سنگفرش هر خیابان از طلاست اثر کیم وو چونگ

معرفی، خلاصه کتاب و دانلود pdf کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست اثر کیم وو چونگ رایگان

کیم وو چونگ، موسس و بنیانگذار شرکت دوو که فعالیتش در حوزه خودرو و محصولات خانگی است، کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست را تالیف نموده است. اثر پیش رو که از جمله بهترین دستور العمل‌ها برای کسب ثروت در رسیدن به پیشرفت‌های قابل توجه در زندگی هر فرد می‌باشد، با عنوانش می‌خواهد به مخاطبانش این حقیقت را گوشزد نماید که در کف همه خیابان‌های جهان پول و طلا ریخته است و یک انسان توانا و هنرمند قادر به جمع‌آوری آن‌ها است. نویسنده اصلاً نمی‌پذیرد که محدودیت‌های مالی در هیچ کجای جهان وجود داشته باشد و اتفاقاً می‌گوید که در هر نقطه‌ای از این کره خاکی انسان نباید تسلیم شرایط شود و با کوشش و ممارست می‌بایست مقدمات پیروزی و موفقیت چشمگیر مالی را برای خودش فراهم کند.

کتاب طبق فهرست اصلی‌اش دارای 4 بخش اصلی و 52 فصل است که برای اولین بار در بهار سال 1989 به چاپ رسید. از اولین درس‌هایی که مولف به خواننده کتابش می‌دهد، پرداختن به ایده‌های ساده و ابتدایی است و اینگونه عنوان می‌کند که قرار نیست ایده‌ها همیشه خارق العاده باشند بلکه کار بر روی ابتکارات ساده و در عین حال، رویا پردازی، زمان را برای رسیدن به خواسته‌ها کوتاه می‌کند. برخلاف عده‌ای که زیاد کار کردن را رویه‌ای مناسب نمی‌دانند کیم وو چونگ براین باور است که انسان‌ها وقتی کار مورد علاقه‌شان را می‌یابند، خود به خود زمان و انرژی بسیار زیادی را صرف آن نموده و راه را برای رسیدن به ایده‌های بسیار خوب هموار می‌سازند. از مهمترین اصولی که نمی‌توان آن را نادیده گرفت اهمیتی است که کیم برای خوش بینی قائل است، خوش بینی که نتیجه اندیشیدن به امکانات است و دقیقاً متضاد با فکر کردن به محدودیت‌هایی است که ممکن است وجود داشته باشند و بدبینی به اوضاع و شرایط را به وجود می‌آورد.

رشد تصاعدی که در کسب و کار به وجود می‌آید و در نظر گرفتن سود به همراه ضرر مولف دیگری است که نباید از نظر دور بماند و تجارت و سرمایه‌گذاری را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. ساختن پلی از شکست‌ها و بحران‌ها به سوی موفقیت، نا امید نشدن از برخی چالش‌ها و جستجوی همیشگی رشد و پیشرفت، هم بسیار مورد تایید نویسنده است. افزایش اعتماد به نفس هم که موجب می‌گردد هر شخصی به عنوان یک کارآفرین دانش و توانمندی لازم را در خود برای کسب درآمد بیشتر به وجود آورد، از درس‌های بعدی کتاب بوده و البته مواردی دیگر که با خواندن کامل اثر مذکور به آن‌ها اشراف پیدا خواهید کرد.

دانلود کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست


درباره کیم وو چونگ

کیم وو چونگ (Kim Woo-choong) رئیس پیشین هیئت مدیره و موسس گروه دوو می‌باشد که در روز 19 دسامبر سال 1936 در شهر تااگو کره جنوبی به دنیا آمد. کیم که پدرش معلم رئیس جمهور اسبق کره، پارک چونگ هی بود به وسیله همین شخص توانست اعتبار خوبی برای خود کسب کند. او تا قبل از تاسیس شرکت دوو در سال 1967 در شرکت صنایع هان سانگ فعالیت می‌کرد و تا مقام مدیریت در این شرکت ارتقا پیدا کرد. از جایزه‌ها و افتخاراتی که وی در دوران حیاتش کسب کرد می‌توان به دریافت جایزه تجاری بین‌المللی از پادشاه سوئد و برگزیده شدن به عنوان مرد سال از سوی یونسکو اشاره کرد. این شخصیت برجسته در روز 9 دسامبر سال 2019 درگذشت.

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست مناسب چه افرادی است؟

گروهی از مردم که همواره به دنبال کردن رویا‌هایشان می‌پردازند و از این راه قصد دارند کار‌های بزرگی را به انجام برسانند، مخاطبان اصلی کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست می‌باشند. همچنین عده‌ای دیگر که آرزوی یک مدیر و رهبر موفق بودن را در سر دارند، توصیه می‌شود این کتاب و آموزه‌هایش را با دقت مطالعه کنند.

فهرست کتاب

مطالب بسیار ارزشمند کتاب آموزشی کیم وو چونگ را می‌توان در 8 بخش با چنین عناوینی تقسیم‌بندی کرد.

