چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم اثر مگان دیواین

معرفی و دانلود کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم اثر مگان دیواین رایگان به همراه خلاصه کتاب

مگان دیواین در کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم، به خوانندگانش می‌آموزد که در برابر یک سوگ بهترین محافظت را از خود نمایند به گونه‌ای که انسان بفهمد چگونه دوران غم و غصه را راحتتر بتواند طی کرده و تحمل نماید. بدون تردید چنین کتابی جایگزینی برای درمان پزشکی نخواهد بود اما می‌تواند یک مرجع بسیار مناسب در کنار راه حل‌های دنیای علم تلقی گردد. فقدان‌ها و از دست دادن‌ها از بزرگترین رنج‌هایی است که هر انسانی در زمان‌های مختلف حیاتش متحملشان می‌شود و این سوگ‌ها که عمدتاً به مرگ عزیزان مربوط می‌شود موجب دل شکستگی اشخاص می‌گردد.

دیواین اولین راهکاری که مطرح می‌کند استفاده از حواس پرتی با پرداختن به تفریح‌هایی همچون نقاشی و کلاژ می‌باشد تا ذهن شخص سوگوار با درگیری در آن‌ها دوران سوگواری را سپری نماید همچنین با اموری مانند تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی‌ها و مشغول شدن به فعالیت‌هایی انرژی‌زا روزگار برای افراد قابل تحمل‌تر و درک‌تر می‌گردد. صداقت و مهربانی که مخاطب از این اثر می‌آموزد تا با چنین ابزار‌هایی به رویارویی با ناراحتی‌اش برود از بهترین دستاورد‌های نوشته دیواین به شمار می‌رود. دور بودن از کلیشه‌ها و ارائه نکردن راهکار‌های تکراری بر گیرایی کتاب ارائه شده می‌افزاید و به طرف مقابلش به زیبایی هر چه تمامتر یاد می‌دهد تا در موقعیت‌هایی نظیر فقدان با دانستن راه حل‌های درست، بیشتر و بهتر خود را دوست داشته باشد و لحظاتش را با تمام وجود حس کند.

در سطر‌های بعدی رسیدن به درک عمیق در زندگی، نقطه عطف دیگر موجود در اثر مذکور محسوب می‌شود. به هر حال عبور از سوگ و کشیدن خود به طرف دیگر تا رسیدن به خوشحالی و یا گیر افتادن در آن، دو گزینه اصلی است که پیش پای افراد وجود دارد و مولف با شرح جزئیاتی در بخش‌های گوناگون آنچه که مورد تالیف قرار داده است به علاقه مندان، منظور اصلی‌اش را رسانده است. سوگ، بیماری نیست که همانند رویه معالجه با آن برخورد شود بلکه باید با آن هم صحبت شد و راه زیستن در کنار آن را پیدا کرد. زمانی که یک کتاب دستورالعمل گونه به جای ارائه صرفاً پیام‌های انگیزشی، تمرین‌های نوشتاری و ترسیمی را به مخاطبانش می‌دهد و چک لیست‌ها و بخش‌های تعاملی برای اختصاص دادن به یادداشت‌های محرمانه را در لابلای مطالبش جای داده است، بسیار زیبا همگان را متوجه آن می‌سازد که با آموزه‌هایی فوق‌العاده روبرو هستند و گام به گام همراهی با آن‌ها فایده‌هایی را به آن‌ها می‌رساند.

دانلود کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم

درباره مگان دیواین

مگان دیواین (Megan Devine) نویسنده، گوینده و روانشناس آمریکایی است که در روز 30 سپتامبر سال 1970 در ایالات متحده آمریکا متولد شده است. وی تحصیلاتش را در کالج گدارد و دانشگاه آنتیوک به پایان رساند. او که شهرت عمده خود را بخاطر انتشار کتاب عیبی ندارد حالت خوش نیست در سال 2017 دارا می‌باشد سال‌ها به عنوان روان درمانگر مشاوره‌های خوبی را به مردم برای رویارویی با مشکلاتشان می‌داد تا اینکه در یک حادثه همسرش را از دست داد ولی مسیرش را با قدرت ادامه داد و همکاری‌های متعددی با سوگواران بسیاری داشت و آثار دیگری از خود به چاپ رساند.

کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم مناسب چه افرادی است؟

از توضیحاتی که سعی کردیم در بخش معرفی اجمالی ارائه کنیم مشخص است که خواندن این کتاب به تمام انسان‌ها از جمله آن‌هایی که در گذشته یا اکنون با فقدان‌هایی از جمله از دست دادن عزیزانشان دست و پنجه نرم کرده و می‌کنند پیشنهاد می‌گردد. اثری روانشناسی که مولفه‌هایی مطابق با تلخی‌های دنیای امروز در خود دارد. توصیه‌ای است که همه افراد جامعه باید از مطالعه‌اش سود ببرند.

فهرست کتاب

کتاب مذکور دیواین در سه بخش و هفده فصل اطلاعات مورد نیاز را در اختیار انسان‌های سوگوار قرار می‌دهد. بخش اول دارای 5 فصل بوده بخش دوم از 6 فصل تشکیل گردیده است و بخش سوم هم شامل 6 فصل می‌گردد که برخی از عناوین این فصول: کناره‌گیری از حمایت نادرست، سرور دو جهان، جاده‌های ناهموار پیش رو و دوستان و متحدان و درخواست کمک، می‌باشند.

بخش‌هایی از کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم

به یاد آوردن اینکه ظروف پخت و پز در کشو قرار دارند نه در فریزر و اینکه وقتی دنبال دستمال توالت می‌گشتید کلید‌هایتان را زیر سینک دستشویی جا گذاشتید در فهرست اولویت‌های مغز قرار ندارند با استفاده از نمودار مدور زیر ترسیم کنید که صد واحد نیروی مغزتان در حال حاضر چگونه توزیع شده است. آن نود و نه درصد صرف چه چیزی شده است؟ آن بخش یک درصدی به چه چیزی اختصاص یافته است؟

افراد داغدار برنده نمی‌شوند اگر احساسات‌تان را بروز دهید مردم می‌گویند بیش از حد احساساتی هستید و باید فراموش کنید و اگر آن را بروز ندهید می‌گویند در مرحله انکار هستید و باید با حقیقت روبرو شوید، راستش تعجبی ندارد که بیشتر افراد سوگشان را پیش خود نگه می‌دارند مسأله این است که شما نبایست یکباره در برابر تمام فشار سوگ، مقاومت کنید، چنین چیزی ممکن نیست. باید زمان‌هایی وجود داشته باشد که بتوانید روی برگردانید، نگاهتان را بردارید و در برابر سوگتان بی‌حس شوید، زمانی که سوگ، تازه است شما هر ثانیه هر روز را در دل آن زخم دردناک عاطفی هستید.

چرا مغز من اینقدر بی‌ثبات است؟ تغییرات شناختی در زمان سوگواری رایج هستند. حافظه، قوه ادراک، تمرکز، همه این‌ها به نیروی زیادی نیاز دارند و شما انرژی لازم را ندارید. به تغییرات شناختی مانند این فکر کنید: فرض کنیم مغز شما روزانه به صد واحد نیرو نیاز دارد حالا عظمت سوگ، آسیب روحی، حزن و اندوه تنهایی نود و نه تا از آن واحد‌های انرژی را مصرف می‌کند آن یک واحد باقی مانده همان چیزی است که شما برای مهارت‌های معمولی و پیش پا افتاده زندگی مانند سازماندهی اتومبیل‌ها و جزئیات مراسم خاکسپاری در اختیار دارید. این انرژی باقی مانده همچنین باید صرف نفس کشیدن و تپیدن قلبتان بشود و کمکتان کند به مهارت‌های شناختی، اجتماعی و ارتباطی‌تان دست پیدا کنید. یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی که انسان‌ها با آن در زمان فقدان‌هایشان مواجه می‌شوند واکنش‌های اطرافیان است. اگر یک شخص، بسیار احساساتش را بروز دهد وی را خیلی احساساتی قلمداد کرده و اگر خود را کنترل کنید شما را در مرحله انکار فرض می‌کنند که نمی‌خواهد با سوگش روبرو شود. یک سری از باور‌ها نیز وجود دارند که باید اصلاح شوند برای مثال قرار نیست به یکباره شرایط روحی، دگرگون شود و شخص با تحول روحیاتش از غم به نشاط در مدت زمان کوتاهی آرام شود. نه هرگز اینطور نیست بلکه می‌بایست گاهی همنشینی با غم موجود را حفظ کرد و برعکس، برخی مواقع هم از آن نگاه را برداشت و به موضوعات دیگری معطوف ساخت و بیشترین میزان شفقت را نسبت به خود بروز داد.

