اثر سایه اثر دبی فورد

معرفی و دانلود کتاب اثر سایه اثر دبی فورد رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب اثر سایه یک کتاب روانشناسی می‌باشد که سه نویسنده با همکاری یکدیگر آن را تهیه و تکمیل کرده‌اند. دبی فورد، دیپاک چوپرا و مارین ویلیامسون که هر سه سابقه بسیار خوبی در زمینه انجام تحقیقات و ارائه نتایج آن‌ها به افراد علاقه‌مند در حوزه بخش تاریک وجود انسان را دارند تمام سعی خود را نموده‌اند تا راه حل‌هایی بسیار کاربردی برای مقابله با این قسمت از روح و روان انسان را در اختیار همگان قرار دهند. گا‌هاً از نام کتاب به کشف قدرت پنهان درون نیز تعبیر می‌گردد که به نوعی مقصود اصلی نگارنده‌های آن نیز می‌باشد. وقتی خواننده با دقت بیشتری به خوانش اثر سایه مشغول می‌شود متوجه می‌گردد که مولف ابتدا می‌خواهد فرد، سایه را بشناسد و سپس با استفاده از قدرت درونی‌اش با آن مقابله کند. اگرچه از مجموع زحمات هر سه نویسنده کتاب مذکور پدید آمده است اما بدون شک از آنجایی که دبی فورد در دوران جوانی‌اش چالش‌های زیادی را بخاطر گرفتار بودن در سایه تجربه کرده است و از این رو دست به کار‌های درست و نادرست مختلفی‌زده، لذا سهم بیشتری در تالیف اثر داشته و برجسته و بزرگ بودن نامش بر روی جلد کتاب هم دقیقاً به همین علت می‌باشد.

جالب اینجاست که فورد پس از حضور در یکی از سمینار‌های ویلیامسون یعنی دیگر از مولفین اثر مکتوب پیش رو تصمیم می‌گیرد که به صورت کاملاً اختصاصی و با وجوه گسترده‌تر به تحقیق بر روی سایه بپردازد. در تعریفی دیگر اثر سایه قصد دارد به ما بیاموزد چگونه خود واقعی‌مان را پیدا کنیم. آزمایشاتی که توسط نویسنده‌های کتاب که در بیانی دیگر می‌بایست از آن‌ها به عنوان محققانی قوی در این زمینه یاد کرد، انجام شده است و همچنین ساده‌نویسی مطالب بسیار مفید که در قالب داستان‌های کوتاه به مخاطبان ارائه شده‌اند بر گیرایی کتاب بیش از پیش افزوده است. البته باید این نکته را یادآور شویم در قسمت‌هایی که دیپاک چوپرا و ویلیامسون مطالب مربوط به تحقیقات خود را نقل کرده‌اند کمی سنگینی آموزش‌ها حس می‌گردد که آنهم با کمی تمرکز و تامل قابل درک و دریافت خواهد بود.

در مجموع مطالعه کامل کتاب معرفی شده احساس بسیار خوبی را به خواننده‌اش می‌دهد چنانکه پس از اتمام آن احساس بسیار متفاوت و خوبی در مورد خود و بخش سایه وجودی‌اش خواهد داشت. آن را می‌پذیرد و خیلی زیبا می‌فهمد که چگونه با آن به مسیر حیاتش ادامه داده و همزمان راه‌های مقابله با آن را فراگرفته و به کار می‌بندد.

دانلود کتاب اثر سایه

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب اثر سایه به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب

درباره دبی فورد

دبی فورد (Debbie Ford) نویسنده، مدرس و سخنران آمریکایی است که در روز 1 اکتبر سال 1955 در این کشور متولد شد. وی که عمده شهرت خود را بابت نگارش اثر نیمه تاریک جویندگان نور کسب کرده است آثار پرفروش دیگری از خود نظیر: در آغوش سایه خود، نیمه تاریک وجود، جدایی معنوی و نامه‌ای از بهشت را هم در کارنامه دارد و همواره از نویسندگان برجسته‌ای بوده که نوشته‌هایش در نیویورک تایمز در لیست محبوب‌ترین‌ها قرار می‌گرفتند. فورد در روز 17 فوریه سال 2013 پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان در 57 سالگی چشم از جهان فرو بست.

دیپاک چوپرا نویسنده و پزشک هندی آمریکایی است که در روز 22 اکتبر سال 1946 در دهلی نو متولد شد. او تحصیلات عالیه پزشکی خود را در دانشگاه ویرجینیا به پایان رساند و سالهاست که در نویسندگی به صورت حرفه‌ای در زمینه معنویت و سلامت مشغول است. از آثار مکتوب او می‌توان به: آفرینش فراوانی، بازگشت مرلین و هفت قانون معنوی موفقیت اشاره کرد.

مارین ویلیامسون نویسنده آمریکایی و متولد 8 ژوئیه سال 1952 در ایالات متحده است که به عنوان استاد و فعال سیاسی هم اقداماتی قابل توجه انجام داده و تاکنون 13 اثر مکتوب از خود به جا گذاشته است. از کتاب‌هایش می‌توان به: اشک برای پیروزی، فضل روزمره و عصر معجزات را نام برد.

کتاب اثر سایه مناسب چه افرادی است؟

افرادی همواره به دنبال خود واقعی‌شان هستند و گاهی به دلیل نشناختن خودشان به صورت درست دست به اقداماتی از جمله سرزنش خود می‌زنند می‌بایست حتماً این کتاب را مطالعه کنند. همچنین انسان‌هایی که در اتفاقات و مشکلات دیگران بیشتر از خود باعث و بانی مسائل به وجود آمده می‌دانند باید از خواندن اثر سایه و راه حل‌هایی که به آن‌ها می‌دهد بهره‌مند شوند.

فهرست کتاب

کتاب مذکور در سه بخش کلی هر یک توسط یکی از نویسنده‌ها به مرحله بررسی و سپس نگارش رسیده است تدوین گردیده که این سه بخش خود را در 8 فصل با چنین عناوینی جای داده‌اند:

 • رفتن به دل تاریکی برای حضور در نور

 • سایه‌ها و توهمات

 • سایه‌ها و توهمات

 • تقویت انگیزه

 • اموری که سایه را قدرتمند می‌سازند

 • پشت سر گذاشتن سایه

 • استفاده از کلیت برای از بین بردن تضاد

 • تاثیر سایه

بخش‌هایی از کتاب اثر سایه

وقتی کسی با ترس آشنا نمی‌شود، چطور می‌تواند شهامت را بشناسد؟ اگر بدبختی را احساس نکنیم، چطور می‌توانیم به زیبایی خوشبختی پی ببریم؟ از کجا می‌توانیم نور را بشناسیم اگر با تاریکی آشنا نشده باشیم؟

عشق همه چیز را رشد می‌دهد. در غیر این صورت، عشق نیست. مادامی که از عشق دور شوید، نیروی ترس افزایش می‌یابد و نیروی تخریبی‌اش را که هیچ زندانی برایش نیست، آزاد می‌کند. این نیرو می‌تواند زندگی‌تان را نابود کند. آهسته و پیوسته در تمام زمینه‌های زندگی‌تان پیش می‌رود، آن‌ها را در اختیار می‌گیرد و خوشبختی را از شما دور می‌کند.

وقتی اجازه‌ی بروز عواطف سرکوب شده‌ی درونمان را نمی‌دهیم – یا حتی از باور وجود آن‌ها سر بازمی‌زنیم سایه‌ی درون ساخته می‌شود و نیروی لازم را برای نابود کردن زندگی ما و اطرافیانمان پیدا می‌کند.

یونگ می‌گوید سایه‌ی ما شخصی است که ما ترجیح می‌دهیم او نباشیم. سایه را می‌توانیم در فردی در خانواده‌مان بیابیم که بیشتر از همه در مورد دیگران قضاوت می‌کند، همچنین در یک مقام دولتی که رفتارش را محکوم می‌کنیم یا در فردی مشهور که با دیدنش سر خود را به نشانه‌ی تاسف و تنفر تکان می‌دهیم.

زمانی که درباره سایه، نیمه تاریک طبیعت انسان، حرف می‌زنیم تقریباً هیچ‌کس نمی‌تواند آن را انکار کند یا ادعا کند وجود ندارد. ترس و خشم بار‌ها بر زندگی همه انسان‌ها سایه افکنده است. اخبار حوادث سرشت انسان را به بدترین شکل نشان می‌دهد و گویی این خبر‌ها هرگز تمامی ندارند. اگر با خودمان صادق باشیم باید اقرار کنیم وسوسه‌های تاریک گه‌گاه در ذهن همه ما سایه می‌افکند و بهایی که برای خوب بودن می‌پردازیم پنهان کردن بدی زیر نقاب است.

در این میان، به نظر می‌رسد معرفی نیمه تاریک دعوت به نوعی مناظره، روان درمانی یا حتی شب شعر عاشقانه است. به محض آنکه افراد از وجود آن مطلع می‌شوند، می‌خواهند از شر آن خلاص شوند. جنبه‌های بسیاری از زندگی وجود دارد که می‌توان برای آن راه‌حلی فوری پیدا کرد، اما متأسفانه سایه یکی از آن‌ها نیست. دلیل آنکه هزاران سال، یعنی از زمانی که انسان به نیمه تاریک خود آگاه شد، نتوانسته است مشکل سایه را حل کند، هنوز مبهم است. فقط وقتی می‌توان این راز را کشف کرد که بدانیم ابتدا چطور با سایه خود کنار بیاییم. بنابراین، من بخش نخست این کتاب را با این رویکرد به سه قسمت تقسیم کرده‌ام و این تقسیم‌بندی را براساس ذات پزشکی خود، یعنی تشخیص، درمان و در نهایت پیش‌بینی صادقانه میزان بهبودی، انجام داده‌ام:

-هاله ابهام

- راه خروج از ابهام

- حقیقتی نو، قدرتی نو

پذیرش مسئولیت بابت آنچه هستیم، بزرگ‌ترین محبتی است که می‌توانیم در حق خودمان کنیم. زیرا به این صورت می‌توانیم خود را به کمال برسانیم، به نیرویی عظیم دست یابیم و این پذیرش از ما حمایت می‌کند تا جلو برویم و توانایی‌هایمان را بروز دهیم.

مشخصات کتاب اثر سایه

مشخصات
نویسنده دبی فورد ، دیپاک چوپرا
مترجم فرزام حبیبی اصفهانی
ناشر آتیسا
شابک 978-600-8399-80-30
موضوع روانشناسی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 200
وزن 229 گرم

نظرات کتاب اثر سایه

 • marjan safari marjan safari

  به شدت بد ترجمه شده، انگار کسی اون رو واژه به واژه ترجمه کرده بدون اینکه مفهوم رو توی جمله در نظر گرفته باشه کاش دوستان مثلا کتاب خون به جای ظاهر کتاب به محتوای کتاب اهمیت بدن و نظر بدن تا بقیه بتونن درست انتخاب کنن با انتشارات نسل نو اندیش مقایسه کنید ببینید تا چه حد ترجمه افتضاحه، هرچند نو اندیش یه جاهایی از کتاب رو که ضرورتی نداشته و مفهوم خاصی رو نمی رسونه حذف کرده متاسفانه دیجی هم که فقط تصویر جلد کتاب رو قرار میده در صورتی که باید حداقل تصویر ۵ صفحه از ترجمه محتوای اصلی کتاب رو قرار بده عکس از نمونه ترجمه هر دو انتشارات قرار میدم فاجعه رو خودتون ببینید این کتاب رو برای خوندن قطعا توصیه میکنم اما با یه ترجمه خوب

 • مهرنوش راستی پسند مهرنوش راستی پسند

  کتاب های دبی فورد رو خیلی دوست دارم، عاشق خوندانشون هستم. با قیمت نسبتا مناسبی این کتاب رو خریدم. فقط کاش کتاب ها تخفیفات بیش تری داشتند. برای کسایی مثل من که عاشق مطالعه هستند تو این اوضاع میتونستم کتاب های خیلی زیادی تهیه کنم. موضوع کتاب های خانم دبی فورد در زمینه روانشناسی هست و ایشان قلم خیلی خوبی دارند و مطالعه کتاب های ایشان خیلی به انسان کمک میکنه تا دید تازه ای به زندگی داشته باشه و از پنجره ی جدیدی به زندگی نگاه کنه. کاش تمام انسان ها حتی روزی نیم ساعت مطالعه داشتند اون وقت شرایط خیلی متفاوت از الان بود در کل مطالعه این کتاب و دیگر کتاب های ایشون رو به همگان توصیه میکنم. روحشان شاد ویادشان تا ابدیت گرامی.

 • حمید رضا عالمی خواه حمید رضا عالمی خواه

  در حوزه روانشناسی کتاب خوبیست. حتماً مطالعه نمایید. تو نسخه ی نهاییِ آفرینشی ... فراموش نکن که از پس هر مشکلی بر می آیی ... دستانِ سبز و مقدست را به سمتِ هیچ کویری دراز نکن ... خودت را باور داشته باش

 • سمیه مهاجر سمیه مهاجر

  خیلی لذت بردم واقعا عالی بود مطالب بسیار کاربردی و ترجمه نسبتا خوب و روان است کاش همه افراد این کتاب‌ها رو بخونن و استفاده کنن حتما جامعه زیباتری خواهیم داشت. روح دبی فورد نازنین شاد

 • کاربر کاربر

  چندتا کتاب سفارش دادم همشون عالی بودن.ممنون از

 • کاربر کاربر

  فونت بسیار عالی و رنگ صفحات هم بسیار سفید وزیباست

 • امیرحسین مجاهد امیرحسین مجاهد

  یسری حقایقیو دبی فورد داخل این کتاب بهمون میگه که شاید اکثرمون مواجه شدیم با این موضوعات ولی به علت عدم دانش نمیدونستیم و با خوندن این کتاب میشه با خیلی از احساسات بد راحتر کنار اومد و دیگه مثل قبل اذیت نشد. ترجمه روان و خوبی هم داره.

 • پوریا پورجمع مقدم پوریا پورجمع مقدم

  کتاب چاپ ضعیفی دارد از طرفی هم به خواننده ها توصیه میکنم این کتاب را بعد از کتاب نیمه تاریک وجود،بخوانند

 • کاربر کاربر

  خیلی راضی بودم. خرید این کتابو توصیه میکنم با بسته بندی عالی به دستم رسید

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه ترجمه خوبی داره فقط جنس برگه ها نازکهو کاهیه

 • زاهد کریمی زاهد کریمی

  کتابهای دبی فورد برای کسانی که علاقه به کتابهای روانشناسی دارند کتاب خوبیه

 • رضا احمدی منش رضا احمدی منش

  آگاهی از سایه های درونی ورفع اونها، در ارتقای روابط بین فردی موثر ه، حتما بخونید ممنون از

 • کاربر کاربر

  کتابهای های دبی فورد رو توصیه میکنم

 • پردیس اندیشه پردیس اندیشه

  کتاب روان‌شناسی اگه می‌خونید، این جزو کتابهای عالیه

 • سپیده مطلبی زاده سپیده مطلبی زاده

  این کتاب و حتما مطالعه کنید پشیمون نمی شید

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب اثر سایه