شفای زندگی اثر لوییز هی

معرفی و دانلود کتاب شفای زندگی اثر لوییز هی رایگان به همراه خلاصه کتاب

 • نویسنده: لوییز هی 
 • مترجم: گیتی خوشدل
 • ناشر: نشر پیکان
 • گروه سنی: بزرگسال
 • تعداد صفحه: 345
 • سال انتشار: 1984 میلادی
 • افتخارات: پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز

کتاب شفای زندگی اثری از لوییز هی، راهنمایی است که انسان‌ها را از آسیب‌های روحی و جسمی دور کرده و تسکین می‌بخشد. این اثر سرشار از تمرین‌هایی است که با انجام آنها می‌توان شادی را به لحظات زندگی تزریق نمود. مانند برخی از نظریه پردازان حوزه کنترل افکار، لوییز هی هم تاکید دارد که انسان برای تجربه اتفاقات خوشایند، باید خودش را دوست داشته باشد و آنچه را که به آن فکر می‌کند در کنترل خودش درآورد. کتاب شفای زندگی در اصل، شفای جسم و روح انسان را نشانه گرفته است که موجب لذت بردن آدمی از زندگی‌اش و داشتن احساساتی فوق العاده خواهد شد. این کتاب، سطحی نیست و همچنان که به ریشه‌های ترس و تنش در عقاید و افکار انسان‌ها می‌پردازد، به علائم هم اشاره‌هایی دارد، علائمی همانند فشار خون بالا و افزایش ضربان قلب که ابتدا جسم انسان را درگیر می‌کنند و سپس قدرت تسلط بر روی افکارش را از او سلب می‌نمایند.

این کتاب روایت یک داستان خیالی نیست که باعث شود خواننده آن را جدی نگیرد، بلکه حاوی تجارب ارزشمند مولف می‌باشد و بسیار قابل فهم و درک نیز است. تاکیدی که بر مسئولیت پذیری هر کدام از ما در مورد شیوه تفکرمان دارد خیلی چیزها را برایمان روشن می‌سازد. کتاب مذکور از سوی نیویورک تایمز در لیست کتاب‌های پرفروش قرار گرفت و به بیش از 25 زبان زنده در 33 کشور ترجمه شد. اثری که در صدد آموزش تخلیه عصبانیت، آرام بودن و بخشیدن و البته شکرگزار بودن و رسیدن به آنچه که هر انسانی آرزویش را دارد، باید هم این چنین محبوب باشد و مورد استقبال مخاطبان قرار گیرد. خواندن چندین باره این کتاب آن هم با تمرکز کامل، مخاطب را قادر می‌سازد که استفاده کاملی از آن ببرد.

برای مثال در بخشی از آن، لیستی بلند از بیماری‌ها به همراه علت دچار شدن به آنها وجود دارد که کافی است خواننده آنها را درک کرده و به ذهن بسپارد تا با دانستن دلایل عنوان شده و به کار بستن در زندگی‌اش، لحظات سالمی را سپری نماید. در نهایت لوییز هی با این جمله اثر قابل ستایشش را به مخاطبان عرضه می‌دارد: امیدوارم این هدیه، یاری‌تان کند تا آن جایگاه درونی را که خانه حرمت و عشق خالص و پذیرش خود است را بیابید.

دانلود کتاب شفای زندگی

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب شفای زندگی به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. متن کامل کتاب شفای زندگی که توسط گیتی خوشدل ترجمه شده است به صورت رایگان برای دانلود در دسترس کاربران قرار گرفته است. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن و دانلود کتاب صوتی شفای زندگی نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب شفای زندگی

درباره لوییز هی

لوییز هی (Louise Hay) خالق این اثر در سال 1926 در شهر لس آنجلس کالیفرنیا به دنیا آمد. او علاوه بر نویسندگی، سخنران انگیزشی بود و 4 سال پس از انتشار کتاب که در سال 1984 صورت گرفتT موسسه‌ای را تاسیس نمود و به همراه همکارانش در آن به آموزش خودشناسی مشغول شد. نام این موسسه «خانه هی» می‌باشد. لوییز هی زندگی پر فراز و نشیبی داشت از جمله باردار شدن در سن 15 سالگی که منجر به ترک تحصیلش شد و سال‌ها بعد دچار بیماری سرطان گشت که پس از غلبه بر آن به نوشتن کتاب شفای زندگی روی آورد. وی در 90 سالگی و به مرگ طبیعی از دنیا رفت.

