اخبار را پیگیری نکنید اثر رولف دوبلی

معرفی و دانلود کتاب اخبار را پیگیری نکنید اثر رولف دوبلی رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب اخبار را پیگیری نکنید نوشته رولف دوبلی، نویسنده سرشناس می‌خواهد به شما کمک کند تا زندگی شادی را تجربه کنید. این اثر عوامل مخربی که شما را از یک زندگی آرام دور می‌کنند را بررسی می‌کند و آنها را به مخاطبانش باز می‌شناساند. دوبلی می‌خواهد، خوانندگان بدانند که اخبار چه نقشی در زندگی آنها خواهد داشت و دلایل خودش را برای عدم توجه به آن، مطرح می‌کند. اخبار، دیگر یک سرگرمی نیست بلکه ابزاری است که موجب مرگ تدریجی روح انسان‌ها می‌شود. آخر چقدر باید بگذرد تا متوجه شویم که آرامش روانی ما تاثیر مستقیم با میزان دنبال کردن اخبار دارد و هر چه سریع‌تر مردم باید از این اعتیاد خلاص شوند. اگرچه رهایی از آن گاهی، خیلی هم آسان نیست. استدلال‌های مختلفی در این اثر بی نظیر مطرح شده‌اند تا همگان را قانع کنند که انسان باید بیشتر وقتش را به تفکر، خلاقیت، یادگیری و مباحث علمی و تخصصی بگذراند تا موفقیت‌های زیادی را کسب کند. مگر جز این است که افراد هدفدار همواره به دنبال توسعه فردی و رسیدن به جایگاهی برتر هستند؟ پس چه بهتر که حواس‌شان را از اخبار پرت کنند و فقط در پی آن چیزهایی باشند که لازمه ساختن زندگی شاد، آرام، بی دغدغه و آکنده از موفقیت‌های شغلی و غیر شغلی هستند.

دانلود کتاب اخبار را پیگیری نکنید

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب اخبار را پیگیری نکنید گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب اخبار را پیگیری نکنید

درباره رولف دوبلی

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) از رمان نویسان و کار آفرینان مطرح جهان و متولد سال 1966 میلادی در سوئیس می‌باشد. آثار متعددی از او در ایران و دیگر کشورها به چاپ رسیده است که می‌توان از جمله آنها به «هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زیستن» اشاره کرد. دوبلی در سال 2019 با این کتاب نگاه بسیاری از جهانیان را بار دیگر به خودش جلب کرد و علی رغم دریافت نقدهای سنگین و گاها تند، راهش را قویتر از قبل ادامه داد و با شهرتی که کسب کرد باعث شد روز به روز به تعداد خوانندگان این اثرش اضافه شود.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

این کتاب مناسب افرادی است که می‌خواهند پاداش ارزشمندی را دریافت کنند و علاوه بر داشتن زمان بیشتر در زندگی‌شان، دید تازه‌ای به محیط پیرامون‌شان داشته باشند و رضایت از زندگی را بدست آورند. آنچه که شایسته آن هستند و جز آن به هیچ مورد و حاشیه دیگری نباید فکر و توجه کنند. باز هم جمله ابتدایی معرفی کتاب را تکرار می‌کنیم: آیا می‌خواهید زندگی شاد و آرامی داشته باشید؟ اگر پاسخ شما بله است این کتاب فوق العاده برای شما مناسب است.

فهرست کتاب

دوبلی در کتاب مذکور، استدلال‌های خودش را قوی و مصرانه بیان و تجزیه و تحلیل می‌کند. استدلال‌هایی که در قالب 35 بخش با عناوین گوناگون آنها را مطرح کرده است و سپس به تفصیل، در مورد آنها به بیان جزئیات پرداخته است. البته در حدی که مخاطب را بتواند توجیه نماید و از حوصله خواننده خارج نباشد. این فهرست از بخش اول، با عنوان «چگونه از اخبار دست کشیدم» آغاز می‌کند و به بخش‌های مختلف دیگر با عناوین پرهیز افراطی، اخبار یک اتلاف وقت است، اخبار ما را منفعل می‌کند، ناهار خبری و در انتها به آینده اخبار و چه حسی دارد، می‌رسد.

بخش‌هایی از کتاب اخبار را پیگیری نکنید

سکوت سنگینی اتاق را فرا گرفت، سکوتی که در آن میشد صدای افتادن یک سوزن روی زمین را شنید. راسبریجر چشمان خود را باریک کرد نگاهی به اطراف انداخت و گفت: من دوست دارم استدلال‌های آقای دوبلی را منتشر کنیم، همین امروز. او چرخید و بدون خداحافظی اتاق را ترک کرد. روزنامه نگارها هم به دنبال او. هیچکس به من نگاه نکرد هیچکس حتی یک کلمه هم نگفت.

هر روز در همان ساعت آقایانی سالخورده با عینک‌های قاب شاخی و کت و شلوارهای‌شان را در لوسرن می‌دیدم که مشتاقانه مشغول خواندن روزنامه‌ها بودند. این آقایان به چشم من افرادی بسیار باهوش می‌آمدند و من امیدوار بودم که یک روز مانند آنها فهمیده و مطلع باشم و وقتی که روزنامه‌ها را می‌خواندم، دقیقا همین احساس را داشتم. من خودم را یک جوان بسیار مطلع تصور می‌کردم که تحت تاثیر ابتذال زندگی روزمره نبود، یک روشنفکر متعالی.

خواندن همه این روزنامه‌ها و مجلات بین المللی به من یک حس سرخوشی می‌داد. احساس می‌کردم که هر روز پرتویی از نور را به گوشه‌ای از جهان درونم می‌تاباندم و این برایم اوج لذت بود. 

تفکر نیاز به تمرکز و تمرکز نیاز به زمانی بدون وقفه و مزاحمت دارد، لحظه‌ای که خود را در معرض طوفان اخبار قرار می‌دهید، توانایی تمرکز شما توسط جریان اخبار از بین می‌رود. از این بدتر اخبار تاثیری منفی بر حافظه شما بر جای خواهد گذاشت.

چه چیزی یک زندگی خوب را تشکیل می‌دهد؟ به عبارت دیگر چگونه باید زندگی کنید تا بتوانید روزی به آن نگاه کنید و اعتقاد داشته باشید که موفق و خوب بوده است؟ تا زمانی که نتوانید به این سوال اساسی پاسخ دهید زندگی شما یک دستگاه کپی بی وقفه از بحران‌ها خواهد بود. بدون داشتن یک فلسفه روشن این خطر وجود دارد که عمرتان بیهوده سپری شود.

وقتی این کتاب را به انتها می‌رسانید برایتان بسیار شفاف می‌شود که با دنبال نکردن اخبار، چه لطف بزرگی در حق خودتان و اعتماد به نفستان کرده‌اید و چگونه با افزایش آرامشتان، تصمیمات بسیار عاقلانه‌ای را در زندگی اتخاذ خواهید کرد.

مشخصات کتاب اخبار را پیگیری نکنید

مشخصات
نویسنده رولف دوبلی
شابک ‫‭978-622-740726-6
ناشر فانوس دنیا
رده‌بندی کتاب علوم اجتماعی و جامعه شناسی (علوم اجتماعی)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 214
وزن 500 گرم

نظرات کتاب اخبار را پیگیری نکنید

  • جواد جواد

    حداقل یک بار هم که شده باید این کاب روخوند!

  • رها پرهیزگار رها پرهیزگار

    پیشنهاد یک تحلیل گرکتاب بود گرفتم هنوز شروع نکردم امیدوارم خوب باش

  • عکس خوانده نمی‌شود

    خرید کتاب اخبار را پیگیری نکنید