تمرین نیروی حال اثر اکهارت تول

معرفی و دانلود کتاب تمرین نیروی حال اثر اکهارت تول رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب تمرین نیروی حال به نویسندگی اکهارت تول کتابی است که تاکید می‌کند می‌بایست در لحظه حال زندگی کرد و به هیچ عنوان به آینده‌ای که هنوز نیامده و گذشته‌ای که دیگر وجود ندارد نباید بیش از حد اندیشید. کتابی مملو از پرسش و پاسخ‌های بسیار قابل تامل و هدایت کننده که شخصیتی قدر و محبوب همچون اپرا وینفری تهیه کننده و مجری آمریکایی آن را بسیار دوست می‌دارد و به علاقه مندان خواندنش را توصیه می‌کند. کم نیستند انسان‌هایی که از زندگی روزمره خود خسته شده‌اند و حتی به ستوه آمده‌اند، اینها نیاز به تغییر نگرش دارند دقیقا همان چیزی که تول در این اثرش به آن بسیار اشاره می‌کند. خودش اینگونه می‌گوید:

این کتاب عصاره آموزش‌های من را تشکیل می‌دهد و سعی می‌کنم آموزه‌هایم را تا جایی که ممکن است در ظرف کلمات بریزم و با اشخاص و گروه‌های کوچک و سالکان راه معنا در میان بگذارم. این تلاش من در ده سال گذشته بوده است، من اطمینان دارم که این کتاب به دست همه افرادی خواهد رسید که خواهان دگرگونی بنیادی در درون هستند.

خواندن این کتاب آنجایی جالب‌تر و مهمتر می‌شود که اکهارت تول از افسردگی‌اش در دوران جوانی می‌گوید تا اینکه بالاخره روزی دچار تحول روحی می‌گردد و سپس تصمیم می‌گیرد به عنوان یک معلم معنوی تعالیمش را به میلیون‌ها انسان در سراسر دنیا عرضه بدارد. مفهوم روشن شدگی که به معنای یافتن حقیقت خویشتن است، یعنی حقیقتی ورای ظاهر در صفحات این اثر تعریف شده است. مفهومی که به خواننده می‌آموزد خود را از جهان پیرامونش جدا در نظر نگیرد و بیشترین توجهش را به لحظه اکنون معطوف سازد و جلوتر او را به سمت مراقبه می‌برد. آنجایی که آدمی از حرف‌های ذهنی‌اش دور و دورتر می‌شود و به قولی شکاف ذهنی برای خودش ایجاد می‌کند.

از اولین باری که تمرین نیروی حال چاپ شد بیش از 20 سال می‌گذرد و همچنان تجدید چاپ می‌شود. زیرا هر خواننده‌ای با مطالعه آن، آثارش را برای دیگران بازگو می‌کند و کنجکاوی‌ها بیشتر می‌شود. روش‌های مطرح شده در صفحات گوناگون کتاب مذکور، تقویت روحیه زندگی را برای مخاطبان در پی دارد و قلمرویی سرشار از شادی، آرامش و نشاط را برای آدمیان ایجاد می‌نماید. خالق معنوی اثر می‌خواهد با تمام تلاشی که برای زندگی خودش و انتقال مفاهیم آن به خوانندگان دارد، این سه موضوع اصلی را برای همگان بیان و روشن سازد:

 1. زندگی فقط از لحظه حال تشکیل شده است.

 2. درد، نتیجه مقاومت در برابر چیزهایی است که قابل تغییر نیستند.

 3. با مشاهده ذهن و قضاوت نکردن در مورد افکارتان می‌توانید از درد نجات یابید.

دانلود کتاب تمرین نیروی حال

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب تمرین نیروی حال گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب تمرین نیروی حال

درباره اکهارت تول

اکهارت تول (Eckhart Tolle) نویسنده‌ای آلمانی می‌باشد که در روز 16 فوریه سال 1948 زاده شد. او هم اکنون شهروند کاناداست و در سال 2011 از سوی واتکینز ریویو به عنوان تاثیرگذارترین شخصیت معنوی جهان معرفی شد. وی پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه لندن، مدتی در دانشگاه کمبریج به عنوان پژوهشگر فعالیت کرد. مسیر زندگی این نویسنده در 29 سالگی دچار تحولاتی عظیم گشت و سفر درونی عمیقی را آغاز کرد. آنچه که او در این سفر و ادامه آن اموخت و درک کرد و در لحظات زندگی‌اش به کار بست، در کتاب تمرین نیروی حال به اشتراک گذاشته است و هم اکنون با سفر به نقاط مختلف دنیا آموزه‌هایش را با خودش حمل می‌کند و تعلیم می‌دهد.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

امروزه افرادی در جوامع هستند که به دنبال بهانه‌ای برای رهایی از افسردگی و بیماری‌های روحی و ذهنی می‌باشند. اگر پاسخ ما به این گروه، تغییر بینش و نگرش آنها باشد، کتاب تمرین نیروی حال یکی از آن بهانه‌های بسیار مناسب برای این تغییر است. دقیق‌تر باید بگوییم این اثر، خوراک روحی بسیار مناسبی برای آنهایی است که خواسته اصلی‌شان، داشتن عملکرد بسیار مثبت و بالا در زندگی است و بی صبرانه تکنیک‌های پیشنهادی آن را جستجو می‌کنند.

فهرست کتاب

اکهارت تول مفاهیم مورد تاکیدش را در این اثر در قالب 10 فصل بیان نموده است. محتوای این فصول به صورت سوال و جواب‌هایی می‌باشند که توسط تماشاچیان در طول سخنرانی‌های او مطرح شده‌اند. عناوین 10 فصل به این صورت هستند:

 • تو ذهن خود نیستی

 • آگاهی

 • سفر به ژرفای لحظه حال

 • نقشه‌های ذهن برای فرار از لحظه حال

 • ساحت حضور

 • کالبد درونی

 • درهایی گشوده به ذات غیر متجلی

 • رابطه‌های روشن

 • دل آسودگی

 • معنای تسلیم

بخش‌هایی از کتاب تمرین نیروی حال

همه چیز زنده است، خورشید، زمین، سیاره‌ها، حیوانات، انسان‌ها، همه اینها مراتب ظهور آگاهی‌اند. خداست که خود را در صورت‌های گوناگون پدیدار می‌سازد.

آیا تاکنون حقیقتا به صدای جویبار در دل کوه گوش سپرده‌ای؟ یا به صدای آواز خوش پرنده در یک غروب تابستانی آرام؟ هشیاری نسبت به این چیزها مستلزم خاموشی ذهن است. باید برای یک لحظه کوله بار شخصی دغدغه‌ها، گذشته و آینده و همه دانسته‌های خود را زمین بگذاری در غیر اینصورت نگاه می‌کنی اما نمی‌بینی، گوش می‌سپاری اما نمی‌شنوی، حضور کامل تو لازم است.

آیا به انتظار مدام عادت کرده‌ای؟ چقدر از زندگی خود را در این انتظار صرف کرده‌ای؟ البته انتظارهای کوچک بد نیست مانند انتظار در صف اتوبوس، فرودگاه یا انتظار برای مسافری که قرار است بیاید یا کاری که قرار است تمام شود و...

هوایی را که به درون بدن تو وارد و خارج می‌شود را احساس کن، لحظه حال تنها واقعیتی است که باید با آن مواجه شوی. تو همواره با لحظه حال طرف هستی نه آینده، تو هرگز با آینده طرف نمی‌شوی.

این وارونه انگاشتن حقیقت توسط نفس دلیل کارکرد غلط ذهن است. زمان اصلا چیز خوبی نیست زیرا پنداری است باطل، آنچه که تو خوب و با ارزش می‌دانی زمان نیست، بلکه چیزی است بیرون از زمان، لحظه حال است که واقعا ارزش دارد.

یکی بودن با ذهن به معنای گرفتار شدن در زمان است، یعنی مجبور می‌شوید تقریبا همواره فقط از طریق یادآوری و پیش بینی زندگی کنید. این وضعیت، فکر شما را بی وقفه مشغول گذشته و آینده می‌کند و موجب می‌شود که به شناخت و محترم شمردن لحظه حال بی علاقه شوید.

روابط، مولد درد و غم نیستند بلکه آنها درد و اندوهی را که در درون شما خانه دارد، آشکار می‌کنند. هر اعتیادی به مرحله‌ای می‌رسد که دیگر برای شما چاره ساز نیست و آنگاه درد را بسیار شدیدتر از پیش احساس خواهید کرد.

هیچ عیبی ندارد که هدف‌هایی را برای خود تعیین کنی و برای رسیدن به آنها بکوشی، اشکال در این است که این هدف‌ها را جانشین احساس از زندگی کنی، آنها را با هستی اشتباه بگیری، لحظه حال را وسیله کنی و به پای آینده بریزی.

هنگامی که از ذهن خود استفاده می‌کنید و به ویژه هنگامی که یک راه حل خلاق مورد نیاز است، هر چند دقیقه یکبار بین فکر و سکون، بین ذهن و بی ذهنی در نوسان خواهید بود. آگاهی بدون فکر، وضعیت بی ذهنی است. تنها در این صورت است که تفکر خلاق امکان پذیر می‌شود زیرا تنها در این صورت است که اندیشه قدرتی واقعی خواهد داشت. فکر به تنهایی، وقتی که دیگر به گستره بسیار وسیع‌تر آگاهی متصل نیست، به سرعت تهی، نابخرد و ویرانگر می‌شود.

همیشه می‌توانید با حال کنار بیایید اما هیچ گاه نمی‌توانید با آینده به توافق برسید و اجباری هم برای این کار ندارید. پاسخ، توان و اقدام مناسب یا منابع لازم، در موقع نیاز در اختیار شما قرار خواهند گرفت نه پیش و پس از آن.

اجازه ندهید ذهن به بهانه ناراحتی از شما یک مظلوم بسازد، احساس تاسف برای خود و بازگویی ماجراها برای دیگران، شما را اسیر ناراحتی نگه می‌دارد.

هر لحظه نسبت به گذشته بمیر، تو به گذشته احتیاجی نداری فقط هنگامی به گذشته رجوع کن که در ارتباط با لحظه حال باشد. نیروی حال و کمال هستی را احساس کن، حضور خود را احساس کن.

مشخصات کتاب تمرین نیروی حال

مشخصات
نویسنده اکهارت تول
مترجم فرناز فرود
ناشر کلک آزادگان
شابک 9789649306339
موضوع عرفان
رده‌بندی کتاب عرفان و تصوف (دین)
نوع جلد شومیز
قطع رقعی
تعداد صفحه 112
وزن 134 گرم

نظرات کتاب تمرین نیروی حال

 • ندا نکویی فر ندا نکویی فر

  من این کتابو از با قیمت ۴۵ تومن خریدم در خالیکه قیمت روی جلد ۲۰ تومنه و الانم قیمت در اصلاح شده اما بهرحال از انتطار این گرانفروشی رو نداشتم کتاب کتاب خوبیه البته و در واقع خلاصه کتاب نیروی حاله

 • کاربر کاربر

  خوبه

 • فاطمه باقری فاطمه باقری

  پیشنهاد. میشود

 • مهدی محمدخواه مهدی محمدخواه

  پیشنهاد نمیکنم چون محتواش واقعا سنگینه و یکمی موهوم و مبهم.. هدف روشنی دنبالش نیست:/

 • محمد رحیمی محمد رحیمی

  جلد کتاب فرسوده و سابیده و کثیف بود متاسفانه

 • امید دهقان امید دهقان

  سلام کتاب نیروی حال را سفارش دادم گفتم اینم همراهش بگیرم که بعد از کتاب اصلی اینم بخونم. هنوز نخوندم. امیدوارم کتاب خوبی باشه

 • کاربر کاربر

  کتاب خیلی خوبیه

 • کاربر کاربر

  مرتب و تمیز بدستم رسید ولی هنوز مطاِلعه نکردم

 • فاطمه کریمی فاطمه کریمی

  قیمت و ارسال مناسب

 • کاربر کاربر

  حتما پیشنهاد میکنم این کتابو یک بار هم که شده بخونین

 • امیرحسین موسویها امیرحسین موسویها

  این کتاب به معنای واقعی می تونه زندگی شما رو دگرگون کنه.

 • رقیه قهرمانی رقیه قهرمانی

  این کتاب ،تمرین نیروی حال هست.نه کتاب نیروی حال ولی در کل کتاب خوبیه.هدف نهایی کتاب در حال زیستن.اگه درک بشه عالیه.

 • کاربر کاربر

  برای افرادی که علاقمند به مسائل معنوی هستند مناسبه ، سالم هم بدستم رسید و راضی بودم

 • کاربر کاربر

  بسیار کتاب خوبیه و خیلی قشنگه حتما باید هر فرد در زندگیش این کتاب و انتشارات دیگه اکهارت تول رو بخونه

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبی هست و با تخفیف بهتر هم هست

 • محمد امین عربی محمد امین عربی

  بی نهایت عالی حتما بخونید حتما

 • کاربر کاربر

  بسیار عالی و کاربردی

 • یاسمن خالقی یاسمن خالقی

  تعریفشو شنیدم

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب تمرین نیروی حال