پر اثر شارلوت مری ماتیسن

معرفی و دانلود کتاب پر اثر شارلوت مری ماتیسن رایگان به همراه خلاصه کتاب

روایتی عاشقانه و متفاوت آنهم در اثری بسیار محبوب در ایران، از شارلوت مری ماتیسن، پَر نام دارد که نثر ساده آن مخاطبش را به هیچ وجه خسته و دلزده نمی‌کند. راجر دالتون شخصیت اصلی کتاب، آنچه که بر وی گذشته است را در اختیار یکی از دوستانش به نام ویویان قرار داده و از او می‌خواهد که آن را در اثری چاپی به سمع و نظر علاقمندان برساند. کارشناس بیمه 40 ساله که زندگی خوبی به همراه فرزند و همسر خود دارد، غرق در آرامش بوده که به یکبار پرونده مرگ همسر بنام مادام کوترل در اختیارش قرار می‌گیرد. دالتون غافلگیر شده و خود را با عشقی روبرو می‌بیند که تا بحال طعم آن را در زندگی بخشیده است.

رمان پر، داستانش علاوه بر چالش و هیجان، سرشار از احساس بوده و خواننده‌اش را گاهاً مجبور می‌کند که بغض کرده و یا اشک‌هایش جاری گردد که سر منشاء این موارد عشقی است که راجر به ماویوس کوترل دارد و او را به جدل‌های درونی وا می‌دارد. به گونه‌ی که با خواندن هر سطر از اثر پیش رو، مخاطب بی‌آنکه خود بخواهد، در غم‌ها، نومیدی‌ها و شادی‌های دالتون شریک می‌شود. راجر در میانه‌های داستان، به سوالات پر شماری بر می‌خورد برای مثال این سوال برایش پیش می‌آید که به راستی معنای واقعی حیات یک انسان چه می‌تواند باشد؟ یا اینکه عشقی که هم اکنون وی را در برگرفته چگونه می‌تواند موانعش را مهار کند و آیا حاضر است بابت آن هزینه‌هایی را بپردازد یا خیر؟

حتی در برخی از قسمت‌ها خواننده شاید با توجه به روایت متبحرانه ماری متینس، احساس می‌کند که زندگی نوعی بازی است که برد و باخت در آن هر کدام نتایج قابل توجهی را به همراه دارند. به هر حال تشبیه زندگی به یک قمار یا معرکه، درست است که بصورت مستقیم از سوی مؤلف مطرح نمی‌شود اما در لفافه به خواننده القا می‌گردد و با خواندن اتفاقاتی که دالتون از سر می‌گذراند، یک به یک حقایق این مفهوم عجیب یعنی زندگی، در این داستان زیبا به همگان آشکار می‌گردد.

دانلود کتاب پر

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب پر به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب پر

درباره شارلوت مری ماتیسن

شارلوت مری ماتیسن (Charlotte Mary Matheson) نویسنده انگلیسی تبار و متولد 1888در این کشور بود. ماتیسن که علاقه وافری به کشاورزی داشت، پس از یادگیری این حرفه به عضویت سازمان زنان مخصوص کمک به کشاورزان در آمده و در سال 1918 به عنوان میر آخور ولیعهد در شهرستان کورنوال منصوب شد. به عللی که هنوز مشخص نیستند وی پس از مدتی کوتاه، از سمت خود کناره‌گیری و تا پایان عمرش که سال 1937 بود و از جامعه و در انزوا به حیاتش ادامه داد. ماتیسن که علت مرگش، سرطان بود در دوران فعالیتش در عرضه نویسندگی آثاری از قبیل نسل میانی، مورنای سبز پوش، پر، بچه‌های متروک، مهره‌ی درپوسته را از خود به جای گذاشت.

کتاب پر مناسب چه افرادی ست؟

در درجه اول، کتاب خوان‌هایی که رمان‌های عاشقانه را در اولویت خود قرار می‌دهند حتماً این رمان را مطالعه نمایند و در درجه دوم آن‌هایی که به دنبال داستانی بسیار متفاوت با درون مایه‌ی عاشقانه هستند می‌بایست آن را از دست ندهند.

فهرست کتاب

رمان پَر به واسطه محبوبیت بسیاری که در ایران در بین علاقمندان به کتاب پیدا کرده است تاکنون توسط انتشارات مختلفی وارد بازار نشر و چاپ گردیده است که از جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:

انتشارات جامعی در 270 صفحه، نشر چلچله در 248 صفحه، انتشارات صفی علیشاه در 270 صفحه، انتشارات نگاهدر 272 صفحه، انتشارات هلال نقره‌ای در 288 صفحه و انتشارات فروزش در 270 صفحه همگی با ترجمه‌ی شیوا از میمنت دانا.

بخش‌هایی از کتاب پر

در تمام طول مدتی که زندانی بودم هرگز قلبم سرد نگشت و رضایت خاطرم کم نشد، چراکه همان ساعات خوش با ماویس جبران همه‌ی ناراحتی‌ها را می‌کرد.

گرچه من از هر حیث ممکن است مرد فقیر و حقیری باشم ولی فتح و ظفر من کامل بود و آن موفقیتی که من با این قیمت گران به دست آوردم بر خود ماویس نیز پوشیده است.

هنگامی که محکمه «راجر دالتون» را به جرم اختلاس به سه سال حبس محکوم کرد نکته‌ای که بیش از همه توجه تماشاچیان را جلب می‌نمود آن بود که محکوم اندک توجهی به این حکم نداشت و با قدم‌های محکم و گردن افراشته سالن دادگاه را در حالی که تبسمی بر لب داشت ترک کرد، تبسمی که حاکی از رضایت و موفقیت بود.

یک حس عجیب و ناراحت‌کننده مرا آزار می‌داد. مگر من از او چه می‌خواستم؟ باز هم رنج و بدبختی، باز هم عذاب و دربه دری.

او می‌خواست به خارج برود، به سوی یک زندگی پاک، ساده و بی‌غل و غش. او می‌خواست با ریاضت جسمی، گناه خود را بشوید، روح او به قدر کافی رنج و مشقت کشیده بود.

همانطور که پا‌هایش را رو به بخاری کرده بود او را ورانداز کردم و دیدم چالحق هیکل او نقص ندارد، خودش هم می‌دانست و از این موضوع خوشبخت بود، می‌دانست که یک سرزمین جدید، کار و فعالیت زندگی پاک و ساده در انتظارش بود. با وجود این دیشب وقتی که ماویس را دید، آن تاج گل سرخ را که یادبود عشق و دلدادگی‌اش بود به پا‌هایش نثار کرد.

این‌ها به نظر من مسخره نبودند، او لیاقت همه تخیلات را داشت، در حالی که یقیناً حرف‌های من او را زیباتر، رعناتر، ظریف‌تر، لطیف‌تر و خواستنی‌تر از آنچه بود نمی‌کرد. ولی او تنها زیبا نبود او طبعی بلند و روحی عالی داشت که با جهانی برابری می‌کرد. گمان نمی‌کنم من شرح عشق و دلدادگی خود را به قدر کافی داده‌ام تا بتوانید آن را در نظر خود مجسم کنید.

من تنها فردی نبودم که در گوشه و کنار لندن عشق سوزان خود را به دست آورده باشم، اما من شریک نداشتم و کسی نتوانست آن را از من بگیرد و تنها خود او بود که آن را در سینه‌ام کشت و از بین برد، ولی کسی نمی‌تواند و قدرت آن را ندارد که خاطرات این عشق را نابود کند و این حقیقت جاودانی خواهد بود که من در کنار او در اوج سعادت و خوشبختی بودم و اکنون که در این خانه‌ی محقر دهاتی تک و تنها در حالی که باد‌های شدید پنجره را تکان می‌دهد و امواج خروشان دریا مانند کوهی باعظمت بالا ‌می‌روند و به اطراف پراکنده می‌شوند و شوری آن را در هوا و زمین و روی لب‌های خود احساس می‌کنم با آن‌چه گذشته، از زندگی تلخ با اوا تا ساعات خوشی که با ماویس گذراندم، همه حقیقت دارند و هنوز من از آتشی که در روحم افروخته شده می‌سوزم و با این‌که شعله‌ها کشته شده ولی گرمی آن باقی است و تا ابد خواهد بود.

در زدم و دختر جوان و زیبایی که گیسوان طلایی داشت و بیش از هیجده یا نوزده بهار از عمرش نمی‌گذشت در را به رویم گشود. پس از معرفی خودم، داخل خانه شدم و قبل از هر سوال از او پرسیدم که آیا خواننده‌ی آهنگ روح پرور او بوده؟ جواب مثبت داد بعد شروع به تحقیقات لازم کردم، اسم او ماویس کوترول بود.

مشخصات کتاب پر

مشخصات
نویسنده شارلوت مری ماتیسن
مترجم میمنت دانا
شابک 9780000822994
ناشر چلچله
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 248
تعداد جلد 1
وزن 250 گرم

نظرات کتاب پر

 • کاربر کاربر

  از خریدم راضیم و به دوستاداران این سبک رمان و ادبیات خریدش رو توصیه میکنم

 • پروین تقوی پروین تقوی

  خیلی دوست داشتم .قلبم اکلیلی شد از خوندنش .از اون کتابهاییه که تا تمومش نکنی زمین نمیذاری .

 • مجید آدم پور مقدم مجید آدم پور مقدم

  خوبه

 • کاربر کاربر

  کتاب رو به توصیه دوستم خریدم و ظاهر زیبایی دارد

 • کاربر کاربر

  خوب

 • محمد اکبری مطلق محمد اکبری مطلق

  جنس کاغذ و جلد عالی

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبی بود

 • سیدحسن عربی سیدحسن عربی

  خیلی کتاب خوبی بود راضیم

 • کاربر کاربر

  بسته بندی عالی بود و کتاب سالم به دستم رسید

 • زهرا اسکندری زهرا اسکندری

  من رمان عاشقانه با این کیفیت و قدرت تا حالا نخونده بودم، تنها اثر نویسنده بوده و اولین ترجمه ی مترجم، با این حال فوق العاده اس درباره ی کیفیت چاپ هم در کل با این قیمت خیلی خوبه، کاغذ کاهی به کار رفته که من شخصا میپسندم چون کتاب رو ارزان و سبک می‌کنه و چشم رو اذیت نمیکنه و با محیط زیست سازگاره، در کل به کتاب خون ها توصیه میکنم از لطافت این رمان لذت ببرن

 • کاربر کاربر

  داستان کلیشه ای و قابل حدس بود برای کسایی که آثار نویسنده های بزرگ خوندن خیلی پیش افتاده هست

 • کاربر کاربر

  ورق کاهی بی کیفینی داشت

 • امیر شیرمحمدی امیر شیرمحمدی

  چاپ عالی

 • کاربر کاربر

  داستان مشهوریه ولی هنوز نخوندمش

 • مسعود احسانی مسعود احسانی

  محتوای کتاب بسیار عالیست

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب پر