تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اچ. مک ریون

معرفی و دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اچ. مک ریون رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب تختخوابت را مرتب کن، اثری بر پایه درس‌ها و تجربیاتی است که ژنرال ویلیام اچ. مک ریون، دریاسالار بازنشسته آمریکایی در دوران زندگی و البته خدمتش در نیروی دریایی آمریکا فراگرفته است. وی در این کتاب، درس‌ها را به تفکیک و همراه با خاطراتش در دوران خدمت در نیروی دریایی، به مخاطبان ارائه می‌کند و شرح‌هایی هم بر هر کدام از آن‌ها نوشته است. قبل از توضیحات بیشتر در مورد اثر مذکور، خاطرنشان می‌کنیم که در سال 2017 از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز بوده است. با نام کتاب، نویسنده قصد دارد که به علاقه مندان در قدم اول یادآوری نماید که تغییرات، از ابتدایی و ساده‌ترین امور مانند مرتب کردن تختخواب، آغاز می‌گردد و بعد از آن می‌بایست به سراغ غلبه بر سختی‌ها رفت. او در اثرش با معرفی 10 اصلی که به خودش ثابت گردیده با آن‌ها می‌توان خود و جهان پیرامون را به سوی بهتر شدن تغییر داد، تصمیم به راهنمایی تمام انسان‌هایی دارد که نه فقط از روی علاقه بلکه بخاطر معنا بخشیدن به لحظات حیاتشان، بسیار جدی هستند تا بهبود‌هایی را در زندگی‌شان رقم بزنند.

نکته فوق‌العاده قابل توجهی که در این کتاب وجود دارد این است که اگرچه اثری انگیزشی به شمار می‌آید اما درس‌های مطرح شده توسط مؤلف، دقیقاً به شرایطی نفس گیر باز می‌گردد که او در خلال تلاش‌ها و ماموریت‌هایش تجربه کرده است، لحظاتی که وقتی در کتاب از آن‌ها سخن به میان می‌آورد، نفس خواننده را در سینه حبس می‌نماید. مک ریون با حرف زدن از زندگی شخصی و کاری‌اش، تجاربش در فرماندهی و مقابله با فراز و نشیب‌هایش در اصل می‌خواهد، اهمیت دادن به تک تک لحظات پیش رو و تسلیم نشدن در موقعیت‌های مختلف را به ما یادآور شود و زیباتر، روایت می‌کند آنگاه که با واقعیات شخصی‌اش، خوانندگان را روبرو می‌کند و با تصویرسازی‌های هنرمندانه‌اش، حس همذات پنداری را در مخاطبان، فعال و بیدار می‌سازد. وی، نهایت کوششش مبتنی بر این حقیقت است که بسیاری از کار‌هایی که، ما آن‌ها را دشوار می‌پنداریم، به معنای واقعی سخت نیستند و اموری که شاید ساده و خیلی کوچک به نظر بیایند آنهم در نگاه اول، در واقع بی‌اهمیت نیستند و در نظر گرفتن تأثیراتی که همین موارد کوچک در کنار هم بر زندگی امان می‌گذارند، می‌تواند تا حد قابل توجهی، درک انسان را نسبت به کنترلش بر روی وقایع مختلف حیاتش، قوت ببخشد. ساده‌نویسی این کتاب، چنان روحیه‌ای به شخص خواننده می‌بخشد که خواهد فهمید، پیمودن پیچ و خم‌های سخت و طاقت فرسای زندگی، با انجام کار‌هایی پیش پا افتاده، سهل و آسان می‌گردد و همین موضوع باعث ایجاد روحیه و انرژی وصف ناپذیری در همگان خواهد گردید.

دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب تختخوابت را مرتب کن گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب تختخوابت را مرتب کن

درباره ژنرال ویلیام اچ. مک ریون

ویلئام اچ مک ریون (William H. McRaven) در روز 6 نوامبر سال 1965 در ایالات متحده متولد شد. وی که مدرک کارشناسی خود را در رشته روزنامه‌نگاری دریافت کرده است، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشدش از دانشگاه نیروی دریایی شد. وی که در حال حاضر رئیس دانشگاه سیستم تگزاس می‌باشد، در سال 2014 پس از سال‌ها خدمت و به عنوان دریا سالار چهار ستاره، بازنشست شد. اثر دیگری که از او به چاپ رسیده است و آنهم پرفروش لقب گرفته، به نام «داستان‌های دریایی: زندگی من در نیروی عملیات ویژه» می‌باشد.

کتاب تختخوابت را مرتب کن مناسب چه افرادی است؟

واقعیات مطرح شده در این اثر، مناسب حال آن‌هایی است که به نوعی خود را در منجلاب زندگی، درگیر و بدون راه حل می‌بینند. آن‌هایی که به دنبال افرادی الهام بخش هستند تا از طریق آموزش توسط این بخش، در مرحله آغازین باور کنند که هنوز امیدی برای بلند شدن هست و بعد با الگوگیری از این اشخاص، برنامه‌ریزی کرده و بی‌درنگ دست به اقدامات مناسب بزنند.

فهرست کتاب

کتاب مذکور، پس از مقدمه و توضیحاتی درباره نویسنده به 10 فصل مجزا تقسیم‌بندی شده است که در هر یک از آن‌ها به یکی از ده درس مورد نظر نویسنده پرداخته شده است و در انتها هم سخنرانی مک ریون در جشن فارغ التحصیلی دانشگاه تگزاس به رشته تحریر درآمده است. عناوین فصول، به این صورت می‌باشند:

 1. روز خود را با انجام یک کار شروع کنید

 2. همه کار‌ها را نمی‌توان تنهایی انجام داد

 3. مهمترین چیز، وسعت قلب شماست

 4. راه خود را ادامه دهید

 5. شکست، شما را قوی‌تر می‌سازد

 6. باید جسارت زیادی داشته باشید

 7. در مقابل زورگو‌ها بایستید

 8. در موقعیت درست و مناسب قرار بگیرید

 9. به دیگران امید بدهید

 10. هرگز تسلیم نشوید

بخش‌هایی از کتاب تختخوابت را مرتب کن

شما به افرادی نیاز دارید که در شرایط سخت به شما کمک کنند به تنهایی نمی‌توانید در یک قایق پارو بزنید.

اگر نتوانید کار‌های کوچک را درست انجام دهید، هرگز کار‌های بزرگ را درست انجام نخواهید داد.

در زندگی با سیرک‌های زیادی روبرو خواهید شد و هزینه شکست‌هایتان را پرداخت خواهید کرد اما اگر پشتکار داشته باشید و بگذارید این شکست‌ها به شما بیاموزد و شما را تقویت کنند، آماده خواهید بود تا سخت‌ترین لحظات زندگی را تحمل کنید.

در مسیر رسیدن به بزرگی، با کوسه‌های زیادی روبرو خواهید شد، خواه قلدری باشد یا ترس شخصی اتان، اما برای موفقیت فقط کافی است در مقابل آن‌ها بایستید.

زندگی یک مبارزه است و احتمال شکست، همیشه وجود دارد اما کسانی که در ترس از شکست، سختی یا شرمندگی زندگی می‌کنند هرگز به پتانسیل واقعی خود دست پیدا نخواهند کرد. بدون اینکه محدودیت‌های خود را کنار بزنید بدون اینکه گاه گاه سر خود را به پایین بکشید بدون اینکه جسارت زیادی داشته باشید هرگز نخواهید فهمید که واقعاً چه چیزی در زندگی اتان ممکن است.

متوجه شدم که شکست‌های گذشته، من را قوی کرده است. به من آموخته است که هیچ کس از اشتباه کردن مصون نیست. رهبران واقعی باید از شکست‌های خود درس بگیرند، از این درس‌ها برای ایجاد انگیزه در خود استفاده کنند و از تلاش مجدد یا گرفتن تصمیم سخت بعدی نترسند.

اینکه تختخوابم را به درستی مرتب کرده بودم، برایم شانس گرفتن پاداشی را به همراه نداشت چون این چیزی بود که از من انتظار می‌رفت این اولین وظیفه هر روزم بود و انجام درستش بسیار اهمیت داشت. این کار، نظم و انضباط و توجهم به جزئیات را نشان می‌داد و در پایان روز، به من یادآوری می‌کرد که کاری را به نحو احسنت انجام داده‌ام. چیزی که به آن افتخار کنم هر چند وظیفه بسیار کوچکی باشد.

زندگی، سخت و خسته‌کننده است اما کسانی که همیشه در ترس و واهمه شکست و سختی‌ها هستند، هیچگاه نمی‌توانند به ظرفیت‌های اصلی خود دست پیدا کنند.

همه آن‌ها درک کردند که زندگی سخت است و گاهی اوقات کار‌های کمی می‌توانید انجام دهید تا بر نتیجه روز خود تأثیر بگذارید.

سرهنگ دوم ارتش که مسئول ماموریت آزادسازی بود، به من اطلاع داد که باید حمله خطرناکی را در روز انجام دهند. بدتر از همه این بود که تنها راه برای انجام موفق عملیات، فرود سه هلیکوپتر نیروی نجات در میان آن محوطه کوچک بود. ما در مورد گزینه‌های دیگر تاکتیکی صحبت کردیم ولی سرهنگ دقیقاً درست می‌گفت: اگر شانس غافلگیر کردن دشمن را داشته باشید، بهتر است شبانه برای عملیات نجات اقدام کنید، ولی این بار اینگونه نبود و اگر نمی‌جنبیدیم، گروگان‌ها جابجا و یا کشته می‌شدند 

تنها زمانی می‌توانید بفهمید چه چیز یا چیز‌هایی در زندگی شما ممکن هستند که جرات کافی داشته باشید.

جا زدن هیچوقت، کاری را آسانتر نکرده است.

مشخصات کتاب تختخوابت را مرتب کن

مشخصات
نویسنده ژنرال ویلیام اچ. مک ریون
مترجم حسین گازر
ناشر کوله پشتی
شابک 9786004610537
موضوع روانشناسی وتربیت
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 104
وزن 130 گرم

نظرات کتاب تختخوابت را مرتب کن

 • منصوره همرنگ منصوره همرنگ

  دوستان عزیز کاغذ کاهی علاوه بر اینکه چشم را اذیت نمیکنه از کاغذهای بازیافتی تهیه میشه که بسیار ارزشمنده که برای چاپ کتابی که میخوانیم هیچ درختی قطع نشده امیدوارم روزی برسه که هیچ جنگلی برای چاپ کتاب نابود نشه و مردم عزیز کشورم از این روش استقبال کنند. متشکرم

 • احسان علی اصلی احسان علی اصلی

  خوندش رو حتما توصیه میکنم.یک کهنه سرباز با تجربه از تجربیاتش برای موفقیت حرف زده.مدت زمان مورد نیاز برای خوندن این کتاب برابری میکنه با مدت زمانی که یه نفر سه یا چهار ساعت تو اینستاگرام بچرخه و چیزهای چرت و پرتی رو لایک کنه که قرار نیست هیچ وقت کمکی بهش کنن.

 • پرهام دلگشایی پرهام دلگشایی

  این کتاب رو به همه دوستان پیشنهاد میکنم. مک ریون (بازنشسته نیروی دریایی آمریکا) تو این کتاب از اهمیت انجام کارهای ساده و کوچکی مانند مرتب کردن تختخواب خود تا آغوش گرفتن ترس‌ها و تغییر جهان نوشته که میتونه بسیار تاثیرگذار باشه.

 • کاربر کاربر

  هر هزینه برای کتاب دو سر سوده ضرر نمیکنید کتاب خوبی بود ترجمه شم روون بود

 • بیژن بهارلوئی بردشاهی بیژن بهارلوئی بردشاهی

  کتابی کوچک که میتواند تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد نماید. همه‌ی ما می‌دانیم که زندگی سخت و طاقت‌فرساست ولی گاهی با انجام کارهایی پیش‌پاافتاده می‌توان به نتیجه‌ای دست یافت که زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. عمل بسیار ساده‌ای مانند مرتب کردن تختخواب‌ هم می‌تواند برای شروع یک روز ‌نیروی انگیزشی شگفت‌آوری داشته باشد و رضایتی درونی برای به پایان رساندن یک روز خوب برای‌مان فراهم کند. برای جهان، اول تختخوابت را مرتب کن.

 • امیر محمدی سرپیری امیر محمدی سرپیری

  توصیه میکنم برای هدیه به پسر ها ۱۷ تا ۱۹ سال عالیه ۱۰ قانون به صورت داستان و تجربه های مفید

 • علی فروتن علی فروتن

  این کتاب نکته بی‌سابقه‌ای برای خواننده ندارد و مطالب آن در بیشتر کتاب‌های انگیزشی مطرح شده است. مسائلی مانند رعایت نظم، جرات به خرج دادن، کمک گرفتن از دیگران، تسلیم نشدن، امید بخشیدن به دیگران و موضوعاتی از این دست به شکل گسترده در رسانه‌های دیداری، شنیداری و مکتوب مطرح شده و می‌شود. بنابراین، به نظر من ارزش آموزشی یا انگیزشی کتاب به اندازه شهرت آن نیست.

 • غزل جمالی غزل جمالی

  کتابی بسیار عالی که خیلی توی زندگیتون انگیزه میده بهتون

 • ابوذر سیفی ابوذر سیفی

  واقعا توصیه ها و‌ محتوای متمایزی نداره، شما هم بشینی از برخی تجربیات زندگیت بنویسی و‌ بعد توضیح بدی که چطور از پسشون‌ براومدی میتونی یک کتاب مثل این کتاب منتشر کنی و‌ حتی شاید با توجه به قرابت زمانی و‌ مکانی و‌ فرهنگی و اجتماعی تو‌ی هموطن کتابت برام مفیدتر باشه، در کل مطلب دندان گیری نداره که براش کلی سر و دست می شکنن. البته شاید برای نوجوون ها که کم تجربه هستند جالب باشه.

 • ahmad karimi ahmad karimi

  من آتش نشانم و واقعا محتوای کتاب ملموس بود برام ، این کتاب فوق العاده است، 3 جلد سفارش دادم برای همکارام

 • کاربر کاربر

  ارزش خوندن داره

 • کاربر کاربر

  من این کتاب رو چون تعریفشو زیاد شنیده بودم از سفارش دادم. هم با بسته بندی عالی و تمیز و مرتب، بدون تا خوردگی ارسال کرد. خود کتاب هم که فوق العادس. ممنون از ی عزیز

 • محمد مهدی محبی الوارس محمد مهدی محبی الوارس

  کتاب از نظر ترجمه خوبه اما نویسنده یک نظامی بوده انتظار زیادی هم نمیرفته با این حال کتاب مناسبی برای انگیزش هست همچنین با حجم کمی که داره برای کسانی که تازه شروع به مطالعه کردن مناسبه و وقت کمی میبره

 • محمد جمشیدیان محمد جمشیدیان

  کتابی با محتوای فوق العاده . حتما پیشنهاد میشه.

 • عباس صمدی عباس صمدی

  خرید این کتاب را به دوستان سفارش میکنم

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب تختخوابت را مرتب کن