قانون 5 ثانیه اثر مل رابینز

معرفی و دانلود کتاب قانون 5 ثانیه اثر مل رابینز رایگان به همراه خلاصه کتاب

قانون 5 ثانیه کتابی خاص برای مقابله با دست دست کردن انسان‌ها در شرایط مختلف است که توسط ملانیا رابینز، نویسنده، مجری و سخنران انگیزشی توانمند آمریکایی نوشته شده است. اثر مورد نظر را می‌توان اثری در زمینه موفقیت و رشد فردی و همچنین روانشناسی دانست که به قول خود مؤلف فقط به صورت تئوریک به رشته تحریر درنیامده و باید به آموزه‌هایش عمل شود تا زندگی دیگران را همچون خودش متحول سازد. جمله‌ای که از وی در کتاب نقل می‌شود بسیار قابل تامل است: قاون 5 ثانیه نابغه، رهبر، ستاره موسیقی، ورزشکار، هنرمند و خلاصه عامل تغییر درون شما را بیدار می‌کند. اهمیتی که مل رابینز در ابتدای کتاب برای شجاعت قائل است، انسان را به فکر وا می‌دارد و تأکیدش بر روی این مفهوم و تضادش با راحتی، موضوع را برای مخاطب روشنتر می‌سازد. او معتقد است برای دست به کار شدن برای ایده‌هایی که به اذهان اشخاص می‌رسد، فقط 5 ثانیه فرصت وجود دارد و اگر به ثانیه ششم برسد، عملاً آن ایده از دست رفته تلقی می‌شود.

منظور نویسنده از شمارش معکوس از 5 تا 1 وردی جادویی نیست که تصور شود پس از شمارش و انجام کاری، قرار است معجزه‌ای در زندگی فرد در آن لحظه اتفاق بیفتد. بلکه مقصودش این است که با ادامه این روند و انجام کار‌های کوچک و تأثیرگذار، بدون تأخیر، شجاعت انسان هر لحظه نسبت به لحظه قبل، رشد فزاینده‌ای خواهد داشت تا پیگیری اهداف و خواسته‌ها نسبت به گذشته، آسانتر و آسانتر گردد. قانون 5 ثانیه همچنین راهی برای مقابله با حواس پرتی در این کتاب معرفی می‌شود که برای مثال وقتی عواملی همچون شبکه‌های اجتماعی وجود دارند و ممکن است توجه انسان را از روی کار‌های مهمش به سمت خود ببرند، شخص هدفگذار قادر خواهد بود با بکارگیری قانون 5 ثانیه در عملی ساختن برنامه‌های روزانه‌اش، بلافاصله بر روی کار‌هایش متمرکز گردد و اجازه ندهد که زمان از دستش دربرود.

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از انسان‌ها در دنیای امروز، دست نگه می‌دارند و زمان انجام کار‌هایشان را به تأخیر می‌اندازند، این است که منتظر رسیدن زمان مناسب و بودن در مکان عالی هستند غافل از اینکه هرگز زمان و مکان مناسب، همزمان از راه نمی‌رسند و همواره کمبود‌هایی در دنیای مادی پیرامونمان وجود دارد، پس با این حال می‌بایست قدم اول را بردارند و با استفاده از قوانینی همچون 5 ثانیه و منعطف بودن در مقابل تغییرات، مسیر پیش رو را برای خودشان، روشن و هموار سازند. یادتان باشد اگرچه طبق یکی از اصول قانون 5 ثانیه، ندا‌های درونی نشان‌دهنده اشتیاق و علاقه افراد هستند اما منظور اصلی مؤلف، آن دسته از تفکراتی است که در راستای اهداف هستند، نه آن‌هایی که در اصل، واگویه‌های منفی ذهن به شمار ‌می‌روند. پس خیلی باید مراقب بود و آن‌ها را تفکیک نمود. در پایان معرفی اجمالی کتاب، بهترین پیشنهاد به خوانندگان آن است که از افسوس خوردن روز‌های گذشته و غبطه خوردن به موفقیت‌های دیگران دست بردارند و تلاش‌هایشان برای محقق ساختن ایده‌هایشان را سرعت و قدرت ببخشند.

