جرات داشته باش اثر فردریک فانژه

معرفی و دانلود کتاب جرات داشته باش اثر فردریک فانژه رایگان به همراه خلاصه کتاب

فردریک فانژه در اثر آموزشی‌اش به نام جرات داشته باش راه حل‌هایی را به خوانندگانش ارائه می‌دهد تا با استفاده از آن‌ها بتوانند اعتماد به نفس خود را به صورت فزاینده‌ای بالا ببرند. فانژه در قسمت ابتدایی کتابش مکانیسم‌های اعتماد به نفس را با جزئیات مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد تا با استفاده از آن‌ها نکات بسیار پایه‌ای را برای مخاطبانش باز کند. برای مثال او با دقت از دور باطل شکست می‌گوید و قدم به قدم آن را شرح می‌دهد. وی در نگاهی دقیق‌تر به کنکاش در دوران کودکی می‌پردازد که باور‌های اشتباهی در این برهه برای انسان‌ها به وجود آمده و مسائلی همچون دوست داشته شدن و پذیرفته شدن از سوی دیگران می‌بایست جزئی‌تر مورد بحث قرار گیرند. فانژه به بازتعریف خودشیفتگی اینگونه می‌پردازد که از کمبود اعتماد به نفس نشات گرفته و انسان‌هایی که دارای این خصیصه هستند صرفاً برای برجسته کردن یکی از جنبه‌های شخصی‌شان خودشیفتگی را برمی‌گزینند.

مولف جرات داشته باش البته به این تحلیل‌ها و تعاریف بسنده نمی‌کند و روش‌هایی را برای بالا بردن اعتماد به نفس به افراد مختلف پیشنهاد می‌کند که معتقد است برای هر کس، یک روش کارآمد مخصوص به خود وجود دارد. برای بهتر درک کردن موضوعاتی که در کتاب پیش رو به صحبت در مورد آن‌ها پرداخته شده است ذکر برخی مثال‌ها لازم است. برای مثال ممکن است بسیاری از ما در هنگام انجام برخی امور احساس کنیم که نمی‌توانیم به صورت کامل از پس انجام آن‌ها بربیاییم؛ خب در لحظه رویارویی با این نوع تفکر که مربوط به بسیاری از مراجعین نویسنده کتاب مذکور می‌باشد باید بپذیریم که خیلی این ذهنیت، عجیب نیست اما در عین حال باید به دنبال دلایل آن و سپس برطرف کردنش بود تا مشکلات ناشی از آن را و حتی بیماری‌های مرتبط را حل و درمانی کرد.

وجود برخی جداول و آزمایش‌ها و همچنین نمودار‌هایی که به خوانندگان کمک می‌کند میزان اعتماد به نفسشان در ابتدای فرآیند اصلاح را اندازه‌گیری کرده و در طول زمان متوجه تغییرات آن شوند از نقاط بسیار مهم و عطف اثر مکتوب فانژه می‌باشد. در ضمن اشاره صحیح و قابل لمس به علائم پایین بودن اعتماد به نفس که مواردی از جمله اندوه، نگرانی، احساس گناه، شرمساری و احساس طرد شدن را هم در برمی‌گیرد، نشان می‌دهد که تا چه حد برای نگارش چنین دستورالعملی، موارد تعیین‌کننده در نظر گرفته شده‌اند.

دانلود کتاب جرات داشته باش

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب جرات داشته باش به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب جرات داشته باش

درباره نویسنده، فردریک فانژه

فردریک فانژه (Frederic Fanget) نویسنده و مشاور فرانسوی است که در روز 11‌ آوریل سال 1955 در شهر لیون متولد شد. وی که در سال 1983 در رشته عصب‌شناسی از دانشگاه لیون فارغ التحصیل شده است مدرک کارشناسی ارشدش را هم در همین دانشگاه و این بار در رشته روانشناسی دریافت کرد. فانژه که استاد دانشگاه‌های مطرحی در سوئیس، بلژیک و فرانسه می‌باشد آثار دیگری مانند: «مدیریت رفتار‌های یکهویی و زندگی مشترک» و «جرات می‌خواهد» را نیز در کارنامه دارد.

کتاب جرات داشته باش مناسب چه افرادی است؟

دنیای مدرن و صنعتی امروز، فضایی را برای انسان‌ها به وجود آورده که خیلی از آن‌ها برای دنبال کردن اهدافشان دچار تردید و ترس می‌شوند لذا افرادی که سعی دارند برای دستیابی به خواسته‌هایشان در چنین شرایطی، شهامت و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند، خواندن کتاب جرات داشته باش پیشنهاد می‌گردد.

فهرست کتاب

نوشته ارزنده فردریک فانژه به صورت کلی در سه فصل با چنین عناوینی طبقه‌بندی شده است.

