هنر شناخت مردم اثر پل دی. تیگر و باربارابارون. تیگر

معرفی و دانلود کتاب هنر شناخت مردم اثر پل دی. تیگر و باربارابارون. تیگر رایگان به همراه خلاصه کتاب

پل دی تیگر و بارابارابارون تیگر منبع بسیار غنی از اصول کاربردی را در کتاب هنر شناخت مردم در اختیار افراد قرار می‌دهند تا از آن‌ها برای شناخت خود و دیگران، بهترین بهره را ببرند. همه انسان‌ها در زندگی شخصی و روابطی که در خانه، محیط کار و دیگر اماکن دارند برای آنکه بتوانند به درک مناسبی از رفتار و روحیات اشخاص گوناگون برسند لازم است که تیپ‌های شخصیتی متنوع و جزئیاتی که در آن‌ها نهفته است را به خوبی فرا گیرند تا در معاشرت‌هایشان موفق عمل کنند. عواملی همچون ظاهر افراد، زبان بدن آن‌ها، شغل و علایق آدم‌ها می‌بایست بررسی گردند تا خصوصیات اشخاص به درستی آشکار و مشخص گردند.

نویسندگان کتاب در اثر مورد تالیفشان در مجموع از 16 تیپ شخصیتی و 4 خلق و خو سخن به میان آورده‌اند که علاوه بر دسته‌بندی انسان‌های مقابل ما به خودمان هم کمک می‌کند تا متوجه شویم در کدام گروه قرار می‌گیریم. در مواقع بحرانی و چالش برانگیز مانند مشغله‌های فراوان کاری و جلسات بسیار مهم یکی از مهمترین نکات این است که چگونه در برخورد با دیگران موفق‌تر از سایرین اقدام کنیم و علاوه بر حل مسائل، جایگاه شغلی و اجتماعی‌مان را ارتقا ببخشیم. از نقاط عطف ابتدایی کتاب پیش رو مقدمه هوشمندانه‌ای است که نویسندگان برای اثرشان در نظر گرفته‌اند و از دو شخصیت به نام‌های راب و استیفانی به عنوان دو بازاریاب استفاده کرده‌اند که چگونه تلاش می‌کنند با جورج که قائم مقام یک شرکت بزرگ می‌باشد ارتباطی موثر ایجاد کنند و در نهایت هم یکی از آن‌ها موفق به این کار می‌شود.

دانلود کتاب هنر شناخت مردم

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب هنر شناخت مردم گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب هنر شناخت مردم

درباره پل دی. تیگر و باربارابارون. تیگر

پل دی تیگر فارغ التحصیل رشته روانشناسی می‌باشد که به عنوان مشاور هیئت منصفه هم فعالیت می‌کند و آموزش‌هایی در زمینه تیپ‌های شخصیتی را به حقوقدانان و بسیاری از شرکت‌ها و موسسه‌های بیمه تا به امروز داده است. باربارابارون تیگر نیز به عنوان متخصصی دیگر در حوزه تیپ‌های شخصیتی تعدادی از مدیر‌ها و معلمان را تعلیم داده است. از دیگر کتاب‌هایی که توسط این دو نویسنده با همکاری هم به چاپ رسیده‌اند می‌توان به: هنر شناخت بچه‌ها، تکنیک‌های شخصیت خوانی راهی برای ارتباط موثر و همسر مناسب شما، همسرتان را از تیپ شخصیتی مناسب خود انتخاب کنید، اشاره کرد.

کتاب هنر شناخت مردم مناسب چه افرادی است؟

اشخاصی که علاوه بر شناخت بسیار خوب از خود سعی دارند برای برقراری ارتباطاتی موثر و پر بازده رفتارشان را بهبود ببخشند بهتر است که این کتاب و آموزه‌هایش را مطالعه نمایند.

