زبان بدن اثر آلن پیز

معرفی و دانلود کتاب زبان بدن اثر آلن پیز رایگان به همراه خلاصه کتاب

آلن پیز و همسرش باربارا پیز در کتاب زبان بدن، پس از سال‌ها فعالیت در این عرصه، به ارتباطات غیرکلامی اشاره می‌کنند که در بعضی مواقع به ایجاد یک رابطه عمیق و مؤثر در یک ارتباط عاطفی منجر می‌شود و یا در مصاحبه‌های شغلی و مذاکره‌های مختلف، کاملاً به کار می‌آیند. کتاب زبان بدن که از پرفروش‌ترین آثار بین‌المللی می‌باشد برای اولین بار در ایالات متحده منتشر شد. زبان بدن، دیگر مثل گذشته ناشناخته نیست و واقعیت‌های علمی گوناگونی در مورد آن به اثبات رسیده‌اند و مؤلفین کتاب مذکور تمام توانشان را گذاشته‌اند تا با آگاه کردن علاقه مندان به نشانه‌های این زبان، موجب پایه‌گذاری مذاکره‌های بسیار عالی برای افراد مختلف می‌شوند.

جادوی لبخند، نحوه قرار گرفتن پا‌ها، شایع‌ترین رفتار‌های یک شخص دروغگو و سیگنال‌های مخفی مربوط به سیگار، عینک و آرایش، از جمله نکات آموزشی این اثر هستند. شاید در ابتدا باور این مطلب که در یک ارتباط، زبان بدن تأثیر بیشتر و مهمتری از کلام دارد، سخت باشد اما با پیشروی در صفحات اثر مکتوب پیز و همسرش، کم کم باورپذیر می‌شود. چرا که به صورت علمی و با مثال‌های ارائه شده، اثبات می‌گردد. این دو محقق، تحقیقات میدانی از جمله سفر به 15 کشور مانند ایران را انجام دادند و با افراد بسیار معروفی همچون ولادیمیر پوتین هم ملاقات داشتند پس بی‌دلیل نیست که نام آن‌ها بر روی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آموزشی تاریخ هک شده است.

نتایج دیگر بدست آمده و ارائه شده در این کتاب، ماجرا را برای خوانندگان جالبتر هم می‌کند. برای مثال، نویسنده معتقد است گاهی اوقات کلمات، مخل ارتباطات هستند زیرا شخص، حقیقت را یا نمی‌خواهد و یا نمی‌تواند بر زبان جاری سازد حالا در اینجا برای برطرف کردن ابهام، زبان بدن و تکنیک‌های شناخت آن است که به کمک طرف مقابل می‌آید. جهانی بودن این نوع از زبان، مورد قابل توجه دیگری است که مخاطب را دانا به این موضوع می‌سازد که اندام‌های انسان در نقاط مختلف جهان با یک حرکت مشخص، یک منظور را از خود ساطع می‌کنند و تفاوت ملیت فرد مورد نظر در مفهوم حرکات اندامش، دخیل نیست. البته که در بخشی جداگانه، بسته به نوع تفاوت فرهنگی که در میان مردم جوامع مختلف وجود دارد به این می‌پردازد که ممکن است آدم‌ها بعضا برداشت‌های متفاوتی از ژست‌های یکسان داشته باشند ولی با این حال با توضیحات جذابی که در این قسمت ارائه می‌نماید، اجازه نمی‌دهد که مخاطب دچار دوگانگی شود و اتفاقاً مفهوم کامل موضوع را به او خواهد رساند. در هر صورت اقناع آدمیان به شناخت بیشتر حرکات اندام‌هایشان و اهمیت قائل شدن برای آن‌ها عملی فوق‌العاده است که آلن و باربارا پیز در این اثر به خوبی از پس آن برآمده‌اند.

دانلود کتاب زبان بدن pdf رایگان

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب زبان بدن به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. pdf کتاب زبان بدن توسط مریم شفقی به ایرانی برگردانده شده که جز بهترین ترجمه‌های کتاب زبان بدن به شمار می‌رود. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن و دانلود کتاب صوتی زبان بدن نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب زبان بدن

درباره نویسنده، آلن و باربارا پیز

آلن پیز (Allan Pease) نویسنده استرالیایی متولد سال 1952 در ملبورن استرالیا است که به حرفه معلمی هم در مقطعی مشغول بوده است. وی همچنین پایه‌گذار مؤسسه بین‌المللی پیز می‌باشد و در حال حاضر بیش از 30 سال است که به آموزش مهارت‌های ارتباطی در این مرکز، مشغول به فعالیت است. از جمله آثار دیگر او می‌توان به: «چرا مردان دروغ می‌گویند و زنان گریه می‌کنند»، «چرا مردان گوش نمی‌دهند و زنان نمی‌توانند در نقشه بخوانند» و «سیگنال‌ها» اشاره کرد. باربارا پیز هم، نویسنده کتاب‌های روانشناسی و تربیتی می‌باشد که در سال 1993 با آلن ازدواج کرد و در انجام پژوهش‌ها و تألیف آثار، پا به پای همسر خود تاکنون بوده است.

کتاب زبان بدن مناسب چه افرادی است؟

آن دسته از افراد که زبان بدن را کم و بیش از گوشه و کنار به اهمیتش پی برده‌اند اما علاقه دارند تا جزئیاتی بیشتر از آن را بدانند و به آن اشراف پیدا کنند، مخاطبان اصلی این کتاب به شمار می‌آیند. همچنین گروهی از انسان‌ها که قصد دارند منظور دیگران را علاوه بر حرف‌هایشان از روی حرکات بدنشان دریافت کنند و کاملاً بدانند که با چه نوع انسانی و چه منظوری مواجه هستند هم بسیار پیشنهاد می‌گردد که هم نشینی با این اثر را از دست ندهند. در انتها اشخاصی که می‌خواهند به زبان بدن خودشان مسلط بوده و نشانه‌های قدرت و تسلط بر اعضای جسمشان را بروز دهند هم باید خواندن این کتاب را در دستور کار خود قرار دهند.

فهرست مطالب

کتاب پس از مقدمه‌ای که توسط نویسندگان به رشته تحریر درآمده است، در 18 فصل اصلی و به تفکیک، مباحث آموزشی‌اش را شفاف و خواندنی ارائه می‌نماید و در فصل 19 به جمع‌بندی می‌پردازد. عناوین 18 فصل موجود در این اثر بدین شرح می‌باشند:

 • مبانی و اصول پایه‌ای

 • قدرت در دستان شما

 • جادوی لبخند

 • علائم دست و بازو

 • فاوت‌های فرهنگی

 • اشاره‌های ویژه شست و دست

 • نشانه‌های تقلب و ارزیابی

 • علائم چشم

 • افرادی که به حریم خصوصی دیگران تجاوز می‌کنند

 • پا‌ها چگونه ذهن‌ها را آشکار می‌سازند

 • سیزده حرکت معمول روزانه

 • تقلید کردن

 • نشانه‌های پنهان

 • چگونه بدن به سمت جایی که ذهن قصد رفتن دارد اشاره می‌کند

 • ابراز شیفتگی

 • اشاره‌های مربوط به نشان دادن مالکیت و حدود قلمرو

 • ترتیب نشستن

 • مصاحبه‌ها و قدرت نمایی‌ها

بخش‌هایی از کتاب زبان بدن

دست دادن یادگار عصر غارنشینی است هرگاه افراد غارنشین همدیگر را ملاقات می‌کردند بازوانشان را در هوا نگه می‌داشتند و کف دستشان را در معرض دید قرار می‌دادند تا نشان دهند هیچ نوع اسلحه در دستشان نیست یا مخفی نکرده‌اند این حرکت طی قرن‌ها اصلاح شده، تبدیل به حرکت‌هایی مانند بالا بردن دست در هوا و قرار دادن کف دست روی قلب شد و به این ترتیب، حرکات گوناگون دیگر نیز ابداع شد. شکل نوین این آداب احوالپرسی قدیمی، قفل نمودن و تکان دادن دست است که در اغلب کشور‌های انگلیسی زبان، هم در احوالپرسی آغازین و هم حین خداحافظی انجام می‌شود.