درد، مهم است، طاقت‌فرسا و همه گیر است بعضی روز‌ها، بعضی لحظات، قادرید نگاه خیره خود را روی قلب شکسته‌تان حفظ کنید و بعضی روز‌ها و بعضی لحظات حفظ آن نگاه خیره غیر ممکن به نظر می‌رسد. در لحظاتی که با دردتان همنشین هستید برداشتن نگاهتان از آن وقتی بیش از حد تحملتان می‌شود شفقت نسبت به خود محسوب می‌شود.

اشکالی ندارد نسبت به درد و غمتان بی‌حس باشید. بی‌احساسی بخشی از سوگ است وقتی فقدان شما را سست می‌کند و به قهقرا می‌برد نیاز به برگرداندن نگاه خود نه تنها طبیعی بلکه اقدامی سالم است و مهربانی به شمار می‌آید.

سوگ به همراه خود موهبت‌هایی دارد که با لمس حقیقی فقدان همراهند با این حال بدین معنا نیست که داد و ستدی عادلانه است زندگی‌تان در ازای موهبت‌هایی که اکنون دارید.

مادامی که در حال بحث درباره رنج هستیم زمان خوبی برای صحبت درباره فروشگاه مواد غذایی هست. فروشگاه مواد غذایی بین بدترین مکان‌ها برای افراد داغدار مقام اول را دارد اگر بلافاصله دلایل خودتان به ذهنتان نمی‌رسد درباره این موارد فکر کنید. تمام چیز‌هایی که دیگر لازم نیست برای عزیزتان بخرید، تمام خانواده‌های سالم و کامل که همه جا هستند، نوای موسیقی پخش شونده که انگار برای به گریه انداختن مردم تنظیم شده است و تک و توک آشنایانی که ناگهان به این نتیجه می‌رسند که حالا بهترین زمان برای پرسیدن سوالات خودمانی و شخصی درباره سوگتان است، حال آنکه شما فقط می‌خواهید موزتان را بردارید و به خانه برگردید.

حاکمیت، حق و قدرتی کامل است که یک هیئت حاکمه دارد بدون هیچ دخالتی از سوی منابع یا ارگان‌های خارجی. شما در دل سوگ خود حق حاکمیت دارید حاکمیت یعنی این حق را به خودتان بدهید که خودتان باشید حتی وقتی خودتان بودن دیگران را ناراحت می‌کند. حاکمیت حقی است برای تصمیم‌گیری درباره اینکه چه چیزی معنا و مفهوم دارد و چه چیزی آرامش و آسودگی به ارمغان می‌آورد. تنها شما باید این را تجربه کنید و تنها شما حق دارید تصمیم بگیرید که به چه چیزی نیاز دارید.

مشخصات کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم

مشخصات
نویسنده مگان دیواین
مترجم مهشید شبانیان
ناشر میلکان
شابک 9786222542504
موضوع روانشناسی
رده‌بندی کتاب روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
قطع رقعی
نوع جلد گالینگور
نوع کاغذ بالکی
نوع چاپ افست
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 255
وزن 316 گرم

نظرات کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم

 • علی صفایی علی صفایی

  قیمتش بالاست اونایی که موافق هستند لایک کنند

 • حانیه گریوانی حانیه گریوانی

  برگه های این کتابهای جدید کاهی نیست دوستان، کاغذ بالکه، اتفاقا گرونتر هم هست به نسبت کاغذ سفید، از مزایاش اینه چشم رو اذیت نمیکنه و سبکه که موقع خواندن اذیت نشیم، نقطه قوته درواقع نه ضعف :)

 • کاربر کاربر

  جنس کتاب بالک میباشد که کل دنیا به خاطر سبک بودن ازش استفاده میکنن .کاهی چیه میگید

 • کاربر کاربر

  لطفا یه تخفیف بزارید

 • M Zare M Zare

  من ۵۰‌صفحه خوندم صفحات کتاب کاهیه‌ ولی خیلی لذت بخشه به نظرم کتاب سبکه صفحه ها خیلی خوشگله متن روان و جالبه احساس کردم قبلا با نویسنده درد و دل کردم تموم احساساتمو نوشته هر غمی تو دلتونه این کتاب معجزه نمیکنه ولی کمک میکنه راحت تر از سر بگذرونید و بفهمید که غیر طبیعی نیستین

