پاکسازی ضمیر اثر دبی فورد

معرفی و دانلود کتاب پاکسازی ضمیر اثر دبی فورد رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب پاکسازی ضمیر اثری بسیار مشهور از دبی فورد می‌باشد که از نام‌های دیگر آن می‌توان به پاکسازی آگاهی در 21 روز اشاره نمود. فورد در این کتابش یک فرآیند که از 3 مرحله تشکیل شده است را معرفی می‌نماید که در آن، افکار مسموم و در نتیجه آن‌ها رفتار‌های تخریب‌گر را می‌توان ر‌ها کرد و در مسیر رسیدن به یک آرامش درونی به صورتی اساسی و عمیق گام برداشت. فرآیند مذکور در نگاهی دیگر یک سفر 21 روزه است که قرار است رابطه‌ای عاشقانه را بین روح انسان و یک قدرت لایزال ایجاد نماید، رابطه‌ای که هدفش رساندن انسان به برترین تجلی است که می‌تواند در وجودش شکل گیرد. پاکسازی گذشته، پذیرفتن امروز به صورتی کاملاً صادقانه و متصور شدن آینده‌ای متفاوت با تصوراتمان از اصلی‌ترین دستاورد‌های پاکسازی ضمیر خواهند بود.

همه انسان‌ها باید به این واقعیت واقف باشند که فرضیات و باور‌های اشتباهی در گذشته و امروزشان وجود داشته و دارند که باید با یک دستورالعمل صحیح ر‌ها شوند و سپس عشقی پایه‌ریزی گردد که برمبنای آن ارتباط انسان با خودش، دیگران و حیات کنونی‌اش به بهترین شکل ممکن اصلاح گردد. برخی از این پروسه به عنوان بازسازی عرفانی یاد می‌کنند که موجب می‌شود پوست بیندازیم و ثروت و گنج درونی‌مان با زیباترین رخش نمایان گردد. البته باید این حقیقت را در نظر گرفت که فقط افرادی در این راه قدم برخواهند داشت که باور داشته باشند چیزی که در حال حاضر هستند بسیار کمتر از ارزش واقعی آنهاست و باید بیشترین ظرفیت وجودی‌شان را از حالت بالقوه به صورت بالفعل درآورند.

مطمئن باشید اگر طبق آموزش فورد و کتابش پیش بروید به جایی خواهید رسید که همواره خود را سزاوار بهترین‌ها می‌دانید: بهترین شرایط مالی، بهترین شرایط روحی و روانی، بهترین جایگاه اجتماعی، بهترین قوای جسمانی و هر آنچه که در تصورتان بگنجد و یا حتی در حال حاضر فکرش را نکنید و در آینده نزدیک متوجه آن شوید. ماموریت اثر پاکسازی ضمیر در مرحله اول، آگاه کردن شما به حقایقی است که مولفش در آن بازگو می‌کند و در مرحله دوم، شروع به انجام اقداماتی است که پس از آگاهی و در راستای تغییر ذهنیت می‌بایست اجرا شوند و پله پله فرد را به جایگاه والاتری برساند.

دانلود کتاب پاکسازی ضمیر

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب پاکسازی ضمیر به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب پاکسازی ضمیر

درباره دبی فورد

دبی فورد (Debbie Ford) نویسنده، سخنران، مربی و معلم آمریکایی است که در سال 1955 در نیویورک متولد شد. او از شناخته شدگان در زمینه مطالعه و نشر آثار مربوط به حوزه تحول شخصی بود که با شرکت در برنامه‌هایی همچون فاکس نیوز، اپرا و صبح بخیر آمریکا ایده‌های مختلفی را در این زمینه مطرح کرد. از میان کار‌هایش 19 اثر در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار دارند. فورد که در سال 2000 هم با تاسیس موسسه‌ای به نام خودش، به افراد زیادی آموزش آگاهی در جهت گسترش شادی در زندگی‌شان و البته در دنیا، می‌داد بالاخره در سال 2017 در روز 17 فوریه، پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان، در سن 57 سالگی جان به جان آفرین تسلیم نمود.