شعاع حباب هوا در اطراف افراد طبقه متوسط حومه شهر ساکن استرالیا، نیوزیلند، انگلستان، آمریکای شمالی و کانادا معمولاً مشابه است. این شعاع را می‌توان به چهار فاصله و حریم مجزا تقسیم نمود: 1- حریم خصوصی 2- حریم شخصی 3- حریم عمومی 4- حریم اجتماعی

چارلی چاپلین و بسیاری از هنرپیشگان فیلم‌های صامت، پیشگامان مهارت‌های ارتباط غیرکلامی بودند. آن‌ها تنها وسیله ارتباط موجود در صحنه بودند هر کدام از بازیگران بر مبنای توانایی استفاده از حرکات و علامت‌های بدن برای برقراری ارتباط مؤثر به خوب یا بد طبقه‌بندی می‌شدند.

بیشتر پژوهشگران عموماً معتقدند بخش کلامی در اصل برای انتقال اطلاعات به کار می‌رود حال آنکه از بخش غیرکلامی برای مذاکره رویکرد‌های میان فردی استفاده می‌شود و در برخی موارد، همچون جایگزینی برای پیام‌های کلامی کاربرد دارد. برای مثال فردی می‌تواند نگاهی نافذ به دیگری بیندازد، با این کار بدون آنکه چیزی بگوید پیامی بسیار واضح را به طرف مقابل منتقل خواهد کرد.

اگر شنوندگان نشسته باشند و با چانه‌های افتاده و دست به سینه به صندلی‌شان تکیه کرده باشند یک سخنران ژرف نگر به این گمان یا حس می‌رسد که منظورش، خوب بیان نمی‌شود و احتمالاً پی می‌برد که برای درگیر کردن شنوندگان، باید رویکردی متفاوت را برگزیند. همینطور سخنرانی که ژرف نگر نباشد با بی‌توجهی مرتکب اشتباه خواهد شد.

شم زنانه بخصوص در مادرانی که فرزندانی را تربیت و بزرگ کرده‌اند آشکار است. در چند سال اول زندگی، مادر برای برقراری ارتباط با فرزندش فقط بر روش غیر کلامی تکیه می‌کند و عقیده بر این است که به همین دلیل، زنان اغلب مذاکره‌کنندگانی ژرف نگرتر از مردان هستند.

هنوز بر سر آنکه آیا برخی حرکات، اکتسابی فرهنگی بوده و تبدیل به عادت می‌شوند یا اینکه ژنتیکی هستند، بحث و جدل وجود دارد برای مثال بیشتر مرد‌ها اول، آستین راست کتشان را می‌پوشند ولی زن‌ها آستین چپ را. وقتی مردی در خیابانی شلوغ از کنار یک زن عبور می‌کند معمولاً هنگام عبور بدن خود را به سمت زن می‌گرداند و زن معمولاً بدنش را از مرد دور می‌کند.

بالا انداختن شانه نیز نمونه خوبی از حرکتی عمومی است که به کار بردن آن نشان می‌دهد فرد نمی‌داند یا متوجه نمی‌شود شخص مقابل راجع به چه موضوعی حرف می‌زند. بالا انداختن شانه‌ها حرکتی چندگانه است که سه بخش اصلی دارد: 1- کف دست‌های نمایان شده 2- شانه‌های قوز کرده 3- ابرو‌های بالا رفته

مشخصات کتاب زبان بدن

مشخصات
نویسنده آلن و باربارا پیز
مترجم مریم شفقی
ناشر انتشارات خلاق
شابک 978-600-5920-60-4
موضوع روانشناسی
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 307
وزن 250 گرم

نظرات کتاب زبان بدن

 • عبدالله بازیاری عبدالله بازیاری

  مفهوم کتاب عالیه ولی من موندم کسی که اومده عکس های نقاشی شده را سانسور کرده!!!تمام عکس زنها را اومدن به صورت ناشیانه روسری و مانتو اضاف کردن انگاری یه بچه پنج ساله نقاشی کرده...موندم چه فکری می کنن در مورد ما..این یک توهینه اگه میدونستم اینجوریه نمیخریدم

 • کاربر کاربر

  درکل کتاب جالب و کاربردی است برای کسانی که به این موضوع علاقمند هستند اما جای تاسف دارد که با سانسورهای بی دلیل و بچه گانه ذوق ادم را کور میکنند حتی نقاشی راهم سانسور کردند!!!

