فقط ساکت شو و انجامش بده اثر برایان تریسی

معرفی و دانلود کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده اثر برایان تریسی رایگان به همراه خلاصه کتاب

برایان تریسی نویسنده و سخنران انگیزشی مطرح آمریکایی در کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده بار دیگر حال خوب مخاطبانش را با اهمیت دانسته و از یک روش ساده که به گفته خودش بار‌ها اثبات شده است برای رسیدن به موفقیت سخن گفته است. وی روشش را به هفت قسمت تقسیم نموده و با خوانندگان به اشتراک گذاشته است تا به وسیله آن بتواند در چند ماه و چند سال آینده با نسخه‌ای از خود روبه رو شوند که تصورش در مخیله‌شان نمی‌گنجیده و اکنون نتایج فوق‌العاده‌ای را برایشان رقم می‌زند. از اصلی‌ترین محور‌های کتاب مذکور که در همان ابتدا در مقابلمان توسط تریسی قرار می‌گیرد این جمله است که موفقیت به واژه‌هایی که بر زبان می‌آوریم وابسته نیست بلکه به اقداماتی مربوط می‌شود که انجام می‌دهیم. در گام بعدی از شادی به عنوان هدف مشترک تمام انسان‌ها می‌گوید و توضیحش را اینگونه عنوان می‌کند که انتخاب هدفی ارزشمند باعث می‌شود حس فوق‌العاده‌ای نسبت به خود در هر انسانی شکل بگیرد.

همین حس یکی از محرکه‌های مورد نیاز برای دنبال کردن اهداف است حتی اگر سرعت پیگیری کم باشد. مبحث سوم و مطرح گردیده، موضوع عادات است که به نظر مولف یکی از متهمان اصلی در عدم پیشرفت اشخاص می‌باشند و اگر افراد واکنش‌های خودکار خود به شرایط گوناگون را زیر نظر بگیرند و بپذیرند که آن‌ها از عاداتشان سرچشمه می‌گیرند در مرحله بعد چیزی که به آن نیاز خواهند داشت، داشتن چندین عادت خوب و به بیان دیگر نداشتن عادات بد است. جمله بعدی اگرچه بسیار تلخ است اما حقیقتی است که تمام آدم‌ها باید با آن روبه رو شوند و با تمام وجود خود باور کنند که هیچکس برای نجات آن‌ها نمی‌آید. یعنی اگر هر انسانی شخصیتش را تا حدی پایین بیاورد که دیگران بخواهند به او ترحم کنند و به جای حساب باز کردن بر روی توانمندی‌هایش بخواهد به افراد دیگر تکیه کند بی‌تردید کارش ساخته است. اما در عوض با درک صحیح این موضوع پیدا کردن مسیر موفقیت برایش کار سختی نخواهد بود.

کنار گذاشتن ترس از شکست که گاهی همچون یک غول بی‌شاخ و دم انسان‌ها را می‌ترساند و آن‌ها را از رویا‌ها و آرزو‌هایشان بسیار دور می‌سازد و فرار کردن از یادگیری مطالب جدید، نکات دیگری است که برایان تریسی به علاقه مندان می‌فهماند وجودشان همانند یک زهر عمل می‌کند و انسان را دیر یا زود از پا در می‌آورد و ادامه توضیحات این مولف سرشناس که خواندن کاملش فایده زیادی برای خوانندگانش خواهد داشت.

دانلود کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده

درباره برایان تریسی

برایان تریسی (Brian Tracy) از مطرح‌ترین نویسندگان و سخنرانان در زمینه خودباوری و خودیاری است که در سال 1944 در شارلوت تاون کانادا متولد شد. وی که آثار گوناگونی را تا به امروز از خود به جای گذاشته است پایه‌گذار و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برایان تریسی اینترنشنال می‌باشد. مشاوره‌های تریسی به شرکت‌های بزرگ در زمینه اعتماد به نفس، فروش، راهبری، واردات و توزیع از دیگر فعالیت‌های منحصر به فردش است.

کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده مناسب چه افرادی است؟

انسان‌هایی که تصمیمشان جدی است تا از شر عادات مخرب خود خلاص شوند و با ساخت عادت‌ها و در نتیجه آن شخصیت و افکاری جدید، امروز و فردایی سرشار از ثروت و حال خوب را برای خود ایجاد نمایند، می‌بایست این کتاب را بدون معطلی بخوانند و به مانند یک آموزش کامل، گام به گام دستوراتش را اجرایی سازند و به همه نگرانی‌ها و ناراحتی‌هایشان پایان دهند.

فهرست کتاب

برایان تریسی در کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده آنچه که برای حال خوب مخاطبانش الزامی می‌دانسته را پس از مقدمه در هفت فصل با این عنوان‌ها تدارک دیده است:

 • بزرگترین مانع در مقابل موفقیت

 • مسئولیت زندگی اتان را به عهده بگیرید

 • جرات کرده و پیش روی کنید

 • به آنچه که واقعاً می‌خواهید بیندیشید

 • غلبه بر درنگ و معطلی

 • همواره از نو بیاموزید

 • هرگز ناامید نشوید

بخش‌هایی از کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده

چندین سال پیش این سوال را از خودم پرسیدم: چرا بعضی از مردم موفقتر از بقیه هستند؟ پاسخ این سوال در عین سادگی همه حتی خودم را متعجب می‌کند اما قبل از آن باید ببینیم موفقیت چگونه ارزیابی می‌شود. موفقیت بر مبنای کاری که انجام می‌دهید نتایجی که بدست می‌آورید و سرعت و موثر بودن رسیدن به این نتایج، ارزیابی می‌شود.

برای شما نیز مهمترین دارایی همان اعتبارتان است این همان چیزی است که وقتی نیستید مردم درباره شما می‌گویند این‌ها همان جملاتی هستند که مردم برای توصیف شما استفاده می‌کنند تا نشان دهند که فکر می‌کنند شما چقدر در کارتان خوب هستید.

خبر خوب این است که همه عادت‌ها ابتدا عادت‌های تفکر و سپس رفتار، اکتسابی هستند و در طول زندگی یاد گرفته شده‌اند به همین خاطر می‌توان آن‌ها را کنار گذاشت و با عادت‌های جدید، مثبت و سازنده‌ای جایگزین کرد که باعث می‌شوند محکم در کار خود پایدار بمانید.

در جهان تنها یک نفر وجود دارد که می‌تواند شما را از رسیدن به موفقیت بزرگ باز دارد و آن شخص خود شما هستید. اگر تصمیم بگیرید که در آینده هیچ وقت ناامید نشوید به زودی پاسخ خودکار شما به هر مسأله یا گرفتاری عنصر استقامت خواهد بود به طوری که حتی بدون فکر کردن درباره آن، خود را بالا خواهید کشید و حرکت رو به جلوی خود را حفظ خواهید نمود.

ما در ابتدا عادت‌های خود را می‌سازیم و سپس عادت‌های ما، ما را می‌سازند.

تا هنگامی که هنوز توقف نکرده‌اید اصلاً مهم نیست که چقدر آهسته می‌روید.

استاندارد مسئولیت خود را از استانداردی که دیگران از شما انتظار دارند بالاتر ببرید، هرگز عذرخواهی نکنید.

قاعده شادمانی این است که هرگز از بابت چیزی که نمی‌توانید آن را تغییر دهید ناراحت یا عصبانی نباشید.

زندگی کن چنان که گویی فردا خواهی مرد بیاموز چنان که گویی تا ابد زنده می‌مانی.

چیزی که می‌گویید آرزو می‌کنید امید دارید یا تمایل دارید زمانی در آینده انجام دهید ربطی به موفقیت ندارد موفقیت تنها بر مبنای چیزی است که همین الان در همین لحظه انجام می‌دهید و هنری فورد نیز زمانی درباره آن گفت: نمی‌توانید با چیزی که قصد انجامش را دارید اعتبار به دست بیاورید. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که همه چیز با بیشترین سرعت ممکن حرکت می‌کند و هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست این نوع تغییر سریع اغلب باعث می‌شود انسان‌ها احساس عدم امنیت، سردرگمی و بی‌انگیزگی پیدا کنند در نتیجه حرکتشان کند می‌شود، متوقف می‌شوند و کار‌های بسیار کمی انجام می‌دهند.

در ساده‌ترین حالت شادی به معنی تبدیل شدن تدریجی یک هدف یا ایده‌آل با ارزش به واقعیت است این، تنها وقتی اتفاق می‌افتد که احساس کنید گام به گام به سمت به دست آوردن چیزی می‌روید که برای شما مفید است. این حرکت گام به گام باعث ایجاد احساس رضایت واقعی و شادی در شما می‌شود.

همه می‌خواهند برنده باشند آرزوی همه است که توسط دیگران به عنوان یک برنده دیده شوند چگونه می‌توانید به این شرایط برسید؟ ساده است باید برنده شوید. در زندگی نیز به همین صورت است و وقتی برنده می‌شوید که قبل از دیگران به خط پایان برسید مهمترین وظایف خود را به موقع شروع کنید و قبل از دیگران آن‌ها را کامل کنید و شما برنده‌اید. در نتیجه این برد احساس عالی درباره خودتان خواهید داشت زیرا مغز شما آندروفین آزاد می‌کند که داروی شاد بودن طبیعی است و حس آرامش و خوشی و سلامت در بدن ایجاد می‌کند و بنابراین همچنان حس یک برنده را خواهید داشت.