کتاب شفای زندگی مناسب چه افرادی است؟

در اطراف ما افرادی هستند که اعتقاد دارند سرنوشت آنها از پیش تعیین شده و نقشی در تغییر آن ندارند. یا اشخاصی وجود دارند که واقعا سعی دارند تغییراتی جدی در زندگی خودشان ایجاد کنند. همچمین انسان‌هایی را گاها می‌بینیم که مدام در حال سرزنش خود بابت اشتباهاتشان هستند و یا عده‌ای که علاقه مندند تاثیر افکار بر روی سلامت بدنشان را بیشتر مورد کاوش قرار دهند. لذا خواندن این کتاب را به این افراد توصیه می‌کنیم.

فهرست کتاب

کتاب به 12 بخش اصلی تقسیم شده است که با عناوین مختلف، مطالب به طرز قابل تاملی در این بخش‌ها طبقه‌بندی شده‌اند:

 • چگونه با خانه تکانی ذهنی به شفای روح و جسم می‌رسید

 • زندگی انعکاس افکار است

 • سرزنش، احساس گناه و نفرت، قاتل تدریجی انسان هستند

 • خانه تکانی ذهنی به چه معناست؟

 • بدون درخواست کمک دست کسی را نگیرید

 • چگونه تغییر کنیم؟

 • خاطرات تلخ گذشته را چگونه فراموش کنیم

 •  تمرین‌های رسیدن به تغییرات انقلابی

 • ایجاد ارتباطات هماهنگ

 • شکست‌ها تجربه‌هایی ارزشمند هستند

 • ریشه دردهای بدن، افکار شما هستند

 • سخن پایانی

بخش‌هایی از کتاب شفای زندگی

زندگی واقعا بسیار ساده است. از هر دست که بدهیم از همان دست می‌گیریم. هر گونه درباره خود بیاندیشیم برایمان به واقعیت در می‌آید و هر اندیشه‌ای که از ذهن ما می‌گذرد، آینده ما را می‌آفریند.

من با قدرتی که مرا آفرید یگانه هستم و این قدرت، این اقتدار را به من داده است که شرایط خود را خلق کنم.

قدرت کائنات، تنها ارزش ما را می‌پذیرد، آنگاه عقایدمان را در زندگی‌مان باز می‌تاباند.

نفرت و انتقاد و احساس گناه و ترس، بیش از هر چیز دیگر مشکل ایجاد می‌کند.

هر رویدادی که در زندگی ما پیش می‌آید بازتاب تفکر درونی ما است. اگر مدام می‌گویید: همه با من چنین و چنان می‌کنند، از من انتقاد می‌کنند، هرگز مطابق خواسته‌ام رفتار نمی‌کنند و ... همین الگوی شماست، در شما اندیشه‌ای است که مردمانی را به سوی شما می‌کشاند که چنین رفتاری از خود نشان می‌دهند، هرگاه که دیگر اینگونه نیندیشید آنها به جایی دیگر می‌روند و این کارها را با کس دیگری می‌کنند، زیرا شما دیگر آنها را جذب نمی‌کنید.

مهمترین چیزی که در دوران بیماری یاد گرفتم این بود که همه ما باید خودمان رو دوست داشته باشیم، عشق ورزیدن به خودمان، بهترین دارو برای مقابله با بدترین دردهاست.

هر کدام از ما تجربیات خودمان رو با افکار و احساساتمان خلق می‌کنیم. چیزهایی که درباره‌شان فکر می‌کنیم و کلماتی که به زبان می‌آوریم، تجربیات ما رو ایجاد می‌کنند.

ما باید گذشته را رها کنیم و همه را ببخشاییم. باید مشتاقانه بخواهیم که خویشتن دوستی را بیاموزیم، تایید و پذیرش خویشتن در زمان حال، کلید دگرگونی‌های مثبت است. این ماییم که این به اصطلاح بیماری را در تن خود می‌آفرینیم. در لایتناهی حیات، هر چند زندگی همواره دگرگون می‌گردد، همه چیز عالی و کامل و تمام عیار است. نه آغازی هست و نه پایانی، آنچه هست تنها چرخش و واچرخش جوهر و تجربه‌هاست.

اگر می‌خواهید بیشتر درباره والدین خود بدانید در مورد کودکی‌شان صحبت کنید و اگر با شفقت گوش کنید خواهید دید که در آن ترس و الگوهای سخت گیرانه بیداد می‌کند.

ما می‌توانیم بر روی موضوعاتی مهم مانند نحوه کار کردن ذهن، نحوه اداره امور مالی، نحوه سرمایه گذاری پول برای امنیت مالی، نحوه پرورش پدر و مادر خوب، نحوه ایجاد روابط خوب و نحوه ایجاد و حفظ عزت نفس و ارزش خود کار کنیم. آیا می‌توانید تصور کنید که نسل‌های بعدی چگونه خواهند بود اگر آنها در مدارس و در برنامه‌های درسی خود به طور منظم این موارد بالا را آموزش دهند؟

تجربه‌هایی که در زندگی خود ایجاد کرده‌اید چیزی را که شما در مورد خودتان باور داشته‌اید را نشان می‌دهند. مهم نیست که چقدر طول می‌کشد یا اینکه چقدر بزرگ است یا چقدر تهدید کننده زندگی است، نقطه قدرت، همیشه در لحظه است.

بیداری من با اظهار نظر تصادفی دوستی درباره جلسه‌ای آغاز شد، دوستم به آن جلسه نرفت اما ندایی در درونم پاسخ مثبت داد و من به آن جلسه کوچک رفتم که نخستین گام من در راه شکوفایی بود. چندی گذشت تا به اهمیت آن پی بردم.

هنگامی که الگویی در ژرفای درون ما نقش بسته است برای شفای این وضع باید از آن آگاه شویم. شاید شروع کنیم به یادآوری این وضع یا از آن شکایت کنیم یا آن را در دیگران ببینیم. باری به طریقی متوجهش می‌شویم و با آن رابطه برقرار می‌کنیم. معمولا معلمی، دوستی، کلاسی، کارگاهی یا کتابی را به سوی خود می‌کشانیم که راه‌های تازه نگرش به حل مشکل را در ما بیدار می‌کنند.

مشخصات کتاب شفای زندگی

مشخصات
نویسنده لوییز هی
مترجم گیتی خوشدل
ناشر پیکان
شابک 9789643280710
رده‌بندی کتاب فلسفه (فلسفه و روان‌شناسی)
زبان نوشتار فارسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 345
وزن 391 گرم

نظرات کتاب شفای زندگی

 • کاربر کاربر

  یه کتاب روانشناسی عالی و درجه یک که به آدم دید مثبت می ده و اصلا تکراری و خسته کننده نیست . ترجمش هم ساده و روان و عالیه . انقدر خوبه که اگه یه بار خوندی دلت میخواد بازم بخونیش . خرید این محصول رو حتما پیشنهاد می کنم .

 • اکبر قنبری اکبر قنبری

  من برا خانومم که شیمی درمانی میشه گرفتم خیلی امیدوارش کرد

 • امیرحسین جسری امیرحسین جسری

  این کتاب بسیار عالی و کاربردی هست.اگر آیندتون براتون مهمه حتما بخرید.من چند روزه که خریدم واقعا تحت تأثیر قرار گرفتم!! نگرش انسان رو تغیر میده،افکار منفی رو دور میکنه،باعث به ایجاد تغیر و تحولات فکری میشه که آدم رو در جهت رسیدن به خواسته هاش حرکت میده.!! حتما پیشنهاد میکنم مطالعه کنید چون واقعا تأثیر های مثبتی روی افکار آدم میزاره#نظرتومهمه

 • mahla slh mahla slh

  من این کتاب رو نخوندم هنوز اما میدونم درمورد چه موضوعیه و توی لیست کتابهاییه که قراره بخونم ..فقط خواستم درباره نظر خانومی که گفته بود پایه علمی نداره و بیماری جسمی ربطی به حالات روانی نداره بگم چه قبول داشته باشید چه نداشته باشید زندگی تمام ادمها در گرو افکارشونه و این قدرت ذهن شماست که زندگیتونو میسازه و این بزرگترین دستاورد بشر در عصر معاصره ...

 • پروا خوش خوی کلدهی پروا خوش خوی کلدهی

  این کتاب فوق العاده است، زیباترین قسمت کتاب مربوط به تشخیص علت روحی بیماری های جسمی است، که همه بیماری ها طبقه بندی شده و شما با برطرف کردن علت روحی بیماریتون میتونید بیماری جسمی رو هم درمان کنید. بسیار کاربردی است.

 • ثمر نوایی ثمر نوایی

  این کتاب یکی از عجیب ترینها و بهترینهاست. من شاید ۱۵ بار خوندم این کتاب رو خط به خطش رو حفظم. واقعا اگه میخواید تغییر واقعی رو تو خودتون و دنیای اطرافتون تجربه کنید حتی یک لحظه ام واسه خریدش صبر نکنید. ولی نه اینکه طوطی وار بخونید بذارید تو کتابخونه. بخونید بخونید بخونید و مطالبش رو درونی کنید. عااااااالیه

 • خانم کاربر خانم کاربر

  بهترین کتابی که در تمام عمرم خوندم

 • نیره نوبخت نیره نوبخت

  کتاب فوق العاده هست.

 • صابر محمدپورباروق صابر محمدپورباروق

  نقدی ندارم این کتاب کاملا بی نقص است

 • مینا عباس زاده مینا عباس زاده

  خیلی کتاب خوب و عالیه ایه واسه یه زندگیه بهتر و روابط با دیگران کلا ع نظر روانشناسی عالیه و بی نظیره برایِ زندگیه شخصی

 • زهرا کربلایی زهرا کربلایی

  به نظرم‌ هرکسی میخواد تغییر رو شروع کنه حتما باید این کتاب رو مطالعه کنه حتی برای یکبار. با اینکه حجم کمی داره اما واقعا کتاب کاملیه و پر از امید و حس مثبته.

 • مهدی محجوبیان مهدی محجوبیان

  اگر به نقطه ای رسیدید که احساس کردید کاش اینجا نبودید، بدونید که این خودتون بودید که اینجا رو انتخاب کردید. و اگر قصد این رو داشتید که نقطه ی جدیدرو مورد علاقه ی خودت و بسازسی : راه حلش هر چی تا حالا فکر میکردی نبوده راه حلت اینجاست : تو کتاب خانوم هیی

 • آویشن شجاعی آویشن شجاعی

  کتابی که هیچوقت قدیمی و تکراری نمیشه،خوندن این کتاب برای همه ضروری هست.

 • صدف ملامحمدی صدف ملامحمدی

  بهتر از این کتاب وجود نداره

 • seyyed farzan naghavi seyyed farzan naghavi

  لوئیس هی را می توان یکی از بزرگترین و بهترین معلمان زندگی در نسل خود دانست ، او نه سالک است و نه زاهد ، نه مبلغ مذهبی است و نه ضد مذهب ، نه پایه گذار مکتبی است و نه تکذیب کننده ی مکاتب موجود ؛ او به معنای واقعی یک معلم زندگی و آموزگار چگونه شاد زندگی کردن است. او نه تنهابا آموزش نگرش و جهان بینی خود به ما ، نوری بر وجودمان می تاباند تا بتوانیم بهتر و درست تر مشکلات شخصیتی (و عقاید و افکاری که باعث و بانی این مشکلات هستند) را شناسایی کنیم بلکه با ارائه ی تمرین های عملی ، و ارائه ذکرهای مثبت باعث میشود بتوانیم این افکار مثبت و صحیح را برای خود جاودانه ساخته و از شر تجربه ها و انرژی های بد خلاصی یابیم. من با تمام ایمان و باورم این کتاب را به سایر دوستان و عزیزانی که می خواهند خودخالق آینده شان باشند توصیه می کنم. من نیز همانند "دیو بران" که مقدمه ای بر این کتاب نوشته می گویم : اگر به جزیره یی دور افتاده تبعید می شدم و تنها می توانستم یک کتاب را همراه خود ببرم ، چه بسا (از نظر من قطعا) کتاب "شفای زندگی" لوئیز هی را با خود می بردم.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب شفای زندگی

  معرفی و زندگی‌نامه نویسنده کتاب

  معرفی لوییز هی

  لوئیز هی، نویسنده و سخنران انگیزشی، متولد روز 8 اکتبر سال 1926 در شهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا می‌باشد که در زمینه آموزش نواندیشی و خودباوری تلاش بسیاری نمود و آثار زیادی را خلق کرد و در سال 2017 در روز 30 اوت، جان به جان آفرین تسلیم نمود. وی انتشارات خانه هی را هم پایه‌گذاری کرد. اتفاقات ناراحت‌کننده‌ای از جمله، مورد تجاوز قرار گرفتن توسط همسایه‌اش در 5 سالگی و زندگی کردن با ناپدری‌اش که شخصی خشن بود و همواره او و مادرش را مورد آزار قرار می‌داد از جمله وقایعی بود که در زندگی‌اش تجربه نمود. البته در سال 1968 پس از 14 سال زندگی مشترک با آندرو هی که از تاجران انگلیسی بود، از او جدا شد و تا مدتی از این اتفاق هم بسیار ناراحت و غمزده بود.

  (مطالعه متن کامل)