باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارما

معرفی و دانلود کتاب باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارما رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها اثری از رابین شارما کتابی انگیزشی است که اهمیت سحرخیزی را می‌توان در خط به خط آن یافت. کتابی که بیدار شدن در ساعات ابتدایی روز را بسیار معجزه آسا می‌‎داند و آن قدر مورد تمجید منتقدان و متخصصان قرار گرفته است که بسیاری از آنها متفق القول معتقدند این اثر باید در دانشگاه‌ها به عنوان یک کتاب مرجع تدریس شود. این اثر رابین شارما هم مانند دیگر آثار او در قالب یک داستان می‌خواهد نکات مهمش را به خواننده یادآوری کند. داستانی که از سه شخصیت اصلی تشکیل شده است. یک کارآفرین افسرده، یک هنرمند درمانده و یک میلیاردر بسیار موفق افرادی هستند که در سمیناری با هم آشنا می‌شوند و پس از رخ دادن اتفاقات جالب بین آنها رمز و رازهای موفقیت بین‌شان بازگو می‌گردد.

در این اثر شخصیت موفق داستان همچون راه و روش رابین شارما رازهای موفقیتش را مستقیم به اشخاص نمی‌گوید و پس از سفری طولانی باعث می‌شود که خود جستجوگران موفقیت، به رازهای اصلی این سفر آگاهی پیدا کنند. در بسیاری از مکان‌ها و زمان‌ها، افراد گوناگون، موفقیت را کیفی معنا کرده‌اند در حالی که افرادی مانند رابین شارما با دیگاه‌هایی علمی و اصولی به بیان موفقیت و راه‌های منتهی به آن پرداخته‌اند بنابراین می‌توان نظریات آنها را قابل اتکا دانست و به عمل بست. رابین شارما چهار قلمروی داخلی یا به بیان خودش چهار امپراتوری را معرفی می‌کند که با تعادل در آنها، احساس واقعی موفقیت دست یافتنی خواهد بود:

 1. ذهنیت و نگرش

 2. سلامتی و تندرستی

 3. احساسات و علاقه مندی‌ها

 4. روح و روان

شایان ذکر است او از قاعده 20/20/20 می‌گوید، یعنی 20 دقیقه ابتدایی پس از بیدار شدن از خواب را باید به انجام حرکات ورزشی اختصاص داد، 20 دقیقه دوم را به خلوت و آرامش صبحگاهی تخصیص داد و 20 دقیقه سوم را هم صرف رشد و پیشرفت کرد. نویسنده با خلق اثری داستانی، می‌خواهد فواید سحرخیزی از جمله افزایش بازدهی روزانه و تاثیری که در زندگی تک تک انسان‌های با اراده می‌گذارد را به تصویر بکشد. با خواندن کامل کتاب و شناخت بیشتر آموزه‌های آن، خود به خود از نگرانی‌های نویسنده در مورد اعتیاد افراد به شبکه‌های اجتماعی آگاه می‌شوید، اعتیادی که در نتیجه سرگرمی و گشت و گذار انسان‌ها در اینترنت و اپلیکیشن‌های مختلف رخ می‌دهد و باعث می‌شود علاوه بر دور کردن تمرکز از آدم‌ها، سحرخیزی را برایشان مشکل سازد.

دانلود کتاب باشگاه پنج صبحی ها

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب باشگاه پنج صبحی ها به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب باشگاه پنج صبحی ها

درباره نویسنده، رابین شارما

رابین شارما از مشهورترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی می‌باشد که کارهای بسیار خوبی را تاکنون روانه بازار کرده است. وی در 18 مارس سال 1965 در کشور کانادا به دنیا آمد و در رشته حقوق و وکالت تحصیلاتش را شروع کرد اما پس از چند سال آن را کنار گذاشت و در زمینه مورد علاقه‌اش یعنی رشد و توسعه فردی به ادامه فعالیت مشغول شد. او در کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها به مخاطب القا می‌کند که خواست و اراده‌اش حرف اول و آخر را در رسیدن به اهداف می‌زند و به کمک سحرخیزی می‌توان قدرت اراده را دوچندان کرد و راه رسیدن به مقصود را هموارتر ساخت.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

انسان‌هایی که باور دارند زندگی کنونی‌اشان بسیار تکراری شده است و فاقد خلاقیت شده‌اند و علاوه بر این سحرخیز نیستند و با کمبود انگیزه مواجه‌اند، باشگاه پنج صبحی ها را باید با دقت فراوان بخوانند و در آن حل شوند و سپس توصیه‌هایش را به کار ببندند. همچنین کسب و کارهایی وجود دارند که صاحبانشان ورشکست شده‌اند و به دنبال راهی برای رهایی از وضع موجود و آغازی جدید هستند، این کتاب راهنمای بسیار خوبی برای آنها هم می‌تواند باشد.

فهرست کتاب

شارما اگرچه باشگاه پنج صبحی ها که نمونه یک دستورالعمل عالی برای خلق یک زندگی رویایی است را با ساختاری داستانی به تالیف در آورده است، اما همین داستان و درس‌هایی که در دلش به مخاطب می‌دهد را می‌توان در 8 بخش، مجزا ساخت و طبقه بندی نمود:

 • خلق زندگی جدید با سحرخیزی

 • دوری از زمزمه‌های منفی

 • جامعه و رسانه دائما به شما دروغ می‌گویند

 • ظاهر شدن میلیاردری در نقش یک بی خانمان

 • تاریخ سازان آنهایی هستند که تمرکز بیشتری روی کارشان داشته‌اند

 • آشتی با 4 امپراتوری وجودی

 • استفاده از فرمول 20/20/20 و نتایج حیرت آور آن

 • آثار فوق العاده خواب کافی و خوب

بخش‌هایی از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

یادتان باشد که تمام افراد حرفه‌ای روزی مبتدی بوده‌اند و هر استادی هم روزگاری دانش آموز بوده است. افراد عادی اگر عادت‌های صحیح را انتخاب کنند می‌توانند نتایج خارق العاده‌ای را برای خود رقم بزنند.

افراد موفق به خوبی می‌دانند اینکه شما هر روز چه کاری انجام می‌دهید به مراتب مهمتر از کارهایی است که هر از چند گاهی انجام می‌دهید.

کوچکترین کاری که انجام می‌دهید ارزش بیشتری نسبت به بزرگترین مقاصد و نیت‌های شما دارد.

بسیاری از افراد آرزو می‌کنند که اتفاقات شگفت انگیزی برایشان رقم بخورد اما افراد موفق و برجسته یاد گرفته‌اند که خودشان این اتفاقات را رقم بزنند.

شیمی مغز ما در اوایل صبح متفاوت عمل می‌کند. بخش پیشانی مغز ما که مسئولیت نگرانی یا تجزیه و تحلیل مسائل را بر عهده دارد در ابتدای صبح موقتا غیر فعال است در این بازه زمانی، دوپامین و سروتونین به مقدار زیادی در بدن ترشح می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود که سرشار از انرژی و آرامش شویم.

شما با تمام توان از بخش آغازین روز خود مراقبت کنید، مطمئن باشید که مابقی روزتان از خودش محافظت و مراقبت خواهد کرد. خالق صبحتان باشید و زندگی‌تان را به بالاترین سطح کیفی برسانید.

ساعت 5 صبح زمان بسیار مناسبی برای به جریان انداختن خون در مغز است. این مورد می‌تواند نتیجه‌ای شگفت انگیز را برای مغز شما به ارمغان بیاورد تا از استرس‌ها و نگرانی‌هایی که ممکن است در طول روز با آنها مواجه شوید در امان بمانید و خللی در عملکرد روزانه شما ایجاد نشود .

اگر احساس می‌کنید زندگی بهم ریخته و مزخرفی دارید دلیلش این است که ترس‌های شما از چیزی که به آن ایمان و اعتقاد دارید قوی‌تر هستند.

اکثر مردم حاضر نیستند ساعت 5 صبح از خواب بیدار شوند و روزشان را اینگونه آغاز نمایند، همین مسئله یک مزیت رقابتی است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

بدست آمدن موفقیت فقط در کسب پیشرفت‌های بزرگ نیست بلکه در تجمع پیشرفت‌های کوچکی است که می‌تواند به صورت مداوم، به شما انگیزه ببخشد.

یکی از بزرگترین مزایای پیوستن به باشگاه 5 صبحی‌ها، آرامش مغز و در عین حال هوشمندی آن خواهد بود.

یک طرح عالی برای اولین ساعات روز شما قانون 20/20/20 است. 20 دقیقه برای حرکت، 20 دقیقه برای تامل کردن و 20 دقیقه برای رشد.

اما در مسیر رسیدن به کلیسا کسانی که دستور کشتن خانم کارآفرین را داده بودند، افرادی را فرستادند تا کار را تمام کنند. به ماشین آقای رایلی حمله کردند، بادیگاردهای آقای رایلی حضور پیدا کردند و تیراندازی شدت گرفت، اما ماموران آقای رایلی همه چیز را مرتب کردند.

همانطور که به دنبال راه‌های مناسب برای خودکشی می‌گشت چشمش به بلیط کنفرانسی در مورد خودسازی و خودشناسی افتاد، خانم کارآفرین اعتقادی به این کنفرانس‌ها نداشت و آنها را چیز در حد و اندازه نوعی سرگرمی برای افراد بیکار در نظر می‌گرفت اما حالا که می‌خواست به زندگی‌اش خاتمه دهد با خودش فکر کرد که بد نیست این مورد را هم امتحان کند.

مرد ژولیده، کار آفرین و هنرمند در مورد چیزهای زیادی با هم صحبت کردند از آموزش، کتاب و موسیقی بگیر تا تجارت و روش‌های مدیریت. اما موضوعی وجود داشت که مرد ژولیده اهمیت خاصی برایش قائل بود: سحرخیزی. مرد ژولیده ادعا می‌کرد که سحرخیزی باعث افزایش کیفیت زندگی انسان‌ها می‌شود، ویژگی‌های مثبت را در وجود انسان تقویت می‌کند و سلامتی و ثروت را به ارمغان می‌آورد.

مشخصات کتاب باشگاه پنج صبحی ها

مشخصات
نویسنده رابین شارما
مترجم رضا اسکندری آذر
ناشر نون
شابک 9786226652179
موضوع خودسازی
رده‌بندی کتاب انگیزش و موفقیت (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 352
وزن 310 گرم

نظرات کتاب باشگاه پنج صبحی ها

 • مانی باطنی مانی باطنی

  بااطمینان می‌تونم بگم که بعد از خوندن این کتاب نظرتون در مورد سحرخیزی کاملاً عوض میشه و بی‌شک به باشگاه پنج‌ صبحی‌ها خواهید پیوست. به نظر من هر کتابی ارزش یک‌بار خوندن رو داره و این کتاب ارزش ده‌ها بار خوندن و شاید بیشتر رو هم داره. بعد از خوندن این کتاب نیازی به هیچ کتاب سحرخیزی دیگری نخواهید داشت. از نظر چاپی که بی‌نظیره و تنها نقصش نداشتن فهرسته که خیلی مهم نیست! ولی همه‌چیش خوب بود و سالم و به‌موقع به دستم رسید. مرسی از نظر محتوا هم که رابین شارما به‌نظرم کاملاً سعی کرده محتوای روان‌شناسانه و نظریات خودش رو در غالب داستانی شیرین و جذاب که متوجه گذر زمان حین خوندنش نمی‌شید، تألیف کرده. بی‌نهایت پیشنهاد می‌کنم بخرید. حالا نه از لزوماً. ولی حتماً بخرید و سعی کنید اجراش کنید. مخصوصاً این ترجمه رو بخرید چون خیلی روان و ساده ترجمه شده و نیازی به تقلا برای درک کلمات یا عبارات نیست.

 • علی محمدی علی محمدی

  از سرمایه گذاری در بخش فرهنگی که مشتمل بر توزیع کتب چاپی و نشر محتوی دیجیتال (نرم افزار فیدیبو) می باشد صمیمانه سپاسگزارم.

 • سیده حمیده اسدی امره ای سیده حمیده اسدی امره ای

  من خودم چون یه تیکه از متنشو قبلا خونده بودم خریدمش. و بنظرم جالب بود و چیزهای زیادی ازش یاد گرفتم. درکل اینطوریه که باید ساعت ۵ صبح بیدار شید و روتین صبحگاهی این کتابو اجرا کنید. که واسه من تازگی داشت. اما وقتی اینو با روتین صبحگاهی پدرم مقایسه میکنم میبینم همه اون کار ها رو بدون اینکه اون کتابو خونده باشه انجام میده. واسه همین ممکنه این کتاب برای بعضیا تکراری باشه . و اینکه این کتاب بیشتر حالت مکالمه داره و در قالب داستان پیش میره.قبلش مطمئن شید از این سبک کتاب خوشتون میاد.چون واسه من طول کشید تا به این سبک عادت کنم

 • بهاره رضايي پور بهاره رضايي پور

  تخفیف که خورده بود بد نبود ولی کاش ارسال کتاب رایگان بود اگه ارایگان باشه بیشتر راغب هستیم که از اینجا کتابهامون رو بخریم

 • حسین هادی حسین هادی

  زندگی منو واقعا متحول کرده و مطعنا این کتاب پله ای برای آینده ای درخشانه، در خریدش شک نکنید.

 • پوریا نصر پوریا نصر

  از این کتاب‌هاست که در قالب رمان می‌خواد حرف‌هاش رو بزنه که من اصلاً دوست ندارم این سبک از نوشتن را. برای همین حدود نصفش را بیشتر نتونستم بخونم. ولی خب بقیه ممکنه خیلی دوست داشته باشن این کتاب را که قابل احترامه.

 • کوثر زیدی فرد کوثر زیدی فرد

  خوندن این کتاب رو به تمام افرادی که پا در عرصه ی اجتماع گذاشتن ،شدیدا پیشنهاد می کنم.برای بهبود زندگی فردی و شغلی و تحصیلی و ... این کتاب بسیار کاربردیه .راهکار هایی که برای اصلاح سبک زندگی ارائه میشه بی نظیره و اصلا با کتاب صبح جادویی قابل قیاس نیست.دیدگاه خوب نویسنده به عنوان یه مربی انگیزشی روی بهبود شخصیت ،بر خلاف بسیاری از اساتید این حیطه که فقط پول رو هدف می دونن ،تحسین بر انگیزه .

 • Dor Shkh Dor Shkh

  واقعا کتاب شیرین و جذابیه ...اگه نکاتش رو واسه خودتون به جا بنویسین و هر چند یکبار مرورشون کنین واقعا زندیگتونو عوض میکنه ...خیلی به واقعیت زندگی و عادت های روزمره همه نزدیکته

 • Fatemeh Abbasi Fatemeh Abbasi

  من به امید کاغذ سفید و خوب خریدم ولی کاغذ کاهی و ااینکه فهررستم نداره

 • فاطمه مهدوی کیا فاطمه مهدوی کیا

  به جرات میتونم بگم یکی از بهترین کتاب هایی هست ک خوندم ک اگه فرد با اراده ای باشی یا حتی نباشی این کتاب خودش ترغیبت میکنه تلاش کنی و ارادتو قوی کنی یک سری از افراد در نظرها گفته بودن ک نصفه ولش کردن منم یکبار نصفه ولش کردم چون اوایلش زمینه سازیه تا ی برنامه عالی بهت بده بعد از مدتی ک ادامشو خوندم و کتاب رو تموم کردم افسوس خوردم ک چرا همون موقع تمومش نکردم ولی هنوزم جای شکرش باقیه ک با این کتاب اشنا شدم و تمومش کردم.

 • کاربر کاربر

  اگه اراده دارید مطالعه کنید ..

 • محبوبه محمودی محبوبه محمودی

  چون حالت داستانی داره خوندنش راحته و چون شخصیت های داستان با انجام همون کارها ب موفقیت رسیدن ی ارامش خاطریه برا ادم ک بفهمیم کارایی ک میگه قابل انجام دادنه و نتیجه هم داره و اینکه دکتر کاویانی هم توصیه کردن ب خوندنش

 • علی عسگر ناصری علی عسگر ناصری

  اولش با انگیزه شروع کردم ب خوندن ولی نصفه ولش کردم

 • زهرا محمدی زهرا محمدی

  از لحاظ چاپ و قیمت و کیفیت عالی

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه ارزش یک بار خوندن و داره به نظرم

 • کاربر کاربر

  اگر دنبال پیشرفت هستید بخریدش

 • محمد امین بابایی محمد امین بابایی

  دوستان گلم این کتاب خیلی میتونه به شما کمک کنه در هر زمینه‌ای که فکرشو بکنید در زمینه کسب و کار در یا حتی آشپزی این کتاب به قدری امیدوارکننده است که حتی شما که هیچ امیدی براتون مونده باشه و شکست خورده باشید نه به خاطر صبح زود بیدار کردن تون بلکه با چیزای مفهومی که یاد میده شما را به یک ابر قدرت تبدیل می کند

 • مریم اکاتی مریم اکاتی

  بهترین کتاب برای افزایش اگاهی و تقویت روز به روز ارادس، روی همه سرمایه های درونی انسان کار میکنه و به راحتی میشه متوجه تک تک حرف ها شد. بدون شک بعد از خوندن این کتاب دوس دارید سحرخیز بشید و عضوی از این باشگاه باشید

 • کاربر کاربر

  کتاب خریدن مهم نیست باید خوند و عمل کرد

 • رضا امجدی رضا امجدی

  این نظر صرفا جهت بیان رضایت از خرید و اطمینان خاطر مابقی خریداران این محصول میباشد و مطالب مربوط به این کتاب‌ در این مقال نمیگنجد امیدوارم که توانسته باشم به شما عزیزان کمکی کرده باشم . با تشکر حتما به نقاط ضعف و قوت توجه فرمایید

 • عبدالله زارع عبدالله زارع

  اگه میخواین یه تغییر بنیادی تو زندگی تون بدین این کتاب مال شماست! به صورت داستان نوشته شده و عکس های بین داستان ماجرا رو جذاب تر هم می‌کنه

 • ریحانه دورقی ریحانه دورقی

  هررر کسی باید حداقل یکبار این کتاب رو بخونه این کتاب یک گنجه خیلیییییی پیشنهاد میشه بخونیدش ب صورت داستانه و خیلی خیلیییییی لازمه و باید یخونیدش

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب باشگاه پنج صبحی ها