 • پدرام کشاورزرودپیشی پدرام کشاورزرودپیشی

  محتوای کتاب :عالی نقاشی های داخل کتاب: امیر علی 4 ساله از کرج

 • علیرضا سنگدوینی میان‌آباد علیرضا سنگدوینی میان‌آباد

  کتاب خوبیه ولی قرار نیست که خوندین فکر کنین شرلوک هولمز قراره بشین،چون تشخیص زبان بدن یک رشته کاملا تخصصیه و اصلا به روانشناسی هم ربطی نداره،زیاد به مطالب این کتاب اکتفا نکنید ولی بخونید قشنگه،کاربردی هم هست،ولی میگم اکتفا نکنید و همرو طبق اون کتاب قضاوت نکنید چون یک سری چیزا طبق عادته نه طبق یک عمل عصبی

 • ... بنیاد ... بنیاد

  شاید بخاطر قیمت پایین کتاب باشه ولی کیفیت کاغذ وچاپ بسیار پایین هست و عکس اکثر اشخاص داخل کتاب که حالات صورتشون که خیلی مهم هست برای آموزش مطالب بجای عکس اصلی نقاشی شدن در حد کودکستان واقعا جای تاسف داره

 • کاربر کاربر

  کتب خوندن رو دوست دارم و حتما مطالعه بکنید اگه هم بچه کوچیک دارین جتاب بدین دستش 20 سال بعدش پاتونو هم میبوسه لطفا باهم مطالعه و فرهنگ کتابخونی رو اوکی کنیم کتاب واقعا عالیه هرکی هم مطالعه نمیکنه واقعا 20 سال از زندگیش عقبه حتما بخونید

 • مبینا شهریاری مبینا شهریاری

  عالیه به نظرم خوندن این کتاب کمک خیلی زیادی میتونه ب هر فردی بکنه

 • احمد کریمی احمد کریمی

  واقعا خیلی عجیبه که نقاشی مو در این عکس ها هم تحریک کننده هست برای این افراد که سانسورش میکنن به بدترین روش که باعث میشه مطلب به خوبی منتقل نشه

 • کاربر کاربر

  کیفیت مطلوبی داره ولی چرا تصاویر کتاب سانسور شدن آخه

 • محمد نصرتی محمد نصرتی

  این کتاب برای گسترش تعامل با عزیزان درون گرای اطرافتان بسیار مفیده و خیلی چیزها در مورد افکار و باور های ناخودآگاه مردم که به صورت ناخودآگاه توسط زبان بدن گفته میشه بهتون یاد میده ، مطالب کتاب ارزشمنده

 • رامتین طوسی کهل رامتین طوسی کهل

  به طرز ناشیانه‌ای برخی از بخش‌های کتاب حرکات بدن رو اشتباه ترجمه کرده که تنها به صورت اتفاقی بعد از نگاه کردن به نسخه انگلیسی متوجه شدم. مثال:‌ صفحه ۱۲۰ داخل کتاب دست‌های به هم گره کرده اگر همراه با لبخند باشد به معنای اعتماد به نفس است. کتاب اصلی:‌ دست‌های به هم گره خورده به نظر می‌رسد نشانه اعتماد به نفس است چون برخی افراد همراه با آن لبخند می‌زنند. (و در ادامه توضیح میده چرا اشتباهه)

 • پوریا ابهریا پوریا ابهریا

  عالیه خیلی کاربردیه مخصوصا بااین تخفیف من برای اینکه کتاب سالم بمونه جلد کردم

 • کاربر کاربر

  کتاب در واقعا ارزش خرید داره با قیمت های بسیار مناسب

 • مرتضی میان بندی مرتضی میان بندی

  من اینو با تخفیف خریدم عالی. اگه دنبال این جور کتابا هستید شک نکنید. خیلی خوبه

 • کاربر کاربر

  از نظر جنس کاغذش اگه بخوام بگم جنس کاغذ جلدش خوب بود ولی مال کاغذ های داخلش کاغذ کاهی بود. ولی از نظر من جنس کاغذ مهم نیس مهم اون مطالب مهمیه که توش نوشته شده.

 • کاربر کاربر

  درکل کتاب بدی نیست و برای اینکه یه اطلاعات عمومی در سطح معمولی درمورد بادی لنگوج داشته باشید بد نیست ولی ۱۵۰تومن نمی‌ارزه

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب زبان بدن