اثر مرکب اثر دارن هاردی

معرفی و دانلود کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب اثر مرکب از دارن هاردی است که در آن به مداومت در انجام کارهای به ظاهر ساده و کوچک تاکید شده است. مواردی که اگر در یک بازه زمانی طولانی مدت انجام شوند و بین آنها وقفه‌ای نیافتد، تفاوت‌های قابل توجهی را رقم می‌زنند و همین موضوع است که آدم‌های موفق را از آدم‌های معمولی جدا می‌کند. هاردی در این اثر به خوانندگان القا کرده است که نیازی نیست از چهارچوب و قوانین زندگی‌شان خارج شوند، بلکه با پایداری در اجرای برنامه ریزی‌های روزانه، ماهانه و سالانه خود تحولی شگرف را در زندگی‌شان به وجود خواهند آورد. او به زیبایی و گاهی با جزئیات بیشتر شرح می‌دهد موفقیت از آن انسان‌هایی است که در نیمه راه پا پس نمی‌کشند و تا رسیدن به نتیجه از انجام کارهای کوچک و حتی بسیار کوچک دست بر نمی‌دارند. حالا می‌خواهد این راه ده سال یا بیشتر طول بکشد.

او از اهمیت یادداشت کردن کارها می‌گوید و همچنین از شناسایی رفتارها و عادت‌های نامطلوبی که افراد بتوانند به مرور زمان با تغییراتی که در آنها ایجاد می‌کنند، به احساس رضایت بسیار بالایی دست پیدا کنند. خبر خوب آنست که قرار نیست در این کتاب به کارهای سخت برخورد کنید بلکه می‌بایست یاد بگیریم چگونه اهداف خود را در بلند مدت برنامه ریزی و پیگیری کنیم و به هیچ عنوان لازم نیست در این مسیر زندگی را به کام خود سخت و تلخ کنیم. فراموش نشود که اولویت بندی اهداف یعنی از مهم‌ترین آنها شروع کردن و سپس رسیدن به آنهایی که اهمیت پایین‌تری دارند هم بسیار نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد. اصل مطلب اینکه باید عادات خوب را پرورش داد و رفتارهای نامطلوب را ذره ذره از بین برد.

دانلود کتاب اثر مرکب

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب اثر مرکب به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. متن این کتاب با کیفیت بالا به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب

درباره دارن هاردی

دارن هاردی (Darren Hardy) ناشر سابق مجله موفقیت است. نویسنده‌ای آمریکایی که سخنرانی‌های حضوری‌اش در تد و مکان‌های مختلف دیگر و همچنین فایل‌های صوتی و تصویری‌اش که آنلاین به دست مخاطبان می‌رسد هم از شهرت بسیاری برخوردار هستند. او همچنین نویسنده آثاری همچون : «امسال تکرار نخواهد شد» و «قطار سرعت به سوی ثروت» هم هست که در ایران ترجمه شده‌اند. این مشاور کار بلد، اثر مرکب را در سال 2010 به رشته تحریر درآورد و بر تصمیم گیری بسیاری از انسان‌ها تاکنون تاثیر فوق العاده‌ای گذاشته است.

کتاب اثر مرکب مناسب چه افرادی است؟

کتاب اثر مرکب دارن هاردی مناسب افرادی است که از سرگردانی و مسیریابی انتها خسته شده‌اند و به دنبال راهکاری هستند که بدون عقب انداختن فعالیت‌هایشان و امروز و فردا کردن به اهداف خود دست پیدا کنند. وعده‌هایشان را می‌خواهند به واقعیت تبدیل کنند و به معنای واقعی از سقوط متنفرند و به دنبال مسیری برای رشد و پیشرفت می‌گردند.

فهرست کتاب

کتاب اثر مرکب شامل شش فصل است که به عناوین و نکات خلاصه‌ای از آنها در این بخش اشاره می‌کنیم.

فصل اول: اثر مرکب در عمل

این فصل به بررسی این موضوع می‌پردازد که شاید در ابتدای انجام کارهای کوچک و حتی پیش پا افتاده، نتایجی را مشاهده نکنیم اما در بلند مدت و با انجام انتخاب‌های کوچک و البته هوشمندانه، اندک اندک تغییرات را احساس و نتایج را لمس خواهیم کرد. آن مداومتی که از آن صحبت کردیم در این فصل رمز پیروزی به شمار آمده است.

فصل دوم: انتخاب‌ها ریشه هر دستاورد ماست

در این فصل دارن هاردی اینطور توضیح می‌دهد که انتخاب‌های هر انسان از فرهنگ و تربیت او سرچشمه می‌گیرند و هر چه این انتخاب‌ها آگاهانه و ناشی از فرهنگ صحیح باشند، آثار مطلوب و مزایایی که نصیب انتخاب کننده خواهند کرد بیشتر و بیشتر خواهند بود.

فصل سوم: اهداف موثر

مولف در این فصل می‌گوید نوشتن آرزوها و اهداف، کائنات را قادر می‌سازد تا به شما کمک کنند، پس شخصی که به دنبال تحقق خواسته‌هایش است باید حتما لیستی از انتظارات و خواسته‌های خود تهیه کند و حتما آنها را به مرحله نگارش برساند.

فصل چهارم: تکانش

همه ما با مفهموم اینرسی و مقاومت اجسام و البته افراد در مقابل حرکت و تغییر آشنا هستیم. در این فصل به مخاطبان آموخته می‌شود که باید هر لحظه و مداوم رو به جلو حرکت کنند تا به چنان قدرتی دست یابند که هیچ چیز و هیچکس جلودار آنها در رسیدن به آمال و آرزوهای‌شان نباشد.

فصل پنجم: تاثیرات

این بخش، خارق العاده است و به شما یادآوری می‌کند که فقط خودتان مسئول رفتارها و انتخاب‌هایتان هستید. با این حال نمی‌توان از تاثیر عوامل بیرونی چشم پوشی کرد و سه مورد ورودی‌های ذهنی، ارتباطات فردی و محیط زندگی را بسیار جدی گرفت. یعنی باید طوری آنها را برنامه ریزی و اجرایی کرد که از استرس، اضطراب و عوامل منفی بازدارنده تا حد ممکن به دور باشید.

فصل ششم: شتاب دهی

اینجا باید درک کنیم که مهم‌ترین رقیب‌مان، خودمان هستیم و تلاش‌مان را و همینطور زمانی که برای انجام کارهایمان اختصاص می‌دهیم را کمی بیشتر کنیم. امور را بهتر از حد انتظار خودمان و حتی دیگران انجام دهیم و بدون هیچ بهانه‌ای برای پیشرفت تلاش کنیم و به سرسخت‌ترین و تلاشگرترین نسخه خودمان تبدیل شویم.

بخش‌هایی از کتاب اثر مرکب

نمی‌توانید چیزی را که در جستجویش نیستید ببینید و نمی‌توانید چیزی را که به آن باور ندارید جستجو کنید.

شما و تنها خود شما مسئول کارهایی که انجام می‌دهید، کارهایی که انجام نمی‌دهید یا نحوه پاسخ به کارهایی که برای شما انجام شده است می‌باشید.

افراد ناموفق اهداف خود را در سرشان نگه داشته‌اند، درست مثل تیله‌هایی که در یک قوطی در حال چرخش هستند و ما می‌گوییم هدفی که نوشته نشود صرفا یک خیال و توهم است.

سنجش نهایی انسان نه در لحظات آرام و راحت زندگی‌اش، بلکه در چالش‌هایی که با آنها روبرو می‌شود می‌باشد.

روزی که از مرحله کودکی به مرحله بزرگسالی قدم می‌گذارید، روزی است که مسئولیت کامل زندگی خود را به عهده گرفته‌اید.

بزرگترین تفاوت بین افراد موفق و ناموفق این است که افراد موفق کارهایی را انجام می‌دهند که افراد ناموفق مایل به انجام آنها نیستند.

اگر به پیشرفتی که مدنظرتان است نرسیده‌اید، فقط به این دلیل است که اهدافتان را به روشنی مشخص نکرده‌اید.

دستیابی به موفقیت سخت است، روند کار گاهی خسته کننده، ملال آور و کسل کننده است. تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند و تاثیرگذار در سطح جهانی در رشته خودتان می‌تواند کند و دشوار باشد.

زمانش رسیده که از خواب بیدار شوی و انتخاب‌های قدرتمند داشته باشی.

همه ما زنان و مردان خودساخته‌ای هستیم، اما تنها افراد موفق این را باوردارند.

مشخصات کتاب اثر مرکب

مشخصات
نویسنده دارن هاردی
مترجم لطیف احمدپور، میلاد حیدری
ناشر انتشارات شریف
شابک 9786006407456
موضوع مهارت‌های زندگی و موفقیت
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 240
وزن 257 گرم
سایر توضیحات - آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما - از مجموعه ثروتمندان خودساخته - با نوشتاری از آنتونی رابینز - مقدمه از محمدمهدی ربانی

نظرات کتاب اثر مرکب

 • کمیل منصورکوهی کمیل منصورکوهی

  من این کتاب رو از یکی از دوستانم هدیه گرفتم.کتاب متن روان و گیرایی داره به طوری که با خوندنش احساس خستگی نمی کنید و بیشتر افراد میتونن باهاش راحت ارتباط برقرار کن.اگر کسی هم تا حالا اهل مطالعه نبوده و یا کتب روانشناسی رو مطالعه نکرده،این کتاب میتونه به راحتی در سبد اولین انتخابش قرار بگیره. اثر مرکب ، به وضوح نشون میده که مجموعه اقدامات کوچک در بستر زمان ،نتایجی دور از تصور خلق می کنه. کتاب تحسین شده توسط برایان تریسی،جک کنفیلد(این کتاب* چگونه از جایگاه فعلی خود به جایگاه دلخواهتان برسید* از جک کنفیلد هم کتاب خوبیه و در کنار کتاب اثر مرکب به همه کسانی که تازه میخوان مطالعه رو شروع کنند توصیه می کنم)،دیوید باخ و ... اثر مرکب شامل شش فصل هستش: فصل اول: اثر مرکب در عمل(شما با مفهوم اثر مرکب اشنا میشین) فصل دوم: انتخاب ها( سلاح سری شما،برگ برنده شما) فصل سوم : عادت ها(یاد میگیرین که چطور از شر عادت های بدتون خلاص شین) فصل چهارم: تکانش (یعنی به تکانش برسین توی زندگیتون دیگه تمومه کار !!) فصل پنجم تاثیرات: (حواستون به ورودی های زندگیتون بیشتر جمع میشه) فصل ششم: شتاب بخشی و خبر بدی که در مورد این کتاب میتونم بهتون بدم اینه که این کتاب هیچ ارزشی نداره و هیچ تغییری در زندگی شما ایجاد نمی کنه ، اگر شما به اون چیزایی که در این کتاب گفته می شه ***عمل*** نکنید! این کتاب را بخونین و هر چند نسخه از اون رو که تونستین به بهترین های زندگتون و کسانی که دوستشون دارین هدیه بدین. اثر مرکب کتابی برای زندگیه و خوندنش در این روزهای اخر سال و یا نوروز ،خالی از لطف نیست. امیدوارم با خوندن اون سال 97 ،بهترین سال زندگیتون بشه.

 • سید مهدی میرطاوسی سید مهدی میرطاوسی

  من کتاب های زیادی رو خوندم. این کتاب یکی از بهترین کتاب هاییه که تا حالا خوندم. خیلی عالیه. باید چندین بار بخونیش و حتما دقیق بهش عمل کنی تا واقعا به نتیجه مطلوب برسی. عمل کردن بهش هم سخت نیست. وافعا زندگیتون رو تغییر میدهو مطمین باشید از خریدش ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ پشیمون نمیشین.

 • عباس توانا عباس توانا

  این کتاب کتاب فوق الهاده ای حتی من که چند مدته از کتب دور بودم الان فقط همین کتاب رو میخونم بهم انگیزه میده درباره ی خیلی مسائل به ظاهر کوچیک که توی زندگی ما تاثیرات چه مثبت و چه منفی داره حرف میزنه من حتی طوری شدم که گوشی رو کنار گذاشتم و سعی میکنم که اوقات بیکاری این کتاب رو بخونم با تشکر از نویسنده و مولف کتاب .

 • MARYAM ROUDGAR MARYAM ROUDGAR

  نثر روان . نکات قابل فهم و عالی . بی نظیر . دلسوزی نویسنده در انتقال تجربیاتش در عمق کلماتش پنهان است

 • امین زعیم امین زعیم

  محتوای کتاب خوبه اما اینکه من حساسم به کتاب و گوشش یکم پاره شده ولی مشکلی نیست میخونم.

 • علی شوقی جوان علی شوقی جوان

  فقط میتونم بگم که کساتی که این کتاب رو نمیخونند بعده‌ها هزینه های بیشتری باید تو زندگی پرداخت کنند. کتابش بیسته

 • فرشته احمدیان فرشته احمدیان

  به شدت توصیه میشه واسه یه بارم که شده خونده بشه

 • سما صادق سما صادق

  به عنوان یه کتابخون تازه کار میتونم بگم که کتاب خیلی جالبی هستش و نثر روانش همه چیز رو برای آدم قابل درک میکنه...من همچنان درحال خوندنشم و توصیه میکنم که فقط به خوندن اکتفا نکنین و درکنار اون حتما به گفته های نویسنده عمل کنین تا به نتیجه ی دلخواهتون برسین

 • rooja fallah rooja fallah

  حداقل سه نسخه دیگر برای سه نفر از دوستانم تا امروز خریدم

 • محمد ساعتی محمد ساعتی

  یکی از بهترین کتاب هایی هست که تو عمرم خوندم. کتابیه که شما رو وادار میکنه صفحه به صفحشو مطالعه کنین. خوندن این کتاب حس خوبی به شما میده و به شما یه انگیزه عجیبی میده که اگه به قول خود دارن هاردی اگه به گفته های این کتاب عمل نکنید خوندنش فایده ای نداره! کیفیت چاپ هم خوب بود. از خوندنش لذت بردم. امیدوارم بتونم بهش عمل کنم. من 10-12 کتاب با هم سفارش دادم که یکیشون اثر مرکب بود. از دیجی ممنونم.

 • پویان اصغریان پویان اصغریان

  کتاب های زیادی در حوزه موفقیت و رشد فردی خوندم.. بدون شک این بهترین و الهام بخش ترین کتاب زندگیم بود

 • سجاد مرادی سجاد مرادی

  موفقیت چیزی نیست جز انجام کارهای کوچک و پی در پی روزانه در ابتدا ممنونم از جناب دارن هاردی با این اثر بی نظیرش و بعد از دیجی به خاطر گذاشتن این کتاب بی نظیر تو سبد کالاییش

 • علیرضا چگینی علیرضا چگینی

  برای هر کسی توصیه میکنم

 • hamid pahlevani hamid pahlevani

  حتی برای یک بار هم که شده این کتاب رو بخونید بعد از تموم شدن این کتاب دیدتون به خودتون و نحوه تصمیم گیریتون تغییر میکنه

 • علی عبدی علی عبدی

  حرف نداره یکی از درس هایی که من تو این کتاب گرفتم اینه که برای موفقیت و حتی بزرگ بودن لزومی به تحصیلات عالیه و درس های سنگین داشنگاه نیست

 • کاربر کاربر

  مچاله و آب خورده شده بود انگار از جوب پیدا کردی آقا جان نمی‌تونید سالم بیارید نیارید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب اثر مرکب

  معرفی و زندگی‌نامه نویسنده کتاب

  معرفی دارن هاردی

  دارن هاردی، سخنران، مشاور و نویسنده حاذق آمریکایی است که سابقا ناشر مجله موفقیت نیز بوده. قدرت قلمش به حدی است که همواره آثارش از پرفروش‌های نیویورک تایمز به شمار می‌رود. جلسات سخنرانی‌های انگیزشی او نیز همیشه شلوغ و پرمخاطب است و علاقه مندان بسیاری را از گوشه و کنار جهان به خود جذب می‌کند. وی تا سال 2015 ناشر مجله موفقیت بود و به گفته خود به دنبال کسب موفقیت‌های جدید در فرصت‌های نو، این مجله را ترک کرد.

  (مطالعه متن کامل)