زنی پشت پنجره اثر ای.جی فین

معرفی و دانلود کتاب زنی پشت پنجره اثر ای.جی فین رایگان به همراه خلاصه کتاب

کتاب زنی پشت پنجره نوشته ای. جی فین یکی از بهترین آثار ادبیات معمایی و رمزآلود می‌باشد که در سال 2018 از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز معرفی شد. داستان در مورد زندگی خانواده‌ای است که در تصادفی دلخراش، شخصیت اصلی داستان یعنی آنا فاکس، همسر و دخترش به نام‌های اد و اولیویا را از دست می‌دهد. با گذشت 10 ماه از این واقعه آنا با خاطراتی از فرزند و شوهرش زندگی می‌کند و آنقدر افسرده و دلمرده شده است که حتی برای چند قدم پیاده روی و هواخوری هم پایش را بیرون از خانه نمی‌گذارد. وی فقط از پنجره به محیط بیرون منزلش خیره می‌گردد و به هیاهوی آد‌ها و ماشین‌ها و موتور‌ها زل می‌زند. ریتم زندگی‌اش به واسطه رویه‌ای که در پیش گرفته است یکنواخت شده و شاید بیرون رفتن از منزل، برایش به ترسی بزرگ تبدبل شده باشد.

همزمان با سستی به وجود آمده در حالات روحی آنا، یک شب فریاد وحشتناکی، سکوت ذهنی‌اش و خیابانی که در آن زندگی می‌کرد را با هم شکست و او به نظاره قتلی نشست که گویا شخصی در آن اطراف متوجهش نشده بود. اگرچه در ابتدای شکل‌گیری این رخداد، برایش قابل باور نبود که چنین صحنه‌ای را مشاهده نموده است اما با کمی سبک و سنگین کردن شرایط، تصمیم گرفت کاری کند که حقیقت را برای همگان آشکار سازد اما این بین یک سؤال برگ برایش وجود داشت: آیا کسی حاضر بود حرفش را قبول و باور کند؟

استیون کینگ در مورد کتاب زنی پشت پنجره اینگونه اظهارنظر می‌کند که: از معدود کتاب‌هایی است که نمی‌توان در طول خواندنش آن را زمین گذاشت. داستانی که با یک خمودگی در حال شخصیت اولش آغاز می‌گردد و سپس تبدیل به یک ماجرای معمایی و دلهره‌آور می‌شود و در چهل کشور بزرگ دنیا مورد استقبال قرار می‌گیرد و به فروش بی‌نظیری می‌رسد خود گویای این حقیقت می‌باشد که با اثری متفاوت و مثال زدنی روبرو هستیم. ماجرای خلق شده توسط نویسنده ماهر آن به گونه‌ای پر و بال می‌گیرد که اگر تا پایان با آن همراه باشید متوجه خواهید شد که هیچ کس و هیچ چیز آن گونه که در ابتدا یا اواسط داستان، فکر می‌کنید یا به نظر می‌رسد نیست و همین یک دلیل کافی است تا خواننده درک کند که با چه تریلر میخکوب‌کننده‌ای همراه شده است و کنجکاوی‌اش برای رفتن تا پایان قصه بیشتر و بیشتر می‌گردد. نمونه دیگری از اظهارنظر‌ها مربوط به جین هارپر است که اذعان می‌نماید، زنی پشت پنجره سرشار از تردید، شگفتی، حیرت و دلدادگی می‌باشد.

دانلود کتاب زنی پشت پنجره

در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود کامل کتاب زنی پشت پنجره به صورت رایگان و با فرمت pdf اقدام کنید. لینک دانلود در قسمت زیرین ویدیو قرار دارد. همچنین در ویدیو زیر امکان گوش دادن به خلاصه کتاب صوتی این اثر نیز دسترسی خواهید داشت.


دانلود pdf کتاب زنی پشت پنجره

درباره ای.جی فین

دانیل مالوری نویسنده و ویراستار آمریکایی می‌باشد که همه او را با نام مستعار ای. جی فین (A. J. Finn) می‌شناسند. وی که در روز 2 ژانویه سال 1979 در نیویورک متولد شده است سابقه نامزدی برای جوایزی همچون گودریدز را در کارنامه کاری خود دارد و در دانشگاه‌های آکسفورد و دوک، تحصیل کرده است. او مدت‌ها در انتشارات اسفیر لندن مشغول به فعالیت بود و در زمان نوجوانی دوره متوسطه را در مدرسه شارلوت واقع در کارولینای شمالی گذراند. کتاب زنی پشت پنجره که معروفترین و محبوبترین اثرش می‌باشد موجبات شهرت او را در جهان فراهم آورد.

کتاب زنی پشت پنجره مناسب چه افرادی است؟

داستان پر رمز و رازی که به معرفی آن پرداخته‌ایم به علاقه مندان مطالعه آثار معمایی و جنایی بسیار پیشنهاد می‌گردد. همچنین گروهی از مخاطبان که خواندن آثار تلفیقی یعنی داستان‌های دراماتیک و در عین حال، ماجراجویی را می‌پسندند توصیه می‌شود این کتاب را با سطر‌های پر از هیاهویش از دست ندهند.

فهرست کتاب

کتاب زنی پشت پنجره تاکنون توسط چندین انتشارات از جمله نسل نواندیش و نشر میلکان و با ترجمه‌های روانی از افراد مختلف منتشر گردیده و بین اهالی مطالعه در ایران توزیع گردیده است. کتاب مذکور پس از مقدمه در بیش از 400 صفحه و در سه بخش کلی که شامل معرفی شخصیت‌ها، حال روحی شخصیت اصلی داستان و اتفاق جنایی به وقوع پیوسته می‌باشد، به خوانندگانش ارائه می‌گردد.

بخش‌هایی از کتاب زنی پشت پنجره

دیروز گروهی از کارگران حمل اثاثیه آمدند مبل‌های سه نفره، تلویزیون و گنجه قدیمی را حمل کردند. شوهر خانه رفت و آمد‌های آن‌ها را مدیریت می‌کرد. از دیشب که نقل مکان کردند خانم خانه را ندیده‌ام فکر می‌کنم که چه شکلی است.

آن‌ها که رفتند در طول آن ماه‌های تیره و خالی زمانی که به ندرت می‌توانستم خود را از ملحفه‌ها جدا کنم مثل یک موج از سمتی به سمت دیگر می‌چرخیدم و روتختی را می‌پیچاندم دور خودم و باز می‌کردم، همچنین اتاق مهمان و حمام همجوار.

خیره می‌شوم به تاریکی بالای پله‌ها، به تیرگی طبقه بالا، در طول روز نور خورشید از میان نورگیر منحنی شکل فوقانی می‌تابد شب هنگام، شبیه یک چشم باز است که خیره می‌شود به پایین راه پله‌ها: دلت برای پانچ تنگ شده؟

او زنی زیباست، مو قرمزی درست و حسابی با چشمانی به سبزی چمن و انبوهی از خال‌های سیاه که به دنبال هم بر پشتش ردیف شده‌اند. از همسرش دکتر جان میلر که روان درمانگر است بسیار جذابتر به نظر می‌رسد. بله همسرش به زوج‌ها مشاوره می‌دهد و یکی از 436000 جان میلری است که نامشان، آنلاین وجود دارد. این مورد خاص در نزدیکی پارک گرامرسی کار می‌کند و بیمار بیمه‌ای نمی‌پذیرد. طبق اسناد فروش او مبلغ 3.6 میلیون دلار برای خانه‌اش پرداخته، بنابراین باید کسب و کارش سکه باشد.

دوربین را به سمت سر او بالا می‌آورم دوربین نیکون مدل دی 5500 من چیز زیادی را نادیده نمی‌گذارد نه با آن لنز اپتکا. مو‌های آشفته خاکستری، عینک نازک و ارزان قیمت، کمی ته ریش روی فرورفتگی مختصر گونه ‌هایش، او از کفش‌هایش بیشتر مراقبت می‌کند تا صورتش.

نوجوانی بلند و لاغر از در جلویی خانه شماره 207 می‌پرد بیرون مثل اسبی که از دروازه شروع مسابقه می‌پرد، به تاخت می‌رود سمت شرق خیابان، از جلوی پنجره‌های جلویی خانه من هم عبور می‌کند. نتوانستم خوب ببینم دیشب تا دیروقت فیلم از درون گذشته را تماشا می‌کردم. حالا زود بیدار شده‌ام و در تلاشم تصمیم بگیرم آیا نوشیدن مقداری مارلو عاقلانه است یا خیر که دسته‌ای موی بلند و بند کوله پشتی روی شانه‌ای را دیدم، حالا او رفته است.

در طبقه پایین اینطرف و آنطرف می‌روم زنگ در به صدا در می‌آید در راهرو را باز می‌کنم مستأجرم را می‌بینم که آنجاست، در حال نگاه کردن است به قول معروف، خشن و آماده. او خوش تیپ است فکش بلند و چشمانش شبیه دریچه‌ای تیره و عمیق هستند شبیه گریگوری پک بعد از نیمه شب. تنها کسی نیستم که اینطور فکر می‌کند دیوید هم دوست دارد گاهی دوستان خانم خود را سرگرم کند این را شنیده‌ام.

در هر ساعتی دسته کم چند گروه کاربر آنلاین هستند که مثل صور فلکی در سرتاسر جهان پخش شده‌اند برخی از آن‌ها را به اسم می‌شناسم: تالیا از منطقه خلیج، فیل از بوستون، یک وکیل از منچستر به نام متیزی که اصلاً شبیه اسم یک وکیل نیست، پدرو اهل بولیوی که انگلیسی دست و پا شکسته‌اش بدتر از زبان فرانسه‌ام نیست بقیه نام مستعار دارند از جمله خودم. هویتم را به عنوان یک روانشناس برای یک کاربر فاش کردم و این واژه به سرعت پخش شد.

ادبیات پزشکی غالبا تخیلی است، وقتی درباره تشخیص صحبت می‌کند. ترس از محیط باز شامل ترس از تنها بودن در خارج از منزل، بودن در جمعیت یا ایستادن در صف و بودن روی پل می‌باشد. همه چیزم را می‌دهم که روی پل بایستم، به جهنم هر کاری هم می‌کنم که در صف بایستم، این یکی را هم دوست دارم: بودن وسط صف سینما یا صندلی‌های وسطی نه صندلی‌های دیگر.

دکتر فیلدینگ که خودش هم زهوار دررفته است وقتی در باغ را باز می‌کنم مثل لولو سر خرمن تو باغ می‌ایستد چتر قبل از من حرکت می‌کند تلنگری به فنر می‌زنم و چتر باز می‌شود. با دقت به کاسه چتر، دنده‌ها و پوست آن خیره می‌شوم پارچه شطرنجی سیاه دارد چهار مربع سیاه در طول هرکدام از تا‌های سایبان، چهار خط سفید در هر تار و پود، چهار مربع، چهار خط. چهار مشکی، چهار سفید. نفس بگیر تا چهار بشمار نفس را بیرون بده و تا چهار بشمار، چهار، این شماره جادویی.

از زمانی که به جین راسل نگاه کرده‌ام چهار روز می‌گذرد. آنطور که باید، بدن متناسبی ندارد مثلاً سینه‌های روبه بالا و کمر باریک ندارد، البته خودمم اینجوری‌ام فقط دیروز صبح، یکبار پسرشان را دیده‌ام. شوهر خانه با شانه‌های پهن، ابرو‌های ناصاف و بینی نوک تیز، همیشه در خانه دیده می‌شود تخم مرغ‌ها را در آشپزخانه، هم می‌زند، در اتاق نشیمن مطالعه می‌کند گاهی به اتاق خواب نگاه می‌کند انگار دنبال کسی می‌گردد.

مدتهاست بیرون را تماشا نکرده اما در عوض گوگل، نقشه خیابان را نشان می‌دهد: نمای سنگ سفید، کمی هنر‌های زیبا با بالکنی روی سقف، البته از اینجا می‌توانم کنار خانه را ببینم، از پنجره‌های شرقی درد واضحی به آشپزخانه، اتاق نشیمن طبقه دوم و اتاق خواب بالای آن دارم.

مشخصات کتاب زنی پشت پنجره

مشخصات
نویسنده ای. جی فین
مترجم راضیه مرادی
شابک 9786008812647
ناشر میلکان
موضوع داستان
رده‌بندی کتاب ادبیات آمریکا (شعر و ادبیات)
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
چاپ شده در ایران
گروه سنی بزرگسال
تعداد صفحه 408
تعداد جلد 1
وزن 370 گرم

نظرات کتاب زنی پشت پنجره

 • مهدی روزبه مهدی روزبه

  هنوز کتاب را شروع به خواندن نکرده‌ام؛ اما از کیفیت چاپ و جلد بسیار راضی هست. خوشبختانه جنس کاغذ‌های این کتاب، «بالکی» است. با تشکر از که با تخفیف‌های خوب‌شان، باعث ترویج کتاب و کتاب‌خوانی می‌شوند.

 • لیلا غفاری لیلا غفاری

  واقعا باید بخونید تا متوجه بشین هر چی تعریف کنم کمه ! ضمن اینکه فیلمش هم در حال ساخته یا رو به اکران

 • تیام سرابی تیام سرابی

  بخرید عالیه

 • کاربر کاربر

  کتاب خوبیه و روان شناختی هم هست پایان قابل پیش‌بینی‌ای داره اما در کل گیرا و جذب کننده بود و همین‌طور ترجمه و کیفیت چاپ خوبی داشت

 • کاربر کاربر

  داستان عالی و ترجمه خوب ، خیلی خوشم اومد

 • کاربر کاربر

  ترجمه میلکان خوب و روان هست و کتاب هم داستان جالب و خوبی دارد.

 • کیمیا امینی کیمیا امینی

  داستان خوبی داره نمیشه گفت عالیه اما بد نیست

 • کاربر کاربر

  کتاب خوب و جالبی است

 • ساقی شریفی ساقی شریفی

  کاملا سالم و با کیفیت بود

 • کاربر کاربر

  برای خواهرم خریدم خوشش اومد

 • کاربر کاربر

  عالی عالی عالی

 • کاربر کاربر

  از نظر بسته بندی که خوب بود مشکلی نداشت جنس کاغذشم خوب و سبکه ، داستانش را هنوز نخوندم فقط چیزی که هست قیمت پشت کتاب زده ۵۴۰۰۰تومان و چاپ سال۹۸. تو سایت با قیمت سه برابر که با تخفیف ۵۴۰۰۰ زدند البته من حدس میزنم اون قیمت بالاتر مربوط به کتاب های چاپ جدیدتر هست.

 • مریم کمانی مریم کمانی

  بسته بندی و جلد و جنس کاغذ عالی

 • عکس خوانده نمی‌شود

  خرید کتاب زنی پشت پنجره