فهرست کتاب

کتاب هنر شناخت مردم پس از یک مقدمه در سه فصل، مطالب آموزشی خود را ارائه می‌نماید که عناوین فصول به این قرار می‌باشند:

 • علت واقعی رفتار آدم‌ها چیست؟

 • سیستم: یاد بگیریم چگونه مردم را سریع بشناسیم

 • آشنایی با شانزده تیپ شخصیتی 

بخش‌هایی از کتاب هنر شناخت مردم

وقتی می‌خواهیم افراد را سریع بشناسیم استفاده از کلید‌ها برای شناسایی ویژگی‌های یک تیپ خاص مفید است چون رفتار‌های خاصی وجود دارد که افراد دارای یک ویژگی، معمولاً در آن شریکند. به عنوان مثال رفتار‌های زیادی وجود دارند که حسی‌ها به مراتب بیشتر از شهودی‌ها انجام می‌دهند بنابراین اگر این رفتار را به اندازه کافی ببینیم می‌توانیم فرض کنیم که فرد احتمالاً یک آدم حسی است اما یک نکته را نباید فراموش کرد: انسان‌ها موجودات بی‌نهایت پیچیده‌ای هستند و از آنجا که گستره عظیمی از رفتار‌ها در وجود همه افراد است و هر کسی منحصر به فرد و بی‌همتاست تقریباً هیچ رفتاری نیست که به شکلی خودکار ترجیح فرد را آشکار کند.

شناخت سریع و دقیق زمانی ممکن است که شاهد رفتاری تکراری یا شاهد شکل‌گیری الگویی باشیم که در یک ویژگی خاص، رایج است و در قریب به اتفاق مواقع، ترکیبی از عوامل است که حقیقی‌ترین تصویر را از تیپ یک شخص به دست می‌دهد. وقتی به بحث درباره ابعاد هر تیپ می‌پردازیم شاید به نظر برسد رفتار‌هایی را توضیح می‌دهیم که به دو منتهی الیه هر پیوستار تعلق دارند. به عبارت دیگر شاید احساس کنید در مورد متفکر‌ها، احساسی‌ها، قضاوت‌گر‌ها، دریافت‌گر‌ها و غیره تعمیم می‌دهیم. در واقعیت بسیاری از کلید‌هایی که موقع شناخت سریع افراد مشاهده می‌کنید ظریف‌تر از آن است که در اینجا شرح داده شد اما نشان دادن نمایشی‌ترین مثال‌ها باعث می‌شود در زمانی به مراتب کوتاهتر به درک روشنی از تفاوت‌های موجود بین ویژگی‌ها برسید.

درون گرا یا برون گرا؟ کار را با بررسی کلید‌هایی شروع می‌کنیم که به ایجاد تمایز میان برون گرا‌ها و درون گرا‌ها کمک می‌کند. از آنجا که بعد اول تیپ رابطه زیادی با انرژی دارد اینکه آن را از کجا می‌گیرند و به چه سمتی هدایت می‌کنند، برون گرا‌ها و درون گرا‌ها معمولاً سطوح انرژی بسیار متفاوتی دارند که به روش‌های مختلف آشکار می‌شود.

شاید اولین چیزی که در مورد آدم‌هایی که به شدت برون گرا هستند متوجه می‌شویم انرژی فوق‌العاده آنهاست برون گرا‌ها در مکالمات، معمولاً بسیار پر تحرک‌تر و پر انرژی‌تر از درونگرا‌ها هستند. احتمال بیشتری می‌رود که برای بیان افکار و تاکید گذاشتن بر حرف‌های خود از حرکات بدنشان استفاده کنند دست‌های خود را تکان دهند، انگشتان خود را به کرات حرکت دهند و از حالات چهره تا آنجا که می‌توانند استفاده کنند.

مثل سنت گرا‌ها برخی از تجربه گرا‌ها متفکرند و برخی دیگر احساسی، برخی برونگرا هستند و برخی دیگر درونگرا. نخست با توصیه‌های ارتباطی برای تمام تجربه گرا‌ها آغاز می‌کنیم و سپس نگاهی دقیق‌تر خواهیم داشت به چهار تجربه گرای منحصر به فرد.

عوامل بسیار زیادی بر رفتار تاثیر می‌گذارند: ژن‌ها، تربیت، استعداد‌ها و توانایی‌های ذاتی، پیشینه فرهنگی، دوره زمانی و محل وقوع رفتار و نیز ویژگی‌های یک موقعیت خاص. انسان‌ها مخزن عظیمی از رفتار‌ها را در اختیار دارند رفتار همه ما در حین یک مصاحبه شغلی با رفتاری که در یک کنسرت موسیقی راک داریم فرق می‌کند، وقتی با اعضای خانواده هستیم رفتارمان فرق می‌کند تا زمانی که با نزدیکترین دوستان خود هستیم، دلیل آن این است که موقعیت، رفتار متفاوتی را طلب می‌کند اما این به آن معنا نیست که با تغییر موقعیت شخصیت ما نیز تغییر می‌کند.

درست بر عکس ما به عنوان انسان به اغلب موقعیت‌ها واکنش‌های خودکار نشان می‌دهیم و به طریقی عمل می‌کنیم که برایمان راحتتر است شواهد زیادی در تایید این نظر وجود دارد و زمانی می‌توان آن‌ها را به راحتی مشاهده کرد که توجه داشته باشیم شخصیت اغلب مردم کاملاً پایدار و با ثبات است.

به عنوان مثال بیایید فرض کنیم شما رفیقی به نام اد دارید که همه او را آدمی مسئولیت‌پذیر و سختکوش می‌شناسند و تقریباً همیشه رفتاری کاملاً جدی دارد. ممکن است گاهگاهی از جدیت رفتار او کاسته شود و از سبک معمول خود تخطی کند مثلاً در جشن عروسی برادرش یا در جمع دوستان اما معمولاً مطابق با شخصیت محافظه کار خود رفتار می‌کند زیرا سرشت شخصیت او همین است. در واقع اگر او یک روز جدی و دقیق باشد و روز بعد در دفتر کار خود پشتک وارو بزند به احتمال قوی کاملاً حق دارید نگران سلامت او باشید. شاید دوست، ‌فامیل یا همکار دیگری هم دارید که با فرد توصیف شده خیلی فرق می‌کند.

او بر خلاف فرد قبلی همیشه شاد و شنگول است، به خنده و خوشگذرانی عشق می‌ورزد و ظاهراً در برابر فشار‌ها و نگرانی‌های روزمره که بیشتر ما را آزار می‌دهد مصون است. بعید است فرض کنیم این آدم فقط نقش بازی می‌کند. او احتمالاً به طور طبیعی و بر خلاف اد بیشتر بی‌خیال و آسان گیر است تا جدی و با اینکه تردیدی نیست که برخی از رفتار‌های هر آدمی اکتسابی است از والدین، خواهر، برادر و معلمان گرفته می‌شود و بخش بزرگتری از رفتار‌ها، ظهور و بروز طبیعی شخصیت مادرزادی افراد است.

مشخصات کتاب هنر شناخت مردم

مشخصات
نویسنده پل دی. تیگر - باربارا بارون - تیگر
مترجم محمد گذر آبادی
ناشر هرمس
شابک 9789643635572
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 304
وزن 417 گرم
سایر توضیحات چگونه می توان دیگران را سریع ارزیابی کرد و به زبان خودشان با آنان سخن گفت

نظرات کتاب هنر شناخت مردم

 • نوید صائبی حصاری نوید صائبی حصاری

  این کتاب رو یکی از اساتید دانشگاه به ما پیشنهاد کرد اول از کتبخونه قرض گرفتم و خوندم شاید کمتر از 3 روز کلش رو خوندم و اینقدر روم تاصیر گذاشت که بلافاصله از اینجا چند جلد خریدم تا هم خودم دوبراه بخونم هم به کسیایی که دوسشون دارم کادو بدم. حتما بخونید اگه اهل مطالعه هستید. واقعا تاثیر گذار و به نوعی حیاتی است.