دانلود کتاب قانون 5 ثانیه

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب قانون 5 ثانیه به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب قانون 5 ثانیه

درباره مل رابینز

ملانیا رابینز (Mel Robbins) معروف به مل رابینز، نویسنده، مجری و سخنران آمریکایی متولد سال 1968 می‌باشد که علاوه بر کتاب معرفی شده، آثاری از قبیل: «گفتن من خوبم را متوقف کن» را هم در کارنامه خود دارد و موفق به دریافت جایزه‌ای در سال 2014 بابت آن شده است. وی که عمده شهرتش را بخاطر ابداع قانون 5 ثانیه بدست آورده است، گاهی اوقات به عنوان تفسیر‌کننده در شبکه خبری سی ان ان حضور پیدا می‌کند و سخنرانی‌های انگیزشی‌اش در تدکس از جمله پربیننده‌ترین ویدیو‌ها می‌باشد.

کتاب قانون 5 ثانیه مناسب چه افرادی است؟

خواه ناخواه ساکنین جوامع گوناگون به روش‌های مختلف در جستجوی موفقیت در زندگی شخصی و کاری‌شان هستند و سعی دارند با اعمال تغییراتی در تفکر و اقداماتشان، به این مهم دست پیدا کنند، در این بین تعدادی هستند که گرفتار اهمال کاری‌هایشان می‌شوند و زمان انجام کار‌هایشان را پی در پی به تأخیر می‌اندازند لذا خوانش این کتاب با آنچه که از عواقب تنبلی و سستی با مثال‌هایش به زبان می‌آورد به این دسته از اشخاص توصیه می‌گردد.

فهرست کتاب

مل رابینز خوب می‌داند از کجا شروع کند و در کدام قسمت، بحث را به پایان ببرد بنابراین با قدرت قلمش، مطالب را در 7 فصل و با عناوینی بدین شکل طبقه‌بندی می‌نماید:

 1. تحول کار، زندگی و اعتماد به نفس با قانون 5 ثانیه

 2. شکل‌گیری قانون 5 ثانیه

 3. بازیابی شهامت درونی

 4. بهترین زمان برای اقدام، اکنون است

 5. قدرت کنترل اقدامات

 6. مبارزه با سستی و اهمال کاری

 7. از بین بردن نگرانی با استفاده از شکرگزاری

بخش‌هایی از کتاب قانون 5 ثانیه

زندگی بسیار با ارزش‌تر از آن است که بخواهیم آن را با ترس و اضطراب، پشت سر بگذاریم پس قبل از اینکه مجبور شوید افسوس یک دقیقه از دست رفته را بخورید، از همین حالا با قانون 5 ثانیه کنترل زندگی خود را به دست بگیرید.

شجاعت، از حقوق طبیعی ما است درون همه ماست فقط منتظر است که کشفش کنید شجاعتتان را کشف کنید تا از پس انجام و تجربه هر چه آرزو دارید برآیید.

بیشتر پیام‌هایی که دریافت کردم در مورد وضعیت سلامتی بود. بعضیا می‌خوان لاغر شن بعضیا به دنبال چاقی هستند عده‌ای دوست دارن از بیماری خلاص شن و هزاران نمونه دیگه از پیام‌هایی که مردم در این خصوص برای من می‌فرستن. یه واقعیت وجود داره و اون اینه که اگه فقط به سلامتی فکر کنید سلامت نخواهید شد بهبود در وضعیت سلامتی نیازمند اقدامی عملی از سمت شماست.

شما نمی‌توانید احساسات خودتان را کنترل کنید ولی همیشه می‌توانید اقدامات خود را مدیریت و کنترل کنید.

همه رژیم‌های غذایی مؤثر هستند به شرطی که، هم اون رو اجرا کنید و هم به مؤثر بودن اون، باور داشته باشید. اگه سالم بودن و سالم زندگی کردن سخته به احساسات شما بستگی داره. متأسفانه در انجام هر کاری شما به احساسات خودتون توجه می‌کنید.

احساسی که دارید به طور طبیعی به وجود می‌آید نحوه عملکردتان چیزی است که می‌توانید در مورد آن تصمیم بگیرید.

مغز انسان از روش‌های مختلفی برای متوقف کردن ما جهت مخالفت با ایجاد تغییر استفاده می‌کند زیرا عمل کردن شامل انجام کار‌هایی متفاوت، غیرقابل پیش‌بینی یا ترسناک است.

هر مرحله از زندگی و حرفه شما به جلوه متفاوتی از شما احتیاج دارد با استفاده از این قانون، شما به شخصی تبدیل می‌شوید که قرار است در مرحله بعدی از زندگی‌تان به آن تبدیل شوید.

باید از خودتان این سؤال دلی: آیا آماده‌ام که به این کار متعهد شوم؟ نه، این سؤال احساسی: آیا حس می‌کنم برای متعهد شدن به این کار آماده‌ام؟ را بپرسید.

اگر یک ایده به ذهنتان خطور کرد که با آن ایده می‌توانید به اهداف و رویا‌های خود برسید، تنها 5 ثانیه فرصت دارید که به صورت فیزیکی کاری برای آن ایده انجام دهید. اگر 5 ثانیه گذشت و از نظر فیزیکی کاری برای آن ایده انجام ندادید، مغزتان به صورت خودکار، آن ایده را از بین خواهد برد.

تغییرات، همیشه جدید هستند و هر لحظه ممکن است شرایط جدیدی به وجود بیاید. تغییرات و اوضاع همیشه پر از شک و تردید و عدم قطعیت هستند. حتی در زمان مناسب هم ذهن ما پر از ترس و تردید است. تغییرات همیشه ترسناک هستند اینکه از بهانه بهترین زمان استفاده می‌کنیم دلیلش این است که از تغییر، ترس داریم و نمی‌دانیم که این تغییر در نهایت به کجا ختم می‌شود.

ما هر روز شانس این را داریم که به سمت رشد و پیشرفت حرکت کنیم یا اینکه به زندگی خسته‌کننده و روزمره خود پایبند بمانیم. پس اگر به دنبال تجربه یک زندگی فوق‌العاده هستید باید به کمک قانون 5 ثانیه از منطقه امن خود بیرون بیایید.

من امروز از قانون 5 ثانیه استفاده کردم که شروع کسب و کار پرتره‌های اسب و سوارکار را اعلام کنم. سال‌ها بود که می‌خواستم این کار را بکنم اما فقط مانع خودم می‌شدم. بی‌صبرانه منتظرم و حالا چیزی دارم که به خاطرش دیگر آن دکمه تکرار زنگ را نزنم. ممنونم مل، همه ما سزاوار این هستیم که آنقدر هیجان‌زده از خواب بیدار شویم که نخواهیم آن دکمه تکرار ساعت را بزنیم.

مشخصات کتاب قانون 5 ثانیه

مشخصات
نویسنده مل رابینز
مترجم افشین چایچی نصرتی
ناشر نشر نوین
شابک 978-600-8738-54-1
موضوع موفقیت و توسعه فردی
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
تعداد صفحه 253
وزن 250 گرم

نظرات کتاب قانون 5 ثانیه

 • کاربر کاربر

  راستش من از این کتاب اصلا خوشم نیومد و بزور تمومش کردم فقط میگه تنبلی رو بزاریم کنار و برای این ک یه کاریو ب تعویق نندازین از شمارش معکوس استفاده کنید...(پنج،چهار. سه . دو. یک) بعدشم سریع بلند شو کارتو انجام بده. همییین