 • موفقیت از آن افرادی است که غرق در کار می‌شوند

 • تاریخ به رویا پردازان تعلق دارد

 • چه کسی نابغه را از خواب بیدار می‌کند؟

 • حضور همیشگی در میدان

 • نکاتی عملی جهت مدیریت صحیح

 • رشد در مسیر

 • توصیه‌هایی برای ورود به دنیای تجارت

 • مدیر موفق یا ثروتمند

بخش‌هایی از کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

باید به فکر پیشرفت دیگران بود و با خود سرسخت برخورد کرد و درگیر حاشیه و افکار منفی نشد، همچنین باید دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهیم.

اعتماد به مدیران اجرایی، شنیدن گزارشات شفاهی و در صورت لزوم بررسی اسناد، عدم برگزاری جلسات طولانی به علت بیشتر کردن آشفتگی‌ها و انتصاب فرد مناسب در محل مناسب از جمله اقداماتی است که باید صورت پذیرند.

در طی سالیان گذشته من محصولات بی‌شماری را به بازار‌های جهانی فروخته‌ام اما یک مشکل همیشه من را آزار داده است: محصولات کره‌ای همیشه معروف به طراحی خوب، کیفیت و قیمت مناسب بوده‌اند اما کم دقتی در مراحل پایانی تولید محصولات در کره، همیشه بهانه‌ای برای خریداران بوده تا بتوانند از قیمت کم کنند و چنین موضوعی نه تنها معنی ضرر در فروش می‌باشد بلکه مایه آبروریزی برای من به عنوان یک کره‌ای است.

در یک تجارت هیچ گاه نمی‌توانی 1 و 1/1 جمع کنی و حاصل آن 2 باشد، باید 1 و 1 را تبدیل به 10 کنی و سپس آن را تبدیل به 50 کنی، این روش درست تجارت است.

داشتن رویا‌های بزرگ نیروی لازم برای تغییر جهان است و تاریخ متعلق به افرادی است که رویا‌های بزرگ دارند. زیاد کار کردن و زیاد فکر کردن تبدیل به ایده‌های خلاق می‌شود که نیاز به ورود اطلاعات دارد.

وقف کار شدن متضمن موفقیت است، باید از کارکردن لذت برد و فقط کار رو زحمت و مسائل مالی ندید، باید آرزو‌های بزرگ داشت.

اقلیت خلاق، تعداد افراد کمی است که می‌توانند اکثریت افراد غیر خلاق را به سمت پیشرفت سوق دهند. تجربه بزرگترین معلم آدمی است، 4 روش بدست آوردن تجربه عبارتست از: 1- مسافرت 2- دوستی با انواع آدم‌ها 3- انجام کار‌ها با عزم و اراده 4- خواندن کتاب.

چیزی که از برنده شدن هم مهمتر است این است که رقیب عادی باشیم. رفاه نسل آینده بستگی به فداکاری‌های نسل کنونی دارد. ما باید حس فداکاری گذشته و روحیه مبارزه طلبیدن آینده را تحریک کنیم.

اگر می‌خواهید در اوج بمانید باید به همان اندازه سخت کار کنید.

با هم زندگی کردن شامل با هم رشد کردن و با هم ترقی کردن است.

وقتی دیگران شمارش معکوس غیر ممکن‌ها را شروع می‌کنند من به شمارش ممکن‌ها می‌پردازم.

بعضی از مهمترین اصول مدیریتی من در هیچ جا تدریس نمی‌شه، در امریکا کلاس‌های بازرگانی در سطوح بالایی برگزار میشن اما آن‌ها فقط چهار مرحله‌ی اصلی در مدیریت رو به دانشجو‌ها می‌آموزن: برنامه‌ریزی، سازماندهی، رهبری کردن و کنترل. اما این موارد به تنهایی کافی نیستن، مدیران ارشد باید بتونن در شرایط مختلف از قدرت سازگاری بالایی برخوردار باشن و بتونن خیلی سریع تصمیمات مهم بگیرن. در بیشتر مواقع من با کشور‌های در حال توسعه در حال تجارتم. توی این کشور‌ها قوانین هرگز ثابت نمی‌مونن، نرخ ارز نوسان زیادی داره و ریسک‌ها گاهی خیلی بزرگ و حساب نشده است. از این رو اگر فرد نتونه سریع تصمیم بگیره ممکنه مجبور شه تاوان سنگینی بپردازه، تجارت تو کشور‌های جهان سوم تنها یک معامله ساده نیست.

به عقیده من این مهم نیست که چه کاری انجام می‌شود مهم این است که شخصی آن کار را انجام دهد که استعداد آن کار را دارد. شخصی که استعداد ورزشی دارد باید ورزشکار شود، کودکی که استعداد موسیقی دارد نباید توسط پدرو مادرش مجبور به ادامه تحصیل در رشته مهندسی شود به دلیل اینکه اودر آینده فقط تبدیل به یک مهندس بی‌استعداد خواهد شد.

شرکت‌های بزرگ کار‌های زیادی برای انجام دادن دارند و نمی‌بایست کار شرکت‌های کوچکتر را از آن‌ها بگیرند.

در صورت رخ دادن اشتباه مدیر ارشد با قبول مسئولیت ماجرا می‌تواند اطمینان و اعتماد بیشتر مدیران زیر شاخه را به خود جلب کند و او می‌تواند شخص مناسب را در هر محلی انتخاب کند.

درخواست گزارش مفصل از مدیران تنبل باعث می‌شود مدیر تنبل همه جوانب کار خود را بررسی کند و باعث تحریک به کارکردن می‌شود.

نوآوری حاصل از عزم و اراده یک فرد خلاق برای ساخت یک چیز نو و ر‌ها شدن از یک امر رایج است.

از کارمندانی استفاده کنید که خود را همانند یک مالک بدانند و بجنگند و انرژی بگذارند، چون این آدم‌ها شرکت را به موفقیت می‌رسانند. کارمندانی که ذهنیت کارگری دارند فقط می‌خواهند دستور مقام بالاتر را درست و صحیح انجام دهند و حقوق ماهانه برایشان کافیست، شاید به سختی هم کار کنند اما شرکت با این دست کارمندان موفق نخواهد بود.

نهایت تلاش تا پایان کار بسیار مهم است و نباید در مراحل پایانی گفت: دیگر تمام شده و برای اون کار مانند روز اول تلاش نکرد.

کمک به دیگران کمک به خود است. این یک راه مطمئن برای یک رابطه برد برد و سودمند است. باید نفع دیگران رو هم در نظر گرفت تا ارتباط طولانی شود.

وقت طلاست، ممکن است دو نفر در انجام یک کار موفق باشند اما کسی که وقت کمتری را اختصاص داده موفق‌تر است. زندگی دراز است اما اگر برای انجام کار‌های بزرگ تلف نشود در واقع زندگی رو کوتاه کردیم.

مهارت و دانش مدیریت لازمه هر فعالیت اقتصادی جدید است. کسانی که دلشوره پیدا کنند که «ممکن است به نتیجه نرسیم» یا «اگر موفق نشدیم چه خاکی برسرمان بریزیم» صلاحیت ندارند که یک تاجر یا صنعتگر باشند.

کسانی را که شما در عنفوان جوانی به عنوان دوست انتخاب می‌کنید می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر بدهد. بنابراین من امروز بسیار نگران این هستم که جوانان کره و جهان، چه کسانی را سرمشق خود قرار داده و چه کسانی را از جان و دل می‌پذیرند.

چرا دکتر‌ها همیشه مورد احترام هستند؟ به عقیده من تنها دلیل این موضوع این است که آن‌ها در امری خاص متخصص هستند که دیگران از آن بی‌اطلاعند، چرا یاد نویسندگانی چون داستایوفسکی، کامو و کافکا همچنان زنده است؟ به دلیل اینکه آن‌ها توانستند به بالاترین سطح دانش ادبیات برسند و در آن تخصص داشته باشند، مرتبه‌ای که دیگران به آن نرسیدند.

مشخصات کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

مشخصات
نویسنده کیم وو چونگ
مترجم داود نعمت اللهی
ناشر معیار علم
شابک 9786005026351
موضوع کار و تجارت
قطع رقعی
نوع جلد سلفون
گروه سنی بزرگسال
تعداد جلد 1
تعداد صفحه 237
وزن 460 گرم
سایر توضیحات - راهی به سوی موفقیت واقعی - همراه با سی‌دی صوتی

نظرات کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

 • محسن ارجمند محسن ارجمند

  دیدتون رو نسبت به کسب و کار عوض میکنه

 • hamidreza ansari hamidreza ansari

  واقعا کتاب پر محتوایی است.

 • کاربر کاربر

  پیشنهاد میشه کتاب عالی هستش اگر شده هم یکبار بخونید.

 • مهرنوش شعبانی مهرنوش شعبانی

  کتاب در مورد زندگی مدیر عامل شرکت دوو هستش و خیلی خوب بیان کرده اگه میخواید به کسی که کارآفرین هست یا C level های هر شرکت هدیه بدید خیلی خوبه ولی در نظر بگیرید که کاغذش کاهی هست.

 • رسول پروانیان رسول پروانیان

  از دوتا کتاب که سفارش دادم،یکی کنسل گردید

 • اعظم مینائی اعظم مینائی

  خوب

 • کاربر کاربر

  ممنون عالی بود

 • محسن اقبالی نسب محسن اقبالی نسب

  خیلی خیلی عالی یک کتاب الهام بخش است در زمینه . فکر کردن که میگن .. اسون فکر کن ولی سخت عمل کن با خوندن این کتاب متوجه میشی واقعا سنگفرش هر خیابان از طلاست نکات بازاریابی و فروش عالیه

 • کاربر کاربر

  عالی بود

 • محمدحسین نقش آرا محمدحسین نقش آرا

  عالیه،توصیه میکنم بعد از مطالعه هم خلاصه نویسی کنید.

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست