قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی

معرفی و دانلود کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب قورباغه ات را قورت بده اثری جاودانه از برایان تریسی نویسنده و سخنران بسیار مطرح در حوزه رشد و توسعه فردی می‌باشد. که اگرچه نامی عجیب و سؤال برانگیز دارد اما با خواندنش، مخاطبان را متوجه آن می‌کند که چه تکنیک‌هایی برای مدیریت زمان و غلبه بر سستی و تنبلی در انجام امور مختلف مورد نیاز بوده و توجه به آن‌ها بسیار ضروری می‌باشد. اولین پرسش هر خواننده قبل از مطالعه اثر مذکور می‌تواند این باشد که منظور از قورباغه چیست؟ با کمی تامل و درنگ در مطالب ارائه شده کتاب به خوبی می‌توان دریافت که تریسی مهمترین کار‌های روزانه هر انسانی را به قورباغه‌ای تشویق می‌کند که در ابتدای آن روز می‌بایست انجام شوند یا به اصطلاح قورت داده شوند. وی به مخاطب القا می‌کند با این نوع تفکر، انسان هدفمند پس از انجام کاری که شاید کمی در موردش تنبلی به خرج می‌دهد یا از انجامش به دلایل مختلف واهمه دارد، قادر خواهد بود از بقیه زمانش بهترین استفاده ممکن را ببرد.

نویسنده کهنه کار و بسیار باهوش قورباغه‌ات را قورت بده با درس‌های گوناگونی که از آن‌ها سخن به میان می‌آورد راهکار‌هایی را در اختیار علاقه مندان قرار می‌دهد تا از مشکلات و تأخیر‌های احتمالی در تصمیمات گوناگون و اجرایشان جلوگیری نمایند. برنامه‌ریزی کردن برای هر روز از روز قبل از اولین درس‌هایی است که به آن می‌پردازد. قانون پارتو یا همان هشتاد بیست اصل دیگری است که فراوان روی آن تأکید می‌نماید و از مخاطبش می‌خواهد لیستی از 20 درصد از امور که 80 درصد از نتایج را به دنبال دارند آماده کند و به آن‌ها بیشترین اولویت را ببخشد و سپس به باقی کار‌ها رسیدگی کند. شناخت نقاط ضعف و قوت و ریز شدن در عوامل شکل‌گیری آن‌ها نکته دیگری است که بی‌توجهی به آن می‌تواند خسارات زیادی را به بار آورد.

یکی از فوق‌العاده‌ترین مواردی که اشاره به آن، نقطه عطف و قوتی برای این کتاب محسوب می‌شود، حفظ انگیزه و خوش بینی در هر شرایطی است. چنانکه خود برایان تریسی با قدرت اذعان دارد هیچکس جز خود آدمی نمی‌تواند به خودش انگیزه بدهد و ناجی هر انسانی همان شخصی است که در آینه با او روبرو می‌شود. مؤلف جلوتر که می‌رود به خواننده‌اش می‌گوید که تقسیم کار‌های نسبتاً دشوار به مراحل مختلف و کوچکتر از سختی آن میکاهد و همانند یک پازل، قدم به قدم وقتی که توسط یک فرد هدفمند، حل و تکمیل می‌گردد هم در مصرف انرژی و هم در زمان، صرفه‌جویی می‌شود. اما اگر این فرآیند به گونه‌ای برعکس صورت پذیرد و انجام کار‌های آسانتر بر وظایف به نسبت سختتر، مقدم باشند، آن زمان انرژی و زمان لازم برای مهمترین موارد از دست خواهد رفت.

دانلود کتاب قورباغه ات را قورت بده

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب قورباغه ات را قورت بده به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب قورباغه ات را قورت بده


درباره برایان تریسی

برایان تریسی (Brian Tracy) که از پیشگامان و موفق‌ترین و مشهورترین نویسندگان و سخنرانان در زمینه خودباوری می‌باشد در سال 1944 در شارلوت تاون کانادا متولد شد. وی که مؤسس یک شرکت بازاریابی و مشاوره بسیار بزرگ نیز می‌باشد آثار متعددی از خود به چاپ رسانده است که از جمله آن‌ها می‌توان به «روانشناسی فروش» و «قورباغه‌ات را قورت بده» اشاره نمود. تسلط تریسی به زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی از دیگر ویژگی‌هایش به شمار می‌رود.

کتاب قورباغه ات را قورت بده مناسب چه افرادی است؟

در زندگی مدرن امروز بسیاری از افراد با کار‌های زیاد و در عین حال با کمبود وقت مواجه هستند. حالا اگر انسان‌هایی در میان ساکنین جوامع مختلف با اطلاع از این موضوع قصد دارند با انتخاب‌های تعیین‌کننده و به موقع موفقیت‌هایی بی‌بدیل را در زندگی‌شان رقم بزنند، خواندن این اثر و عمل به آموزه‌هایش به آن‌ها پیشنهاد می‌گردد.

فهرست کتاب

کتاب قورباغه‌ات را قورت بده توسط نویسنده‌اش در قالب 21 درس به خوانندگانش ارائه می‌گردد و جزئیاتی را در دل آن‌ها بیان می‌کند، از دید دیگر می‌توان آن را در هفت بخش اصلی با این عناوین، هم طبقه‌بندی نمود:

 • چگونه در تمام جوانب موفق باشیم

 • برنامه‌ریزی، راز موفقیت

 • اولویت‌بندی

 • آمادگی، خودشناسی و یادگیری

 • نظم شخصی و خوش بینی لازمه عملکرد عالی

 • شناخت موانع و پیروزی بر آن‌ها

 • مدیریت زمان

بخش‌هایی از کتاب قورباغه ات را قورت بده

محدودیت‌ها و یا عوامل بازدارنده درونی و بیرون خود را مشخص کنید و تمرکز خود را روی حذف آن‌ها قرار دهید. عواملی که مانع رسیدن شما به موفقیت می‌شود را از خود دور کنید. از توجیه نقاط ضعفتان خودداری کنید آن‌ها را مشخص کنید و برای بهبود آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. بجای تمرکز بر مشکلات به دنبال راه حل بگردید.

شما نمی‌توانید همه بچه قورباغه‌های داخل برکه را بخورید اما می‌توانید بزرگ‌ترین و زشت‌ترین آن‌ها را بخورید و این، حداقل برای الان کافی است.

یکی از بدترین موارد استفاده از زمان این است که کاری که اصلاً نیازی به انجامش نیست را عالی انجام دهید.

مثل اینکه قبل از درست کردن غذا همه چیز را از قبل آماده کنید، شما همه مواد لازم را روی پیشخوان قرار می‌دهید و بعد، غذا را درست می‌کنید.

خود را موظف کنید که بلافاصله دست به کار شوید و آنقدر مداومت به خرج دهید تا کار را به اتمام برسانید. پیش از آنکه دست به انجام کار دیگری بزنید به این کار مثل یک امتحان فکر کنید و با آن مثل یک مبارزه فردی روبرو شوید. در برابر این وسوسه که اول کار‌های آسانتر را انجام دهید، مقاومت کنید. مدام به خودتان یادآوری کنید که مهمترین تصمیمی که هر روز می‌گیرید این است که اول چه کاری انجام بدهید و بعد از آن به چه کاری مشغول بشوید البته اگر کار اول را به انجام برسانید.

در انجام کار‌های خود مرحله به مرحله پیش بروید، آهسته و پیوسته. کار‌های بزرگ و پیچیده را به مراحل کوچکتر تقسیم کنید و سپس آن‌ها را یک به یک انجام دهید.

یادگیری دائمی حداقل نیاز برای موفقیت در هر زمینه‌ای است.

رمز موفقیت، اقدام کردن است.

به هر چیزی که ارزش صرف زمان و زندگی شما را ندارد نه بگویید.

هر زمان تلاش برای بهتر شدن را متوقف کنید، بدتر خواهید شد.

مردم در بازار سهام شکست می‌خورند چون وقتی ارزش سهامشان پایین می‌آید، سهام‌های خوب و سودآورشان را می‌فروشند تا بتوانند به خرید و حفظ سهام‌های بدشان ادامه دهند و به این ترتیب، پولشان را از دست می‌دهند. مشکل اینجاست که آن‌ها تحلیل کوئینک را انجام نمی‌دهند.

او فروشگاه‌ها کارخانه‌ها و کارگاه‌ها را تعطیل می‌کند و به کارکنان اجازه می‌دهد که از آنجا بروند. شگفت‌انگیز است که وضعیت شرکت در طی یک سال تغییر کرده و بهبود می‌یابد، اما اگر کسانی که شرایط بد را برای شرکت پیش آورده بودند باقی ماندند، در ابتدا تلاش زیادی می‌کردند تا بتوانند به اصول خودشان پایبند بمانند و راه حل‌هایی برای رفع مشکلات پیدا کنند در حالیکه برای فرد خارج از شرکت، واضح و روشن است که شرکت برای همیشه بر باد رفته است.

قانون 3 کار دو دشمن بزرگ بهره وری شخصی و موفقیت بلند مدت در زندگی را به ما نشان می‌دهد. اولین دشمن بزرگ موفقیت، منطقه آسایش است به این معنی که انسان‌ها نسبت به اینکه هنگام انجام هر کاری، در شرایطی راحت و بدون چالش قرار بگیرند، تمایلی ذاتی دارند حتی اگر منجر به موفقیت نشود، آن‌ها در ریتم کاری، زندگی، غذا خوردن، رژیم گرفتن و غیره، روش خاصی را در پیش می‌گیرند.

من میلیونر‌های خودساخته را محور اصلی زندگی خودم قرار دادم. میلیونر‌های خود ساخته، صفات و رفتار‌هایی را از خودشان بروز می‌دهند که قابل مشاهده و محسوس است، میلیونر‌های خودساخته با تکرار یک سری مکررات خاص از مرز جادویی یک میلیون دلار می‌گذرند.

هر زمان شرکتی دچار مشکل جدی می‌شود معمولاً معتقدند کسانی که شرکت را به این دردسر انداخته‌اند، نمی‌توانند شرکت را از شرایط بد خارج کنند. پس باید کسی بیاید که بتواند اوضاع را بهبود داده و سازمان را به سوی موفقیت هدایت کند. این فرد کارآمد یا کارشناس می‌آید و به سادگی می‌پرسد: آیا اکنون در حال انجام کاری هستیم که با توجه به دانسته‌های امروزمان هرگز انجامش نمی‌دادیم؟ و هر چه که در جوابش باشد را فوراً متوقف می‌کند.

هر کاری که چندین بار به طور دائم انجام دهید به سرعت تبدیل به عادت می‌شود .مثلاً اخیراً یک سمینار بزرگ سه روزه برگزار کردم در آنجا مردم از من پرسیدند: چرا شما در طول این سه روز جای افراد حاضر در سمینار را تغییر نمی‌دهید تا آن‌ها فرصتی برای نشستن با افراد مختلف داشته باشند؟ من گفتم: خب این جالب‌ترین چیز است افراد وارد سالن می‌شوند و سر میز یا صندلی خاصی می‌نشینند، بعد زمان استراحت کوتاهی می‌رسد. پس از استراحت، این افراد چه می‌کنند؟ آن‌ها مستقیم سر میز خودشان برمی گردند حالا اگر واقعاً می‌خواهید باعث عصبانیت شدید آن‌ها شوید شخص دیگری را بیاورید و روی صندلی مورد نظر آن‌ها بنشانید. تصور کنید شخصی برای نوشیدن قهوه بیرون برود بعد برگردد و ببیند که شخص دیگری جایش نشسته است، چه واکنشی نشان می‌دهد؟

مشخصات کتاب قورباغه ات را قورت بده

مشخصات
نویسنده برایان تریسی
مترجم فرزانه پورفرزین
ناشر برات
شابک 9786009313044
موضوع روانشناسي
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 136
وزن 135 گرم

نظرات کتاب قورباغه ات را قورت بده

 • کاربر کاربر

  دوستان کتاب دیگری با همین اسم برای من ارسال شد، که هم نمیخوام تو این کرنا این همه کارای مرجوعی رو انجام بدم، هم قیمتش اونقدر نبود که بخوام چنین زحمتی به خودم بدم. در کل کیفیت همینی هم که ارسال شد خوبه فقط می مونه خواندن کتاب(دوستان نظرم اصلاح میکنم:کتاب نسخه جدیدی است که مطالب بسیاری نسبت به چاپ های قبلی درون خود دارد، با این که از انتشارتی متفاوت از عکس بدستم رسید از محتوا و کیفیت چاپ بسیار راضی بود، به آدم یاد میده چطور از اتفاقات گذشته درس بگیره و فراموش کنه) من که چشم پوشی کردم، اما کاش توجه به حرف من بکنه که دیگه چنین چیزی تکرار نشه

 • کاربر کاربر

  به نام خدا این کتاب همینطور که نوسته شده 21 راه مهم را برای استفاده ی بیشتر و مفید تر از زمان به ما یاد میده . این کتاب یکی از بهترین کتاب ها درباره مدیریت زمان است . ببه نظرم تو هر کتابخانه ای باید یکی از این کتاب ها باشه

 • محمد رحیم پور محمد رحیم پور

  الان که این نظر رو مینویسم کتاب رو یک دور خوندم و باید بگم که کتاب انگیزشی خوبی هست و بر روی مدیریت زمان و دوری از تنبلی مانور داده و پیام اصلی کتاب این است که««سخت ترین کار را همان ابتدا و به طور کامل انجام بده سپس به دنبال بقیه کار ها برو»» ۲۱ شرط غلبه بر تنبلی تو این کتاب بررسی شده

 • حسین احمدی حسین احمدی

  خوب وعالی

 • مریم موحد مریم موحد

  آیتم هایی که برای خرید کتاب های ترجمه شده مهمه تعداد تکرار چاپ و مترجم و تعداد نسخه ی فروخته شده ی همین ترجمه اس که تو مشخصات قید نکردید اینا خیلی مهمتر از وزن کتابه فکر میکنم لطفا مشخصات کتاب‌ها رو تخصصی تر بنویسید

 • زهره امیری زهره امیری

  پیشنهاد میکنم بخرید وبخونید من که درس گرفتم آرش مرسی از

 • کامران سیفی کامران سیفی

  از نظر جنس وکیفیعالیت کار کتاب بسیار عالی

 • کاربر کاربر

  واقعا کتاب بی نظیری بود

 • مسعود محمدی مسعود محمدی

  توصیه میکنم خوانده شود

 • حامد قادري فروغ حامد قادري فروغ

  مفید و کاربردی

 • کاربر کاربر

  راهکارهاش فوق العاده است

 • رامین خواجه علیا رامین خواجه علیا

  خیلی محتوای خوب و جالبی داره که اگه بهش عمل کنین به دردتون میخوره قیمت روش 55 هزار تومنه من 18 تومن خریدم واقعا ممنونم از با این قیمت های مناسبش مخصوصا برای کتاب

 • امیرحسین فدائئ امیرحسین فدائئ

  کتاب عالی هست پیشنهاد میکنم حتما یک بار هم که شده خوانده بشه درباره برنامه ریزی و انجام مهم ترین کار در صبح و دوری از تنبلی و درباره قدرت تلقین هم بصورت غیر مستقیم گفته شده و مطالب جوری هست که در هر فصل، بخش کوچکی از فصل قبل را دوباره تکرار میکنه تا ملکه ذهن ما بشه تصاویری هم از کتاب گذاشتم امیدوارم که مفید واقع شود خلاصه کتاب عالی بود ممنون از

 • نگار نظری زاده نگار نظری زاده

  کتاب خیلی خوبی هست و آدم رو به زندگی امیدوار میکنه که به نظر من در این شرایط بسیار لازمه

 • مهدی عباسی مهدی عباسی

  تنها چیزی که تو ایران ارزانه کتابه. بخرید و بخانید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب قورباغه ات را قورت بده