حقیقت این است که بزرگترین باور‌های محدودکننده‌ای که داریم اصلاً واقعی نیستند و بر مبنای اطلاعاتی ایجاد شدند که ما به خورد خودمان می‌دهیم. بعضی مواقع این باور‌های محدود‌کننده از اعتقادات و انتقادات دیگران ایجاد می‌شوند و بعضی مواقع نیز از موارد بسیار ساده و شاید احمقانه‌ای مانند خواندن طالع ماه تولد درون ما ساخته می‌شوند.

ترس از شکست باعث توقف تلاش برای امتحان کردن چیز‌های جدید، ریسک کردن، خارج شدن از منطقه آرامش و فکر کردن خارج از محدودیت‌های خودساخته می‌شوند. به جای اینکه فکر کنید چقدر مزیت عالی برای امتحان کردن موارد جدید و متفاوت به دست می‌آورید، تنها موارد منفی و مشکلاتی که ممکن است در انجام آن مورد جدید اتفاق بیفتند وارد ذهن شما می‌شوند. همانند فیل هندی تبدیل به یک شخصیت منفعل وکنش‌پذیر می‌شوید. این، وضعیت ذهنی است که 80 درصد جمعیت دارند.

مشخصات کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده

مشخصات
نویسنده برایان تریسی
مترجم حمید حسینی
شابک 9786229546857
ناشر پرثوآ
موضوع موفقیت
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی د
تعداد صفحه 72
تعداد جلد 1
وزن 100 گرم

نظرات کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده

 • محمد قائم پناه محمد قائم پناه

  از کیفیت کاغذ و جلد اصلا حرف نمیزنم هر پاراگراف یه غلط املایی پیدا میکنم ویراستار و تایپیست فقط به فکر پول بودن کتابی که غلط املایی داشته باشه اصلا ادامه دادنش کسل کننده‌س ترجمه هم جالب نیست میتونست بهتر باشه نسخه های زبان اصلی رو بزار لطفا نخواستیم ترجمه بشه

 • محمد رضا بیات محمد رضا بیات

  پیک تا در خانه نیاورد وزنگ زد بیا سر کوچه واقعا که خیلی زشته

 • سيدعلي شيخ الاسلامي سيدعلي شيخ الاسلامي

  توصیه میکنم فقط ساکت شی و انجام بدی

 • ملیکا ترابیان اسدآبادی ملیکا ترابیان اسدآبادی

  بسیار کتاب خوبی بود ممنون از کیفیت ارسال و دقت در زمان بندی ارسال

 • رضا نمکیان رضا نمکیان

  بنظرم هرکسی باید حداقل یکبار در زندگیش این کتابو بخونه...واقعا کتاب عالی و باارزشیه....صددرصد بخریدش که قیمتش دربرابر ارزشش واقعا هیچی نیست...این کتاب باعث میشه که عاشق کتاب خوندن بشید...موفق باشید

 • علی خادم علی خادم

  برای کسی خریدم،میخواستم بهش بگم،بشین درستو بخون انقدم قر قر نکن،که مضمون این کتاب قشنگ حرف دل خودم بهش بود،پینشهاد میکنم شماهم به کسی هدیه بدید که نیاز داره

 • محمود نیکجو محمود نیکجو

  کتاب خیلی خوبیه کمک میکنه با ترس هامون رو به رو شیم و به هدف هامون برسیم

 • کاربر کاربر

  اگه خیلی حرف میزنی و کار نمیکنی خفه شو این کتابو بخون

 • پریسا حسینی کیا پریسا حسینی کیا

  من از کتاب های سبک خیلی خوشم میاد.جنسش خوبه انگار ی برگه دستت گرفتی، کم حجم و پرمحتوا هستش.من خوشم اومد. مرسی از

 • سُها جعفری سُها جعفری

  عنوان کتاب خوبه ولی به دلیل رنگ کاغذ و بسته بندی زیاد با عکس ها مطابقت نداشت و جلد نازکی هم داره اما خوبی که داره اینه خط و چاپ خوانا و پررنگی داره

 • سپهر نوذری سپهر نوذری

  در کنار زندگی روزمره خوندن این کتاب مفیده و وقت زیادی هم نمیگیره

 • شریف رئوفی شریف رئوفی

  میدونم نسخه اصلی نیست ولی کاشکی صحافیش یکم بهتر بود

 • مریم شریعتی مریم شریعتی

  حجم کم ولی بسیار مفید

 • زهرا زیلابی زهرا زیلابی

  کتاب خیلی خلاصه اما کامل توضیح داده شده عالیه

 • روح اله دری روح اله دری

  کتابی بسیار مفید که حتما آنرا خریداری کرده و بخوانید.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده