جادوی فکر بزرگ اثر دیوید جی شوارتز

معرفی و دانلود کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید جی شوارتز رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب جادوی فکر بزرگ کتابی ارزنده از دیدید جوزف شوارتز می‌باشد که به راستی از بهترین آثاری است که در زمینه رشد و موفقیت فردی به نگارش درآمده است. اثری که بیش از 6 میلیون نسخه از آن در کشور‌های مختلف دنیا منتشر و به فروش رفته است. بار‌ها توسط بزرگان موفقیت از آن یاد شده و علاقه مندان بسیاری به خواندنش مبادرت ورزیده‌اند. خواندن این کتاب باور اشرف مخلوقات بودن انسان را به او یادآور می‌شود و تأکید می‌نماید که هیچ فردی نباید توانمندی‌هایش را نادیده و یا دست کم بگیرد. جادوی فکر بزرگ که سابقه حضور در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز را هم دارد یکی از راهکار‌هایش برای آدم‌ها تقویت افکار مثبت توسط آن‌ها در ذهنشان است به گونه‌ای که بتوانند با جلوگیری از نفوذ افکار منفی به اصلی‌ترین لایه‌های فکری‌شان، به شیوه‌ای مناسب در موقعیت‌های گوناگون تصمیم‌گیری نمایند.

شوارتز معتقد است انسان‌های موفق بیش از آنکه باهوش باشند دارای طرز تفکری بسیار خوب هستند که باور موفق بودن را در آن‌ها ایجاد کرده و قدرتمند می‌سازد. حال اینکه چگونه باید در چنین مسیری پای نهاد برایش توسط مؤلف روش‌هایی پیشنهاد می‌گردد که به گفته خودش فقط برای مطالعه نیستند بلکه می‌بایست آن‌ها را به کار بست. تعریف بزرگ فکر کردن از نخستین مفاهیمی است که مؤلف به آن اشاره می‌نماید و اینگونه توصیفش می‌کند: پس از تعریف یک هدف به هیچ وجه نباید توانایی‌هایمان را دست کم بگیریم و باید از زدن برچسب ناتوان به خودمان بپرهیزیم. مثال هم مطرح می‌کند از جمله اینکه حتی در کلام هم باید مراقب بود و از جملات منفی دوری کرد و در راه دنبال کردن اهداف از استدلال‌های کوچک و توهین‌ها خم به ابرو نیاورد.

دیگر موردی که از نظر نگارنده اثر با اهمیت می‌باشد مهارت رهبر بودن است که برخلاف باور‌های گذشته امروزه ثابت شده است که قابل یادگیری است و نویسنده 4 نکته مهم برای دستیابی به جایگاهی همچون یک رهبر باکفایت را عنوان کرده و سپس به توضیحاتی در مورد آن می‌پردازد. با ادامه مطالعه سطر‌های کتاب پیش رو سه روش برای افزایش قدرت باور هم پیش پای مخاطب قرار داده می‌شوند، روش‌هایی مانند: فکر کردن به موفقیت و اتفاق‌های خوب، یادآور شدن این موضوع به خود که همیشه بهتر از آنچه که فکر می‌کنیم هستیم و اندیشیدن به اهداف بسیار بزرگ که با صحبت‌های بیشتر نویسنده قدرتمند کتاب، منظورش بیشتر و بهتر درک می‌گردد. به طور کلی می‌توان این نتیجه را از خواندن جادوی فکر بزرگ گرفت که مطالعه چندین باره‌اش و عمل کردن به چیز‌هایی که بیان نموده، استمرار و پشتکاری را برای علاقه مندان به موفقیت به ارمغان می‌آورد که جایگاه اجتماعی و درآمدی آن‌ها را طی یک مدت زمان مشخص، دگرگون می‌نماید و آرامش و ثروت و حال خوب از اصلی‌ترین دستاورد‌های این رویداد، خواهند بود.

دانلود کتاب جادوی فکر بزرگ

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل جادوی فکر بزرگ به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب جادوی فکر بزرگ

درباره دیوید جی شوارتز

دیوید جوزف شوارتز (David J. Schwartz) نویسنده آمریکایی است که در روز 23 مارس سال 1927 در این کشور متولد شد. او در دوران حیاتش علاوه بر نویسندگی با سخنرانی‌های انگیزشی‌اش اراده بسیاری از افراد را در آن‌ها بیدار کرد و انگیزه فوق‌العاده‌ای برای پیگیری اهدافشان به آن‌ها بخشید. وی در سال 1959 کتاب جادوی فکر بزرگ را تألیف کرد که نقش عمده‌ای در شهرتش ایفا کرده است و سرانجام در روز 6 دسامبر سال 1987 در 60 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

کتاب جادوی فکر بزرگ مناسب چه افرادی است؟

بسیاری از کارآفرینان و صاحبان کسب و کار مخاطبان اصلی جادوی فکر بزرگ هستند. همچنین اشخاصی که قصد راه‌اندازی یک حرفه را برای خود و البته گسترشش را دارند خواندن این اثر مکتوب برایشان پیشنهاد بسیار مناسبی خواهد بود. در ضمن تمام انسان‌هایی که می‌خواهند اهدافشان را قابل دسترس بدانند و در برنامه‌ریزی اقدامات و عمل به آن‌ها در جهت رسیدن به خواسته‌هایشان کمی دچار شک و تردید هستند هم نباید از خواندن کتاب مذکور بی‌نصیب بمانند.

فهرست کتاب

اثر فوق‌العاده الهام بخش جادوی فکر بزرگ در 13 فصل مطالبش را بدین شرح جای داده است:

 • باور کنید موفق خواهید شد

 • خود را از بهانه تراشی نجات دهید

 • اعتمادسازی کنید و ترس را از بین ببرید

 • چگونه بزرگ فکر کنید

 • طرز تفکر خلاق و چگونگی آرزو کردن

 • شما همانی که فکر می‌کنید، هستید

 • برای هر کاری درجه یک باشید

 • تبدیل نگرش‌های خود به حامیانتان

 • راجع به اشخاص درست فکر کنید

 • عادت عمل پیدا کنید

 • تبدیل شکست به پیروزی

 • بهره‌گیری از اهداف در پیشرفت

 • اندیشیدن مانند یک رهبر

بخش‌هایی از کتاب جادوی فکر بزرگ

به مسائل آنطور که هست نگاه نکنید بلکه آنطور که می‌توانند باشند به آن‌ها نگاه کنید. تجسم کردن به همه چیز ارزش می‌بخشد. یک متفکر بزرگ همیشه آنچه را می‌توان در آینده انجام داد تجسم می‌کند او در زمان حال گیر نمی‌کند.

امید داشتن یک نقطه شروع است اما امید برای به دست آوردن پیروزی به عمل کردن نیاز دارد.

هر وقت، خواسته‌ای باشد راه رسیدن به آن هم هست.

تفکری که هوش شما را هدایت می‌کند بسیار مهمتر از میزان هوش شما است.

هنگامی که باوری دارید ذهنتان راهی برای انجام دادن آن پیدا می‌کند.

مشکل روانی چه بزرگ باشد و چه کم معالجه زمانی شروع می‌شود که فرد یاد بگیرد از بیرون کشیدن خاطرات منفی از بانک حافظه خود دست بردارد و به جای آن خاطرات مثبت را بیرون بکشد.

در ایجاد دوستی پیشگام باشید رهبران همیشه این کار را می‌کنند برای ما آسان و طبیعی است که به خود بگوییم: بگذار او اولین حرکت را انجام دهد بگذار آن‌ها با من تماس بگیرند بگذار اول او حرف بزند.

این فکر را در اعماق ذهن خود قرار دهید ابتدا با عمل به ایده‌هایتان به آن‌ها ارزش دهید.

ترقی نصیب افرادی می‌شود که به پیشرفت ایمان دارند و برای دستیابی به آن می‌کوشند.

هر روز اقدام به کار‌ها و تفکرات مثبت کنید تا با کمک آن بتوانید تمام افکار منفی را از میان ببرید.

هنگامی که باور کنید می‌توانید کاری را انجام دهید نحوه انجام آن پیدا خواهد شد. چگونگی انجام کار همیشه برای شخصی که باور دارد می‌تواند این کار را انجام دهد روشن خواهد شد.

از گفتن یا حرف زدن چیزی نمی‌آموزیم بلکه با پرسیدن و گوش دادن یاد می‌گیریم.

مردم آنچه را که در خود می‌بینیم در ما می‌بینند بنابراین رفتاری که فکر می‌کنیم لیاقت آن را داریم جذب می‌کنیم.

شکست فقط یک حالت ذهنی است و نه بیشتر.

ترکیبی از پافشاری و آزمایش کردن فرمول پیروزی و رسیدن به موفقیت است در این مسیر بمانید اما روش‌های جدیدی را امتحان کنید تا بفهمید چه چیزی بهترین اثر را دارد.

ذهن همان چیزی است که از آن تغذیه می‌کند.

عمل کردن ترس را درمان می‌کند.

این واقعیت از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است: هر انسانی خواه در هند یا ایندیاناپولیس زندگی کند خواه نادان باشد یا درخشان، متمدن یا غیر متمدن، جوان یا پیر، این میل را دارد که می‌خواهد احساس مهم بودن کند.

وقتی جنگ با افراد حقیر را نمی‌پذیرید برنده می‌شوید مبارزه با افراد کوچک شما را به اندازه آن‌ها پایین می‌آورد.

با مشکلات و موانع وقتی بروز پیدا می‌کنند برخورد کنید. آزمایش یک فرد موفق در توانایی‌اش در از بین بردن همه مشکلات، قبل از عمل کردن نیست بلکه در توانایی یافتن راه حل برای مشکلات هنگام مواجه شدن با آنهاست.

هیچ چیز مطلقا هیچ چیز در این زندگی، رضایت بیشتری برای شما به ارمغان نمی‌آورد از دانستن اینکه در مسیر موفقیت هستید و هیچ چالشی بزرگتر از بکارگیری حداکثر توان خودتان نیست.

به یاد داشته باشید کار اصلی رهبر، فکر کردن است و بهترین روش برای آمادگی برای رهبر شدن، فکر کردن است.

موضوع این است: متفکران بزرگ، متخصص ایجاد تصاویر مثبت، آینده نگرانه، خوش بینانه در ذهن خود و دیگران هستند. برای بزرگ فکر کردن باید از کلمات و عباراتی استفاده کنیم که تصاویر ذهنی بزرگ و مثبتی ایجاد می‌کنند.

وقتی کاری را انجام می‌دهیم که اشتباه پیش می‌رود، دو اتفاق منفی رخ می‌دهد. اول، احساس گناه می‌کنیم و این احساس گناه، اعتماد به نفس را از بین می‌برد دوم، افراد دیگر دیر یا زود متوجه می‌شوند و اعتمادشان به ما را از دست می‌دهند.

موضوع، روشن است افرادی که کار‌هایی را در این دنیا انجام می‌دهند منتظر انگیزه نمی‌مانند تا آن‌ها را به حرکت درآورند آن‌ها انگیزه‌شان را به حرکت در می‌آورند.

تا زمانی که به خودتان باور نداشته باشید هیچکس دیگری به شما باور نخواهد داشت.

مشخصات کتاب جادوی فکر بزرگ

مشخصات
نویسنده دکتر د. شوارتز
مترجم ژنا بخت‌آور
ناشر نشر فیروزه، نشر مروارید
شابک 9789649048505
موضوع مهارت های زندگی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 314
وزن 350 گرم

نظرات کتاب جادوی فکر بزرگ

 • حمیدرضا سالاری حمیدرضا سالاری

  اگه قرار باشه یک کتاب رو انتخاب کنم و به دیگران توصیه کنم بدون شک این کتابه.

 • Mahdi Ranjbar Mahdi Ranjbar

  این کتاب میتونه زندگی شما رو به مسیر موفقیت و خوشبختی رهنمود کنه خلاقیت شما رو آزاد میکنه نکته قابل توجه این سبک کتاب ها , اجرایی کردن محتوای آن هاست , و در صورتی که مطالعه کنید و عمل نکنید فقط اطلاعاتتون بالا رفته

 • کاربر کاربر

  من مدت ها بود که دنبال یه کتاب روانشناسیه عالی و درجه یک بودم و بلاخره این کتاب رو پیدا کردم و هر چقدر هم که بخونم ازش خسته نمیشم . مطمئن باشین اگه این کتابو بخونین و بهش عمل کنین حتما موفق می شین . پیشنهاد می کنم بخونین و از خوندنش لذت ببرین .

 • سینا رحیمی سینا رحیمی

  عالی حتما باید بخونید

 • محمد پارسا تیموری محمد پارسا تیموری

  خوب بود ولی برگه هایش بی رنگ بود

 • اکبر بنیادی اکبر بنیادی

  تو نوشتاری زیاد دقت نشده ، مثلا بعضی کلمات (باید)باد نوشته شده یا (کار) کا نوشته شده . در کل کالاها تون وارسالی تون خوبه

 • طه اشرفی طه اشرفی

  برای ایجاد انگیزه خوبه ولی ارزش دوبار خوندن رو نداره

 • فرشاد شایسته فرشاد شایسته

  به همه پیشنهاد می کنم حداقل 5 بار این کتاب رو با حوصله بخونن تا به عمق مطلبی که نویسنده می خواسته بگه، پی ببرن

 • سیدسینا سیدکریمی سیدسینا سیدکریمی

  عالیه و واقعا توصیه میکنم که حتما خونده بشه

 • یوسف شیخی زازرانی یوسف شیخی زازرانی

  اگر می خواهید زندگی تون تغییر اساسی کنه حتما این کتاب رو بخونید

 • سحر دلاوری سحر دلاوری

  راضی بودم

 • فاطمه دهقانی فاطمه دهقانی

  کتاب خوبی حتما بخونید

 • فرشته امیرراشد فرشته امیرراشد

  توصیه میکنم تهیه کنید

 • امیر اسلامی امیر اسلامی

  خوب

 • Reyhane Ariyannejad Reyhane Ariyannejad

  سالم رسید ممنون

 • مریم آخوند نصیری مریم آخوند نصیری

  خییییلی کتاب خوبیه

 • احمد لطفی احمد لطفی

  در این کتاب نه تنها زیبا اندیشیدن و قدرت مافوق ذهن جز به جز توصیف شده بلکه شیوه پرورش عالی ذهن و آموزش بسیار زیبا جهت کنترل و مدیریت افکار در رسیدن به اهداف بزرگ بصورت کامل و دقیق بیان شده است.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب جادوی فکر بزرگ