 • الهام نقدی سده الهام نقدی سده

  لطفا برای این کتاب تخفیف بذارید

 • محمد امامی پور محمد امامی پور

  کتاب توضیح شخصیت و رفتار ۱۶ تیپ شخصیتی mbti هستش که زیاد برام تازگی نداشت. اکثر اینارو تو اینترنت قبلا خونده بودم و چیز جدید و جالبی و عمیقی نداشت و اینکه مترجم بهتر بود مثلا intj رو همون لاتینشو مستقیم میاورد بهتر بود نه اینکه بنویسه د.ش.م.ق . درکل اگه اطلاعات زیادی از تیپ های mbti داری به دردت نمیخوره

 • حمید باقرزاده حمید باقرزاده

  قیمت مناسب و انتشارات خوب و چاپ با کیفیت

 • کاربر کاربر

  خیلی کمک کرد هم خودم رو بهترو اصولی بفهمم و هم اطرافیان رو. حتی متوجه شدم در فهمم نزدیکترین هام چقدر اغماض کردم و با مطالبی که از این کتاب یاد گرفتم تونستم در عرض یک ساعت گفتگو زوج جوانی از نزدیکان رو سریع آنالیز کنم و با تشریح شخصیتشون به آنها، باعث بشم همدیگه رو بیشتر و ساختارمند بفهمند و به تفاوتهای همدیگه راحتتر کنار بیایند و احترام بگذارند. اگه انسانها رو دوست دارید حتما پیشنهاد میکنم.

 • امین نیکنام امین نیکنام

  این کتاب توضیح و اموزش 16 تیپ شخصیتی بر اساس متد بریگزمایرزه، درسته که متد قدیمیه و الان بیشتر از متد بیگ فایو استفاده میشه که معتبرتره ولی بریگز مایرز برای شناسایی سریع و داشتن دید کلی از شخصیت ادم ها بسیار کاربردیه.

 • محمد امیدی محمد امیدی

  به نظرم کسی که علاقه داره به کتاب های روانشناسی و شناخت افراد بهش توصیه میکنم که کتاب رو بخره ولی روزنامه وار کتاب رو نخونید کامل سر فرصت بخوانید طوری که میخوای کتاب درسی بخونی و بری امتحان بدی چندین بار هر مطلب رو بخونید تا متوجه بشید نویسنده چی گفته

 • آرش فرهودی آرش فرهودی

  هنوز نخواندمش که بتوانم در مورد محتوای این کتاب نظر بدهم ولی باید در مورد قیمت تجدید نظر بکنند و تخفیف قائل شوند

 • علی اردانی علی اردانی

  کتاب خوبی بود

 • کاربر کاربر

  کتابی که بصورت خلاصه موارد خیلی مهمی رو بهتون آموزش میده

 • محمد صادق زاده عطار محمد صادق زاده عطار

  عالیه من با قیمت پایین موجود کردن خریدم

 • فاطیما بابایی بیشه فاطیما بابایی بیشه

  خیلی خوبه برای دوستم سفارش داده‌ بودم خودمم خوشم اومد عالیه ممنون

 • سید کمال حسینی سید کمال حسینی

  کتاب خوبیه اگه به شخصیت شنایی علاقه دارید

 • کاربر کاربر

  عالی عالی

 • کاربر کاربر

  بهترین کتاب در شناخت ادما

 • کاربر کاربر

  من با توجه به اسم و توضیحات کتاب انتظار چیز جدیدی رو داشتم اما فقط در مورد mbti صحبت شده بود

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب هنر شناخت مردم