کتاب پاکسازی ضمیر مناسب چه افرادی است؟

انسان‌هایی که باور دارند ذهنیتشان و یا به عبارتی ضمیر ناخودآگاهشان به یک خانه تکانی نیاز دارد و بدون تغییرات اساسی، اشتباهات قبلی‌شان را تکرار خواهند کرد و در عین حال راهکار‌های اصلاح آن را نمی‌دانند، موکدا توصیه می‌گردد این کتاب بسیار ارزنده که به نوعی، یک دستورالعمل آموزشی بسیار مناسب قلمداد می‌شود را برای مطالعه، انتخاب کنند و قدم به قدم آن را تا آخرین قسمت با تعهدی کامل پیش ببرند.

فهرست کتاب

همانطور که در اسم کتاب هم آمده است پس از یک مقدمه و توضیحات اولیه راهکار‌ها و اقداماتی که مورد نظر نویسنده در جهت پاکسازی ضمیر ناخودآگاه انسان می‌باشند در قالب 21 بخش که همان 21 روز است به علاقه مندان ارائه می‌گردد و جزئیات بیشتر در آن‌ها به خوانندگان اعلام می‌شود.

بخش‌هایی از کتاب پاکسازی ضمیر

اکنون که از گذشته ر‌ها شده‌اید و کفش‌های تنگی را که سال‌ها به پا داشته‌اید دور انداخته بسیار مهم است که با خود، عهدی نو بببندید و امروز را با عشق، سپاسگزاری، مراقبت و احترام به وجود دوست داشتنی خود آغاز کنید. این وظیفه شماست که از وجود مقدسی که رو به رویتان ایستاده است، محافظت کنید و بدانید که نیازمند شماست. نیازمند انسانی بالغ که تنها مقصودش تحقق تمنای دل و جان است، برای مراقبت تمام عیار از این تجلای جدید وجودتان، امروز عامل دیگر تغییر یعنی قدرت مسئولیت‌پذیری را طلب کنید. منظور از این مسئولیت دغدغه‌های دیروز نیست، باری اضافه بر شانه‌هایتان نیست، مشکلی جدید یا نگرانی خاطر نیز نیست بلکه مسئولیت مقدس و خطیر نگهداری از ذره‌ای از ذرات خداوند در وجودتان است.

این همان مقصود و هدفی است که از ازل به دنبال آن بوده‌اید. گرامی داشتن و پرورش روح مقدس وجودتان. هنگامی که عامل تغییری مانند مسئولیت‌پذیری را برای زندگی، شادی و تجلی روحتان فرا می‌خوانید، با قدرتی بسیار عظیم آکنده می‌شوید، قدرتی شگرف برای رسالتی بزرگ که شیوه تفکر، رفتار و اعمالتان را در این جهان تغییر دهید. به این حقیقت دست می‌یابید که هیچ کس برای نجات شما نخواهد آمد. هیچ کس برای محافظت از شما نخواهد آمد و هیچکس جز شما هدایتگر روحتان در عرصه زندگی نخواهد بود. تنها شما مادر، پدر، خواهر، برادر، آموزگار و هدایت‌گر گروهی هستند که در بدنتان به امانت گذاشته شده است. شما به همراه ذات الهی تنها دلباخته، پرستار و نگهبانی هستید که می‌توانید این روح را به سر منزل مقصود برسانید، عامل مسئولیت‌پذیری از شما می‌خواهد تنها برآن مقصد نهایی تمرکز کنید و بدانید تنها رسالت شما این است که رسالت خداوند را اجرا کنید و رسالت خداوند به تحقق رساندن والاترین تجلی روح است.

روحم می‌دانست که من تمامی کیفیات لازم برای عیان کردن خرد خدادادی‌ام به دیگران و ارتقا خویش را دارم. ممکن است بپرسید خداوندگار من کیست؟ خداوندگار من قدرتی است که هرگز او را ندیده‌ام اما تجربه‌اش کردم، قدرتی است که می‌بخشد اما نمی‌گیرد، رهنمون می‌شود اما اجبار نمی‌کند روشنایی می‌جوید اما به تاریکی حکم نمی‌دهد. او خداوندگاری است که پیوسته مرا تشویق می‌کند، بهترین‌ها را انتخاب کنم حتی آن زمان‌هایی که نیاز‌های انسانی‌ام، مرا به انتخابی زمینی اغوا می‌کنند.

هر روز از این سفر به گونه‌ای طراحی شده است که شما را به لایتناهی وجودتان بخواند و پرده از عظمت و شکوه آنچه برایتان میسر است بردارد، به همین خاطر است که باید از منت‌های خود دست بکشید تا به آگاهی خود واقف گشته و با تمنای قلب و روح‌تان به استقبال زندگی بروید. حال از شما می‌خواهم خود را از قید جهان بیرون برهانید و در سفری عمیق به دنیای درون با من همراه شوید.

اگر به طور جدی قصد کرده‌اید به سفر بیست و یک روزه پاکسازی آگاهی بروید، به احتمال زیاد به این علت است که می‌دانید چیزی بسیار بیشتر و ارزنده‌تر از آنچه هم اکنون دارید، در انتظار شماست. پس از این، میان مایگی در هیچ بخش زندگی‌تان جایی ندارد چرا که یا باید رنجتان فزونی یابد یا اشتیاقتان برای رسیدن به برترین تجلی وجودتان.

اگر شهامت زدودن غبار آگاهی خود را داشته باشید، عشق، همدلی، لذت و آرامشی عمیق را تجربه خواهید کرد. درون خود فضایی برای خلاقیت، الهام و نبوغ باز خواهید کرد که از روح شما متجلی می‌گردد. آنگاه که آگاهی شما چون آینه شفاف گردد می‌توانید هر آنچه را برای کامرانی و کامروایی نیاز دارید درون خود و نه در دنیای بیرون ببینید.

اغلب اوقات ترکی در پوسته بیرونی و در فصلی از زندگی که مفاهیم را گم کرده‌اید، سرگشته‌اید یا همه چیز از دستان‌تان خارج است، شما را به کشف گنج درونتان وا می‌دارد که سرچشمه و علت حقیقی زندگی است. وقایع، محیط و تجربه‌های دنیای بیرون است که شما را درون پوسته‌ی انسانی خود اسیر کرده است. شاید لازم باشد کار یا پول خود را از دست بدهید، ظلمی ببینید، عزیزی از دست دهید یا گرفتار اعتیادی خانمان سوز شوید که بتوانید درون آن پوسته نفوذ کنید و در‌های بسته ذهن خود را بگشایید. 

من به شما اطمینان می‌دهم همه‌ی این ناملایمات، فقط و فقط به بک دلیل اتفاق می‌افتند و آن برای معطوف کردن شما به درون و شنیدن صدای روحتان است. فرقی نمی‌کند کجا هستید و چگونه به آنجا رسیده‌اید، هر قدر هم که موفق باشید، غمی خاموش یا ترکی دردناک در پوسته وجودتان، لازم است تا این شکاف میان بیرون و درون را پر کند و بتوانید با اتصال دوباره به ذات الهی خود به عمیق‌ترین تمنای روحتان پاسخ دهید.

در حقیقت هنگامی که به خود مجال اتصال مجدد با روحتان می‌دهید، چیز زیادی از این دنیا نمی‌خواهید چرا که از درون احساس ثروت و غنا می‌کنید. اگر آنچه همیشه خواسته‌اید و برای آن دعا یا مراقبه کرده‌اید، اتصال به ذات الهی بوده است، باید بدانید هر آنچه در آن سطح آگاهی وجود دارد از جمله فراوانی نعمت، رضایت و ذهن آرام به سوی شما خواهد آمد.

مشخصات کتاب پاکسازی ضمیر

مشخصات
نویسنده دبی فورد
مترجم شهناز مجیدی
ناشر آتیسا
شابک 978-600-8399-82-7
موضوع روانشناسی، خودسازی، زندگی معنوی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 232
سایر توضیحات چاپ شده با کاغذ سفید و مرغوب فونت درشت و خوانا

نظرات کتاب پاکسازی ضمیر

 • زهرا احمدی زهرا احمدی

  دبی فورد رو بیشتر یه نویسنده ای که کتاب های سوپر مارکتی و بیشتر عامه پسند نه صرفا درست و اصولی دارند میبینم.و اگر دنبال کتاب های بر مبنای واقعیت روانشناسی هستید نویسنده های خیلی قابل اعتنایی با پیش زمینه ی علمی و تخصصی هستند که ایشون در اون حیطه قرار نمیگیرند. در زمینه کتاب های روان‌شناسی بیشتر مساله اینه که ترجیح میدیم با واقعیت و اصول درست اون آشنا بشیم یا چیزهایی که دوست داریم بشنویم رو بخونیم. ۰۰

 • کاربر کاربر

  کتاب عالی ای هست و پیشنهاد میکنم بگیرید چند تا کتاب دیگه هم از سفارش دادم که با بسته بندی عالی بدستم رسید

 • سمیه هاشمی نیا سمیه هاشمی نیا

  کتاب جالب و آموزنده ای می باشد. از خریدم راضی هستم بخشی از متن کتاب : برای چشیدن طعم آرامش روح باید به سطحی از هوشیاری وارد شوید که در ان به گذشته ، حال یا اینده اتصالی نداشته باشید.

 • کاربر کاربر

  والا من برا رفیقم گرفتم از وقتی که کتاب رو خونده حرفا قلمبه سلمبه میگه و خیلی از کتابش تعریف میکنه

 • اکرم شکوری اصل اکرم شکوری اصل

  باخوندن این کتاب تازه متوجه میشیم که چقدر باورهای غلط و ترسها و سایه هایی در وجودمون مخفی بوده که خودمون بیخبر بودیم،و باید خومونو ،اخلاقمونو،رفتار و حتی گفتارمونو تغییر بدیم تا یک پاکسازی اساسی و درونی انجام بگیره،حتما این کتاب رو بخونین

 • محدثه شاه پسندی محدثه شاه پسندی

  جنس کاغذش کاهی هست که بنظرم موقع مطالعه دستتون خسته نمیشه محتوای کتاب های دبی فورد هم براین اساسه که از خودشناسی و شفای خود ،دنیای بیرون تحت تاثیر قرار میگیره

 • کاربر کاربر

  نویسندش خیلی خوبه و من تعریفش رو زیاد شنیدم ولی درمورد ترجمه نمیتونم اظهار نظر کنم چون هنوز نخوندمش وامروز بدستم رسیده. ولی جنس برگه ها کاهی بود:/که توقعشو نداشتم واقعا:|

 • اردشیر سرداری اردشیر سرداری

  کیفیت کاغذ و چاپ نسبت به قیمت در تخفیف بسیار مناسب است و جای تقدیر از سایت که با فروش ویژه ی کتاب های مختلف مردم را تشویق و ترغیب به خرید ومطالعه ی کتاب میکند_چرا که واقعا بسیاری از این کتابها در کتاب فروشی ها به مراتب گرانتر هستند هر چند گاها از بابت کاغذ وچاپ و جلد شاید کیفیت بهتری داشته باشند، افرادی که قصد مطالعه دارند با این قیمت میتوانند کتابهای زیادی مطالعه کنند_ولی افرادی که صرفا قصد خرید کتاب جهت استفاده ی آرشیو و دکوراسیون کتابخانه ی خانگیشان را دارند شاید این مدل کتابها را نپسندند

 • کاربر کاربر

  فقط صفحات کتاب کاهی هست و اینجاش خوب نیست

 • زهرا حیدرپور مرنی زهرا حیدرپور مرنی

  من کتاب در تخفیف خریدم و فکر کردم که چقدر با انصاف که تخفیف خوب برای کالا قرار دادن اما متاسفانه کیفیت چاپ کتاب خیلی خیلی بد بود و نوشته های کتاب کمرنگ جوری که فکر کنم کتاب درجه ۴ ،۵ بود میگن هیچ ارزونی بی دلیل نیست واقعا درسته

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه پیشنهادش میکنم

 • فرزاد مستور نیاکی فرزاد مستور نیاکی

  من خوشم نیومد و احساس میکنم کمی محتوا گنگ و پیچیده تعریف و نگارش شده و شاید هم ترجمه روان نداره

 • نواب نیازی نواب نیازی

  کتاب خوبیه حتما بخونید واسه کسایی که خیلی به گذشته فکر میکنن یا اینکه خیلی ذهن مشغولی دارن توصیه میشه

 • محمد صفائی محمد صفائی

  کتاب پر مغزی نیست ، نود صفحه اول که فقط تکرار کلمات هست کلا از لحاظ فرهنگی انگار به فرهنگ ما نمیخوره ،یا مشکل از مترجم هست که بد ترجمه کرده درک نمیشه کرد مطالب رو یکم سخت و غیر قابل استفاده کرده کار رو

 • حسین فیروزرأی حسین فیروزرأی

  کتابی مناسب جهت خودشناسی بشرط تمرین و خواست فرد مطالعه کننده

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب پاکسازی ضمیر