فلورا و اولیس اثر کیت دی کامیلو

معرفی و دانلود کتاب فلورا و اولیس اثر کیت دی کامیلو رایگان به همراه خلاصه کتاب

فلورا و اولیس اثری در زمینه کودکان و نوجوانان است که کیت دی کامیلو نویسنده خوش ذوق آمریکایی آن را به زیبایی به رشته تحریر درآورده است. فلورا اکنون با مادرش زندگی می‌کند و مدتی قبل پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند. مادر و دختر داستان علاقه‌مند به خواندن کتاب اما با سبک‌هایی متفاوت هستند به گونه‌ای که فلورا کمیک استریپ را ترجیح می‌دهد و مادرش دوستدار ماجرا‌های عاشقانه است. هر دو با هم روز‌های خوبی را می‌گذرانند تا اینکه یک روز فلورا از پنجره اتاقش سنجابی را مشاهده می‌کند که توسط جاروبرقی همسایه‌شان مکیده می‌شود، دست به کار می‌شود و او را نجات می‌دهد و اتفاق جالبی را به نظاره می‌نشیند. اولیس که نام سنجاب است تغییرات جالبی را در خود می‌بیند از جمله آنکه می‌تواند پرواز کند بدنش توانایی‌های شگفت‌انگیزی را بدست آورده است و قادر به گفتن اشعاری نیز می‌باشد. فلورا هم نقش کتاب مصوری به نام: چیز‌های بد ممکن است برای شما اتفاق بیفتد را در نجات سنجاب حیاتی می‌داند و شکل‌گیری امیدی تازه در قلبش را شاهد است.

راوی داستان سوم شخص یا همان دانای کل است که نویسنده با خلاقیت مثال زدنی‌اش تصویر‌های کم شمار اما تاثیرگذار را به وجود آورده و یک داستان فانتزی تقریباً بلند را پیش روی مخاطبش قرار می‌دهد. هم متن و هم تصاویر هر دو خوانندگان کودک و نوجوانشان را بیشتر و بهتر جذب می‌نمایند. داستان زمانی جالبتر و جذابتر می‌شود که شخصیت‌های دیگری از جمله مادر فلورا، ویلیام اسپایور که یک پسر آزار دیده می‌باشد و همچنین خانم دکتر میشام که هم دچار تحولات شخصیتی می‌باشند و همراهی با مولف تا پایان اثر، هویت واقعی آن‌ها را بر خواننده روشن می‌سازد.

اسپایور شخصی است که به دلایلی از جمله وجود ناپدری‌اش بر خلاف میل باطنی‌اش برای مدت‌ها عینک دودی به چهره می‌زند تا خودش را کور نشان دهد و مادر فلورا هم که از دید شخصیت اصلی داستان بی‌توجهی‌اش به دخترش چالش برانگیز است اما پایان داستان به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد که این افراد را متفاوت از آنچه که در اوایل داستان معرفی می‌شوند خواهید دید. به طور کلی مفاهیمی که در این رمان زیبا مورد طرح قرار می‌گیرند، محیط زیست، خانواده، عشق و محبت می‌شوند که تاثیراتشان برای مخاطبان قابل چشم پوشی نخواهد بود.

دانلود کتاب فلورا و اولیس

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب فلورا و اولیس به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب فلورا و اولیس

درباره کیت دی کامیلو

کیت دی کامیلو (Kate Dicamillo) نویسنده اهل ایالات متحده است که در روز 25 مارس سال 1964 در این کشور متولد شد. او که تا به حال دوبار برنده مدال نیوبری گردیده است آثار دیگری همچون ببر خیزان و افسانه دسپراکس را هم در کارنامه دارد. از روی کتاب افسانه دسپراکس انیمیشنی هم با همین نام ساخته شده است. کامیلو روز‌های نوجوانی و بزرگسالی خود را در کلرمونت فلوریدا گذرانده است. وی که بسیار علاقه دارد او را یک قصه گو بدانند همچنان برای کودکان و البته بزرگسالان آثاری را می‌نویسد و اکنون در مینه سوتا زندگی می‌کند.

کتاب فلورا و اولیس مناسب چه افرادی است؟

به طور کلی کودکان و نوجوانان مخاطبان اصلی این اثر می‌باشند در حالی که علاقه مندان به کتاب‌هایی با سبک کمیک استریپ و فانتزی متعلق به هر سن و سالی می‌توانند این رمان را خوانده و از آن لذت ببرید.

فهرست کتاب

فلورا و اولیس در ایران توسط انتشاراتی از جمله نشر افق و هیرمند در 240 و 260 صفحه به چاپ رسیده‌اند که ترجمه‌های کیوان عبیدی آشتیانی و عطیه میرخانی هر دو روانی کافی را دارند و کامیلو اثرش را در قالب 68 فصل به مخاطبش عرضه داشته است.

بخش‌هایی از کتاب فلورا و اولیس

فلورا با خود فکر کرد: اوهوم من اینم، سرش را پایین انداخت و به خواندن داستان اینکاندستوی شگفت‌انگیز ادامه داد. چند دقیقه بعد صدای مهیبی خواندنش را متوقف کرد. صدا جوری بود که انگار هواپیمایی در حیاط پشتی خانواده تیکام فرود آمده بود. فلورا گفت: بی‌خیال، از پشت میزش بلند شد و از پنجره دید که خانم تیکام با جاروبرقی براق و بزرگی دور حیاط پشتی می‌گردد انگار داشت حیاط را جاروبرقی می‌کشید.

در ذهن سنجاب چیز زیادی نمی‌گذرد بخش بزرگی از چیزی که تقریباً می‌شود مغز سنجاب نامید، فقط به یک چیز فکر می‌کند: غذا. سطح متوسط تفکر سنجاب چنین چیزی است: می‌خواهم بدانم چی برای خوردن پیدا می‌شود. این فکر‌ها با تغییراتی کوچک تکرار می‌شود. تقریباً شش یا هفت هزار بار در روز همه این توضیح‌ها برای این است که بگوییم وقتی اولیس، دور هزار ایکس سنجاب حیاط پشتی خانه تیکام را بلعید افکار چندان عمیقی هم در سر او نبود.

خانم تیکام خم شد و به زیر جاروبرقی نگاهی انداخت یک دم از آن آویزان بود خانم تیکام گفت: پناه بر خدا دیگه چی شده؟ روی زمین زانو زد و با احتیاط دم را کشید، پا شد و به دور و بر حیاط نگاه کرد. گفت: کمک، فکر کنم یک سنجاب کشتم.

مطمئن نبود دقیقاً با چه چیز موافقت کرده اما برایش مهم هم نبود، خیلی خوشحال بود. در دریاچه بزرگی از نور شناور بود و صدا هم برایش آواز می‌خواند وای که چقدر عالی بود بهتر از این نمی‌شد بعد صدای بلندی آمد.

به هر حال، او به مرگ فکر نمی‌کرد. به شعر فکر می‌کرد. شعر کلمه‌ای بود که توتی در مورد نوشته‌هایش به کار برده بود. این کلمه را دوست داشت؛ با تمام کوچکی‌اش، انگار وزن داشت و بال پرواز.

مادرش فریاد زد: «قراردادمان یادت هست؟ قرارداد فراموش نشود!» تابستان تازه شروع شده بود که فلورا لحظه‌ای ضعف نشان داده و زیر بار قراردادی رفته بود که یکی از مواردش این بود: کنار گذاشتن داستان‌های تصویری احمقانه و روی آوردن به ادبیات ناب.

خواب سنجاب دیده بود. در خوابش، سنجاب دست‌هایش را به جلو و دمش را به عقب کش داده بود و پرواز می‌کرد. سنجاب می‌رفت زندگی کسی را نجات دهد! ظاهری قهرمانانه داشت.

عنوان یکی از کمیک‌جایزه‌های مورد علاقه فلورا این بود: چیز‌های وحشتناکی که ممکن است برای شما هم اتفاق بیفتد! به‌عنوان یک بدبین، فلورا داشتنِ آمادگی لازم را شرط عقل می‌دانست. چه کسی می‌دانست چه چیز وحشتناک و غیرمنتظره‌ای ممکن است در انتظار آدم باشد. چیز‌های وحشتناکی که ممکن است برای شما هم اتفاق بیفتد! جزء به جزء شرح می‌داد که اگر روزی ندانسته یک میوهٔ پلاستیکی، را بلعیدید چه کنید (که البته این اتفاق بیشتر از آنچه تصورش را می‌کنید می‌افتد ــ بعضی از این میوه‌های پلاستیکی بیش از حد طبیعی به‌نظر می‌آیند)؛ یا در بوفهٔ رستوران وقتی یک تکه استیک ریش‌ریش در گلوی عمه ادیتِ پیر گیر می‌کند و نزدیک است او را خفه کند، چگونه مانور نجات از خفگی برایش اجرا کنید؛ یا اینکه اگر پیراهن راه‌راه پوشیدید و یک لشکر ملخ به طرفتان سرازیر شدند چه کنید (فرار کنید: چون ملخ‌ها راه‌راه‌ها را می‌خورند)، و البته؛ چگونه می‌توان فن مورد علاقه همه برای نجات جان یعنی تنفس مصنوعی را اجرا کرد.

مشخصات کتاب فلورا و اولیس

مشخصات
نویسنده کیت دی‌کامیلو
مترجم کیوان عبیدی آشتیانی
شابک 9786003530997
ناشر نشر افق
موضوع رمان نوجوان
رده‌بندی کتاب ادبیات آمریکا (شعر و ادبیات)
قطع سایر
نوع جلد شومیز
نوع کاغذ بالکی
تعداد صفحه 260
وزن 217 گرم

نظرات کتاب فلورا و اولیس

  • طاهره آذری زاده طاهره آذری زاده

    کتاب بسیار زیبایی بود جنسش خیلی عالیه و برای نوجوانان خیلی زیباست

  • کاربر کاربر

    خیلی کتاب خوبی بود و جنسش عالی بود و سالم به دستم رسید ممنونم از

  • عکس خوانده نمی‌شود

    خرید کتاب فلورا و اولیس