خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ رایگان

گری جان بیشاپ با ایده‌ای خلاقانه و جمله‌ای جالب بر روی جلد کتاب، اثرش را اینگونه به مخاطب معرفی می‌کند. کمتر فکر کن و دل به زندگی بده. کتاب خودت را به فنا نده به همت مولفش سعی در این دارد که انسان‌ها را از خواب غفلت بیدار سازد و به آنها کمک کند تا بهترین نسخه خودشان باشند. حالا چرا کتاب اینگونه نام گرفته است؟ اگر به خواندنش بپردازید به این نکته می‌رسید که بیشاپ از خواننده می‌خواهد به گفتگوهای درونی خود کوچکترین اهمیتی ندهد تا بهترین جایگاه ممکن را از آن خود نماید. واگویه‌هایی که با تکرارشان باورهای انسان‌ها شکل می‌گیرد و بسته به مثبت و منفی بودنشان می‌توانند بهترین و بدترین شرایط را ایجاد کنند.

مسئولیت پذیری کمال و تمام، دیگر خواسته‌ای است که مولف از علاقه مندان دستیابی به اهداف دارد و در قلب آنها اطمینانی به وجود می‌آورد که با داشتن آن، موفق شدنشان محتمل‌تر خواهد بود. گری جان بیشاپ در ادامه آموزش‌هایش، مکتوب کردن اهداف را بسیار حائز اهمیت می‌داند و تاکید می‌کند که با انجام این کار، تحقق خواسته‌ها برای تصمیم گیرنده دست یافتنی‌تر می‌شود. قدم به قدم، خلق کننده این اثر با خواننده می‌آید تا او را به هدفش نزدیک و نزدیکتر کند حتی جاهایی به او طعنه می‌زند و روبرو شدن با چالش‌ها را به او یادآور می‌شود.

این ایده گری بیشاپ که زندگی را هیچوقت ایده آل نمی‌داند هم بسیار قابل تامل است، اینکه منتظر باشیم تا همه چیز طبق خواسته ما پیش رود و سپس دست به عمل بزنیم خواسته‌ای غیر منطقی است که آن را به همگان تذکر می‌دهد. در ابعاد مختلف زندگی چقدر پیش آمده است که از بزرگان و پدر و مادرهایمان شنیده‌ایم که نباید به نظرات منفی دیگران در مورد نیات و اعمالمان توجه کنیم. اینجا هم گری بیشاپ به عنوان بزرگی در حوزه انگیزشی این درخواست را مطرح می‌کند که به نظرات دیگران کوچک‌ترین اهمیتی ندهید و نگذارید شکی که حرف‌های آنها در دل‌هایتان می‌اندازند باعث شود که به شخصی منفعل تبدیل گردید.

خارج شدن از منطقه امن و تبدیل شدن به فردی که مدام خودش را با تغییرات وفق می‌دهد و هیچگاه دست از پیشرفت و تلاش برنمی‌دارد توصیه‌ای دیگر است که در آموزه‌های کتاب مذکور موج می‌زند. مشخصا انسانی که این ویژگی‌ها را بتواند در خودش پرورش دهد، قدرت اراده‌اش بر هر مانعی غلبه می‌کند. به بیانی دیگر، بایدها و نبایدهایش را باوسواس خاصی معین می‌نماید یعنی از آنچه که نباید انجام دهد دوری می‌کند و هر آنچه که لازم است را شروع به اجرا کردن می‌کند. همه این توضیحات برای آن داده شد که متوجه شوید نویسنده در اثر «خودت را به فنا نده» مجموعه‌ای از آموزش‌ها و نکات را به خواننده گوشزد می‌نماید که با آنها قادر خواهد بود از انسانی افسرده و دلسرد به شخصیتی موفق و با انگیزه تبدیل شود. البته با انجام قدم‌های اشاره شده، به ترتیب و با رعایت جزئیات، جزئیاتی که با مطالعه دقیق این کتاب ناب به آنها بسیار واقف خواهید شد.

دانلود کتاب خودت را به فنا نده

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب خودت را به فنا نده به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب خودت را به فنا نده

درباره گری جان بیشاپ

نویسنده قدرتمند اسکاتلندی گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) متولد شهر گلاسکو می‌باشد که علاوه بر نویسندگی به مربیگری در حوزه رشد و توسعه فردی فعالیت می‌نماید. آن قدری که به برنامه ریزی در آثارش اهمیت می‌دهد به همان اندازه عملگرا بودن را هم مورد تاکید قرار می‌دهد. او تاثیر گرفته از فیلسوف‌هایی همچون هانس گئورگ گادامر، ادموند هوسرل و مارتین هایدگر می‌باشد و در سال 1997 به کشور آمریکا مهاجرت نمود. متواضع بودن و اینکه هرگز خودش را انسانی بی نقص نمی‌داند از دیگر ویژگی‌های این شخص تاثیرگذار است. آرام کردن فضا و همچنین آرامشی که شنوندگان پس از شنیدن حرف‌های او بدست می‌آورند هم از خصیصه‌های قابل توجه وی می‌باشد.

این کتاب مناسب چه افرادی است؟

اگر به آن گروهی تعلق دارید که مسیر افزایش انگیزه و موفقیت را دنبال می‌کنید و به دنبال منبعی هستید که مطالب گذشته و اشاره شده در کتاب‌های پیشین را خلاصه وار عنوان کرده است، همین الان به سراغ مطالعه این کتاب بروید. اگرچه نکات جدید و پیشنهادهایی هم نویسنده دارد که اضافه نمودن آنها به آموزه‌های قبلی منابع مختلف، خالی از لطف نیست و اثری جز تقویت اراده و آمادگی برای موفقیت ندارد.

فهرست کتاب

کتاب مذکور از هفت بخش یا به بیان دیگر از هفت ستون تشکیل شده است که عنوان این بخش‌ها، جملات تاکیدی هستند.

 • بخش اول: بسیار مشتاق هستم

 • بخش دوم: من برای برنده شدن بسیار مصمم هستم

 • بخش سوم: از پس کارم برمی‌آیم

 • بخش چهارم: از شک و تردید استقبال می‌کنم

 • بخش پنجم: من نتیجه اعمالم هستم نه نتیجه و حاصل افکارم

 • بخش ششم: تصمیمم جدی است

 • بخش هفتم: پذیرای هر اتفاقی هستم و انتظار خاصی ندارم

بخش‌هایی از کتاب خودت را به فنا نده

من از تو نمی‌خواهم که خودت را یک ببر فرض کنی و سپس آن حیوان خشمگین درونت را آزاد کنی. تو قطعا یک ببر نیستی. این کتاب ممکن است برای خیلی از افراد مفید باشد و حتی روش‌هایش هم به بیشتر افراد جواب بدهد اما من خودم غرور اسکاتلندی بی نهایتی دارم.

واقعیت این است که موقعیت‌های منفی که در زندگی خود تجربه می‌کنیم معمولا بیش از یک مسئله را در بر می‌گیرند. این موقعیت‌های منفی مانند یک سم شیمیایی به تمام زندگی ما نفوذ می‌کنند.

دانشمندان دریافته‌اند که نحوه اندیشیدن ما می‌تواند ساختار فیزیکی مغزمان را تغییر دهد. این پدیده که انعطاف پذیری عصبی نام دارد تصورات ما را درباره مغز بشر منقلب کرد. همچنان که ما در گذر عمر، تجربه‌های جدیدی کسب می‌کنیم مغز ما هم دائما گذرگاه‌های عصبی را تنظیم می‌کند که مسئول کنترل تفکر و رفتار ما هستند.

یکی از دلایل پشت گوش انداختن فهرست کارهایی که برای سال جدید تنظیم کرده‌ایم این است که معمولا از زبان آینده برای آن استفاده می‌کنیم مثلا می‌گوییم: بعدا. حتی درباره کارهایی که قرار به ترک آنها می‌گذاریم هم همین گونه است. یعنی ابتدا با شوق فراوان برای تغییر رفتار خود تصمیم می‌گیریم ولی بعدا که در عمل با مشکل مواجه می‌شویم قولی را که به خود داده بودیم نادیده می‌گیریم و زمانی که ظاهرا در حال انجام تصمیم‌هایت هستی، به قدری برایت سخت و دشوار می‌گردد که انگار سیاه چاله‌ای در زندگی‌ات ایجاد شده باشد.

از شغلت متنفری؟ رابطه‌ات با کسی اشتباه است؟ از نظر سلامتی مشکلی داری؟ خب، دنبال شغل جدید بگرد، ارتباطت را قطع کن، رژیم غذایی‌ات را عوض کن، ورزش کن یا هر چیزی که به نظرت مفید است، به نظر ساده می‌آید اینطور نیست؟ حتی پس از اتفاق‌هایی مثل مرگ عزیزان یا شکست در کسب و کار که ظاهرا اختیاری در قبالشان نداری، اما تو در نوع برخوردت با زندگی پس از آن، اختیار و قدرت بی نهایتی داری.

اگر واقعا چیزهایی را می‌خواهی، پس بلند شو و به دست‌شان بیاور، از همین امروز شروع کن، استراتژی خودت را بنویس، با درونت کنار بیا و مهم‌تر از همه، هر کاری لازم است انجام بده و به دستشان بیاور.

حقیقتش این است که تو در همین زندگی که داری، یک برنده‌ای. خب اگر این زندگی را نخواهم چه باید بکنم؟ خب اما این همان زندگی است که فعلا در آن یک برنده محسوب می‌شوی.

قدم به دنیای بیرون بگذار، به خودت اعتماد کن، تمام ظرفیت خودت را وقف رسیدن به پیروزی کن، خودت را برای پذیرش چالش پیروزی در مسیرهای جدید و هیجان انگیز آماده کن. عظمت خودت را تمنا کن و پس از من تکرار کن: من برای پیروزی بی تابم.

خیلی خوش شانس هستیم که دنیا مثل هزاران سال قبل ترسناک نیست، در حقیقت به طور باورنکردنی زندگی خیلی امن‌تر شده است. پزشکی و فناوری روز به روز بهتر می‌‎شود، جرایم فجیع اگرچه در خروجی‌های جدیدمان شایع شده است ولی در حقیقت در زندگی روزمره شهروندان کشورهای غربی به ندرت دیده می‌شود.

پذیرفتن بی اطمینانی، قدرت لازم برای تغییر زندگی است، از ارتباط‌های شخصی‌ات گرفته تا محیط کار و شغلت، می‌تواند شکل بهتری به زندگی‌ات بدهد، پول بیشتری کسب کنی یا همسر آینده‌ات را بیابی. دیگر از چشم زندگی پنهان نخواهی شد و آن را زندگی خواهی کرد، از جان آن خواهی نوشید و با آن سر حال و سرزنده خواهی شد.

تو همان فکرهایی نیستی که در سر داری، آنها فقط دسته‌ای از چیزهایی اتفاقی است که از ذهنت فرار می‌کند. تو بر خیلی از آنها کنترلی نداری. در نهایت همه ما دوست داریم که افکاری بهتر و مثبت‌تر داشته باشی اما اگر سرجایت بنشینی و حرکتی نکنی که اتفاقی رخ نمی‌دهد.

مشخصات کتاب خودت را به فنا نده

مشخصات
نویسنده گری جان بیشاپ
مترجم حسین گازر
ناشر نشر کتاب کوله پشتی
شابک 978-600-461-166-4
موضوع مکالمه با خود
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 133
وزن 150 گرم

نظرات کتاب خودت را به فنا نده

 • عزت اله باقری عزت اله باقری

  دوستانی که گفتند جنس کاغذ کاهی و بی کیفیت هست، اطلاع ندارند که این نوع کاغذ جدیده و به دلیل سبک بودن بسیار ازش استقبال شده!!!

 • محمد اندرخورا محمد اندرخورا

  سلام.ابتدا باید اشاره بکنم به آیه ای از سوره رعد که خداوند می فرماید ((ما هیچ قومی رو تغییر نمی دهیم مگر اینکه خودشان خواستارش باشند)) یعنی ما انسان ها باید تصمیم بگیریم و عمل کنیم تا اتفاقی در هر زمینه ای حاصل شود .کتاب پیشرو می خواهد این را به ما بفهماند و سبب تحریک افکار ما در این مهم شود و برای آن راهکار ارائه می دهد.ولی باز همه چی به خودتان یا ابتدا افکار و بعد اعمالتان بستگی دارد.کتاب تاثیرگذاری است امیدوارم لذت ببرید.

 • سلاله بهجت ساسان سلاله بهجت ساسان

  من هر کتابی رو که سفارش میدم خدا خدا میکنم از کاغذ جدیدا باشه که کاهی به نظر میرسن چون بسیار سبک هستش و امکان جابجایی بهتون میده نمیدونم چرا بعضی از دوستان از کاغذ ناراضی هستن الان تقریبا ۹۰ درصد کنابای کل دنیا اینجوری چاپ میشه و به نظر من عالین

 • محمد مهدي فتحي محمد مهدي فتحي

  کتابای خوبیه از پرفروش ترین ها بوده جنس جلد هم خوبه ولی محتواش رو نمیدونم هنوز

 • محدثه ایار محدثه ایار

  این کتاب برعکس چیزی که خود نویسنده گفته، کلیشه ای به تمام معناست. بنا براین اگر زیاد مطالعه می کنید بی تردید مطالب این کتاب برای شما جذاب نخواهد بود در غیر این صورت ممکنه برای شما جالب باشه.

 • رقیه عزیزی رقیه عزیزی

  این کتاب خیلی کوتاهیه ولی به شدت مفیده تمام بهونه هایی که برای انجام ندادن کارها داریم رو پیش هم جمع میکنه و بهت میگه خودت رو جمع و جور کن.از اون کتاب انگیزشی های الکی نیست که بگه تو با قدرت فکر به قله میرسی نه بهت حقیقت ها رو میگه.

 • پدرام اسکوئیان پدرام اسکوئیان

  محتوای فوق العاده ای داره، اولین کتابی بود که خودم خریدم و واقعا راضی بودم. زیاد کتاب نمیخوندم یه مدت ولی این کتاب کلا عوضم کرد. زبانش هم خیلی راحت و روانه

 • شیرین همرنگ شیرین همرنگ

  حتما این کتابو بخونین ضرر نمیکنین.

 • محمد قائم پناه محمد قائم پناه

  کتاب خیلی خوب و پر‌محتواییه واقعا کتابیه که بعلاوه اینکه حقایق و مشکلات فعلی زندگی و آینده رو‌ بهت گوشزد میکنه و میگه بعلاوه روحیه خیلی خوبی میده تا به سمت جلو برای موفق شدن رفت و نباخت برعکس کتاب “فقط ساکت شو‌ و انجامش بده” که پر غلط املایی بود، این کتاب هیچ غلط املایی نداره و هم طرح جلد بی نظیره هم جمله بندی مترجم خوبه و همچنین کیفیت خوب کاغذ یه کتاب سبک و خوبیه حتما پیشنهاد میکنم البته من تا فصل ۶ خوندم و سه فصل مونده، تصویر چند برگی رو هم تصادفی ضمیمه پیام کردم

 • بهزاد جعفری بهزاد جعفری

  کتاب خوبیه ولی فقط با خوندنش مشکلتون حل نمیشه باید بهش عمل کنید و تعهد داشته باشید.

 • کاربر کاربر

  این کاغذها کاهی نیستن. کاغذهایی هستن ک از چوب درخت تولید نمیشه. ضمنا خیلی هم سبک هستن و جدیدا خیلی از کتابها با این جنس کاغذ چاپ میشه

 • ساینا یزدانی ساینا یزدانی

  من خودم کتاب های انگیزشی زیادی خوندم و میخونم ولی واقعا کتاب خودت را به فنا نده یکی از بهترین هاست که من به همه پیشنهاد یه بار یا حتی چند بار خوندنشو میدم

 • parisa ghisvandi parisa ghisvandi

  یکی از بهترین کتاب هایی که تا حالا خوندم،پیشنهاد میکنم

 • کوثر اسلامی کوثر اسلامی

  متن روان و پرمحتوا . برای کسایی مثل من ک زود جا میزنن و با افکار منفی شون کلنجار میرن مفیده

 • حدیث هاشمی حدیث هاشمی

  این کتاب فوق العادس.از بهترین کتابهاییه که خوندم.حتما بخونید.خیلی مفیده.

 • ساره نجفی ساره نجفی

  کتاب بسیار عالی و تاثیر گذار واقعا اگر میخواید مسیر زندگیتون تغییر کنه این کتاب رو بخرید و بخونید و از همه مهم تر بهش عمل کنید با تشکر از

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب خودت را به فنا نده