختن اشخاصی که با آن‌ها در ارتباط هستند، اهمیت می‌دهند و هرگز نمی‌خواهند رفتار‌های مضر آن‌ها باعث تأثیرات منفی در زندگی‌شان شود و در عین حال با یک بیان ساده قصد دارند نسبت به این موضوع و خصیصه‌های آدم‌های مورد نظر، آگاه شوند منبعی بسیار مناسب را پیش روی خود می‌بینند. در نگاهی کلی، آن‌هایی که علاقه‌مند به شناخت ویژگی‌های مربوط به افراد سمی به صورت سطحی و نه خیلی جزئی و علمی هستند و دوست دارند سرگرم هم شوند، کتاب خوبی را جهت مطالعه انتخاب نموده‌اند و علاوه بر کمک به آن‌ها در ایجاد تعاملات بهتر و دارای ارزش افزوده بالا، اطلاعات عمومی آن‌ها را در مورد یکی از مباحث حیاتی زندگی بالا می‌برد.

فهرست کتاب

کتاب مذکور در ابتدا با مقدمه‌ای از نویسنده و سپس مقدمه‌ای از مترجم آغاز می‌گردد و پس از آن، مطالب در 12 فصل طبقه‌بندی می‌شوند. فصل‌هایی با این عناوین:

 • آیا فردی سمی در زندگی شما هست؟

 • رفتار‌های سمی

 • چه چیزی باعث می‌شود افراد سمی در ارتباط با دیگران اینگونه رفتار کنند

 • روش‌های شناخت افراد سمی

 • 30 نوع مختلف از افراد سمی

 • مناسب‌ترین روش‌ها برای مقابله با افراد سمی

 • ده شگرد برای مقابله با افراد سمی

 • انتخاب شیوه برخورد با توجه به جایگاه فرد در زندگی شما

 • راه‌های مقابله با خشم و آسیب‌های ناشی از روابط سمی

 • علائم ظاهری افراد سمی

 • بهبود روابط با فرد سمی

 • ر‌ها شوید و به دنبال زندگی اتان بروید

بخش‌هایی از کتاب آدم های سمی

اگر با هیولا زندگی کنید هیولا می‌شوید این می‌تواند هم خوب و هم بد باشد. شما باید چشم انداز خود را حفظ کرده و بدانید چه موقع است که می‌توانید یک صحنه بد را ترک کنید.

او یک قلدر روشن فکر است فقط عقاید و نظرات وی اهمیت دارد و هیچکس نمی‌تواند عقاید خود را تغییر دهد یا ذهن خود را به سمت ایده‌های جدید یا دیدگاه‌های نو باز کند. او سریع صحبت می‌کند و به نظر می‌رسد اگر می‌خواهید نظر خود را تغییر دهید برای همه چیز پاسخی دارد او معمولاً دیگران را مرتباً مورد انتقاد خود قرار می‌دهد.

هرگز زهر و سم ناشی از این افراد را درون خود نریزید و در مقابل آن‌ها سکوت نکنید زیرا این کار باعث آسیب‌های روانی و جسمی زیادی در شما می‌شود و حتماً به روش‌های گفته شده، خشم خود را ابراز کنید و با گفتن جملاتی مانند: حرف، باد هواست یا شوخی می‌کرده است، خود را گول نزنید.

آدم‌های سمی ممکن است یک روز بله و روزی دیگر نه بگویند در واقع آن‌ها واقعاً نمی‌دانند چه می‌کنند و چه کسانی را در اطراف خود دارند. این باعث می‌شود کار با آن‌ها بسیار دشوار و ناامیدکننده باشد.

افراد سست اراده، غیر فعال و پرخاشگر و بدون ریشه و فاقد روده و ستون فقرات هستند. آن‌ها به هر جهت باد میوزند و در تصمیم‌گیری مشکل دارند.

هرگز با کسی که دروغ می‌گوید تحت هیچ شرایطی تجارت و معاشرت نکنید از این گذشته اگر او راحت دروغ گفت، او نیز بسیار راحت می‌تواند کار‌های بدتر دیگری را نیز انجام دهد.

از بیان عبارات و گفته‌های سمی به یکدیگر بپرهیزیم تا باعث شعله ور شدن آتش دشمنی و کینه نباشیم.

می‌خواهید زندگی پاکیزه و غیرسمی داشته باشید، شرط اول این است که با خود و دیگران روراست باشید.

شما نمی‌توانید رضایت خاطر همه را جلب کنید پس در فکر رضایت باطنی خود باشید.

آگاه شدن از وضعیت خودتان، نظیر نحوه لباس پوشیدنتان یا رعایت نظافت یا نحوه صحبت و برخوردتان با دیگران، می‌تواند موقعیت و محبوبیت شما را در نظر دیگران ارتقا بخشد. پس از مرور و بررسی موارد ذکر شده ممکن است دریابید تغییر برخی از آن‌ها برایتان میسر نیست ولی شاید مواردی هم در میان آن‌ها باشد که در شما هست و با آگاهی از آن‌ها می‌توانید در خود تغییر و تحول ایجاد کنید و تصویر سمی خود را در نظر دیگران تغییر دهید. دقت کنید که اگر پاسخ خود شما به حتی یکی از این سؤالات مثبت بوده است، شما به خودکاوی و خودسازی نیاز دارید.

دوستی‌های بی‌محتوا، رفاقت‌های ناامن، عشق‌های بی‌دوام، خانواده‌های پریشان و از هم گسسته، از محصولات روابط مسموم و ارتباط میان جان‌های ناخالص و ارتباطات سطحی یا نمایشی است. آدم‌هایی که شناخت کافی حتی نسبت به خویشتن خویش ندارند وارد ارتباط با فردی دیگر می‌شوند که برایشان غریبه‌تر از خود است.

ناحیه پیشانی در مغز انسان و در قسمت لایه فوقانی آن به نام قشر مغز یا کورتکس دارای 9 عملکرد اساسی رفتاری و هیجانی در انسان است که وجه تمایز اصلی بین انسان و حیوان است. این نه عملکرد عبارتند از: 1- توازن و نظم بدن سالم 2- ارتباطات عمیق و توجه حسی بی‌مانع 3- تنظیم عواطف و متعادل‌سازی هیجانات 4- انعطاف‌پذیری 5- هم حسی و همدلی 6- توانایی شناخت خود 7- مهار و هدایت ترس 8- حس شهودی و دریافت بی‌واسطه 9- اخلاقیات

افراد سمی در ارتباطات حسی، همدلی، مهار خشم، اخلاقیات، احساس خویشتنی مستقل، که دارای حرمت ذات باشد و به ویژه تمرکز بر حال و احوال طرف مقابل به مشکل برمی خورند و حتی گاه، بدون قصد و نیت آزار رساندن به دیگران باعث آزار آن‌ها می‌شوند.

بهتر است قبول کنیم که برخی از رابطه‌های دونفره به هیچ وجه ثمربخش نیست و باید از اصرار بر حفظ آن دست بردارید. افرادی هستند که رفتار‌هایشان تأثیراتی کاملاً سمی در زندگی شما دارد پس منطقی‌ترین کار برای شما، پایان دادن به این رابطه به منظور نجات آینده و وقت و زندگی‌تان است.

مشخصات کتاب آدم های سمی

مشخصات
نویسنده لیلیان گلاس
مترجم نهضت صالحیان (فرنودی) - مینا فتحی (عرفانیان)
ناشر نشر درسا
شابک 9786003360211
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 376
وزن 428 گرم

نظرات کتاب آدم های سمی

 • یاسمین حجازی یاسمین حجازی

  کتابی که من خرید کردم با ترجمه: مینا فتحی بود در صورتیکه کتابی که بدستم رسید مترجمش فرد دیگری بود. همین کتاب با ترجمه افراد دیگه و به قیمت های خیلی پایین تر در سایت بود پس بی دلیل این مترجم را انتخاب نکردم! و اگه فروشنده کتاب رو موجود نداشت نباید تو سایت اعلام میکرد!!!!

 • امید ریخته گر امید ریخته گر

  آدم های سمی یکی از بهترین کتاباییه که تو عمرم خوندم و به همه هم پیشنهاد میکنم. راه کایی کاملاً منطقی برای رویارویی و مقابله با افراد سمی که کم هم نیستن تو زندگیمون. مهم ترین ویژگی این کتاب، البته به نظر من، اینه که مطالبش اصلاً رویایی نیستن و همشون کاملاً عملین. حتماً پیشنهاد میکنم بخرید و بخونیدش.

 • مایده خانی مایده خانی

  برای همه ما پیش میاد در روابط با اطرافیانمون به نقطه های تاریکی برمیخوریم، این کتاب خیییلی روان و ساده راهکارهایی برای حل این گونه مشکلات ارائه میده...شدیدا این کتاب رو به عزیزان توصیه میکنم

 • حامد فاطمیان حامد فاطمیان

  در زندگی همه ما، اغلب افرادی پیدا می شوند که سمی هستند، یعنی با افکار منفی شان به زندگی ما صدمه می زنند و ما را از رسیدن به اهداف مان دور می کنند. این آدمها از دیدن پیشرفت و موفقیت در زندگی سایرین خوشحال نمی‌شوند و تلاش می‌کنند تا بقیه را از رسیدن به موفقیت بازدارند. تعداد این گونه افراد در دوره ای که ما در آن زندگی می کنیم زیاد است و بویژه تهدیدی برای جوانترها محسوب می شوند. به همین دلیل باید آگاهی و مهارت لازم برای شناسایی این افراد و مهار کردن اثرات سوء آنها را بدست آوریم. به نظر من کتاب آدم‌های سمی همان ابزاری است که به ما کمک می‌کند که چگونه نقش افراد سمی را در زندگی‌ شناسایی، کنترل و خنثی کنیم. به همین دلیل مطالعه دقیق آنرا به همه هموطنان عزیز توصیه می کنم.

 • عسل یوسف نژاد عسل یوسف نژاد

  به نظر من هر کسی در هر شرایطی باید این کتاب رو بخونه، بسیار مفیده و باعث میشه از آسیب هایی که افراد به روح و روان ما میزنن جلوگیری کنیم. با خوندنش میفهمیم معنی پنهان رفتار آدم های اطرافمون چیه و چطور باید باهاشون برخورد کنیم. شدیدا به افراد درونگرا توصیه میکنم که معمولا عادت به سکوت در برابر آدم های سمی دارن. با دونستن علت و تکنیک های مقابله رفتارهای سمی میتونی ذهنت رو از تبدیل شدن به سطل انرژی های منفی آدم ها به یک صفحه کاغذ سفید تبدیل کنی. و وقتی تکنیک هارو انجام میدی نسبت به خودت احساس رضایت وصف ناپذیری میکنی. به من خیلی کمک کرده. از اون کتاب هاست که همیشه باید روی میز و در دسترس باشه.

 • nastaran ahmadi nastaran ahmadi

  بعد از خوندن این کتاب راحت تر میتونید با آدم هایی که تحملشون براتون سخته کنار بیاید و یاد میگیرید چه جوری با هر کسی برخورد کنید.

 • کاربر کاربر

  واقیعت اینه که آدمهای سمی از آدم های مفید بیشتر هست. مطالعه این کتاب را برای چگونگی برخورد با آدمهای سمی توصیه میکنم.

 • حسین پاشائی حسین پاشائی

  ادبیات خوب و روانی دارد و قابل فهم است

 • سید سعید شورگشتی سید سعید شورگشتی

  کتاب های انگیزشی عالی هستند مخصوصا این کتاب و این ناشر ممنون از که همینی که سفارش داده بودم رو به دستم رساند و خریدی امن و مطمئن برام رقم زد .....

 • کریم کریمی سیاحت کریم کریمی سیاحت

  قبل از ازدواج توصیه می شود این مترجم خیلی خوبه مابقی خیلی غلط دارن

 • رسول نوروزیه رسول نوروزیه

  کتابی روون و عامیانه که در شناخت افراد سمی زندگیتان کمک میکند

 • مهدی بهمنی مهدی بهمنی

  برای اینکه ادمهای اطرافمون رو خوب بشناسیم عالیه و رودست نداره. مترجم هم که نیاز به تعریف نداره. والدین سمی هم ترجمه مینت فتحی هست وعالیه

 • زهرا امیرزاده زهرا امیرزاده

  عالی بود بخونید حتما

 • شلیر حسینی شلیر حسینی

  خوب بود

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه مطالب آموزنده جدیدی داره اما انتظار ترجمه بهتری داشتم کمی مطالبش پیچیده بودن و به ترجمه روان تری نیاز داشتن. در کل برای دانشجویان و علاقه مندان به مطالب روانشناسی کتاب مناسبی هستش

 • کاربر کاربر

  کاش پارسال با این کتاب آشنا میشدم . از خیلی چیزا میتونستم جلو گیری کنم

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب آدم های سمی