 • کاربر کاربر

  دوست خوبم زندگی ما مثل یک نمودار سینوسی است گاهی بالا گاهی پایین؛ شاید امروز فکر می کنی همیشه پایینش را تجربه کردی، گاهی لازم هست حتی از این هم پایین تر روی. همچنان که پایین تر میروی بدان که صعودت از یک مسیر دیگر تضمین شد. از این مسیر پایین میروی و از مسیری دیگر بالا. از یک مسیر اعماق رو تجربه می کنی از مسیری دیگر قله ها را. این برای من معنای امید است. و این تجربه من در زندگی است؛ همیشه در انتهای راه پایین رفتن راهی برای صعود وجود دارد. یه امروزو قدمی متفاوت تر بردار شروع کن واسه خودت اگاهی ای دنبالش باش که به رشد و شخصیتت و باورهای الهیت کمک کنه. کتابی بخون که اگاه و بیدارت میکنه تورو درمانگر واقعی زندگیت میکنه عشق، بهبود روابط و سلامتی و ثروتو بهت میده. منک خوشحالم واقعا زندگیم تغییر کرد با همین قدم های اولیه با افشاهای رازخلقت با خوندن کتاب فراسوی شفای زندگی پس توهم میتونی فقد شروع کن موفق میشی

 • Rasta ataei Rasta ataei

  خیلی کتاب خوبیه محتواش به درد بخورِ مخصوصا واسه کسایی که احساس میکنن شکست عشقی سنگینی خوردن من از بازار خریرم88 خب قیمتش به نسبت بالاس اللن82زده با آفش شده 59 که خیلی قیمت مناسبیه ولی خب برای کتاب خوب هرچقدر پول بدی میارزه

 • ریحانه قربانیان ریحانه قربانیان

  کتاب خوب و کاربردیه

 • زهرا رشوند زهرا رشوند

  لطفا شگفت انگیزش کنید

 • ژوان مرادی ژوان مرادی

  محشره محشر یعنی هرکسی باید یدونه ازین کتاب داشته باشه

 • کاربر کاربر

  اگه کسی که دوسش دارید رو از دست دادید و نمیدونید باید چکار کنید این کتاب بهتون خیلی کمک میکنه:)

 • کاربر کاربر

  ظاهر نفیس مصور دارای تمرین وراهگشا

 • محمدرضا کاظمی محمدرضا کاظمی

  کتاب خوبیه دومین بار میخرمش قبلی قسمت شخص دیگه ای بود که احساس کردم ب این کتاب احتیاح داره و هدیه دادمش و یکی برا خودم خریدم هنوز نخوندم

 • ندا حسینی ندا حسینی

  فوق ابعاده ترین کتابی بود که خوندم اینقدر باهات راحت و خودمونیه که اصلا حس نمیکنی تنهایی حتما توصیه میکنم راهکار هاش خیلی کاربردیه و بعد از انجامشون خیلی حس خوبی بهت دست میده

 • کاربر کاربر

  خیلی تعریف این کتاب روشنیدم اما کیفیت کاغذ ها نسبت ب قیمت اصلا خوب نیست همچنین جلدش کیفیتش پایینه

 • کاربر کاربر

  واقعا ارزشش این پولو نداره.میشد تو بیست صفحه جمعش کرد الکی با صفحات سفید پرش کردن.

 • کاربر کاربر

  عالی برای درمان افسردگی و رنج های روانی روزانه کتابیه که توصیه می کنم

 • نگار صفری نگار صفری

  توهین به شعور مخاطبه که یه بار زمان و روز انتخاب کنی بعد چند روز بعدش بسته رو دریافت کنه

 • سمیه عزیزی سمیه عزیزی

  برای کسایی ک اتفاق ناگواریو تجربه کردن خوبه

 • کاربر کاربر

  استفاده ازش حس عجیبی به ادم میده

 • مینا رحمان دوست مینا رحمان دوست

  حتما خوبه واسه هممون ک اینقد غم داریم و غم میبینیم نیازه ک بخونیم

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم