زبان بدن for dummies اثر الیزابت کونکه

معرفی و دانلود کتاب زبان بدن for dummies اثر الیزابت کونکه رایگان به همراه خلاصه کتاب

الیزابت کونکه از اساتید به نام جهانی در حوزه زبان بدن در کتاب زبان بدن for dummies، حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد حرف‌هایی که انسان‌ها با بدن‌هایشان در موقعیت‌های گوناگون می‌زنند و منظورشان را آگاهانه و ناآگاهانه یعنی حتی در مواقعی که خودشان هم از آن اطلاعی ندارند، به طرف مقابل می‌رسانند. حال اینکه فرد مقابل هم به این موضوع آگاه باشد یا خیر، بخش دیگر ماجراست. نویسنده کتاب زبان بدن اعتقاد قلبی دارد که دانستن علائم مختلف بدن و استفاده از آن‌ها به جهت رساندن صحیح پیام‌ها به دیگران، صفحه‌ای بدیع از زندگی آدم‌ها را ورق می‌زند و ارتباطات آن‌ها را متحول می‌سازد.

خانم کونکه در کنار بسیاری از استادان فن بیان که اعلام می‌نمایند انسان‌ها باید بر گفتار و احساساتشان کنترل لازم را داشته باشند، بیان می‌کند حرکات مختلف بدن هم می‌بایست تحت کنترل افراد باشد و از آن در جهت قانع کردن دیگران و انگیزه بخشیدن به اطرافیان، استفاده و بهره کافی را ببرند. او همچنین از تحول زبان بدن در طول زمان سخن می‌گوید و دلیل استفاده از هر یک از کنش‌ها و واکنش‌های بدنی را برایمان شرح می‌دهد. واقعاً برایتان جذاب نیست که از حالات بدن طرف مقابلتان هنگامی که با او صحبت می‌کنید بتوانید احساس و منظورش را بهتر و بیشتر درک کنید؟ آنگونه که خودش هم نداند دارد سیگنال‌هایی را برای شما می‌فرستد. الیزابت کونکه راز آدمیان را فاش می‌نماید آنهم از طریق فیزیکشان و کش و قوس‌هایی که به آن می‌دهند.

شاید قبل از خواندن این اثر، عده‌ای فکر کنند وی قرار است پرده از راز‌هایی پیچیده بردارد، در صورتی که اینطور نیست و معمولی‌ترین حالات چهره و اندام اشخاص در این کتاب مورد تحلیل قرار گرفته است. حرکاتی که بسیار واضح‌تر از کلام سخن می‌گویند، گویی شخصی که روبروی شما قرار گرفته نیازی به حرف زدن با دهانش ندارد و پانتومیم‌وار شما را متوجه منظور خود می‌سازد. در دنیای امروز که دستگاه دروغ سنج همچنان خطا‌های خود را کم و بیش دارد، زبان بدن از اشتباه هم مبراست و بدن یک انسان دروغگو می‌تواند او را لو بدهد اما فقط در صورت وجود یک شرط، به شرطی که مخاطبش به فهم حرکات بدنی مجهز باشد.

در حدود دو دهه است که مهارت دانستن زبان بدن از ضروریات به حساب می‌آید و توسط بسیاری از دانشمندان حوزه رفتارشناسی و اساتید روانشناسی مورد تأکید و آموزش قرار گرفته‌اند. غرق شدن در مطالب آموزشی تفکری و گفتاری، گاهی انسان‌ها را از کنترل داشتن روی جسم و حرکات آن باز می‌دارد که به لطف حضور افراد پرتلاشی مثل الیزابت کونکه، سلاح خوبی در اختیار بشریت قرار گرفته است و امیدواریم که روزی برسد که همه انسان‌ها قدر اینگونه آموزش‌ها و به کاربردنشان در روابط کاری و غیرکاری را بدانند. نکته‌ای که مطالعه‌کنندگان پیشین اینگونه آثار معتقدند دیر یا زود به همگان ثابت خواهد شد و چه بهتر که قبل از دیر شدن، این اتفاق رخ دهد.

دانلود کتاب زبان بدن for dummies

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب زبان بدن for dummies گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب زبان بدن for dummies

درباره الیزابت کونکه

الیزابت کونکه معلم و نویسنده قهاری است که از سخنرانان بین‌المللی هم به شمار می‌رود. او علاوه بر شایستگی که علم و قلمش آن را به اثبات رسانده است انسانی بسیار دلسوز می‌باشد که به آموزش و رشد مراجعانش اهمیت فراوانی می‌دهد، حال این مراجعان می‌توانند یک کارمند عادی باشند یا یک مدیر ارشد سازمانی. وی علاوه بر زبان بدن، سخنرانی‌های عمومی فوق‌العاده‌ای در مورد مهارت‌های متقاعدسازی و تأثیرگذاری صدا هم داشته است و تلاشش همواره این بوده است که شاگردانش مانند خودش هرگز تسلیم نشوند و مسیر رشد را طی کنند.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

همانطور که در مقدمه و معرفی کتاب توسط مؤلف بسیار خوش فکر و قلمش گفته است: خوانندگانی که به زبان بدن و کسب اطلاعاتی در این زمینه علاقه وافری دارند، آن‌هایی که می‌خواهند روابط بین فردی‌شان را بهبود قابل توجهی ببخشند، گروهی که به بازخورد دادن و پاسخ دهی تمایل بالایی دارند و در نهایت افرادی که انتظار بهترین‌ها را از خودشان دارند از مخاطبان اصلی این کتاب به شمار ‌می‌روند. همچنین تشنگان کشف واقعیات انسان‌ها از روی تکانش‌های بدنی آن‌ها نیز بی‌معطلی باید این کتاب را هرچه زودتر مطالعه کنند.

فهرست کتاب

اثر آموزشی زبان بدن، پس از مقدمه در 5 بخش و 13 فصل تدوین گردیده است. عناوین بخش‌ها بدین صورت می‌باشند:

 1. در ابتدا فقط حرکات بدنی بود

 2. شروع از بالاترین نقطه

 3. بالاتنه: دست‌ها و پا‌ها

 4. زبان بدن در محیط اجتماعی و کاری

 5. بخش ده تایی‌ها

این کتاب 236 صفحه‌ای در هر کدام از این بخش‌ها به فصل‌های کوچکتر طبقه‌بندی شده است که خلاصه‌وار اینگونه به آن‌ها اشاره می‌کنیم: در فصول اولیه به تعریف زبان بدن و توضیح بیشتر حرکات غیرکلامی پرداخته شده است و هرچه به اواسط کتاب نزدیک‌تر می‌شویم راهکار‌هایی به مخاطب ارائه می‌گردند تا قدرت، اعلام موافقت و توجه خود را با حرکات دست، سر، صورت و اجزای دیگر بدن نشان دهد. از قدرت چشم‌ها و بالاتنه هم با ذکر جزئیات، توضیحات مفصلی به خواننده ارائه می‌گردد. سپس در نیمه دوم کتاب یعنی از فصل 7 به بعد نحوه ارزیابی زبان بدن خود شخص و البته افرادی که با آن‌ها معاشرت دارد مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت خواننده به پیشنهاد نویسنده به ابزار‌هایی مجهز می‌گردد تا با آن‌ها اقتدار و تسلط خود را روی حرکات بدنش به نمایش بگذارد. از آنجایی که این کتاب هم مانند دیگر آثار آموزشی، تمرین‌هایی دارد و باید حتماً اجرا شوند، خواندن چندین باره‌اش به همراه انجام راهکار‌های عملی از مفروضات اصلی مؤلف می‌باشد.

بخش‌هایی از کتاب زبان بدن for dummies

با وجود اینکه زبان بدن قدمتی به درازای عمر انسان دارد، دانش زبان بدن دانش نسبتاً جدیدی است که تقریباً از حدود شصت سال پیش شکل گرفته است. روانشناسان، جانورشناسان و مردم‌شناسان اجتماعی، پژوهش‌های مفصل و پر جزئیاتی درباره‌شناسه‌های زبان بدن، به عنوان بخشی از خانواده بزرگتر رفتار‌های غیرکلامی انجام داده‌اند.

اگر لحظه‌ای ساکت و آرام باشید و به حرکات بدن و حالات چهره خودتان که پیام‌هایی را در سکوت ابراز می‌کنند دقت کنید، متوجه گروهی از حرکات بدنی می‌شوید که احساسی را بیان یا فکری را منتقل می‌کنند. اگر کمی بیشتر توجه کنید می‌توانید حرکات بدنی ناخودآگاه خود یا طرف مقابل را که در مواجهه با شخص دیگری شکل می‌گیرد شناسایی کنید. این حرکات به شما می‌گویند که فرد مقابل چطور آدمی است.

گاهی در زندگی باید موضعی خاص اتخاذ کنید و تصمیم قاطعی بگیرید احتمالاً پا‌هایتان را محکم و قاطع بر روی زمین می‌گذارید و کاری را که باید انجام می‌دهید. زمانی دیگر ممکن است مسأله را راحتتر بگیرید و دچار مخمصه و سردرگمی شوید. مسلماً تا به حال پا‌های خود را خشمگینانه به زمین کوبیده‌اید یا شخصی را دیده‌اید که این کار را کرده است.

می‌میک صورت خود را کنترل کنید ببینید که چطور حالات چهره‌تان بیش از حرف‌هایی که می‌زنید می‌توانند پیام‌رسانی کنند. از دست خود برای حرف زدن استفاده کنید. دست‌ها، پا‌ها و انگشتان خود را چطور قرار دهید تا بر افرادی که شما را می‌بینند بیشترین تأثیر را بگذارید.

به طرز راه رفتن خود توجه داشته باشید، یاد بگیرید که با حرکات سر و دست در هر موقعیتی، بهترین تأثیر را بگذارید. خیلی نزدیک نشوید، ببینید که تفاوت‌های فرهنگی چطور بر تفسیر زبان بدن تأثیر می‌گذارند.

گاهی اوقات در انتقال پیام، یک حرکت یا حالت بدنی از هر کلامی مؤثرتر است. اشارات و علائم، گویای عشق و حمایت، لذت و درد، ترس و نفرت، نبود توافق، واضح و قابل تشخیص هستند. در صورت نیاز به توضیح بیشتر، تنها به بیان چند کلمه نیاز دارند.

می‌توانید در 7 ثانیه اول ملاقات با هر شخصی با توجه به حالات چهره و نحوه حرکت بدنش بگویید که چه احساسی نسبت به خودش دارد چه شخص بداند و چه نداند، پیام‌هایی را از طریق حرکات بدن و رفتارش منتقل می‌کند.

افرادی که احساس ناامنی می‌کنند یا به خودشان مطمئن نیستند، حرکات بدنی مانند مالیدن پیشانی، دست به سینه شدن، نگه داشتن یا مالیدن انگشتان مقابل دهان را انجام می‌دهند.

حرکات بسیار ریز و کوچک که برخی اوقات دیدن آن‌ها به تجهیزات تخصصی و پیشرفته‌ای نیاز دارد، درخششی از هیجان هستند که بسیار سریع روی چهره شما پدیدار می‌شوند و احساساتی را آشکار می‌کنند که احتمالاً ترجیح می‌دهید پیش خودتان مخفی بماند.

معمولاً تأیید، مشارکت یا توهین بدون خروج آوایی از میان لب‌ها منتقل می‌شود.

زبان بدن همواره وجود داشته است. بدون نیاز به کلمات و گفتار، احساسات، نگرش‌ها و هیجانات را منتقل می‌کرده است.

مشخصات کتاب زبان بدن for dummies

مشخصات
نویسنده الیزابت کونکه
مترجم مریم هدایتی
ناشر انتشارات آوند دانش
شابک ۹۷۸۶۰۰۷۰۲۲۷۰۲
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 236
وزن 180 گرم
سایر توضیحات طریقه کنترل حالات چهره پیش از حرف زدن استفاده از دست برای حرف زدن طریقه قرار دادن دست و پا جهت تاثیر گزاری بیشتر بر روی دیگران بدون گفتن حتی یک کلمه به‌خوبی ارتباط برقرار کنید نگاهی دقیق‌تر به حرکات غیر‌کلامی ارزیابی حالات بدن گذر از مرزهای فرهنگی نحوه‌ی ایستادن از مجموعه کتاب‌های دامیز کتاب‌های دامیز؛ کاربردی و سودمند ترجمه و چاپ در ایران تحت امتیاز انتشارات وایلی توسط انتشارات آوند دانش

نظرات کتاب زبان بدن for dummies

 • حامد طالبی حامد طالبی

  بدون گفتن حتی یک کلمه به خوبی ارتباط برقرار کنید

 • محمد ایروانی محمد ایروانی

  مجموعه کتاب‌های Dummies عالی هستند، چون شما مجبور نیستید که از ابتدای کتاب شروع به مطالعه کنید. هر فصل از کتاب به آسانی قابل استفاده و فهم است.

 • Parimah Azizi Parimah Azizi

  خیلی کتاب به درد بخوریه

 • کاربر کاربر

  خوب و جالب

 • میلاد حسامی میلاد حسامی

  برای اصلاح رفتار تجاری و اداری مناسب

 • برزین پورجاماسب برزین پورجاماسب

  خوش اطلاعات

 • Zeynab S Zeynab S

  خیلی خوبه برای خوانش

 • نجمه چلویی خوانساری نجمه چلویی خوانساری

  جالب و خواندنی

 • سید آرش مومنی سید آرش مومنی

  خوبه ولی کامل و جامع نیست

 • الیاس یاری الیاس یاری

  زیاد چیزه چشم‌گیری رو توضیح نمیده

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب زبان بدن for dummies