 • فصل اول: ساز و کار‌های اعتماد به نفس

 • فصل دوم: پیش داوری‌ها، عامل اصلی کمبود اعتماد به نفس

 • فصل سوم: راهکار‌هایی برای حل مشکل اعتماد به نفس

البته در زیر مجموعه هر یک از این فصول بخش‌های کوچکی هم وجود دارند که مطالبی از قبیل مشکلات موجود در روابط، عزت نفس، نشانه‌های کمبود اعتماد به نفس، شکاک بودن انسان‌ها، جرات عمل کردن، اثبات خود در برابر دیگران و ... در آن‌ها دیده و توضیح داده شده‌اند که به قولی حق مطلب کاملاً ادا گردد.

بخش‌هایی از کتاب جرات داشته باش

همه چیز هزاران سال پیش آغاز شد. زمانی که انسان از راه شکار و گردآوری مواد خوراکی زندگی می‌کرد و می‌بایست با سرما، خطر و دوره‌های قحطی روبه‌رو می‌شد. در آن زمان، بدن شروع به سازگار شدن با اوضاع و احوال کرد، زیرا روش روبه‌رو شدن با کمبود و روزه متناوب به روش طبیعی را می‌دانست. بدن بشری نیاکان ما، صرف نظر از وضعیت بیرونی، می‌توانست سوخت لازم برای ادامه حیات با حفظ سلامت کامل را از چربی برداشت کند. در آن زمان‌ها انسانی هفتاد کیلویی با قد ۱۷۰ سانتی‌متر می‌توانست با استفاده از پانزده کیلو چربی ذخیره خود، چهل روز دوام بیاورد. برخی حیوان‌های قطب شمال، مانند پنگوئن، این قابلیت مقاومت در دل سرما را با روزه‌ای چند ماهه و زندگی از راه چربی‌های ذخیره حفظ کرده‌اند.

بسیاری از ادیان، این سنت روزه گرفتن در دوره‌های زمانی خاص در طول سال را، به مثابه نوعی نشانه انتشار یافته از اعماق تاریخ، جاودانه کرده‌اند و به این ترتیب، قدرت مخفی نهفته در وجود انسان را به او یادآوری می‌کنند.

براساس باور‌های موجود، روزه به روش‌های مختلفی وجود دارد. در سلک کاتولیک یا ارتدوکس، روزه در قالب مفهوم توبه برای نزدیک شدن به خداوند جای می‌گیرد. روزه، خودداری ارادی از خوردن است. در بعضی موارد، فرد معتقد در طول روز تنها یک وعده غذا می‌خورد، و در برخی موارد دیگر، خوردن بعضی مواد غذایی مانند گوشت قرمز غدغن می‌شود. در دین اسلام، روزه با یک دوره متعالی و مورد پرسش قرار دادن خدا همراه است. در میان یهودیان، یوم کیپور (روز آمرزش و مهم‌ترین جشن مذهبی یهودیان) و درمیان هندو‌ها، یازدهمین روز هر دوره (ماه) قمری به عنوان ایام روزه وجود دارد.

وقتی بتوانید برای خودتان تصمیمات بزرگی بگیرید، یعنی دارای عزت‌نفس هستید. عزت‌نفس، بخش مهمی از اعتمادبه‌نفس افراد را تشکیل می‌دهد. در این نوع از اعتمادبه‌نفس شما ارزش‌های خودتان را داوری می‌کنید. مثلاً می‌گویید: «من دارای ارزش هستم، اعتماد به نفس بالایی دارم و به نقاط ضعف و قوت خودم آگاهی کامل دارم». پایه و اساس عزت‌نفس از دوران کودکی شکل می‌گیرد. مهم‌ترین راهی که بتوانید به اعتمادبه‌نفس دست پیدا کنید، این است که ابتدا عزت‌نفس داشته باشید. در صورت نداشتن عزت‌نفس، حتی اگر از طرف دیگران مورد تشویق قرار بگیرید، باز هم احساس خوبی نخواهید داشت.

عزت‌نفس متعلق به خودتان است و باید آن را در اعماق وجودتان پیدا کنید. هیچ فرد دیگری نمی‌تواند آن را درون شما پیدا کند. عزت‌نفس هر کسی خاص خودش است و انسان‌های دیگر نباید در مورد آن حرف بزنند. این احساس به این برمی‌گردد که آیا شما می‌توانید بهترین عملکرد را در شرایط دشوار از خود نشان دهید؟ قابلیت‌های شما با اعتماد به نفس‌تان ارتباط مستقیمی دارد. هر کاری که انجام می‌دهید با این موضوع در ارتباط است.

یعنی خوب بتوانید آشپزی کنید، درس بخوانید، بازی کنید، به تنهایی به سفر بروید، سفر کردن با قطار را تجربه کنید، تنهایی به مغازه بروید و بتوانید تخفیف بگیرید. عملکرد‌های شما نباید به دیگران وابسته باشند. همه این کار‌ها را باید به تنهایی و بدون همراهی دیگران انجام دهید. همه ما می‌توانستیم خیلی سریع به اعتمادبه‌نفس برسیم، اگر از کودکی این موضوع را به ما یاد می‌دادند.

احساس داشتن شایستگی‌های فردی، توانایی عمل کردن، تصمیم‌گیری، اجرا و به سر انجام رساندن برنامه‌ها همان چیزی است که آن را به معنای واقعی کلمه، اعتماد به نفس می‌نامند. اعتماد به نفس می‌تواند خیلی سریع به دست بیاید به شرطی که از کودکی تشویقمان می‌کردند یا به محض اینکه کاری انجام می‌دادیم تحسین می‌شدیم.

حتی اگر شکست می‌خوردیم اطرافیانمان باید آن را نسبی و کم اهمیت تلقی می‌کردند و راهکار‌هایی را به آموزش می‌دادند تا بدون مقصر دانستن خودمان، بهبود یابیم و جنبه مفید و سازنده هر شکست را درک کنیم. اگر احساس کنید در قابلیت‌های عملی‌تان دچار کمبود اعتماد به نفس هستید باید دست به کار شوید، هیچ وقت دیر نیست.

مشخصات کتاب جرات داشته باش

مشخصات
نویسنده فردریک فانژه
مترجم محیا احمدی پور
ناشر شمعدونی
شابک 9786009969708
زبان نوشتار فارسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
چاپ شده در ایران
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 352

نظرات کتاب جرات داشته باش

 • کاربر کاربر

  کیفیت چاپ عالی و بینظیر اندازه کتاب گوگولی نه خیلی بزرگ نه خیلی کوچیک فونت نوع صفحات بالک و محتوا حرف نداره. حتما پیشنهاد میشه

 • افشار ابراهیمی افشار ابراهیمی

  برای اعتماد بنفس عالیه با خوندن این کتاب هم شخصیتتون هم کنترلتون روی زندگیتون بهتر میشه بنظرم حتی اگه وقت کافیم ندارید روزی پنج صفحشو بخونید

 • محمد حسین پیری محمد حسین پیری

  عالی تا اینجا که دوبخشش رو خوندم خیلی راضی بودم. به افرادی که اعتماد به نفسشون پایینه کمک میکنه به نظرم

 • علی افلاطون زاده علی افلاطون زاده

  واسه اعتماد بنفس فوقالعادس

 • ناهید زینتی ناهید زینتی

  توسیه میکنم همه یه بار بخونن خیلی کمک میکنه به رفتار فردی

 • کاربر کاربر

  اگه اعتماد به نفستون پایینه پیشنهاد میکنم واقعا بخونیدش! کتاب عالی بود برای افزایش اعتماد به نفس.

 • مسعود ابراهیمی مسعود ابراهیمی

  خیییییلی عالیه پیشنهاد میکنم بخونید

 • کاربر کاربر

  اگه یک فردی هستین که اعتماد به نفسش خیلی پاییه می‌تونه بدردتون بخوره

 • نسترن محرابی نسترن محرابی

  کتاب را خودم هنوز نخوندم ولی طبق نظر دوستان خریدم همه می گفتند خوبه

 • سمیه محمدزاده سمیه محمدزاده

  خوب واموزنده

 • کاربر کاربر

  یکم قیمتش بالاست ولی احساس می کنم ارزش خرید رو داره

 • محدثه اسلامی خاور محدثه اسلامی خاور

  در کل کتاب مفیدیه و روانشناسیه

 • سید امیر نبوی چاشمی سید امیر نبوی چاشمی

  عالی و قیمت مناسب

 • نسترن رئیسی نسترن رئیسی

  حتما خریداری کنید تا اعتماد به نفس خودتون و ارتقا بدید و هدیه خوبی هم می‌تونه باشه

 • اسما اسکندری اسما اسکندری

  عالیه من به کتاب اصلا علاقه ندارم ولی وقتی اینو خوندم خیلی حس خوبی بهم داد به کسایی که اعتماد به نفس ندارن توصیه میکنم:)

 • کاربر کاربر

  فکر میکردم با کتاب های زرد دیگه فرق داره ولی دقیقا همونجوریه هیییچ راهکار بدرد بخوری نداشت گول ۲۰ صفحه اولش رو نخورید 🤮

 • کاربر کاربر

  یه کتاب عالی برای روبرو شدن با ترس ها

 • کاربر کاربر

  عالیه

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب جرات داشته باش