سه شنبه ها با موری اثر میچ آلبوم

معرفی و دانلود کتاب سه شنبه ها با موری اثر میچ آلبوم رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب ارزنده سه شنبه ها با موری، نوشته میچ آلبوم است که وی در آن با گفتگو‌هایی بین خودش و استادش به نام موری شوارتز وجود دارد، داستانی خلق کرده که هدفش آموختن هنر زندگی کردن به انسان‌ها است. این اثر پرفروش نیویورک تایمز تلاشش را می‌کند تا به افراد یاد دهد چگونه با مسائلی که در مسیر زندگی پیش رویشان قرار می‌گیرد بهتر و راحت‌تر مقابله کنند و از تهدید‌ها فرصت بسازند. کوتاه بودن عمر و در نتیجه آن لذت بردن از تک تک دقایقش از نخستین مفاهیمی است که نویسنده موکدا آن را مورد اشاره قرار می‌دهد. استاد میچ آلبوم که در کتاب، اینگونه روایت شده که با یک بیماری لاعلاج دست و پنجه نرم می‌کند، هنگام یکی از صحبت‌هایش از پنجره اتاقش به مشاهده گلبرگ‌های پژمرده مشغول است که از نماد‌های مورد نظر مولف برای به فکر وا داشتن مخاطبش است که بپذیرد او هم مانند دیگر موجودات زنده می‌بایست خودش را برای مرگ آماده کند، برخلاف بسیاری از انسان‌ها که هم از کهنسالی و هم از مردن، گریزان هستند.

البته آمادگی که نویسنده مد نظرش است، همراه با دیدن وجوه مثبت زندگی مانند رشد در بخش‌های مختلف حیات و همچنین کسب دانش قابل توجه می‌باشد. درس دیگری که استاد به شاگردش در این نوشته می‌دهد، بخشیدن خودش و دیگران است، چنانچه یکی از موثرترین آثار کینه به دل نگرفتن از دیگران و مورد عفو قرار دادن خود را دستیابی به خوشحالی و داشتن چشم‌اندازی بهتر در لحظات گوناگون زندگی می‌داند. در لحظه زندگی کردن و موکول نکردن امورات مختلف به ساعات و روز‌های بعد هم بسیار مورد توجه شوارتز است و او عقیده دارد که انسان‌ها از یک یا چند لحظه‌ای بعد خود خبر ندارند، پس بهتر است که ثانیه‌های عمرشان را غنیمت بشمارند و بهترین استفاده ممکن را از آن‌ها داشته باشند.

قدرت بخشیدن به روابط عاطفی با اعضای خانواده و دوستان و بیش از حد به دنبال مسائل مادی نبودن، نکته دیگری است که نویسنده به عنوان شاگرد از استادش در این کتاب می‌آموزد. مهربانی با اطرافیان و کمک کردن به اشخاص که حتی شاید برخی اقداماتشان مورد پذیرش ما نباشد مورد قابل توجه دیگری است که به نظر موری شوارتز اندازه‌اش خیلی اهمیت ندارد و آنچه که بسیار مهم است، ایجاد نقشی فراموش نشدنی در زندگی انسانهاست، مخصوصا آن زمان که به کمک ما نیاز دارند. پرداختن به کار‌هایی از جمله مراقبه و توجه داشتن به سکوت و تنهایی هم از موارد مورد اشاره کتاب می‌باشد که خواندنش بدون شک، منظور نویسنده را بیشتر و بهتر به خواننده انتقال می‌دهد.

دانلود کتاب سه شنبه ها با موری

در ادامه می‌توانید علاوه بر خلاصه کتاب متنی، به خلاصه صوتی کتاب سه شنبه ها با موری گوش دهید و آن را دانلود کنید:


دانلود pdf کتاب سه شنبه ها با موری

درباره میچ آلبوم

میچ آلبوم (Mitch Albom) نویسنده آمریکایی است که در روز 23 می سال 1958 در ایالات متحده متولد شد. فیلمنامه‌نویسی، روزنامه‌نگاری و مجری‌گری تلویزیون هم از دیگر مشاغل او به شمار ‌می‌روند. اوکه فارغ التحصیل رشته جامع‌شناسی در دانشگاه براندیس می‌باشد مدرک فوق لیسانس خود در رشته‌های مدیریت بازرگانی و روزنامه‌نگاری را از دانشگاه کلمبیای نیویورک دریافت نموده است.

کتاب سه شنبه ها با موری مناسب چه افرادی است؟

با گذشت روز‌ها و صنعتی شدن جوامع و همچنین مشکلات گوناگونی که در مقابل انسان‌ها قرار دارند بسیاری از افراد به خاطر مسائل روحی و روانی که با آن‌ها درگیر هستند در این فکر می‌باشند که چگونه چالش‌های زندگی‌شان را با راه حل‌های مناسب مدیریت کرده و حال خودشان را در موقعیت‌های مختلف خوب نگه دارند، لذا خواندن این کتاب به تمام انسان‌ها که با مسائل مختلف محاصره شده‌اند و در پی راهکار‌هایی در خور می‌باشند توصیه می‌گردد.

فهرست کتاب

اثر قابل احترام میچ آلبوم در نگاه کلی به سه قسمت تقسیم شده است، سپس در زیر مجموعه این سه بخش، 14 سه شنبه با موضوعات مختلفی که برای هر یک از بحث‌ها عنوان شده است، آمده که قبل و پس از این چهارده فصل، مقدمه، اولین ملاقات، کلاس درس، حضور غیاب و در نهایت مراسم فارغ التحصیلی پیش روی خواننده قرار گرفته‌اند.

بخش‌هایی از کتاب سه شنبه ها با موری

بسیاری از مردم هیچ معنایی در زندگی خود ندارند و همیشه در حالت نیمه هوشیار به سر می‌برند. این احساس به این دلیل است که چیز‌های نادرست و اشتباهی را در زندگی خود دنبال می‌کنند. اگر واقعاً در پی وارد کردن معنا در زندگی خود هستید، خودتان را وقف عشق ورزیدن به دیگران کنید و تمرکزتان را روی چیزی بگذارید که به شما هدف و معنا ببخشد.

ما باید خودمان را مورد عفو و بخشش قرار دهیم برای همه کار‌هایی که انجام ندادیم و همه کار‌هایی که بهتر بود انجام دهیم. نباید به پشیمانی‌های خودمان در باره چیز‌هایی که باید اتفاق می‌افتاد بچسبیم.

در برقراری رابطه هیچ فرمولی وجود ندارد. باید مسائل را با روش‌های دوستانه مورد گفتگو و بحث قرار داد و برای نظرات دیگران فضای لازم ایجاد نمود. درباره آنچه می‌خواهند و درباره نیاز‌هایشان کار‌هایی که می‌توانند انجام دهند و اینکه زندگی‌شان به چه سمت و سویی می‌رود، با یکدیگر حرف بزنند.

پیش از اینکه بمیری خودت را ببخش سپس دیگران را عفو کن.

اگر می‌خواهی برای آدم‌های طبقه بالا پز بدهی، زحمت نکش آن‌ها همیشه با چشم حقارت به تو نگاه می‌کنند. اگر هم می‌خواهی برای زیر دست‌هایت پز بدهی باز هم زحمت نکش چون فقط حسودی‌شان را تحریک می‌کنی. این نوع شخصیت کاذب تو را به جایی نمی‌رساند فقط قلب باز است که به تو اجازه می‌دهد در چشم همه یک جور باشی. انگار هر کی یک جور عجله دارد. مردم در زندگی‌شان مفهوم و معنی پیدا نکرده‌اند، پس بیست و چهار ساعته به دنبال آن می‌دوند. اتومبیل جدید، خانه جدید، شغل جدید و در نهایت متوجه می‌شوند که این چیز‌ها هم بی‌معنی و پوچ هستند و به همین خاطر دوباره شروع به دویدن می‌کنند تا چیز‌های بیشتری بدست بیاورند.

تا زمانی که همدیگر را دوست داشته باشیم و بتوانیم احساس عشق به یکدیگر را به خاطر بیاوریم مردن ما باعث نمی‌شود که واقعاً از قلب و خاطرات مردم محو شویم. تمام عشقی که ایجاد می‌کنیم بعد از مرگ ما زنده می‌ماند و وجود دارد. حتی بعد از مرگ هم در قلب کسانی که دوستشان داشتیم و به آن‌ها اهمیت دادیم زندگی خواهیم کرد.

همه می‌دانند که خواهند مرد اما آن را باور ندارند اما راه بهتری هم وجود دارد، باور کردن مرگ و آماده کردن خودت برای آن در هر لحظه، این بهتر است. روشی که به حق می‌تواند تو را در طول زندگیت کاملاً درگیر زیستن بکند.

مرگ زندگی را به پایان می‌برد ولی پیوند با زندگی همچنان پابرجا ست.

مهربان و غمخوار یکدیگر باشید و نسبت به هم احساس مسئولیت کنید اگر فقط این درس‌ها را یاد می‌گرفتیم دنیا به مکان بسیار بهتری تبدیل می‌شد.

هر جامعه‌ای مشکلات خودش را دارد بهترین روش برای کنار آمدن با آن، فرار کردن نیست، باید تلاش کنید و فرهنگ خاص خودتان را بسازید.

میچ اگر تلاش می‌کنی برای افراد سطح بالا یا پایین، خودی نشان بدهی، موقعیت تو را به بیراهه می‌کشاند. فقط یک قلب گشاده به تو اجازه می‌دهد که بین همه مردم غوطه ور شوی.

اگر بپذیری که هر لحظه در آستانه مرگ، قرار داری دیگر به این مقدار که الان هستی، جاه طلب، نخواهی بود. 

تنها روشی که به زندگی معنا می‌بخشد این است که خودت را وقف کسانی کنی که دوستشان داری خودت را وقف جامعه اطراف خود کنی و خودت را وقف مطلبی کنی که به تو معنا می‌دهد و هدف می‌بخشد.

فرهنگمان، نمی‌گذارد مردم نسبت به خودشان احساس خوشایندی داشته باشند. تو باید بسیار توانمند باشی که اگر چنین فرهنگی کارآیی لازم را ندارد، آنرا بپذیری.

اگر ندانی که چگونه با همسرت از در سازش وارد شوی با مشکل روبرو می‌شوی و نیز اگر نتوانی در مورد آنچه میان شما رخ می‌دهد، به صورت شفاف صحبت کنی دردسر ساز می‌شود و اگر میان شما ارزش‌های مشترکی وجود نداشته باشد به دردسر خواهید افتاد. ارزش‌های شما باید شبیه یکدیگر باشد، میچ می‌دانی مهمترین ارزش‌ها کدام است؟ ایمان به مقام با اهمیت ازدواج. موری نفسی تازه کرد و چشمانش را بست و در حالی که آه می‌کشید با همان چشمان بسته گفت: من به شخصه معتقدم که ازدواج مهمترین کاری است که باید در زندگی انجام بدهی و اگر موفق نشوی که آن را امتحان کنی، از کلی تجربه محروم شده‌ایی.

مشخصات کتاب سه شنبه ها با موری

مشخصات
نویسنده میچ آلبوم
مترجم رضا زارع
شابک 978-622-6199-00-1
ناشر باران خرد
موضوع رمان
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 192
تعداد جلد 1
وزن 200 گرم
سایر توضیحات جهت مشاهده کلیه کتب جهت ما بر روی ، واژه هافکو در یکی از محصولات کلیک نمائید.

نظرات کتاب سه شنبه ها با موری

 • مهدی شهروسوند مهدی شهروسوند

  با سلام این کتاب فوق العاده ست.تعجب میکنم برخی از دوستان بجای صحبت از محتوای کتاب، از مسائلی مثل سبک بودن کاغذ، سفید یا کاهی بودن کتاب، بسته بندی زیبا، جلد چشم نواز و عکس روی جلد و غیره صحبت میکنند!!! ما داریم راجع به چیزی نظر میدیم که جز محتوا چیز دیگری نیست. حالا صرفنظر از این موارد، من نقد و بررسی مختصری رو راجع به این کتاب میگم برای دوستان، شاید مفید باشه: ۱-کتابهای میچ آلبم (Mitchell David Albom) همه عالی هستند ولی این کتاب به علت اینکه در دسته کتابهای غیر تخیلی یا non-fiction طبقه بندی میشه و خاطرات خود نویسنده رو به صورت واقعی ترسیم میکنه، از همون ابتدا جذب سیر داستان میشیم. ۳- این کتاب دارای ژانر هیجانی مثل سایر رمانها نیست و میشه تقریبا توی کتابهای فلسفی-اتوبیوگرافی و انگیزشی تقسیم بندیش کرد.بنابر این اگر کسی دنبال کتابی با هیجان و داستانهای متنوع و فراز و فرود زیاد هست این کتاب گزینه خوبی برای این دوستان نمیتونه باشه ۴- با خوندن داستان متوجه یک موضوع کلی خواهیم شد: اینکه روح یک انسان در اوج سختی تا چه میزان میتونه وارسته و آزاده باشه. ۵-از مترجم این کتاب، آقای رضا زارع، قبلا کتابهایی رو خونده بودم که ترجمه نه چندان خوبی رو داشت ولی توی این کتاب به عینه شاهد پیشرفت و یا رفع ایرادات قبلی از ایشون هستیم. اما باز هم نواقصی مثل نبود مقدمه درباره داستان یا نویسنده، نبود توضیحات کافی درباره اسامی پاورقی و غیره مشاهده میشه. به عنوان مثال اگر در ابتدای کتاب، مقدمه ای از مترجم درباره سیر کلی داستان ارائه میشد خیلی از دوستانی که از این طیف داستانها نمی پسندند، قطعا انتخابی مطابق با سیلقه خودشون انجام میدادند. ۶- یک مقدار ویراستاری کتاب ایراد داره که در درک جملات خیلی موثر نیست و مورد خاصی رو ایجاد نمیکنه * با توجه به این توضیحات، اگر قصد خرید دارید و این کتاب انتخابتون هستش، در کل کتاب عالی و فوق العاده ایه. ببخشید طولانی شد امیدوارم توضیحات مفید واقع بشه.

 • کاربر کاربر

  باسلام چرا کسانی که راجع به خرید کتاب نظر میدن فقط به برگ و کاغذ نظر میدن چرا راجع به محتوای و مطلب کتاب هیشکی نظر نمیده

 • کاربر کاربر

  چقد خوبه که نظرات در مورد کتاب زیاده توو . من خیلی استفاده میکنم.. این کتاب یک کتابه که معنی زندگی رو از زاویه دید یک انسان در حال مرگ نشون میده.. ارزش زندگی رو بیان میکنه و اینکه هیچی مهم تر از مهربانی با دیگران .. یا عشق بورزید یا بمیرید.

 • کاربر کاربر

  جای تعجب دارد که چرا کسی به محتوای زیبای کتاب دقت نکرده است و همش از جنس خوب یا بدش حرف میزند،جنس هم مهم است اما تمامی نظرات صرفا راجب جنس کتاب است،اکنون سوال من این است که کتاب را صرفا برای جنس و زیباییش میخریم یا برای محتوای اموزنده و مفید ان..از ممنونم که کتاب های اموزنده قشنگی را عرضه میکند

 • ملیکا میرزاحیدری ملیکا میرزاحیدری

  ترجمه روان کاغذ سفید و سبک صحافی عالی جلد شومیز مات ترجمه روان قیمت بینظیر درخریدش شک نکنید

 • کاربر کاربر

  خواندن کتاب تاثیرات باور نکردنی روی ذهن و عملکرد انسان در زندگی فردی و اجتماعی می گذارد فواید فوق العاده ای دارد،به زندگی انگیزه می دهد و تخیلات را بهبود می بخشد

 • فاطمه احمدی فاطمه احمدی

  پیشنهادمیکنم تایم های خاصی بذاره برای تخفیف‌کتاب ها ک ما بتونیم بیشترکتاب تهیه کنیم... بشخصه تا الان 170جلدتهیه‌کردم ومشغول مطالعه شدم

 • فاطمه غفورزاده فاطمه غفورزاده

  هم فونت هم صفحه هم جلد هم محتوا راضی بودم کتاب خوبی بود درباره مترجم نمیتونم واقعا نظر خاصی بگم روون بود من تجربه ای ندارم که بگم بد یا خوب

 • آرزو قیصری آرزو قیصری

  به نظرم کتاب تاثیرگذاری هست. من کتاب صوتیشو دارم دوست داشتم کتاب چاپیش هم داشته باشم تا جملات زیباشو همیشه بتونم بخونم.

 • علی کمالی علی کمالی

  دیدگاه من رو نسبت به مرگ به کلی عوض کرد . به نظرم کتاب پر محتوایی بود

 • علی حاجی کریم جباری علی حاجی کریم جباری

  وقتی کتابو تموم کنید، کل کتاب برگ برگ جدا میشه

 • کاظم بشیری کاظم بشیری

  داستان خوبیه ولی طوری از موری نقل میکنن انگار پیامبره و بزرگش کردن

 • خاطره یاخچی بیگلو خاطره یاخچی بیگلو

  خوب

 • نعیمه داداشی آرانی نعیمه داداشی آرانی

  بخرید حتما

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه ترجمه‌ش هم نسبتا خوبه

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب سه شنبه ها با موری