 • حسین خدیو حسین خدیو

  دوستان اصلا ارزش خرید نداره این کتاب کل مطالبش رو فقط در یک کلمه میشه خلاصه کرد و اگه به اون عمل نکنید به هیچ دردتون نمی خوره مثل خیلی از مطالب انگیزشی که تا حالا خوندید و ازش رد شدید . مطالب کتاب خیلی تکراری و حوصله سربر هست من که ۳۰ صفحه ازش خوندم و نتونستم دیگه ادامه بدم . به نظرم با این قیمت اصلا ارزش خرید نداره

 • کاربر کاربر

  اونهایی که میگن اصلا خوشم نیومد انتظار داشتین بیاد بگه برین یه درخت رو از ریشه در بیارین یا برین یه فیل رو یک دستی بلند کنید . کتاب نکات خیلی قشنگ بود و بعضی از‌ مطلب هاش خیلی به دلم نشست. همین تغییرات کوچیکه که پس از چند سال تمایز ایجاد می کنه با بقیه افراد

 • محسن گندمی روزبهانی محسن گندمی روزبهانی

  ارزش مطالعه دارد

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه به شرط اینکه عمل کنید بعد از مدتی به کل یادتون میره و برمیگردید سر خونه اول

 • محمد منشی زاده محمد منشی زاده

  تا کتاب را نخوانید و به آن عمل نکنید متوجه تاثیر آن در زندگی نمیشوید. موضوع ساده ای در کتاب بیان میشه اما کار میکند!

 • کاظم کیافر کاظم کیافر

  خواندن این کتاب را به افرادی که عادت به پشت گوش انداختن کارها دارند توصیه می کنم

 • کاربر کاربر

  کتاب جالبی بود و در یک جمله اینو میخواست بگه که برای ایجاد یه محرک تشویقی برای شروع یه کار تا به ذهنتون میرسه، از ۵ تا صفر معکوس بشمارید و بدون فکر کردن به چیز دیگه‌ای اون کار رو شروع کنید. بقیه کتاب هم مثال و داستانهایی از افرادی هست که از این روش استفاده کردن و نتایجی که به دست آوردن. در کل کتاب خوبی بود.

 • زهرا مرادی زهرا مرادی

  خوب ولی برای همه کارآمد نیست و خیلی طولانیه به نظرم اگه این داستانهای آدمای مختلف رو نمی‌داشت بهتر بود از این کتاب هایی که برای اثبات حرفاشون از دیگران فکت میارن و طولانی میشه

 • ناصر قاسمی ناصر قاسمی

  کتاب ترجمه خوبی دارد، با قیمت تخفیف خورده خریدم و نکته کلیدی کتاب کاربردی و اثر بخش می‌باشد.

 • کاربر کاربر

  بسیار کتاب جالب و خوبیه برای ترک تنبلی بسیار مفیده و ارزش خوندن داره

 • سینا قنواتی سینا قنواتی

  قانون خوبیه ولی بنظر من کل قانونش رو توی کمتر 1صفحه هم میتونست بگه الکی 100 و خورده ای صفحه طولانی‌ش کرده بنظرم اگه صحبت هاشو گوش کنید بهتره تا اینکه کتابشو بخونید با کتابش الکی وقتتون هدر می ره

 • آرمان ظاهری عبده وند آرمان ظاهری عبده وند

  اگه توی شرایط مختلف خیلی دل‌دل می‌کنید برای شروع یا انجام یه کار حتماااااا بخونیدش

 • فاطمه طاهر قشقایی زاده فاطمه طاهر قشقایی زاده

  به نظرم بهترین کتاب بود. واقعا شروع به عمل کردن کار مورد نظر تان می کنید. اسم کتاب رو باید میگذاشتن حرکت در پنج ثانیه

 • محمد منصوری منش محمد منصوری منش

  خیلی تعریفشو شنیدم خریدم و تازه دارم میخونم

 • کاربر کاربر

  یه کاری میخوای انجام بدی از پنج تا یک بشمار و بلافاصله اونکارو انجام بده. روش خیلی خوبیه اما مل رابینز این موضوع رو تو ۲۳۸ صفحه گفت...

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب قانون 5 ثانیه