شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس

معرفی و دانلود کتاب شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس رایگان به همراه خلاصه کتاب

ریچل هالیس در کتاب متفاوتش، شرمنده نباش دختر، اثری در زمینه خودسازی بانوان و موفقیت آن‌ها خلق کرده است و ایده کلی و خارق العاده را مطرح می‌نماید. او به زنان تمام سرزمین‌ها در کتابش می‌گوید که اگر کاری را به خاطر خودشان انجام داده‌اند و می‌دهند، به هیچ وجه نباید شرمنده باشند حتی اگر هیچکس آن‌ها را درک نکرد از نظر وی مهمترین ویژگی آن کار، احساس درونی بسیار خوبی است که در آن زن ایجاد می‌نماید و به عبارت دیگر می‌تواند دلنشین حسی باشد که رخ می‌دهد و بسیار ارزشمند خواهد بود. هالیس با آوردن لیستی از خاطرات و تجربیات شخصی‌اش در این کتاب اثری را رقم زد که یکی از پرفروش‌های نیویورک تایمز لقب گرفت و مورد استقبال بسیاری از خوانندگان تا به امروز بوده است. به گفته خودش او پس از شنیدن آهنگی از دمی لواتو خواننده معروف و محبوب آمریکایی قصد می‌کند تا کتابی را با الهام از آن به رشته تحریر درآورد و نامش را بگذارد: تأسف بی‌تأسف، همچنین عنوان می‌کند زمان زیادی را صرف اندیشیدن آنچه که می‌خواسته به روی کاغذ بیاورد کرده است و نهایتاً به این نتیجه رسیده است که به دور از کلیشه‌ها به زنان هم عصر و البته بعد از خود یادآوری نماید که باید هر چه زودتر بهانه‌ها و تنبلی را کنار گذاشته و به فراگیری مهارت‌هایی بپردازند که باعث دستیابی آن‌ها به موفقیت شود.

او به شدت معتقد است شرمساری آنهم بخاطر پی‌گیری اهداف اصلاً معنایی ندارد و به جای آن باید دختر‌ها و زنان جوامع مختلف از جای خود برخیزند و آنچه را که از انجامش لذت می‌برند را به منصه ظهور برسانند. ریچل هالیس با آموزه‌های گوناگونش به خوانندگان می‌گوید که زندگی‌شان تنها و تنها به آن‌ها و تصمیماتی که اتخاذ می‌کنند بستگی دارد و ریشه این تصمیمات از امید‌های آن‌ها نمی‌آید بلکه وابسته به علاقه و برنامه‌ریزی است که دارند و بابتشان انجام می‌دهند. مؤلفه‌های دیگری که در شرمنده نباش دختر مطرح می‌گردند تأکید بر این نکته دارند که باور به خود و توانایی هاست که از زنان، انسان‌هایی قدرتمند می‌سازد و تردید و دودلی نسبت به اینکه ممکن است در مسیر جستجوی اهداف، شکست بخورند برعکس آن‌ها را از یک زندگی عالی دور می‌سازد. گوش کردن به حرف روح یعنی همان بعد از وجود انسان که همواره به او می‌گوید در صورت باور داشتن خودش چه کار‌هایی که از او سر نخواهد زد و چه افق‌هایی از موفقیت را کشف خواهد کرد، تأکید دیگر مؤلف خوش قلم این کتاب می‌باشد. با اصرار و پافشاری مفاهیمی که ادامه دار عنوان می‌شوند و بیشتر و بیشتر باز می‌شوند، علاقه مندان با تمام وجودشان متوجه خواهند شد که کنار گذاشتن عذرخواهی و تبدیل شدن به شخصی که پتانسیلش را دارند تا چه حد قابل دسترسی است.

دانلود کتاب شرمنده نباش دختر

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب شرمنده نباش دختر به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب شرمنده نباش دختر

درباره ریچل هالیس

ریچل هالیس (Rachel Hollis) نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی است که در سال 1983 در ایالات متحده متولد شد. وبلاگ‌نویسی از دیگر مشاغل این مؤلف به شمار می‌رود که فعالیت‌های او در شبکه‌های اجتماعی و انتشار تصاویری از خود در آن‌ها موجب جلب توجه بسیاری از علاقه مندان شده است. وی که سابقه حضور در بین 30 کارآفرین برتر زیر 30 سال را هم دارد، شرکتی به نام chic media را هم تأسیس کرده است.

کتاب شرمنده نباش دختر مناسب چه افرادی است؟

کتاب معرفی شده، آنقدر هوشمندانه و پس از تحقیقات میدانی و علمی مناسب گردآوری شده است که فارغ از جنسیت، مناسب تمام افرادی است که در دنبال کردن رویا‌هایشان، دچار کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس هستند. در عین حال از آنجایی که خود نویسنده کلمه دختر، خواهران، زنان و ... را در نام و مفاهیم کتابش آورده است می‌تواند یکی از بهترین پیشنهاد‌های مطالعاتی برای زنانی باشد که می‌خواهند بدون شرمندگی اهدافشان را دنبال کنند.

فهرست کتاب

کتاب خودسازی مذکور به همت مؤلفش در سه بخش با عنوان‌های:

 1. بهانه‌هایی که باید کنار بگذارید

 2. رفتار‌هایی که باید یاد بگیرید

 3. مهارت‌هایی که باید کسب کنید

تهیه و تدوین شده است. هر کدام از این سه بخش در چند سرفصل جزئیاتشان را به مخاطبان ارائه می‌نمایند و خانم‌هایی که مطالب، به صورتی ویژه برایشان مطرح گردیده است با مطالعه چندین باره این فصول، منظور اصلی نویسنده را درک خواهند کرد.

بخش‌هایی از کتاب شرمنده نباش دختر

خواهران من، بین شما و مقصدی که می‌خواهید به آن برسید، تنها یک چیز وجود دارد و آنهم میل و خواسته خود شماست.

اگر آگاهانه تصمیم بگیرید که بدون اهمیت دادن به نظرات و افکار دیگران زندگی کنید، بهترین و ر‌هایی بخش‌ترین تصمیم زندگی‌تان را گرفته‌اید.

چه می‌شود اگر به راهتان ادامه دهید؟ چه می‌شود اگر به خودتان باور داشته باشید؟ و نه فقط شما، اگر تمام زنان در سرتاسر دنیا تصمیم بگیرند تصورات خود را از کسی که هستند جایگزین انتظارات دیگران کنند چه می‌شود؟

رفتار‌هایتان، شیوه‌ای است که هر روز و به طور مداوم از خودتان بروز می‌دهید، رفتار‌هایتان عادت‌های شما هستند، کار‌هایی که می‌کنید، حرف‌هایی که می‌زنید و طوری که زندگی‌تان را می‌گذرانید. آنچه باید در مورد رفتار‌هایتان بدانید این است که همه یک نوع انتخاب هستند.

باید انتخاب کنید که مثبت باشید و فرصت‌ها و برکت‌های روزانه زندگی را ببینید شما خودتان افکارتان را انتخاب می‌کنید و هیچ فکری وجود ندارد که بدون اجازه شما در ذهنتان ماندگار شده باشد، بنابراین هرگاه شروع کردید به منفی نگری، دست نگه دارید. حرف‌های نفرت‌انگیز را از خودتان دور کنید، صدایشان را ساکت کنید سپس آن‌ها را با افکار خوب جایگزین کنید، نکته امیدوار‌کننده این کار این است که چه در دوره‌ای خوب از زندگی‌تان قرار داشته باشید چه در دوره‌ای سخت متوجه می‌شوید که توانایی کنترل دیدگاهتان را نسبت به ماجرا دارید.

آیا تا به حال لحظه‌ای را تجربه کرده‌اید که در آن با انگیزه و پرانرژی آماده حرکت به سوی هدفتان باشید؟ شاید می‌خواستید وارد مسیر کاهش وزن شوید شاید می‌خواستید ادامه تحصیل بدهید شاید داشتید برای شرکت در نیمه ماراتن، تمرین می‌کردید. هر چه بود آماده انجام دادنش بودید و ناگهان یک نفر سر راهتان قرار گرفت.

من دوست شما ریچل هستم و می‌گویم که من، دوران سخت و دردناکی را پشت سر گذاشته‌ام، می‌گویم با من بدرفتاری شده، احساس زشت بودن و بی‌ارزش بودن و کافی نبودن داشته‌ام، آن هم به هزاران شکل مختلف اما تصمیم گرفتم زندگی‌ام را اصلاح کنم. من زندگی‌ام را اصلاح کردم و بار‌ها و بار‌ها علیه دروغ‌ها و باور‌های اشتباه جنگیدم. با نگاه به حقیقت چنین قدرتی را به دست آوردم نه با توجه کردن به نظرات دیگران شما هم می‌توانید این کار را بکنید.

رویایتان هرچه هست متعلق به شماست نه من، مجبور نیستید چیزی را توجیه کنید چون تا زمانی که به دنبال تأیید و تصدیق دیگران نباشید نیازی به اجازه آن‌ها ندارید. در واقع وقتی این نکته را درک کنید و به این باور برسید که نیازی نیست رویایتان را برای بقیه توجیه کنید و برایش دلیل بیاورید آن وقت است که به طور واقعی وارد مسیری شده‌اید که به آن کس که مقدر شده، باشید، ختم می‌شود.

تو یه دنیای بی‌عیب و ایراد دقیقاً موقعی که تفاوتهاتون رو می‌فهمید یه بزرگتر و عاقلتر جلوتر می‌یاد و بهتون یاد می‌ده که باید بها بدید. اون‌ها باهاتون قدم می‌زنن و از حقایق زندگی می‌گن و احتمالاً بهترین راه رو نشونتون می‌دن. مثلاً اینکه چطور موهاتون رو مثل شخصیت مونیکا تو سریال دوستان وقتی به باربادوس بود دربیارید، تو یه دنیای بی‌عیب و ایراد اون‌ها تشویقتون می‌کنن تا خودتون باشین.

پیشرفت شخصی برای همه به یک شکل نیست باید با شخصیت شما جور باشد و به شیوه‌ای انجام بگیرد که مناسبتان است در غیر اینصورت جواب نمی‌دهد و اثر بخش نخواهد بود. در مورد هدفتان جدی و در مورد راه رسیدن به آن انعطاف‌پذیر باشید.

اکثر زنان بدون در نظر گرفتن محیطی که در آن بزرگ می‌شوند یاد می‌گیرند که برای یک زن خوب بودن باید به چشم بقیه خوب به نظر برسند. مشکل ماجرا اینجاست که با این کار اجازه می‌دهید دیگران ارزش شما را تعیین کنند. تعجبی ندارد که نصف زنانی که من می‌شناسم از اضطراب و افسردگی رنج می‌برند. آن‌ها زیر فشار موج انتظارات و نظرات دیگران غرق شده‌اند، به ما یاد داده‌اند که اگر دیگران از ما راضی نباشند هیچ ارزشی نداریم اما من مخالفم.

بگذارید صادقانه بگویم باید خیلی پوست کلفت باشید که بتوانید به توهین‌ها و حرف‌های نامربوطی که مردم در اینترنت می‌زنند، بی‌توجه باشید و اهمیت ندهید. برای من چند سال طول کشید تا جرات صحبت در مورد رویا‌هایم را پیدا کنم.

واقعیت اینه که چیزای زیادی بودن که براشون رویاپردازی می‌کردم و ایده‌های زیادی داشتم که می‌خواستم در اختیار همه دنیا بذارم، درباره اینکه چطور خانم‌ها می‌تونن دیدگاهشون، افکارشون و اعتماد به نفسشون رو عوض کنن و البته اینکه چطور ابروهاشون رو رنگ کنن. اگه جایگاه و موقعیتش رو داشتم که بتونم با همه خانم‌های دنیا حرف بزنم همه این کار‌ها رو انجام می‌دادم تشویقشون می‌کردم و بهشون انگیزه می‌دادم و اسباب شادیشون رو فراهم می‌کردم.

مشخصات کتاب شرمنده نباش دختر

مشخصات
نویسنده ریچل هالیس
مترجم هدیه جامعی
شابک 9786004612395
ناشر نشر کتاب کوله‌پشتی
موضوع خودسازی زنان
رده‌بندی کتاب تعلیم و تربیت (علوم اجتماعی)
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 224
تعداد جلد 1
وزن 295 گرم

نظرات کتاب شرمنده نباش دختر

 • کاربر کاربر

  ببینین این کتاب به نظر من برای افرادیه که خیلی اعتماد به نفس کمی دارن و خیلی مورد تمسخر و تحقیر شدن قرار گرفتن و بهشون لیبل های بی استفاده بودنو زدن چون داره بهشون با کمال لطافت و دلسوزی میگه که اقا خودت باش و متاسف نباش. چون تو بینظیری. شاید برای یه بار خوندن و یه چن تا جملات خوب ارزش داشته باشه. حالا چرا میگم یه جاهاییی حس میکنی کتاب زرده؟ چون یه کتاب زرد نتیجه گیری نداره . ریچل هالیس صرفا با بیان تجربه های خودش میگه که اقا منو نیگا از من یادبگیر چون منم در جایگاه تو بودم یه روزی و میخواد بگه بیا تو همایش های من که دارم برگزر میکنم خیلی بیشتر میتونی یادبگیری.

 • عفت شجاعی عفت شجاعی

  خودت باش دختر که عالی بود وهسه همین این کتابم خریدم و این یکی هم درست مثل کتاب قبلی خیلی تو زندگیم تاثیر گذاشت توصیه میکنم حتما جفتشو بخونین خیلی عالیه

 • Omid sw Omid sw

  کتاب خوبی بود، البته خودم نخوندم برای مادرم خریدم و مطالعش کرد و گفت که کتاب خیلی خوبی هست و مخصوص دخترها و خانم ها هست. بقیه نکات هم داخل ویدیو گفتم، اگه براتون مفید بود کامنتو لایک کنید، مرسی از توجه تون.

 • سارا منجزی سارا منجزی

  دخترا اینو بخونید چون نیاز دارید خودتون باشید و به خودتون افتخار کنید، شما با هر وزن، قد و چهره ای زیبایید، هرجور که هستید لایق‌ عشقید و هیچوقت حتی یک لحظه فکر نکنید لیاقت دوست داشته شدن رو ندارید، همه لایق عشق و ازادی هستن! پس‌ اینو بخونید و همیشه خودتونو دوست داشته باشید!

 • زهرا رمضانی زهرا رمضانی

  عالی و تاثیرگذار. پیشنهاد میکنم حداقل یکبار مطالعه کنید.

 • سارا بیگدلی سارا بیگدلی

  من اون کتاب رو خوندم خودت باش دختر در دوران بعد زایمانم که حال خیلی بدی داشتم اون کتاب منو به زندگی برگردوند حتما این رو هم میخونم

 • احمد کرمی احمد کرمی

  دوستانی که اعلام میکنن کیفیت کاغذ و صحافی خوب نیست در نظر داشته باشن قیمت کاغذ الان چنده و چه مکافاتی داریم با ایم وضعیت باید محتوا رو چسبید

 • علیرضا دانشمند متین علیرضا دانشمند متین

  سلام من این کتاب رو برای دخترم خرید دخترم خیلی راضیه و من پیشنهاد میکنم حتما برای دخترتون بخرین

 • پریا احمدی نیا پریا احمدی نیا

  عالی هست واقعا توصیه میکنم به تمام دختر ها و خانومای گل خیلی چیزارو توی زندگیتون و فکرتون عوض میکنه

 • یکتا چالویی اشرفی یکتا چالویی اشرفی

  از نظرم کتاب فوق العاده ای هست و جلدش هم خیلی خوبه

 • مبینا امینی مبینا امینی

  این کتاب چند هفته ای است که به دستم رسیده و سالم به دستم رسید رنگ صفحات کتاب خوبه و چشمو اذیت نمیکنه و سایز نوشته کتاب خوبه من چند صفحه ای از کتاب رو خوندم میشه گفت تقریبا روانشناسیِ در کل خوبه ممنون از

 • فاطمه حیدری فاطمه حیدری

  این کتاب فوق العآدس پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش

 • نرگس شاهقلیان قهفرخی نرگس شاهقلیان قهفرخی

  کتابای خودت باش و شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس واقعا بی نظیرن و هر دختری حتما باید بخونه.

 • خانم عملی خانم عملی

  از نظر محتوا کتاب خوبیه، نه تنها دخترها بلکه برای هر انسانی مطالبش مفیده کاغذای کتاب کاهیه و ممکنه دوستش نداشته باشید اما در هرصورت این نوع کاغذ باعث سبکی کتاب میشه و در دست گرفتنش رو راحت تر میکنه

 • مرجان معینی مرجان معینی

  همین کتاب و هم کتاب خودت باش دختر برای افزایش اعتماد بنفس و انگیزه موثرِ

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب شرمنده نباش دختر