بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریت آن کلاوسر

معرفی و دانلود کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریت آن کلاوسر رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد از خانم هنریت آن کلاوسر، اثری با زبان ساده است که روشی علمی و ثابت شده را برای رسیدن به اهداف به مخاطبانش توضیح می‌دهد. از اسم آن مشخص است که چه اهمیتی به نوشتن اهداف داده شده و در توصیفات متوجه خواهید شد که این کار در بلند مدت چگونه به محقق شدن خواسته‌ها و آرزوها خواهد انجامید. نویسنده همه انسان‌ها در هر جایگاهی مخاطب خود می‌داند و از آنها می‌خواهد برای ایجاد آثار مثبت در زندگی‌شان به درستی از مغز خود استفاده کرده و قدرت نوشتن را امتحان کنند. جلوتر که می‌روید به عنوان خواننده به اهمیت واضح بودن هدف گذاری از سوی نویسنده بیشتر پی می‌برید. شاید در دیگر آثار مرتبط با زمینه رشد و موفقیت فردی این را خوانده باشید که می‌توان با تجسم خلاق و استفاده درست از نیروی تخیل، مغز را فریب داد یا به عبارتی قانع کرد. چون با ادامه روند تجسم سازی، ذهن نیمه هوشیار انسان رویاها را می‌پذیرد و برای رسیدن به آنها تلاش می‌کند.

اینجا خانم کلاوسر تاکید دارد که با چندین و چند بار نوشتن اهداف بر روی کاغذ در دراز مدت باعث می‌شود که مغز با دقت آنها را بررسی و پردازش نماید. پس از نوشتن اهداف و تقسیم بندی آنها به دو بخش کلی بلند مدت و کوتاه مدت از قدرت عناصری همچون آب و آتش در این اثر صحبت به میان آمده که چگونه باعث ماندگاری ایده‌ها در ذهن می‌شوند و حتی موارد فرعی که به کار ذهن نمی‌آیند را فیلتر کرده و از بین می‌برد. یکی از مواردی که در این کتاب به آن اشاره شده و بسیار قابل تامل بوده، تحقیقی است که در دانشگاه هاروارد انجام شده و متوجه شده‌اند که فقط 3 درصد از دانشجویان اهداف خود را می‌نوشتند و بعد از چند سال فاصله، وقتی تحقیقات مجددا بر روی این جامعه آماری انجام می‌شود نتیجه عجیبی بدست می‌آید و آن این است که افرادی که اهدافشان را مکتوب می‌کردند، نسبت به بقیه زندگی بهتری را تجربه می‌نمودند.

مولف از تعهدی می‌گوید که انسان‌ها با نوشتن اهداف در ذهن خود ایجاد می‌کنند و موجب حرکت به سوی بدست آوردن آن می‌شوند. دیگر موردی که خیلی خوب مورد اشاره قرار گرفته این است که پس از مکتوب کردن اهداف، افراد می‌بایست سراغ به تحقق رساندن اهداف کوچک خود در آغاز راه بروند و با انرژی و انگیزه‌ای که از این مسیر بدست می‌آورند، هدف‌های بزرگتر خود را محقق نمایند. چرا که شاید پیگیری یک هدف بزرگ از همان ابتدا شکستی را به هدفگذار تحمیل نماید و او را دچار ناامیدی کند. زیبایی کار آنجایی بیشتر نمایان می‌شود که نویسنده خلاق از قدرت صبر و شکیبایی حرف می‌زند و کمی تاخیر برای رسیدن به خواسته‌ها را طبیعی می‌داند. در این میان، گام‌های کوچک و بزرگ دیگری را هم پیش روی مخاطب ترسیم می‌کند که با خواندن کامل این کتاب به تک تکشان اشراف پیدا خواهید کرد. از جمله انعطاف پذیری، که تمرکز شخص مخاطب را بر روی مقصد می‌طلبد نه مسیر.

دانلود کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل بنویس تا اتفاق بیفتد به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

درباره هنریت آن کلاوسر

هنریت آن کلاوسر (Henriette Klauser) نویسنده آمریکایی و مدیر موسسه writing resources می‌باشد که در زمینه مشاوره هم فعالیت‌هایی دارد. نویسنده‌ای که برگزار کننده کارگاه‌های خودپروری می‌باشد و از سخنرانان پرکار به شمار می‌رود. وی دارای مدرک دکترای ادبیات انگلیسی می‌باشد که در دانشگاه‌های معتبری همچون نیویورک و لس آنجلس مشغول به تدریس بوده است. از آثار دیگر او می‌توان به «قلبت را روی کاغذ بیاور» ، «با هر دو طرف مغزت بنویس» و «با قلمی در دست» اشاره کرد. وی کتاب بنویس تا افاق بیفتد را پس از مطالعات و پژوهش‌های بسیاری به رشته تحریر در آورد و تلاشش را کرده است که در آن عصاره‌ای از تجربیات و نتایج خود را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

افرادی که از عمیق‌ترین قسمت ذهن‌شان می‌خواهند مهارت‌های فردی خود را توسعه دهند و برای رسیدن به موفقیت حاضرند مسیری را در بلند مدت با فراز و نشیب‌هایش طی کنند، به شدت توصیه می‌شود که این کتاب را با تمام وجودشان خوانده، درک نموده و قدم به قدم آن را عملی سازند. این عده با خواندن این کتاب متوجه می‌شوند که با نوشتن آرزوهای‌شان می‌توانند زمان تحقق یافتن‌شان را جلو بیندازند.

فهرست کتاب

کتاب در 20 فصل نوشته شده است که سرفصل‌های آن را اینگونه می‌توان معرفی کرد:

 1. بنویس تا اتفاق بیفتد

 2. آگاهی نسبت به خواسته: تعیین اهداف

 3. جمع بندی نظریه‌ها

 4. آماده دریافت شدن

 5. بررسی ترس‌ها و احساس‌ها

 6. دستیابی به آزادی

 7. ساده گرفتن کار

 8. تمرکز روی نتیجه

 9. محیط را تغییر دهید

 10. زندگی روزمره خود را مکتوب کنید

 11. متعهد شدن

 12. روی هم چیدن اهداف

 13. یک گروه تشکیل دهید

 14. به دست گرفتن ابتکار عمل

 15. نامه نوشتن به خدا

 16. مقاومت پر معناست

 17. ایجاد یک مراسم آیینی

 18. رها کردن

 19. سپاسگزاری

 20. از پس شکست برآمدن

بخش‌هایی از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

نوشتن ترس‌ها باعث می‌شود آنها از شما دور شوند و نوشتن نقطه مقابل ترس‌ها به شما قدرت و انرژی می‌بخشد تا متفاوت فکر کنید.

حتی اگر نمی‌دانی چه می‌خواهی نوشتن را شروع کن.

ترس‌های شما باعث می‌شود بتوانید به گونه متفاوتی فکر کنید و نوع دیگری از پاسخ‌ها را دریافت کنید.

توصیه می‌کنم یک دفترچه یادداشت کوچک تهیه کرده و همراه خود داشته باشید تا ایده‌هایی که به ذهنتان می‌رسد بلافاصله در آن یادداشت کنید.

زمانی که اهداف خود را روی کاغذ می‌نویسید از مغزتان انواع مطالب جدید، عقاید انرژی زا و طرح‌های مختلف تراوش می‌شود. این‌ها خبرهای خوبی هستند. البته توجه داشته باشید که باید این مطالب را مرور و به خودتان یادآوری کنید. چون اگر این کار را انجام ندهید، بهترین نقشه‌ها و طرح‌ها هم به دست فراموشی سپرده می‌شود.

بیایید به تمام نگرانی‌هایتان چند دقیقه‌ای فکر کنید، سپس سعی کنید بدون توقف در مورد آنها بنویسید و چیزی را ویرایش نکنید، وقتی احساس کردید همه چیز را نوشته‌اید و تمامی نگرانی‌هایتان روی کاغذ آمده است، کمی استراحت کنید و دوباره چیزهایی که نوشته‌اید را بخوانید. پس از مدتی که این ترس‌ها و نگرانی‌ها را مطالعه کردید و از وجود آنها آگاه شدید، یک احساس کینه ورزی به آنها پیدا خواهید کرد. بنابراین مغزتان که شما را تواناتر از مشکلات می‌داند شروع به کشف ریشه مشکلات می‌کند و راه حل‌های اساسی خودش را ارائه می‌دهد.

بودن در کنار آب، خلاقیت را شکوفا می‌کند . جولیان جینز، محققی از دانشگاه پرینستون می‌گوید که بزرگترین اکتشافات علمی و ریاضی در سه جا اتفاق افتاده‌اند: رختخواب، حمام و اتوبوس. منظور از حمام، هر نوع تماس با آب است از جمله دوش گرفتن، بودن در قایق، شنا کردن در دریاچه یا قدم زدن زیر باران.

تا قبل از تعهد، تردید و دودلی وجود دارد ولی زمانی که شخص، خودش را متعهد می‌کند خداوند هم برایش حرکتی می‌کند و درهای همه نوع کمکی به روی او گشوده می‌شود. زیرا در غیر اینصورت هیچ تحولی برایش رخ نمی‌دهد. یک سری اتفاقات به نفعش پیش می‌آید، تصادفات پیش بینی نشده، جلسات و کمک‌های مالی که هیچکس تصورش را هم نکرده بود سر راهش قرار می‌گیرد.

وقتی می‌نویسیم قدر و ارزش چیزهایی را که بعدا به دست می‌آوریم را می‌فهمیم، اما وقتی نمی‌نویسیم مانند این است که پیروزی‌های کوچک را نادیده گرفته، آنها را فراموش کرده و عادی تلقی می‌کنیم. این گونه به مرور قدرناشناس می‌شویم.

چرا خدا باید به تو بیشتر بدهد در حالی که تو در مقابل آنچه که داری ناسپاسی می‌کنی.

هر علتی که باعث شده تا شما در برابر خواسته‌ها و کاری که انجام می‌دهید مقاومت کنید را بنویسید. اگر دوست دارید می‌توانید تعلل خود را به گردن دیگران بیاندازید اما باید هر چیزی که هست را بنویسید . وقتی شروع به نوشتن کنید حقیقت آشکار می‌شود و این حقیقت شما را نجات خواهد داد.

تنها قانون این است که هر بار چیزی را می‌نویسید، زیر آن تاریخ نوشتن و رسیدن به آن را بنویسید. هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد و هیچ روش درست و غلطی برای این کار وجود ندارد. زیرا هر کسی آن را به شیوه خودش انجام می‌دهد و باز هم موثر واقع می‌شود. زندگی روایتی است که شما هم دستی در نوشتن آن دارید.

شما می‌توانید در یک زمان بیش از یک هدف داشته باشید و اجازه دهید موفقیت در یک هدف، پایه‌ای برای هدف دیگر شود.

بهترین چیز درست از جایی می‌گذرد که فکر می‎کنید از راه حل‌ها و ایده‌ها دور شده‌اید.

با نوشتن تجسم از جزییاتی که دوست دارید نه تنها می‌توانید هدفتان را به تصویر بکشید، بلکه نوع زندگی روزانه‌تان را به هنگام تحقق این هدف بنویسید.

جلو بروید و به نوشتن ادامه دهید تا اینکه به جرقه‌ای برسید. در این جرقه نقشه‌ای خواهد بود که آسمان خاکستری را به آسمان آبی تبدیل می‌کند.

مشخصات کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

مشخصات
نویسنده هنریت آن کلاوسر
مترجم علیرضا درستیان
ناشر انتشارات دو یار معاصر
شابک 9786009830794
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 271

نظرات کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

 • غلامرضا سهرابی مبارک غلامرضا سهرابی مبارک

  کتاب ها به صورت سالم و به موقع و با کیفیت بودند

 • مهدی کیهان فر مهدی کیهان فر

  عالی

 • کاربر کاربر

  راضی بودم عالی بودید

 • سید محمد حسینی سید محمد حسینی

  عالی

 • samaneh lotfi samaneh lotfi

  بخونید و به کار ببرید .

 • شهروز شهیدیفر شهروز شهیدیفر

  کتاب میتونست بهتر باشه از نظر نوشتاری خیلی سخت ترجمه و نوشته شده بعنی به راحتی نمیتونی بیشتر جاهاش رو بخونی

 • ali ....... ali .......

  کتاب میتونست بهتر از این باشه...

 • فروغ صفارزاده خمکی فروغ صفارزاده خمکی

  کلا کتاب خوبی هست، اگر به کلیتش عمل بشه متوجه میشین که خیلی راحت میشه به اهداف رسید

 • کاربر کاربر

  برای کسی که بخواد دیدگاهش روو نسبت به زندگی تغییر بده و در مسیر پیشرفت معنوی و مالی قرار بگیره بسیار عالیه

 • رضا شکری رضا شکری

  از کیفیت و قیمت خوبی برخوردار می باشد

 • کاربر کاربر

  به نظر من ارزش مطالعه رو داره، کسانی که به کتاب های روانشناسی علاقه دارد بعد از خوندن این کتاب بسیار جذبش میشند. پیشنهاد میکنم خوندش رو

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد